2021. április 12. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Nagy-Britannia >> Magyarok Cambridge és környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 vanda1983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-26 11:09   
Hello!

Van itt valaki aki Huntingdon kornyeken lakik? En Doddingtonban vagyok, kb. 20 percre Huntingdontol.

tl2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-07 23:21   
Irtunk maganuzenetet is.

tl2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-07 23:13   
2006-07-25 15:05, ecti:

-

Szia, orulunk,hogy jelentkeztel. Merre laksz?
Ha adsz egy tel. szamot, mar hivunk is, mert nagyon egyedul vagyunk errefele.
Jo lenne minel elobb talalkozni, a hetvegen raerunk. Hozhatod a gyerekeket is.
De barhol jo egyebkent.
A mihamarabbi talalkozas remenyeben, udv, Tunde es Laci

ecti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-25 15:05   
2006-05-19 18:14, tl2005:
-

Hello ujra,

kisse megkesve irok, de eleg sokat voltam most otthon, sajnos ez az idoszak most ilyen. Ti mit csinaltok ? A talalkozoban benne vagyok, csak meg kell egy kis ido mire korvonalazodik az elet korulottunk + most a gyerkockemnek sincs nursery, szoval probalok mindent valahogy orvosolni. Ti miota vagytok itt? En meg csak januar ota kisebb-nagyobb megszakitasokkal. Meg van egy kis gondom a nyelvvel, de majd idovel csak jobb lesz. Irjatok, varom!

tl2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-19 18:14   
Szia Eva!

Mi Huntingdontol eszakra lakunk. Szivesen ismerkednenk, talalkoznank. Egyeztessunk. Tunde es Laci

ecti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-18 12:00   
Hello,

Mi nemreg koltoztunk Cambridge kornyekere, a ferjem nem tud magyarul, szoval ha van valaki errefele, aki szivesen ismerkedne, akkor irjon.
Eva

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-05 14:05   
Hali,
hát sajnos erről lemaradtam. Nem mindig nézem, de most már meg van a számod, felhívlak, bár mostanában mostanságra keresek egy kis part time munkát (a rohadt diákhitel kamatjai miatt:() így nem tudom mikor lesz meg az alkalom...

Addig is remélem minden ok.
Amúgy tegnap azt mondták, hogy 100 fölött van Cambridgben a magyarok száma, érdekes. Már régóta ígérik a meghívást az iwiw-re de valami gond van arrafel, hát csak várok... pedig ugye Enikő is azt dícséri... valószínű az tényleg forróbb csomópont lenne. Lesz ahogy lesz.
Szép vasárnapi szendergést...

bye

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-03 15:21   
Halihow!

Holnap (szombaton) Cambridgeben leszek.

Ha van kedvetek osszejonni egy kavera, akkor hivjatok fel delelott 10 korul! Telefonszamot kuldtem magan uzenetben.

-seci

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-02 22:20   
hi,
ok,
egyeztethetünk...

tl2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 21:52   
Igen, tenyleg jo varos, csak nincs kihez szolni, mert a parom nem tud angolul.
Ha lenne valaki, aki szinten szeretne ismerosokre, baratokra szert tenni, akkor bemennenk Cambridgebe, nem gond.
Holnap is megyunk a National Insurance interjura. Nagyon varjuk a jelentkezoket. Tunde es Laci

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-24 20:59   
hali
en egyaltalan nem tudom, hogy mit/mennyit erunk a HUN diplomankkal... nekem szerencsem volt - nem a papirra, hanem hatterre kerestek: tapasztalatokra.
iskola rendszert sem ismerem..

30asok! - beszoktatok jarni cambridge city-be? amugy a Ti helyetek is allat jo! - van ott minden: tornaterem, mozi, szep varos.

udv, lehet, h jovok meg a heten
esetleg wiwre regisztraltatok mar? ott van egy "porgosebb" cambridge-i forum (meg napokig... behalni latszik az is)

Eniko

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 17:50   
hi,
hát én elég sokat ismerek, na jó de nem is olyan nagyon sokat. Kb 10-15... amelyben van közeli is, meg nem is annyira közeli, szóval ja... felétek nem jártam, de amúgy ez a fórum szerintem nem túl látogatott... na mindegy..bloggá lehetne egy két szóból varázsolni.. na mindegy... szóval ennyi... hogy mi meddig maradunk?! ???

tl2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-20 13:26   
szia tEDOR, koszi a valaszt. Sokaig szeretnenk maradni egyebkent. 2005 aprilis vegen jottunk ki, azota mar a negyedik helyen lakunk, van egy kis tapasztalatunk mar, de ismeros az nuku, mintha a vilag vegen laknank. Ismersz valakit errefele?
Vagy Cambridgeben?

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-19 23:43   
eniko nem szeret:(

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-16 00:11   
eniko_cambridge:
-
2005-12-02 00:18, tEdor:

Drága Enikő!

Tudom eddig még nem tudtam teljesen belopnom magam a szívedbe, de a türelem kihajtja saját kis virágát... szóval nem kertelném sokáig a dolgot, a segítségedre lenne szükségem.
Fogalmam sincs milyen mértékben vagy jártas a város egyetemi rendszerének felépítésével kapcsolatban, de bízom benne, hogy tágabb az ismeretségi köröd, mint jómagamé.
Minden érdekel, iskolarendszer, törénelem, hogy fogadják a hazai keményborítású papírjaidat, vagy példának kedvéért: Milyen különbség van az itteni és az otthoni felsőoktatási intézményrendszer és ennek minősége között? (esetleg HUN dokumentum, ha angol-na az se baj, majd kifőzöm a levét)

Válaszod előre köszönöm!
Boldog új évet minden kedves "betűzőnek", akit néha ide ver a fene:)

bye

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-15 23:58   
hi harmincasok!
Nem nagyon látogatott ez az oldal, de még én sem találtam forgalmasabb fórumot ez ügyben, no nme is nagyon kerestem:)
Mit terveztek?

tl2005  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-01-03 19:05   
Sziasztok, vegre talaltam egy ilyen oldalt.
En a baratommal elek Cambridgetol eszakra, Huntingdon mellett. Harmincasok vagyunk es nagyon maganyosak. Sajnos egyaltalan nincsenek barataink. Van valaki, aki szivesen baratkozna velunk?

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-02 00:22   
2005-12-02 00:18, tEdor:

-

hali,
en jol vagyok, koszi!
egeszsegedre a sort,
udv

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-02 00:18   
No hi,

gondoltam én is beugrom egy röpke levélke erejéig.
Egyre több emberrel találkozom az Otthonból, nagyon jól eső érzés. Főképp Deberecen a nyerő, de egyre többen leszün Baranyából is. Nem tudom ti hogy vagytok vele, nekem egyre jobban tetszik ez a város, bár örökre persze nem kéne.. így egy két sör után méltatlankodva. Ki hogy van ezzel?

Van persze panasz is, mert ugye nem minden magyar jó arc. No én még nem nagyon találkoztam nem teljesen jó arcokkal, de ugye ez a kerek világhoz tartozik.

Hogy vagy Enikő?

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-21 10:41   
hali,

lakashoz itt van nehany link:
http://www.cambridgeresidential.co.uk/
http://www.brettward.co.uk
Plussz: a helyi ujsagban is talalsz egy csomo hirdetest: http://www.cambridge-news.co.uk/

en ugynoksegen keresztul bereltem... s nem voltak jo tapasztalataim.. a brettward-os lapon talalsz kozvetlen hirdeteseket + a helyi lapban is

autoban nem tudok segiteni - ugyan nekem van, de nem en vettem..
plusz nem tudom. de ha pl egyetemistanak jossz, akkor nem is lehet majd autod. illetve, ha a varoson belul fogsz elni, akkor sztm haladosabb a bringa! van csomo hasznalt bicikli kereskedes.

Udv,
eniko

imurvai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-19 19:38   
Sziasztok cambridge-iek

Én még nem élek ott, most úgy néz ki, hogy januártól esetleg.
Tudtok tanácsot adni lakás/szobakeresés ügyben? Esetleg linkeket tud valaki lakás/szoba bérlés ügyben, vagy használtautó téren?
Előre is köszi.

Steve

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-19 22:31   
2005-07-02 00:41, eniko_cambridge:
-
Sziasztok,

Szia,
én is nyári vagyok, mégis egész jó ez ami itt van, mert azt a veszett meleget ami viszont otthon járja mostanság, azt nehezen viselem.
Az itteniek mondjuk azt mondják, hogy rengeteget változott az időjárás, egyreinkább hasonlít a nákunk régebben megszokottra, persze a helyi sajátosságokhoz mérten, de kevesebb az eső, és többször van gatyarohasztó, mint régebben.
Üdv
GTL

eniko_cambridge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-02 00:41   
Sziasztok,

gondoltam, bekoszonok hozzatok! / Februar ota vagyok Cambridge kornyeken (St. Neots-ban), de szerencsere par heten belul - ha az idiota ugynokseg is ugy akarja - koltozom Cambridge-be :-)

ha barkinek kedve van, irjon ide!

udv, Eniko

ps.. idojaras.. hat az egy halal. en nyari gyerek vagyok es nehezen viselem, h itt nincs 35 fokos kanikula (jo! igaz 2 hete remek ido volt... - szerencsere, mert epp befordulas elott alltam a napfeny hiany miatt)

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-15 13:43   
2005-06-10 13:27, tEdor:
Hi, igazan itt nem elkeseriteni szeretnelek, de ragyogo napsutes volt mar egy hete foly.
MA esett.

Nem keszitek, szolgaltatok, a First Bristolnal melozom.
Szia
Tibor

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-10 13:27   
Hi, GTL..

hát ja, Bristol, az nem itt van... de mit is készítesz ottan? Mi itt egy kolleszban szolgálunk fel, de már most unom:)

Hogy megszokott témánkhoz is biggyesszek egyes - mást: most nagyon nem gyere be a "wetter", mer" fú a szél.

Amúgy minden rendben, ma nézem meg a capitalt, csak egy nagy gondom, itt az átlagos kajának szerintem nincs sok tápértéke, főleg, hogy ismát vega szeretnék lenni, na mindegy....

bye

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-02 20:02   
2005-05-28 13:20, tEdor:

Hi, igazan nem panaszkodom az idojarasra, mert mar vagy egy hete nem hordok kabatot, na jo negy napja.
Mi itt vagyunk Bristolban igazan, es tobben is, egy jo fiatal csapatot oregitek itt.

Udv
GTL

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-28 13:20   
Igen, nem izzadunk... de mostanra már alakulhatna az idő, néha ilyen aztán olyan (10 perces tartással:) ...

amúgy sok magyar él erre, ... van egy Londonban élő ismerősöm, aki csak iq betyár hazaiakkal találkozott, itt mi a helyzet?

üdv

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-16 17:00   
2005-04-30 14:15, tEdor:

Szia, legalabb nem izzadunk!
Amugy delebbre sincs melegebb nyugi!

GTL
Bristol

bonic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 08:40   
Sziasztok

En tavaly eltem kinn Cambridge-ben csaladostul, most hazajottunk uzleti ugyek miatt, de juniusba megyunk ujra ki, valoszinu most hosszabtavra. Szerintem nagyon jo Cambridge, szep, nyugis.

tEdor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 08:28   
Szia Tom,

Krisztián vagyok, nem rég költöztem Cambridgbe, a barátaim, fél családom (öcsém + csaja)már itt él egy két hónapja letelepedett e zöld vidéken. A Selwys Collegba dolgozunk, nempanaszkodhatunk, van kaja... sajnos engem még nem vettek fel rendesen...

Gondoltam kérdezek egy pár tippet, hátha megkönnytenéd a kezdetünk.

Már tudom, hogy szerelmesnek kell legyek a biciklimbe, érzem tőle fogok az első időben függeni. Edig kölcsönbe van egy (egy nagyon király spanyol sráctól), de azért minnl előbb lenne rá lehetőségem, annál előbb szereznék be egy újjat. Elég nagy kölömbségek vannak itt az árban, így gondoltam nem veszem meg az elsőt...szerinted hová érdemes benézni, esetleg egy 90%-os akció:)

Amúgy valamilyen postmodern (absztrkt) kiállítás?

Előre is köszönöm várható válaszod!

Üdv,

tEdör

ps.

az emil címedre nem ment el, de majd próbálkozom, hátha nem sűrün nézed ezten itt.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó