2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kanada >> Guelph és környékén élő magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
 kiki36  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-16 03:24   
Szia Tibikus!

Lehet, hogy igazad van...hatarozatlan kerdesre, hatarozatlan a valasz.
Akkor....uj vagyok itt Kanadaban es sok mindent nem tudok, az informacio hianyaval kuszkodok.
Nem tudok nagyon kerdezni, mert nem tudom, hogy mit is lehetne kerdezni..
Pl. van-e valaki aki Kanada tortenelmet el tudna meselni. Sajnos a szemelyes ismeroseim azok nagyon keveset tudnak Kanadarol es a kanadai eletrol, mert vagy nem erdekelte Oket vagy esetleg massal foglalkoztak.
Linemar...ismeros, de senki nem segit pl. megmondani, hogy a Helt card- melle meg mit is kellene beszerezni, mert allitolag azzal meg nem vagy jogosult arra, hogy a felirt gyogyszert olcsobban tud meg venni. Mi az, hogy auto biztositas.... Miert veszelyes idegen embereket autoval vinni? (karambol eseten siman beperelhetnek)...Hol tudnek talalni olyan embereket akik kanadaban szulettek es segitik az angol nyelvtanulasomat, mert az ESL iskola az keves, baris nekem igen.. Hol tudnek ilyen emberekkel talalkozni, baratkozni.
Hogyan tudom megkervenyezni az USA vizumot?
Azt hiszem egyenlore ennyi ami gondot okoz nekem....

Eleg jol beszelem a magyar nyelvet es magyar iskolaban tanultam, most azt hiszem, hogy nem erre lenne szuksegem, hanem inkabb az amerikai angolra.
Ezekrol a helyekrol (Tisza club, Kossuth haz) sok negativ velemeny hallottam, pl. mindenki kitargyalja a masikat...mintha a masiknak nem lenne gondja. Sajnos nekem erre idom nincs mert inkabb pozitivabb dolgokkal foglalkoznek.
kivalasztanom.

Azt hiszem ez sem lesz sokaknak vilagos, mert neha nekem sem az, de probalom feltalalni magam.
Hol kell vasarolni ahol esetleg nem a legdragabb az elelem? Vagy barmi mas!

Elore is koszonom az epito jellegu valaszokat!

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-10 04:38   
2006-02-06 03:10, kiki36:
-
Egy kicsit sok lenne, ha azok a magyarok jelentkeznének, akik Guelphben élnek, hisz pár ezren vannak. Ezért uton-útfélen lehet velük találkozni, nem is nagyon kell őket keresni. A gyerekeknek van magyar nyelv oktatás a St. John Iskolában és itt a templomban minden hónap második vasárnapján du. 4-kor magyar mise. A Tisza egyesület rendezvényeket szervez (nem messze van a Kossuth Hall is). A linemar és a Miknar sok magyart foglalkoztat .... magyar pékárú és cikkek is kaphatók ... határozatlan kérdésre nehéz határozott választ adni.

kiki36  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-02-06 03:10   
Jelentezzenek azok a magyarok akik Guelphben elnek. Uj vagyok itt es nehany informacio kellene...
Az az igazsag, hogy meg en sem tudom, hogy mi... ...csak ugy, hogy mit hol talalhatok meg esetleg, hova lehet menni, ah nem esik, es nem fuj a szel, vagy csak egy jo beszelgetes nem artana...

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-19 02:10   
Elnézést kérek, egy része az üzenetnek nem aktuális, ugyanis a HUNORNAK szántam.

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-19 02:06   
Igen. Most is lesz magyar mise Guelphben karácsony napján du. 4 órai kezdettel. Cím: St. John, 45 Victoria Road North. Könnyű megközelíteni. A gyermekek betlehemest adnak elő, érdemes lenne felvenni és elküldeni a DunaTV-nek. Szóltam Béla atyának, befogja magának mutatni Tibiscust.
Kellemes Karácsonyt és Boldog Újesztendőt!
U.i. Átnéztem a küldeményt.

moomin18  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-18 17:18   
2005-11-01 19:19, Tibiscus:
-

Most Karacsonykor is lesz? Ha igen, megtudnad irni a pontos idopontot, mi nem lakunk tul messze, elmennenk. Koszi, RP

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 16:20   
Kedves Hunor!
Egyenlőre maradjunk abban, hogy jól ismerek több ezer magyart Kanadában a keleti partoktól a nyugatiig. A magyar katolikus (rk. és grkt.) és református egyházakat valamint Magyar Házakat, e közösségek gondjait, problémáit, létfenntartási küzdelmeiket, stb. Nem ismeretlen számomra a már bezárt Magyar Házak és templomok fájó történetei sem, melyek lassan feledésbe merülnek. A volt és megmaradt magyar újságok és tájékoztatók. A generációs különbbségek és az ebből fakadó viták, magyar rádiók és tv. adások - tovább ne soroljam. Üdvözlettel - Tibiscus

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 12:02   
2005-12-06 06:20, Tibiscus:
-

Kedves Tibiscus,

udv ujra, remelem, jossz gyakrabban.
Javaslom, tegezodjunk, ama hivatalosabb "szerkeszto (MON)" alairast csak azert hasznaltam, hogy kideruljon, mikent kerem az infokat.

Hasznosak az alabbi infok, koszonom. Olvastam a Kozosseget keresek c. topikban is a hozzaszolasod - Te foglalkozol magyar szervezetekkel? Vagy minek koszonhetoen ismered ennyire alaposan?

Amiert kerdezem: en most fogtam neki valamennyi mukodo kozosseget felterkepezni, es ehhez kapcsolodan egy levelezolistat letrehozni, mely altal mindenki napi kapcsolatba kerul - Argentinatol Uj-Zelandig. Ehhez pedig jol jonne segitseged.

Hunor

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-06 06:20   
Tisztelt Simon Hunor, (MON) szerkeszto Úr!
Elnézést kérek, hogy csak most válaszolok. Távollét és két hét betegség után ültem a géphez. Elég pontos információkat tudok adni a kanadai magyarságról és nem csak Ontarióban. Pl.: Katolikus magyar templomok: Vancouver - Ft. Lakatos Dénes(ellátja még: Victoria, Nanaimo, Kelowna és Seattle-t), Calgary - Nagy Nándor atya, pár hete vette át a szolgálatot három évre, Edmonton - modern, jurta stílusban épült Szent Imre templom, magyar pap nincs, Winnipeg - Páduai Szent Antal magyar templom - 1996 óta nincs magyar lelkész, a hívek felszívódnak a helyi angol templomoknál, Toronto - Szent Erzsébet - jezsuita atyák gondozásában, Hamilton - Pesznyák Béla atya Bácskából, Welland - Miskei László atya Felvidékről három évre, Courtland és London oldalágasan van ellátva grkt. atyák által, Windsor - Angyal LAjos grkt. atya által, Ottawa - László László atya jóvoltából, Montreal - Deák jezsuita atya. De sorolhatnám a grkt. templomainkat és a magyar házakat is a megjelenő havi lapjaikkal stb.
Kanadában különben 270 ezer magyar vagy magyar származásunak valja magát, aszem nem teljes, hisz az "elszakított területek" magyarjait meg lehet találni román, jugó stb. alatt. Üdvözlettem küldöm: Tibiscus

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-01 19:40   
2005-11-01 19:19, Tibiscus:
-

Kedves Tibiscus,

pont a magyar szervezetek, egyhazak felterkepezesevel foglalkozom. Ha tudsz ebben segiteni, kerlek, irj ide: szerkesztoseg@magyaronline.net

Udv,

Simon Hunor
(MON) szerkeszto

Tibiscus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-01 19:19   
Ez is sikerült Guelphben!
Már egy éve minden hónap második vasárnapján a St. John templomban (45 Victoria Road North)magyar mise van. Megalakult az énekkar is, és szívesen befogadják az énekelni szeretőket. Volt több szép magyar keresztelő, elsőáldozás. Múlt karácsonykor 70 gyermek volt az oltár körül, ezt látni kellett! Jó együtt lennünk és magyarul énekelni-imádkozni, majd elbeszélgetni egymással.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-04 12:50   
2004-09-17 05:01, manocska:
-

Szia Manocska,

en Europaban, csak mint a hirlevel kikuldoje voltam jelen a listakon!

Egyebkent koltozes elott tipp - ime az ottani magyarok szervezetenek nemreg indult topikja a MONon:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1965&forum=5&0

Itt esetleg kerdezhetsz mar elore esetleges helyi infok kapcsan, vagy akar ebben a topikban is - hiszen hamarosan tobben is ide talalhatnak.

Udv,

Hunor

manocska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 05:01   
Ezt nem ertem.

Hunor, Teged lattalak Uj-Zelandnal is es itt is, valojaban hol elsz?

Egyebkent nehany het mulva fogunk koltozni Guelphbe, nem lenne rossz nehany ismeros annyi uj arc kozott.

Neven  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 14:29   
Jo reggelt, koszonom,Hunor, hogy meghivtal. Sut a nap, ez a jo hireim koze tartozik, kiulhetunk az udvarra meginni egy reggeli kavet. Csak kivel? Van itt meg valaki?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-12 14:16   
Guelph és környékén élő magyarok.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó