2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Finnország >> Magyarok Helsinkiben
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-05 08:38   
Egy levlistáról másolom, van ilyen is:

Mint tudjátok, egy finnországi 160 tanulós kisiskola, a Meriusvan koulu lebontásra került. A város nem tartott igényt a felszerelések zömére, az iskola is lemondott a javakról.
Arra gondoltunk, hogy a használt bútorokat nem kellene kidobni, van akinek örömet szereznének. Felmerült az ötlet, hogy az erdélyi gyermekeket, Böjte Csaba atya kis védenceit jó lenne támogatni.
Baráti beszélgetések, üzleti levelezések, ötletbörze után megindult a gyûjtés a szállítás fedezésére.
Az itt élô (és itt lakott) kis magyar közösség kitett magáért.Családok, magánszemélyek, a diáktól a munkanélkülin keresztül a managerig, a pénztárcájukba nyúltak az emberek).

1035 euró gyûlt össze, amely két szállítmány elindítását tette lehetôvé (400 valamint 480 euróért). Külön köszönet a szállítóknak, az utóbbi az Inter VM szállítmányozási vállalat.
Az elsô szállítmány júniusban, a másik a napokban ért Dunakeszire, illetve a csobánkai Élet Házába, ahonnét Csaba testvér szállíttatja tovább Erdélybe, igény szerint, gyermekotthonjai valamelyikébe.

Maradt még 155 euró, amit elküldök Böjte atyának - iskolakezdési támogatásként bizonyára jól jön

Az adományozók és a segítôk névsora:
(hosszu lista törölve)

Szívbôl és hálásan köszönöm mindannyiótoknak az anyagi- és a fizikai munkában megtesült segítséget. Öröm volt Veletek lebontani régi kedves munkahelyemet

(név törölve)

kovariimre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-31 18:20   

shadown  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-05 12:34   
2007-05-29 23:22, OMGI:
-

Nem, csak most erkeznek...

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-29 23:22   
Mi történt, Finnországból minden magyar megszökött?

Szépe János  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-30 10:50   
Sziasztok mindenki!

Koltozkodes miatt lenne par elado aprosagom, ha valakit erdekel:
- keramialapos tuzhely sutovel, inox elszivoval,
- konyvespolc szett
- francia agy, stb...
Surgos a dolog, mert szorit az ido, a szamom: 0400 972 388, a cimem: janos.szepe@pp.inet.fi
Udv, Szepe Janos

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-09 09:19   
szia mindenkinek.
a helsinkiben indulo magyar radioadashoz keresek nevet. otleteket varok. amugy szep tavaszt mindenkinek.

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-03 10:53   
FONTOS HIRDETES!!!

A kozel jovoben magyar adas fog indulni minden szombaton a KSL radion (100,3Mhz) [ foghato az egesz Hki regioban]

Ötleteket varom az adas kapcsan: kozmosdog@hotmail.com

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-02 18:02   
Ajanlo minden szinhazimadonak!!!

Teatteri Takomo(Fredrinkatu 18HKI)
OPETUSNÄYTELMÄ
Szineszek: Niina Hosiasluoma, Jukka Ruotsalainen, Kolina Seppälä es Tuire Tuomisto
Rendezte: Katariina Numminen

eloadasok: marcius 3,4,7,9,10,11,14,16,18,21,23,24,,25,28,30 h:19:00

Erdemes megnezni;)

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-21 17:07   
Ha jol ertettem van egy magyar foci csapat itt Hkiben vagy Espooban...kivel kene felvegyem a kapcsolatot hogy csatlakozzak en is.Help!

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 10:45   
Koszi szepen az infot. Fel fogom hasznalni.
Szia

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-14 09:03   
Az egyik legjobb finn nyelvkonyv Suomea Suomeksi, de ha angolul tudsz akkor a teach yourself finnish is jo, ezt a netrol neha le lehet tolteni. Sok mas jo konyv van, ha van finn lakcimed, beiratkozhatsz a konyvtarba, ahol ezeket ingyen megtalalod.

Udv
B

kozmokoira  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-12 13:43   
Jo napot mindenkinek
En most egy par napja koltoztem Helsinkinbe es ha tudna valaki segiteni, hogy honnan tudok kolcsonozni, venni finn nyelvkonyvet.
Minden jot kivanok mindenkinek.

Sophie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 06:59   
Köszönöm a segítséget! Es én inkább a hosszú napokat választanám a nézelődésre.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 17:41   
Kedves Sophie!

Azt tudom tanácsolni, elsôként tölts el néhány hosszúra nyújtott percet (akár órát), s akár már ezen a lapon is, jól lent, találsz "okosságokat".
Érdemes a másik témát is átolvasni. De ha még mindíg van energiád, olvass bele az
http://forum.index.hu/Article/
Finnorszag Fan-ok topikjába.

Az pedig, hogy miként juthatsz ki Finnországba, okvetlenül olyanoktól kérdezd, akik fiatalok, mert az ittlévô "öregek" kijutási lehetôsége már rég nem aktuális.

Minden jót és szerencsét kívánok Neked!

Sophie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 14:16   
Moi!
Én ugyan nem élek Finnországba de tervezem, a kiköltözést ha nem is örökre, de minimum egy évre, csak még nem tudom, hogy hogy fogjak hozzá. Tudna nekem valki, hasznos tanácsot adni? Bármiről, amiről úgy érzi, hogy érdemes tudni egy magyrnak, ha Finnországba készül. E-mailokat is szivesen várok.
Előre is köszönöm a segítséget!

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-22 21:58   
Tortent pedig, hogy finnorszagi, Helsinki kornyeki magyar fiatalok eldontottek, hogy megszervezik a maguk Mindentudas egyeteme-t. Gyorsan osszeirtak, hogy ki milyen temat tud az onkepzo koben eloadni. Feltettek egy weboldalra. Szavaztak. Es gyorsan megtartottak az elso estet. Csak a lampa leoltasa miatt hagytak el a termet, amit a Helsinki Muszaki Egyetem biztositott. Van kozossegi elet Finnorszagban! Es ez jo. Tosi hyvä. Oikeasti. Olkoon!

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-20 23:45   
Meglepoen sok a program Helsinkiben a heten! Szerencsere sok itt elo baratommal volt alkalmam talalkozni, es meg nincs vege a hetnek...

Pl: irodalmi sarkkor, eszaki feny es olcsiplex moziklubok, het vegen magyar meseora az egyik espooi konyvtarban (gyerekes csaladok figyelmebe!), okt 10-en eloadas a finnorszagban es europaban elo magyarokrol (finnul), tanncal, enekkel fuszerezve. het vegen Tampere-Helsinki magyar-magyar csucstalalkozo, katolikus szentmise... tovabb is van, mondjam még?

Szoval van elet Helsinkiben!!!

Es a het vegen hallott mondat kisertsen benneteket: "sarkán megcsillant az északi fény"
Aki tudja ki irta ezt a muvet, meghivom egy pohar kolara vagy korso sorre.

Udv
boots

Angie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-18 22:34   
sziasztok! en egy pesti lány vagyok, az ELTE-re jarok orosz szakra.nagyon kerlek benneteket- segitsetek nekem egy keveset. Óriási kedvem volna kimenni Finnországba tanulni..részképzés formájában vagy cserediákként.van kint orosz szak? igazából angolt szeretnék tanulni, de egyetemre is járnék.Úgy tudom, kötelező jól tudni angolul, hogy bekerüljek ott az egyetemre. ez igaz? szépen kérek mindenkit, aki utána tud nézni ezeknek- segitsen.(én túl messze vagyok) ja, "cserediákprogramilag" tudok "kölcsönszállást" biztositani itt, Pesten. minden info jól jön, elöre is köszönöm mindenkinek!
Angela

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-20 23:59   
Kedves Mariann !

A lenyeg: Adnal-e nekem ket hetre az en kondicioim szerint szallast Szegeden ?

Mara_Szeged  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 13:16   
Kedves bobo2003!

Az elso uzenetben azt irtam, hogy "reszleges osztondijat" nyertem, ami azt jelenti, hogy nem kellett volna kifizetnem a regisztracios dijat es kurzus tobb szaz EUR-s dijat.

Masreszt eleg furcsanak talalom, hogy latatlanbol, sot rolam semmit sem tudva ugy gondolod, hogy a fizeteskor csak mosolyognek es az ures tenyeremet mutogatva a vallamat rangatnam.

Szuksegem lett volna segitsegre, de most mar nincs, hiszen lemondtam az osztondijat csaladi okokra hivatkozva.

Csak ennyit szerettem volna hozzafuzni!

Mara

Mara_Szeged  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 13:08   
Kedves Boots!

Nagyon szepen koszonom a segitsegedet, de egy eleg komoly csaladi problema miatt le kellett mondanom az egyebkent nagyszeru szakmai kepzest nyujto kurzust!

Koszonom a valaszodat es ha ismet hasonlo problemam lesz tudom, hogy lesz kihez bizalommal fordulni!

udv, Mara

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-08 10:32   
2005-07-07 21:08, boots:
>> Nem mindenki segitokesz. Sot.

Olvasd el figyelmesebben Mariann irasat! Itt szo sincs arrol,hogy neki igazan segitsegre lenne szuksege. Nekem peldaul van Szegeden lakasom, mint ahogy Mariannak is van ket hetre szallasa. De most azt gondolom, nem megyek Szegeden a sajat lakasomba , nincs kedvem takaritani, reggelit, vacsorat csinalni, hanem megszallok a Mariannal, aki segitsegemre siet. Kihasznalom a Mariann lehetosegeit es remenykedek, hogy amikor a fizetes ideje eljon, akkor sziporkazo tarsasagom es humorom elfelejteti azt, hogy fizetni is kene

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 21:08   
2005-06-30 13:17, Mara_Szeged:
-
Augusztus 15-31 kozott egy nyari egyetemi osztondijat nyertem a Helsinki Egyetemen, de

Mara, a finnorszagi magyarok levelezolistajara nagyon sok hasonlo keres erkezik. Probald meg, hatha valaki felajanlja hogy segit. De ne varj csodakat. Nem mindenki segitokesz. Sot.

probald itt: www.magyarutca.org

Udv
Boots

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-07 16:56   
2005-06-30 13:17, Mara_Szeged:

>>egy nyari egyetemi osztondijat nyertem: szallast, a kiutazast es a kinti koltsegeimet nekem kell allni.

Az egyetem mire adja akkor az osztondijat ?

Mara_Szeged  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-30 13:17   
Kedves Helsinkiben elo magyarok!
Egy oriasi keressel fordulok feletek. Augusztus 15-31 kozott egy nyari egyetemi osztondijat nyertem a Helsinki Egyetemen, de ez csak reszleges osztondij, ami azt jelenti, hogy a szallast, a kiutazast es a kinti koltsegeimet nekem kell allni. Az osztondijam igencsak apad es a szallas, amit az egyetem foglalt 400 EUR-ba kerul, ami rendkivul sok (nekem). Olyan diakokat, illetve magyar csaladot keresek, aki szivesen "befogadna", de termesztesen fizetnek is a vendeglatasert egy meghatarozott osszeget, illetve sziporkazo tarsasagomat es humoromat tudom felajanlani ! Elore is koszonok minden segitseget, mivel julius 15-ig el kell kuldenem az egyetemnek, hogy hol szallok meg! Koszonettel es udvozlettel minden Helsinkiben elo magyarnak! Mariann Szegedrol

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 22:14   
Ha hianyoznak a magyarok, van itt egy kis "csalad", az FME. Keressetek a programjait, vagy iratkozzatok fel a helyi levelezo listakra. Tenyleg nem hallottatok meg buszmegalloban jatekprogramokrol magyarul vitatkozo fiatalokat?

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-01 22:09   
Mi repulovel koltoztunk ki
Autoval is lehet.

Finnt meg minek tanulni, ha az orszag 80%-a beszel angolul? Nyugi, kint sem fogod eszrevenni a finn nyelvtudas hianyat. Hacsak nem akarsz orokre maradni.

De ha nagyon akarsz gyakorolni, a Kalevala barati kor es a Csepeli magyar finn kor Budapesten tart tanfolyamot, ha sok penzed van akkor a Katedra nyelviskola, es talalsz oraado tanarokat mashol is.

Boots

Unio  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 11:49   
Sziasztok!

Lehet hülye kérdés, de ti hogy költöztetek Finnországba? Itthon tanultatok finnül, mert én eddig nem sok finnül tanító tanárral találkoztam. Imádom Finnországot, szívesen oda is költöznék, de sajna nem megy!

Köszi

Unió

bere  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-02 14:05   
Sziasztok!

Egy hete erkeztem Helsinkibe es szeretnek megismerkedni itt elo magyarokkal. Szivesen megosztanam valakivel az itt szerzett tapasztalatokat mert igencsak hianyzik a magyar beszed. Ha esetleg akad olyan fiatal aki szivesen elmenne neha szorakozni csak nincs tarsosaga, ne kimeljen.

finnzsuzsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-10 14:34   
Szia Reni!

En 2003 szeptembereben koltoztem Finnorszagba (Turkuba). Tavaly majus ota Vantaaban lakom.
Ismerek itt nehany magyar emberket, de nem tul sokat, ezert - es egyebkent is - szivesen talalkozom magyarokkal.
Ha van kedved hivj fel vagy irj emilt.
Udv. Zsuzsi

Tel.: 040-7178337
Emil: zsurenmic@yahoo.com

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó