2019. szeptember 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Emberi tulajdonságok
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-17 15:35   
2004-08-14 17:15, ideals:
-
Hát, igen. Vagy elfogadja, mert kényelmes, vagy kitör. Utóbbi esetben oda a családi öszhang. Szerintem a családi vállalkozások egy részébene is érvényesül ez a gond. Ott, ahol - többnyire - a családfő patriárka zsarnoki módon tartja markában a szálakat és nem engedi a következő generációt érvényesülni. Ezért ment tönkre a 80-as években a híres német szórakoztató elektronikát gyártó Grundig koncern, mert az alapító atya szisztematikusan megakadályozta a megfelelő utód kinevelését.

Vagy megszokik vagy megszökik. (Utóbbi a személyiségfejlődés szempontjából nekem előnyösebbnek tűnik.)

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-16 19:28   
-
Minden elsö latasra az 50 fölötti "ferfigyermek" ellen szol, de mielött velemenyt mondanek rola, szivesen hallgatnam anya es fia beszelgeteset, ami elarulna, ki uralkodik itt kin. Sajnos nagyon sok olyan anyat ismerek, akik keptelenek elengedni felnötte valt gyermeküket, es esz nelkül kenyeztetik öket, hogy magukat letfontossaguva, nelkülözhetetlenne tegyek. A felnött gyermeknek ez eleinte nagyon kenyelmes, de kesöbb rosszabb az elete, mint egy börtönben.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 20:14   
2004-08-15 07:44, espa:
-
---------------------------------------

az anyuka legalább annyira hibás, mint a fiacskája.

- Amen.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-15 07:44   
-
), akinek hajnalban az anyukája (78 éves!) kimegy a kertbe és kiássa a gyermekláncfüvet, hogy a fiacskájának más egyébbel együtt a gyümölcscentrifugában lepréselje - mielőtt szegény gyerek munkába indul!
---------------------------------------

tudjátok nekem az a véleményem, hogy ebben (és a hasonló) esetben az anyuka legalább annyira hibás, mint a fiacskája. Vagy nem tudja elengedni, felnőtté avatni a iciri-piciri fiacskáját, vagy mártirt csinál saját magából.

van egy határ, amin innen szeretetnek nevezzük, és azon tul szükségtelen, abnormális ragaszkodásnak, netán mártirkodásnak.

Kérdés: az anyuka tiszta szeretetből, préseli azt a fránya gyökeret és magának is, vagy kötelező neki, mert a fia felszólitotta.
Másik kérdés: ki lakik a másiknál? az 58 éves fiucska még mindig a Mamánál, vagy a Gyermek vette szányai alá az Édesanyját?

És miért préseli még? Netán nagyon beteg volt és hála Istennek meggyógyult ezektől? Esetleg saját tapasztalata alapján, mert ő gyógyult meg? Vagy a fiucska rugdossa anyukát hajnalonként ki az ágyból?

Szerintem legalább ennyire összetett a dolog.... Vagy még jobban.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 22:26   
-
Javítsatok ki, ha rosszul gondolom!

Nagyon is jól látod kedves Ideális.
Nap mint nap örülök, hogy férjem nem lett egy ilyen nyegle alak, pedig megtehette volna. A balesete után 10 évig én is nagyon babusgattam. Idöközben megtanultuk mindketten, hogy a mi életünkben ez lett a természetes állapot és nagyon jól megbánunk vele. Ö is kényelemes ember, de nem használ ki! Valósznü szerencsém volt!

ideals  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 17:15   
2004-08-13 14:40, bovi:
-
"Az én párom mindig nagyon hiú volt, hogy ö mi mindent megtud tenni egyedül, ez engem is büszkeséggel tölt el, nembeszélve arról, hogy mennyi elönnyel jár."

- Drága Bovi!
Szerintem ezt "emberi méltóság"-nak hívják!!

Van egy kedves ismerősöm (immáron 58. évében lévő "férfi" ember - helyesbítek, annak tartja magát!), akinek hajnalban az anyukája (78 éves!) kimegy a kertbe és kiássa a gyermekláncfüvet, hogy a fiacskájának más egyébbel együtt a gyümölcscentrifugában lepréselje - mielőtt szegény gyerek munkába indul! --- a képemről lesülne... - és főleg, ha az erősebb nemhez tartoznék, "adnék magamra annyit", hogy ne szolgáljon ki az anyám - és a feleségem is csak akkor, ha nagyon muszáj... - azt hiszem, ez az emberi méltósághoz tartozik.
Javítsatok ki, ha rosszul gondolom!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 06:45   

Egyszer a férjem a barátjánál volt látogatóban, ahova érkezett egy idegen ember. Sorban bemutatkozott mindenki, aztán csevegés.
Egyszer csak az idegen megkérdezi a férjemet: Te ugye az Ole fia vagy?
(Ole a férjem barátja)

Na ezt a férjem akár naponta elmeséli! És mindenkinek aki szembejön!

Ugyanis a férjem 6 évvel idősebb Ole-nál....

Szó ami szó, olyan macsósan kölyök képe van...

Ole-nak nincs haja, a férjemnek meg egyre több (igaz már szinte fehér )

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-14 06:13   
Pletykas emberek
A pletykás olyan személy, aki akkor is enged a pletyka csábításának, ha közvetlen haszna nem származik belőle.Ahhoz azonban nem fér kétség, hogy "a pletyka fegyver, amely ölni is tud".
A pletykázás lenne a hosszú élet titka ?

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 15:34   
Hogy a férfiak nem hiúk?
Az idősebb fiam talán hat éves lehetett, amikor odaállt a tükör elé, elégedetten végigmérte magát, és azt mondta: "Hogy én milyen jóképü vagyok!
Később azt mondta, ha felnő, szeretne még jobbképübb lenni, mint az apja. "De az apád kopaszodik és szemüveges" -igy én. "Az teszi olyan jóképüvé", mondta a fiam, amikor a kopaszság és a szemüveg még nem volt divat.
Tizennyolc évesen még mindig büszkén szemlélgette magát. Fésü nélkül a lábát nem tette ki a házból.
A fiatalabb srác kevésbé volt hiú, de csak azért, mert a bátyja önkényesen elhappolta előle a család szépe cimet!

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 15:00   
2004-08-13 14:51, rigojanos:
-
-

Bobe nezett vissza?

Attól nem ijedtem volna meg

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 14:59   
- Szerencsére igen!!!

Nem is az a baj, hogy van ferfi hiusag ...De
ne adj Isten, hogy ezt hangosan merje mondani valaki nekik , borzasztoan megtudnak sertodni, bevallani soha sem fogjak.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 14:51   
-
Jómagam is nagyon elcsodálkoztam, amikor az elsö valaki hellyel kinált a metrón, de ahogy az ablaküvegben megláttam magam, már megértettem

Bobe nezett vissza?

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 14:40   
2004-08-13 01:49, fellegvar:

Férfihiúság is létezik.

Szerencsére igen!!!

Nem kell messze mennem, a héten vacsorázni voltunk még két hozzánk hasonló házaspárral. A férjek tolókocsiban ülök, de nem betegek, csak nem tudnak járni.
Kinainál voltunk, ahol büffe volt, mindenki azt és annyit hozott magának, ahogy tetszett. Az én párom nem kell kiszolgálni, a másik kettö elvárja, hogy a felségek azt hozzanak, amit ök szeretnek.
Szó került az esti lefekvésröl. Kettöt nem kel ágyba segieteni, mig az egyik képes nejét felkelteni, aki az elsö édes álmát alussza, hogy húzza le a nadrágját. Arra nem hajlandó, hogy, ha már segitség kell, menjen ö is elöbb az ágyba!
Az én párom mindig nagyon hiú volt, hogy ö mi mindent megtud tenni egyedül, ez engem is büszkeséggel tölt el, nembeszélve arról, hogy mennyi elönnyel jár.
Vannak férfiak, akik felett anyáskodni kell, akkor is, ha nem tehetelenek, vannak viszont olyanok, akik ezt nem várják el.
Az az idös férfi a buszon talán még a 18 éves lánykában a nöt látta, ez nagyon dicsérendö tulajdonság, ö még nem volt öreg.
Jómagam is nagyon elcsodálkoztam, amikor az elsö valaki hellyel kinált a metrón, de ahogy az ablaküvegben megláttam magam, már megértettem

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 14:06   
Cuni!
egy dologban bajnokok az otthoniak: önzesben.
"szegenykeimnek" nincs idejuk penzuk telefonra, kepeslapra, levelre. Es aztan meg ök vannak megsertödve ha nem messz arrafele es nem latogatod öket. De miert?
Elfelejtettek nem ? Sose irnak sohasem telefonalnak meg azt is elfelejtik mikor van a szulinapod. Tisztelet a kivetelnek mert van olyan is
Nem tudom mondtam-e mar? ezelött jo 13evvel törtent beszelgettem egy sorstarssal aki akkor mar 40 eve elt itt Svedorszagban es meselgettem honnan jövunk kik vagyunk es mikor azt mondtam hogy nagyon sajnalom az otthonmaradottakat akkor rákérdezett: ès téged ki sajnál? Nagyon igaza volt.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 12:33   
2004-08-13 11:06, Cunibaba:
-
Emberi tulajdonsàg ugye az "önzetlenség" is??!!

Ahogy a hiusagnal, ugy az önzetlensegnel is nem az a kerdes, hogy azok vagyunk e vagy nem, hanem, hogy milyen mertekben vagyunk azok. Ha egyszer emberi tulajdonsag, akkor termeszetesen rendelkezünk vele, akar tetszik , akar nem. De nagy különbseg van , ki mennyire az es miben nyilvanul meg.
Termeszetesen van egy kis önzes minden adakozasban, de megforditva:aki az adomanyozot felejti, csak magara gondol, az nem csunyan önzö?

Cunibaba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 11:06   
Emberi tulajdonsàg ugye az "önzetlenség" is??!!
Lehet e teljesen önzetlenül ajàndékozni???

Hogy kérdésem megértsétek adok egy példàt rà:
Nyugati ember pénzel és minden féle tàrgyal segit egy (vagy több) Erdélyi csalàdot. Tudja, hogy azok az emberek soha vissza neki nem tudjàk vissza fizetni vagy adni mindazt. Nem is vàrja el. Viszont elvàrnà, hogy a csalàd kimutasson egy forma tiszteletet, köszönetet (hogy beszàmoljanak életükröl, terveikröl,... hogy néha megkérdezzék tölle hogy, hogy van,.. hogy egy képeslapot kapjon születésnapjàra ).

Elmondhatjuk-e erröl az emberröl, hogy önzetlen? Vagy mivel "mégis" vannak emberi elvàràsai a viszonzàsra màr nem tartozik az önzetlenség hatàràba????

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 10:31   
2004-08-13 01:49, fellegvar:
-
A hiúság nôi tulajdonság — tartják a férfiak.

A hiusagnak nagyon sok arca van, es masra hiu a ferfi, masra a nö. Azert vannak közös területek is, ahol semmi különbseg nincs.
Apam 88 eves, de ragyogo arccal meseli mindig, ha valaki azt mondja neki, egyaltalan nem nez ki annyinak. Ilyenkor kihuzza magat, (ö nem jar görben!) es el tudom kepzelni elfelejti ilyenkor összes panaszat is, amit röviddel elötte reszletesen elmondott.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-13 01:49   
A hiúság nôi tulajdonság — tartják a férfiak.

Ülök egy "nem áll senki, de minden hely foglalt" buszon és a megállóknál figyelem a felszállókat. Az egyiknél ôsz hajú, olyan 65–70 közötti férfi száll fel az elsô ajtónál, és megáll közvetlenül a vezetôfülke mellett. A hátam mögötti ülésrôl fiatal, 18–19 éves leányka áll fel, megérinti a férfi vállát és invitálja, foglaljon helyet. A férfi félig hátrafordul, hogy lássa az ôt megérintôt, majd fanyarkás, sértôdöttséget tükrözô mosollyal az arcán, tiltakozó mozdulattal utasítja vissza a kislányt. Gondoltam, biztosan csak egy megállót utazik. De nem, a harmadiknál szállt le. Aztán, amikor eléggé fürge léptekkel lépett le a buszról, rájöttem sértôdöttségének okára.

Férfihiúság is létezik.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó