2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> CSEVEGÉS - Ki, hol van éppen és mit csinál?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-08-04 08:40   
Dédapám ugyan Révkomáromban született, de hamar Győrbe került és az ottani Bencés Gimnáziumban érettségizett. Egyik regénye "A fegyverkovács" helyszíne szintén Győr. Vajjon ismerik-e a győriek ezt a regényt. Most olvasható az elektrónikus változata a MEK honlapján is.

2008-07-29 20:47, wixyke:
-
Sziasztok!

Sokan irtátok, hogy örültetek, hogy Győrről olvashattatok. Én is ott élek még mindig, s igy is szép, nagyon szeretem ezt a várost. Azonban jövőre ilyenkor talán már én is Németorszagban leszek. Szivesen irok Nektek győri infokat.
A belváros még mindig nyüzsög, a Kresztaban még mindig jol főznek, és kedves a kiszolgálás, s most van ugye aaa győri nyár. Mire vagytok kivancsiak? Mit irjak?
Akár priviben is! Üdv.
-

MuayAttis  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-07-27 18:16   
Sziasztok. Singen környékén valaki?

wixyke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-29 20:47   
Sziasztok!

Sokan irtátok, hogy örültetek, hogy Győrről olvashattatok. Én is ott élek még mindig, s igy is szép, nagyon szeretem ezt a várost. Azonban jövőre ilyenkor talán már én is Németorszagban leszek. Szivesen irok Nektek győri infokat.
A belváros még mindig nyüzsög, a Kresztaban még mindig jol főznek, és kedves a kiszolgálás, s most van ugye aaa győri nyár. Mire vagytok kivancsiak? Mit irjak?
Akár priviben is! Üdv.

Babsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-06 18:41   
2004-11-20 01:23, Szabi:

-

Szia!
Most olvastam a fórumot, hogy györi vagy! Én is, és nem is messze tölem... Kint vagy még?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 01:03   
2005-08-30 00:57, pirospipacs:
-
Sziasztok-hol talalom az 50-esek topikot? Pirospipacs
-
Itt találod meg: http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1023&forum=27&2340

pirospipacs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-30 00:57   
Sziasztok-hol talalom az 50-esek topikot? Pirospipacs

klod  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 20:41   
igen becs-ben vagyok.
el vegesztem a arhitektura(muepiteszet mernokit)Bukarest-ben,es probalom nostrifizierung meine diplom in Technische Universitat Wien.
na erol vann szo.
te?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 19:58   
2005-03-11 19:16, klod:

Én nagyon jól megértelek így, de ha van szó, amit nem tudsz magyarul, lefordítjuk. Nézd meg a lap tetején a Magán üzenetek-et, kattints rá!

"te mit csinalsz ot nurnbergbe?"

Én itt Nürnbergben éldegélek, már elég rég, családostól.

Te Bécsben vagy, ugye? Egyik nürnbegi barátnönk, az Andu, éppen ma ment oda. Ha visszajön, akkor lesz témátok. Addig is nézzél szét a fórumon, sok érdekes téma van. Van Ausztria-témakör is, Bécs is, de mások is.

klod  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 19:16   
draga maryka,

nem gond akor ha romanul irnek?mert lehet job lene....
nem olyan nagyon fontos ez a informatio a baratnomrol....de jo hogy legyen.

te mit csinalsz ot nurnbergbe?

klod  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 19:00   
kedves maryka

nagyon de nagyon szepen koszonom!

szerintem lehet hogy o az de est a informaciot en is meg kaptam 2 ora kereses utan a neten.Szerintem fel fogom hivni.
Na de gondoltam hogy lehet tobet tudol...e-mailt?
De danke serh,serh schon.
Es szerintem jo lene hogy tacsiuk a kontaktus.
meg erted hogy mit irok?mert olvasni es beszelni ok-s de az irasol van baj.

alles gute.bis spater

koszonom szepen.

klod

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 15:02   
Kedves Klod,

belenéztem hamar-hamar a telefonkönyvbe és ezt találtam:

Stefan Wolf und Ursula Nagy, Franz-Reichel-Ring 35, 90473 Nürnberg, Telefon 9 11/8 93 25 83. Más Ursula vagy Orsolya nincs. Lehet, hogy ez ö, de ha férjhez ment, meg is változtathatta a nevét.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 14:56   
2005-03-11 14:53, klod:

Kedves Klod! Üdvözöllek én is a fórumon! A helyesírás nem probléma, megértem én. De románul is tudok, mert Csíkszeredából származok.

Sajnos, nem ismerem a barátnödet, de utána nézek az itteni telefonkönyvekben, hátha valahol megtalálom, jó?

Érezd jól magad nálunk.

klod  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 14:53   
szia mary.

bocs de nem valami jo a magyar irasom.
En Sepsiszentgyorgy-bol szrmazok es most Becs-ben elek.
Van egy nagy keresem...Keresek egy nagyon regy baratnot a ki ot el nagyon reg Nurnberg-be.A neve Nagy Orsolya (Ursula).O is Sepsiszentgyorgy-bol van.

tudnal segyteni

nogyon szepen koszonom

klod

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 12:13   
2004-11-20 23:27, Szabi:
-
Aha, akkor már tudom. Sejtettem, de nem tudtam, hogy ilyen van M.o-on is. Ezt N.o-ban úgy hívják, hogy szociális év, amelyet lehet országon belül vagy akár külföldön is tölteni. Ennek keretén belül Zsófi lányom több osztálytársa ment külföldre (Délamerika, Délafrika), az egyik barátja éppen Moszkvában van, ahol a hajléktalanok ellátásában segédkezik. Ez utóbbi, gondolom, az újságírónak készülő srác számára többévre szóló "anyagot" jszolgáltat(hat). (10 évig volt irodám Moszkvában, időnként a köszöbömön is aludtak hajléktalanok, tudom, hogy miről beszélek.)

Örülök, hogy érdekesnek találod. Így garantáltan más bepillantást kap az ember az adott ország életébe mint túristaként.

Szabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 23:27   
kedves Pompéry!

Ez többek között azt jelenti, hogy 12 hónapot tölthetek külföldön egy ún. fogadó szervezetnél. Ez idő alatt teljes ellátást és zsebpénzt kapok. Feladatom a helyi közösség fejlődését célzó non-profit tevékenységekben való részvétel.
Szeretnék a munka révén új tapasztalatokat szerezni, új kultúrát megismerni, új emberekkel találkozni és szeretnék értékes emberré válni, amihez egy jó lépésnek tartom az európai önkéntes szolgálat alatt eltöltött egy évet.
Két és fél honapja vagyok itt és bátran mondhatom: Elégedett vagyok!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 10:17   
Mára nagy csoda történt, ugyanis a Fekete-erdő hófehér lett! Most is esik a hó, de fogadni mernék karácsonyra nyoma sem lesz.
Ist das doch typisch, oder?

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 09:19   

Kedves Szabi!

Nézzél be a nürnbergi topikba is, a mi Andunk is györi.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 01:40   
-
Mit takar ez a fogalom, hogy európai önkéntes? Miért vállaltad ezt az önkéntes tevékenységet? Azt kaptad, amit vártál töle, vagyis elégedett vagy?

Szabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 01:23   
Sziasztok!
Nagyon megörültem, amikor itt Györröl olvastam, mivel en is györi vagyok. Jelenleg a nemetorszagi Rheineben elek es egy sportcentrumban dolgozom, mint europai önkentes. Ha van kedvetek irjatok!

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 18:47   
Tegnapelött meg Györbe fagyiztam Györ tenyleg nagyon szep lett.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 13:44   
2004-09-10 12:43, Zsizel:
-
"majd én is jövök hozzátok Mannheimböl.
Na meg Andi, Györ, oda szoktam én is "hazajárni"!

Szia Zsizel!

Ugye milyen álomváros ez a Győr?!?! Szeretem!!! Nem beszélve arról, hogy a 130 ezres lakosságával akár kicsinek is mondható, de éppen ezért nagyon nagy a valószínűsége annak, hogy még egy rövid séta alatt is sok ismerőssel fussunk össze!! Szuper !

"Addig is élvezzétek a hétköznapokat - na meg a hétvégeket!
Zsizel"

Neked is jó hétvégét!!

Andi

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-10 12:43   
Sziasztok,

majd én is jövök hozzátok Mannheimböl.
Na meg Andi, Györ, oda szoktam én is "hazajárni"!

Addig is élvezzétek a hétköznapokat - na meg a hétvégeket!
Zsizel

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 09:45   
2004-09-02 20:50, süsü:
-
" Furik vagyunk mi emberek. Talán meg kéne tanuljuk értékelni, hogy életünk így alakult...."

Szia!

Vagyunk páran igaz? Megszokunk, vagy megszökünk!! Én is azt vallom amit írtál: nincsenek véletlenek. Ennek így kellett lennie!! (De amikor nagyon utálom az életet akkor nyüszítek gondolhatod, és nem vágyom sehová,csak haza!!! Haza, mint E.T.!! Győrbe akarok menni!! Amíg ott laktam 30 vlahány éven keresztül, nem láttam olyan szépnek, de most!!Gyönyörű!!!! )

Olvastam a leveled a derdiedas-ról. Dettó!!! Kezet foghatunk! Ezek olyan aranyos poénok igaz? Majd írok ezzel kapcsolatban Neked!

Szia: Andi

süsü  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-02 20:50   
Kedves Éva, kedves Andi!

hasonló érzelmekkel viseltettem a német nyelv iránt és na hova kaptam 19 évesen ösztöndíjjat??? NÉmetországba!!! Alig vártam újra otthon legyek. Rá egy évre megint itt kötöttem ki, mert a egy további tanulmány tartalmilag itt érdekelt de az ország nem. Összesen 4 évet húztam le itt. Aztán végre haza mentem, s azt hittem meglesz a földi megváltás. Magyar fiú lett a férj, minden príma. De komoly konfliktusok miatt otthon többet nem volt maradásunk. Hova menjünk? Hát hova? Na hova?Németországba!!!! Már megint harmadik éve élek itt és remélem, hogy a Fennvaló nem gondolja komolyan.........pedig idöközben sokkal töb barátom van itt mint ott. Furik vagyunk mi emberek. Talán meg kéne tanuljuk értékelni, hogy életünk így alakult....

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 20:49   
Szia Andi!
Aranyos vagy, hogy írtál, köszönöm a biztatást.
a hétvégen benézek és írok Neked.
addig is üdvözöllek.Èva

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-01 11:03   
2004-08-27 13:02, Èva:

" èn voltam az az ember, aki soha nem akart németo-ba jönni, nem érdekelt a nyelv sem-pedig a lányom németet tanul.NO-ban csak átutazóban voltam.
Nagyon fontos a belsö indíttatás-mivel nem tudtam elöre, hogy éppen német országban élö férfiba szeretek bele.
Pár hónapja mérlegeltük, hogy folytassuk az életünket, hogyan célszerü-igy jutottunk erre az elhatározásra. "

Szia kedves Éva, sorstársam!

Ugye miket produkál az élet? Hogy én mennyire utáltam a német nyelvet!! Angolul tanultam. Az szép. De német ?!?!!?!
Aztán jött a nagybetűs. Csak egy kanyi hangot nem értettünk egymás beszédéből. Erre Andi rákapcsolt. Hama-hama némettanár. Megvolt a motiváció. Az érdekelt, hogy hogyan tudnék még több dolgot elmesélni az én drágámnak!! 2 év után középfokú nyelvvizsga. (azért az írásbeli eredményével azzal a 61 ponttal nem igazán akarok most nagyképűsködni
Azóta újabb nagy szerelem és mit tesz isten, ő is német. Ez már más, közös kindikénk (4,5 éves) van. Soha nem akartam külföldön lakni, de soha. Mit csináljak, ez a sorsunk. Menni fog!! Menni, majd meglátod!! Nekem is sikerült, pedig én..!

Szia: Andi

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 13:55   
Minden világos. Elnézést, privátszférába nem akartam turkálni!

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 13:02   
Kedves FRedi!
èn voltam az az ember, aki soha nem akart németo-ba jönni, nem érdekelt a nyelv sem-pedig a lányom németet tanul.NO-ban csak átutazóban voltam.
Nagyon fontos a belsö indíttatás-mivel nem tudtam elöre, hogy éppen német országban élö férfiba szeretek bele.
Pár hónapja mérlegeltük, hogy folytassuk az életünket, hogyan célszerü-igy jutottunk erre az elhatározásra.
remélem válaszom kielágített
nyugodtan kérdezz, nem veszem sértésnek-közvetlen embernek tartom magam.
Üdv.Èva

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 11:39   
Kedves Eva,

kérlek ne vedd kötekedésnek, de kérdezek valamit, mert válaszod érdekel. Ha tudtad azt, hogy jönni akarsz Németországba, akkor miért csak most tanulgatod a nyelvet, miért nem kezdted el már otthon? Azért kérdezlek, mert nem vagy egyedi eset, ez valami új mentalitásnak tünik.
Természetesen nem kötelezö válaszolnod, de ha igen, akkor kérlek öszintén.

:-)Èva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-27 11:35   
Kati én csak 7 évvel vagyok fiatalabb Nálad. Nekem 19 éves lányom van.
üdv:Èva

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó