2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Összetartás, széthúzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 14:07   
Patrubány (Patru bán) jelenléte óta már rég nem az a Világszövetség, ami volt.....

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-27 10:24   
Nem tudom, eljutott-e hozzátok is a hír, miszerint a Magyarok Világszövetségének elnöksége, illetve ennek többsége, beleértve Patrubány Miklos elnökúrat is, Magyarország EU-s csatlakozása ellen van és NEM-re buzdít a népszavazáson.
Milyen Világszövetség az ilyen ?

Mercedesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-16 11:18   
Kedves Krisztina,

Koszi a leveled, es talan ha reszletesebben elmeselnem mik tortentek, talan jobban at tudnad latni mi is az en tapasztalatom.

Nem vagyok az otthon ulo tipus, es az sem, aki var.
En mar szerveztem egy ilyen osszejovetelt, es hat eleg rosszul sult el.

Es mar sok magyarral talalkoztam, es sajnos eleg negativ elmenyeim voltak;

Tovabbra is keresek, es irtam par e-mailt mas listakra is, es konkretan embereknek is irtam; De hat tobbet nem tudok tenni, barmennyire is aktiv vagyok.

HA az illetoknek nincs kedve nekem valaszolni, akkor nem tudom rajuk eroltetni magam. Ami pedig nem is a stilusom.

Az a nevezetes talalkozo amit egyszer szerveztem, negyen voltunk, elmentunk vacsorazni, en ismertem csak mind a harom embert, ok nem ismertek egymast. NEkem koszonhetoen ismerkedtek meg; A ket magyar lany, azonnal elkezdett franciaul beszelni, es en mar nem is leteztem.
Aztan mikor par kerdest feltettem nehany dologgal kapcsolatosan, nagykepuen leraztak, hgoy nekem az ugysem fog menni, nincs ra jogom

Konkretan csak annyit kerdeztem, hgoy mik a feltetelek, hogy bejelentkezzek egy esti foiskolara. Hat nagykepuen lerazott, ami bunkosag , es talan fajt volna neki elismerni, hgoy en magyar, aki csak par eve vagyok kint, kepes vagyok ugyanarra, amire o, aki itt szuletett!
En is beszelek harom nyelvet, es honosittam a kozepiskolai erettsegimet, es el tudtam kezdeni en is egy esti foiskolat.Egyebkent otthon vegeztem mar egy foiskolat;

Szoval nem tudom mire annyira nagykepuek,
Sajnos mindharom ilyen volt, es lattam, hgoy nagyon szeretnek egymaskozt beszelni, mivel mindegyik itt szuletett. Az este vegen elmentem, es azota nem kerestem tarsasagukat.

Nagyon orultek egymasnak, es itteni dolgokrol beszeltek, milyen suliba jartak, mit csinaltak, stb, stb,
Es en mint nem reg erkezett magyarorszagi magyar , elegge leneztek.

Voltam mar tobb rendezvenyen is, es sajnos szitne mindenki tavolsagtarto, es gyanakvo, es hideg.

Sokan felvettek a belga mentalitast, hidegseget

Mercedesz

szabokriszta  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-10-13 00:44   
Sziasztok!

Mercedesz, en nem eltem Belgiumban, csak Angliaban egy kicsit, most meg USA-ban. Amit en eddig tapasztaltam az hasonlo a tiedhez: nem nagyon tartanak ossze a magyarok kulfoldon. Irigykedve neztem Londonban a lengyeleket, itt a taifoldieket, hogy milyen szoros kozossegeket tudnak fenntartani.

En is azt hittem hogy mert 'uj' vagyok, azert nem tudok beilleszkedni. Ebben talan annyi az igaz, hogy akikkel talalkoztam tobbsege '56-os. Ok mar egy mas korosztaly, nagyon regen hagytak el a magyar foldet. Ahova eljutottak, probaltak felvenni az ottani tempot, szokasokat, biztos nem volt konnyu mert talan nem is a sajat akaratukbol mentek. De azt is latom, hogy felvettek az akkori 'uj-hon'-i szemleleteket is, legyenek azok jok vagy rosszak, de sok esetben masok mint azoke akik otthon maradtak akkor.

En mar 7,5 eve elek itt, lassan-lassan felveszem a kapcsolatot egyre tobb magyarral. Vannak koztuk idosebb korosztalybeli, ujak, es fiatal erdelyi magyarok is. Sajnos a kozelmultban volt egy kis nezetelteresunk egy idosebb magyar holggyel. Azt vettem eszre hogy O is mar/meg a regi amerikai eloitelettel nezett ram. A korulmenyek: Anyukam latogatott meg nemreg, a sors valahogy osszehozott ezzel a holggyel, kedves, buzgo a mar itt regebben kialakult kis magyar kozossegben. Egy party-ra voltam hivatalos, amikor csendesen megjegyezte hogy ne nagyon emlegessem hogy fekete ferjem volt, mert a tobbiek kineznenek. Nem vagyok benne biztos hogy a tobbieket erdekelte-e volna, de ugy gondoltam hogy ha ilyennek amilyen vagyok nem kellek, akkor ne eroltessuk a baratsagot.

Viszont nagyon jo kis tarsasagra leltem a magam-korosztalybeli magyarokkal, erdelyi magyarokkal. Meg uj a kis kozosseg, de nagyon kellemes a hangulat amikor osszejovunk.

Amit Neked javaslok Mercedesz, nem varhatod otthon ulve hogy felhivjanak es kerjek tuntesd ki oket szemelyes megjeleneseddel. Te is kezdemenyezhetsz egy kis osszejovetelt. Lehet hogy az o tobbseguk is csak ilyen 'felenk' mint Te. Probald meg.

Sok sikert!
Krisztina

george  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-21 09:43   
Egyre rajottem, a kor meghatarozasa az eggyetlen problema. Minden korosztalynak meg vannak a barati korei, s sajna ez sajat egyeni tapasztalat eredmenye. Nehez bejutni, erdekelte lenni, ha az evek szamitanak.

Egy iratlan torvenybe hiszek, "Lanyok 21+, ferfiak 25+, sem tobb de kevesebb sem. Igy mindannyiunk letudja venni azt, s eggyenranguva tud idomulni, s csak igy lehet baratsagokat kotni, a kulfoldon szetszorodott magyar testverek kozott.

szeretettel, s szivbol.
George

Mercedesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-20 20:02   
Bimbi, te melyik orszagban laksz?

Sajnos nekem nagyon rossz a velemenyem; Hat eve elek Belgiumban, nagyon sok magyarral talalkoztam mar itt.

Szerintem a belgiumban elo magyarok nagyon hidegek, es szethuznak.

Es beszeltem jo par magyarral interneten, akik masik orszagokban elnek, es sokan ezt erositettek meg.
Azt is mondtak, hogy en mint belgiumban elo magyar , nem igen fogok talalni itt elo magyar baratokat;

Vagy magyarorszagi magyarokkal tudok baratkozni, vagy mas orszagbeli magyarokkal. De belgiumi magyarokkal nem igen

Sokan irigyek, vagy pedig lenezik a masikat;

A lenezes oka sok esetben azert van, mert ok jobban elnek, vagy mert en nem regen jottem ki, ok meg mar regebben kint vannak

MIt szoltok ehhez?

Mercedesz
Belgium

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-17 06:12   
Kicsit mosolyogva, azt mondom erre lehet jobban osszetartanak a kivul eloek mint az Anyaorszagiak

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-14 11:48   
Wass Albert: Ki a magyar?

Ki a magyar hát cimbora?
Te, vagy én? Vagy a harmadik?
Nosza döntsük el szaporán,
míg el nem süllyed a ladik.

Ragadjunk hát lapátot, csákányt,
evezöt! Eb ura fakó!
Így csináljuk már ezer éve,
ez hát nekünk való!

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-07 14:33   
Kedves Hunor,

igen nehéz kérdésedre igennel, vagy nemmel felelni.

Sok jó példát ismerek ahol jól érvényesül a kölcsönös segitségnyujtás, harmonikus összetartés, de sajnos elrettentő esetek is ismeretesek a széthúzás, intrikálás, vagy irigykedés legundorítóbb változataiból és ha politikára fordul a szó, akkor majdnem mindig valaki, vagy valakik megsértve, megalázva kerülnek a vitából ki.

Mindemellett azt hiszem, hogy a Kárpát-medencén kívül élő magyarok se nem jobbak, sem pedig rosszabbak, mint általában a magyarok.

Frédi

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-06 19:41   
Összetartanak a Kárpát-medencén kivül élő magyarok? Vagy nem?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó