2017. november 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Összetartás, széthúzás
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 16:07   
2005-10-02 14:44, LeviTami:
-
Hát igen. Szégyenletes egy nép vagyunk mi..

Keress valami olyat, ami miatt nem kell szegyenkezni, es koncentralj arra.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 16:02   
2005-10-02 15:44, Salaj:
-

Gyerekek, ezt el sem hiszem!! Hogy lehet ilyet leírni? Ezt tényleg komolyan gondoljátok? Konkrétan mi a baj?
Hogy otthon megjelent a versenyszellem, a garázda és jellemtelen profitérdekeltség, kitermelte magát az etikátlan, lelkiismeretlen szenny? Ès ez a szenny manapság túleröben lenne? Lehet! De ott vannak a szüleitek, a nagyszüleitek! A többi tisztességes ember, aki szintén csak áldozata a jelenkornak! Ök is magyarok!

Én büszke vagyok a magyarságomra, a magyarokra, de hát nem is érezhetek másképp!! Tényleg nem értelek benneteket, egy nép se ír saját magáról így!!

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 15:44   
-
Örülök, hogy valaki kimondta a szót ... igen, szégyellni lehet, tagadni kár.

De föleg az utóbbi 40 éves generáció ilyen....csak nem a kommunizmus müvelt velünk ilyen korcsosulást?
Valóban csak az utóbbi 40 éves generáció lenne ilyen? Egyik magyarázat ez esetben lehetne, hogy talán az utóbbi 40 év nem hozott olyan helyzetet (nagyobb szerencsétlenséget) ahol igazán össze kellett volna tartani. Viszont akkor fel lehetne tenni a kérdést, hogy ez a generáció az előzőtől (szülőktől) nem tanult semmit? Hisz az ember legfontosabb "tanulmányait" a családban szerzi, már gyermekként. Netán a családban sem voltmár meg? Akkor megdől ez az elmélet .
Szerintem ilyen népünk zömének a jelleme. Itt is vannak kivételek persze, csakúgy mint más népeknél. Az olaszokat és görögöket a temperamentum jellemzi, minket ez...

Szóval nagyon érdekes, megérne egy tanulmányt...
Meg... de ahhoz, hogy erről tanulmány készülhessen, először a tény valódiságát kellene elismerni... az meg ugye fájó.

LeviTami  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 14:44   
De föleg az utóbbi 40 éves generáció ilyen. VAJON MIÉRT',, csak nem a kommunizmus müvelt velünk ilyen korcsosulást? Én, személy szerint próbálok mindenkin segíteni, ha nem csimpaszkodik túlzottan a nyakamba, természetesen. Mert azért már nem gyerekek vagyunk. Volt néhány külföldi és igen kellemetlen tapasztalatom nekem (ünk) is. Most is van. Egy Argentínában született, de szülei által magyarul megtanúlt egyén itt Tüzföldön, de felénk sem néz, pedig öszesen 4 effél ember van itt velünk együtt. Szóval nagyon érdekes, megérne egy tanulmányt...

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 11:14   
2005-10-02 01:44, Mary:
-
Erre mondják, hogy minden viccnek fele való.

Ennek sajnos legalább a második fele .

Salaj  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 11:12   
2005-10-02 09:38, Tessényi Györgyi:
-
...Igy a mennyekben épp az összetartàs, és az egymàs becsülése, a respektus lehet épp a legmagasabb csoda, ami utàn minden ember vàgyakozik!

Azért nem volna haszontalan, ha nem kellene addig várni, és ez már a földi élet során megmutatkozna nálunk...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 09:38   
2005-10-01 15:42, Fredi:
-
Kedves Fredi, milyen jo, hogy ez a vicc csak Lucifer birodalmàban jàtszodik. Igy a mennyekben épp az összetartàs, és az egymàs becsülése, a respektus lehet épp a legmagasabb csoda, ami utàn minden ember vàgyakozik!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-02 01:44   
Milyen igaz!

Erre mondják, hogy minden viccnek fele való.

Különben a viccek, szatírák, a társadalmat tükörképezik - ezért sokszor komoly problémák kell legyenek a háttérben, hogy egy vicc egyáltalán létrejöjjön és sokan meg is értsék.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-01 15:42   
A széthúzás sajnos még virágozhat, különben nem olvastam volna ma a következő viccet:

Megy lucifer a pokolban, őrjáratot tart. Az első állomáson az oroszok elkárhozott lelkeihez megy. Azok ott főnek egy üstben. Az üst mellet kiírás: "Az üstből kimászni tilos!" Mégis több fegyveres őr áll mellettük állandó készenlétben. Kérdezi lucifer hogy mi van itt? Mondják az őrök, hogy itt főnek az oroszok és ezek csak az erőszakból értenek. Jön a következő állomás: főnek a németek ugyanaz a kiírás: "Az üstből kimászni tilos!" Sehol egy őr se... Lucifer elkapja az illetékest hogy mi az hogy itt nincsenek őrök. Erre az illetékes: - Itt főnek a németek, ezek törvénytisztelő népek, betartják a szabályt. Következnek a magyarok: se tábla, se őr, semmi. Kérdezi lucifer hogy ez meg mi. Mire az illetékes: - Óóó... hát itt főnek a magyarok, itt ha egy ki akar mászni, másik tíz ráugrik és visszarántja.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 21:36   
De nem Berlinben !!!!

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 21:12   
2004-10-16 22:41, bobe:
-
Ich bin ein Berliner
-
és lelötték...

katika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 19:58   
Sziasztok,

Erdelyi magyar-székely nö vagyok. A magyarországiag szemében, romanok vagyunk. Külföldön meg egyszerüen bevándorlok.
Mikor áttelepültem èn is ugy gondoltam hogy nem a hovatartozàs szerint fogom vàlogatni majd baràtaimat. Iparkodtam hogy minél hamarább a német nyelvet megtanuljam, ami sikerült is, de valamikor mégis elfogott a honvágy, sok évig nem volt lehetöségem magyarul beszélni, kerestem a lehetöséget magyarokkal összejönni. Siketült is. Az Erdélyi magyarokkal nem volt probléma kapcsolatot teremteni, a horvátországi magyarokkal valahogy nem jött össze...(ez nem csak az én véleményem). Az anyaországi magyarok meg kissé nagyképüek a nem Magyarországi Magyarokhoz, amit nem tudok megérteni.
Nemrég költöztünk Münchenbe és itt is probálkoztam magyarokkak kapcsolatban jönni, de még nem sikerült, söt ami fájo, rosz tapasztalatom is van.
Egy magyar kávézoban, Münchenben, csevegés közben, egy '56 magyar vendég mondja nekem hogy miért is mondom hogy magyar vagyok, hiszen Romániábol jövök, akkor meg egyszerüen Román vagyok. Ojan is volt hogy az utcán magyarokokhoz szoltam, és mikor mondtam hogy Erdélyböl származom akkor meg egyszerüen nem szivesen beszéltek már velem.
Miért ez a széthuzás...mire jó. Szégyelnek velünk társalogni? Ez sajnos nem a müveltségnek jelle.
De nem adom fel, talán egy makacs optimista vagyok
Németországban de nem csak itt sok bevándorlo van tötökök, ázsiaiak, olaszok stb. ök miért tudnak összetartani és mi nem, ök sokan vannak, mi meg kevessen. Miért nincs összetartás.
Augsburgban van egy helyes kis magyar vendéglö. A Gellért úr nagyon jól föz de sajnos nincs sok magyar vendége, miért...? A kérdésre a magyarok azt válaszolják hogy ök othon föznek. Igy nem járunk hozzá az összetartáshoz, nem is találkozunk, nincs rá lehetöség. Miért müködik ez az olaszoknál a törököknél ?

cassiopea, irrod: >>> Összetartanak a Kárpát-medencén kivül élő magyarok? Vagy nem? <<<
Diplomatikus valasz:
A MON tagok igen!

Remélem hogy igazad van. Itt nincs árokásás.
Köszönöm Hunor hogy létrehoztad a MON-t. A MON megadja azt a lehetöséget hogy mi itt eggyenjógu magyaroknak érezhessük magunkat

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-13 01:08   
Ma este az "ökörKörben" eppen ezt vitatttuk meg. Senkli , de senki nem potolja az egyeni felelossegvallalast. Ha ez megvan, lehet valamilyen formaban tovabb lepni! Akkor is, ha mindnyajan azert drukkolunk, hogy a torontoi csapat valami megoldast talaljon. Teljesen helytelen az a latszat, hogy mi ellendrukkerek lennek! Mi ugy latjuk, es ez a vezetosegunk allasponja, hogy a torontoi vezetesnek kell rendet csinalni, ezt kivanja a magyarsag ugye...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 18:54   
Kedves Kobak!

Koszonom a valaszod! (dorzsolom a markomat, hogy fellendult a topik, a Hogyan maradjunk temakor? kulonosen erdekes szamomra ).

Nekem sem lesz kulonosebben tobbi vitapontom, csak hozzafuzok par gondolatot, es ezzel ez a resze reszemrol le is zarva.

1. Megertem a cikk es forum kozotti kulonbsegedre valo utalast. De a forum egyebkent azert van, hogy mindent megvitassunk, ismereteket, de nezopontokat is csereljunk, tehat OK itt is.

2. "Es az csak termeszetes, hogy ott es nem elsodlegesen a MON-on ertekeznek a problemarol. Erre ertettem azt, hogy: "a torontoi magyarok megiscsak szukebb korokben ohajtjak kifejteni meglatasaikat a Magyar Hazuk kapcsan."; vagyis egy torontoi honlapon."

Ezzel viszont nagyon nem ertek egyet! Megpedig azert, mert a kanadai magyarok nem azert vitatkoznak kanadai honlapokon, mert nem szeretnek mas honlapon ezt megbeszelni, hanem egesz egyszeruen csak azert, mert nincsenek jelen a MON, hanem ott tagok. A MONon sajnos nagyon keves kanadai tag van, tobbek kozott talan azert is, mert osszesen negy (!) kanadai magyar forum letezik.

3. "A Torzsasztal alatti, es kulonoskeppen a magyarsagunkat erinto temakorben, a Hogyan maradjunk magyarok? alatt, egy a kanadai magyarok szethuzasat illusztralo eset felemlitese, elkepzelhetoen a magyarsagunk kapcsan szandekszik vitat inditani."

A topik neve azonban onmagaban adja a temat, lasd: Osszetartas, szethuzas.

Massal nagyjabol egyetertek, es koszonom, hogy a Magyar Haz kapcsan is megfogalmaztad a velemenyed.

Ugyanakkor en is jeleztem forumunk egyetlen Torontobol aktiv tagjanak, Klarinak is eme topikot - o egyebkent a Magyar Haz vezetosegenek is tagja. Kivancsian varom az o velemenyet is, es orulnek, ha hozzaszolna.

Szoval, most akkor ez a technika resz lezarva reszemrol, de orulnek, ha osszetartas-szethuzas kapcsan tovabbi velemenyeket irnal (irnatok), eseteket, stb.

Udv,

Hunor

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 18:38   
2004-11-12 10:42, hunor:
-
Kedves Hunor,

Vegyem en is sorjaba? Ugy nagyjabol meg is teszem.

Par gondolatomat ohajtom elore bocsajtani, kezdetnek:

-Ha a MON-nak lenne napi/heti hir rovata es ott olvasok egy cikket a szoban forgo esetrol, az egy. A hirkozlo cikk tenyallast kozvetit es azt elolvasom, megemesztem.

-Ha a MON forumon belul, az Orszagok szerinti, Kanada cim alatt letezo Magyar Haz Programjai temahoz irodik be az eset, az megint mas. Ott a Magyar Haz kapcsan, annak valos, konkret problemajarol indulhat el a vita. Minthogy a CANADAHUN oldalon el is indult az, olyan emberek kozt, akik kozvetlen erintettek is a tortentekben, vagy legalabbis nagyon kozelrol ismerik a dolgokat. Es az csak termeszetes, hogy ott es nem elsodlegesen a MON-on ertekeznek a problemarol. Erre ertettem azt, hogy: "a torontoi magyarok megiscsak szukebb korokben ohajtjak kifejteni meglatasaikat a Magyar Hazuk kapcsan."; vagyis egy torontoi honlapon. Vegulis egeszen biztos, hogy nem az ohazai vagy a karpatmedencen kivul es belul elo magyarok fogjak megoldani a torontoi konfliktust.

-A Torzsasztal alatti, es kulonoskeppen a magyarsagunkat erinto temakorben, a Hogyan maradjunk magyarok? alatt, egy a kanadai magyarok szethuzasat illusztralo eset felemlitese, elkepzelhetoen a magyarsagunk kapcsan szandekszik vitat inditani.
Gondoltam en!

Es most nehany visszajelzes:

Nekem is lehetnek jelzoim az esetre vonatkozoan, de nem azzal robbantam be mindjart a belinkeles utan. Es Te sem Hunor. Aki a "Hogyan maradjunk magyarok" alatt egy tengeren tuli magyar konfliktust egybol feljelzosit, az teheti azt karorvendesbol is . Egyben helyesbitettem is, mit lathatod, a felteteles mod hasznalataval: "teheti". Igy ertsd, ertsetek.

Ha szemelyeskedonek bizonyult a "szappan opera" = "alamuszi somolygas" ilyeten tarsitasa, en akkor megkovetem a megbantottat. Nekem csak szolni kell, semmi gond! A tobbit meg lerendezem en magamban.

Valoban, a nyilvanossag segithet, birhat rahato erovel. Hatha elszegyellik magukat? Hatha eszhez ternek? Amiket tulfeloli forumon olvasgattam nem eppen ezt sugalljak, nagyon makacs emberekrol lehet ott szo.
Ami az uj emberek onkentes atvallalasat illeti, hat az is kemeny dio lehet. Ki vallalja, annyi minden utan (en ugyan csak most a laprol ismerem az esetet), es vajon hagyjak-e a regiek? Na, de ez mar nem is a jelen topik vitaja, hanem a Magyar Haze, es nalamnal sokkal kompetensebb kanadai magyaroke.

Magyarsagunknak pedig, igenis artunk azzal, ahogyan megugatjuk hazunk tajat, az ossz magyarsag haza tajat.

Nem lesz tovabbi vitapontom. Ezt a szegyenletes magyarhazas ugyet erdemben ugysem tudnam targyalni, a szethuzosdi tema pedig mar a belinkeleskor sem nyerte el tetszesemet.

Udv. kobak

klari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 18:23   
2004-11-12 12:04, bobo2003:

"Sajat tapasztalatombol tudom,hoyg egy sikeres szervezethez elsosorban az kell, hogy az egyesulet bevetelei es kiadasai osszhangban legyenek. Legyen vezetosege, amelyik felelosseget tud vallalni a munkajaert. Vegul pedig jo munkajaval, programjaival az ellendrukkereknek kello alapot szolgaltasson a kopkodesre. Ha ebbol a harom dologbol csak egy nem jon ossze, ott az Atyauristen sem csinal tobbet rendet!"

-

Ezt én teljes szivemből alátámasztom. És ha a fenti pontok közül egy sem tapasztalható akkor miről beszéljünk?

Kobak írja: -Idos generacio kontra ifjabb generacio... Ki tudhatja, a vilag kulonbozo pontjain elok kozul, hogy mi is ott a sarkalatos problema?
Na látod, Kobak, itt van a kutya eltemetve. Nagyon tisztán rá látsz a problémára. Legtöbb ember még itt bent a Magyar Házban sem tudja igazán, hogy mi a helyzet.
Hányan hallottatok már vitát egy elidegenedett házaspár között? Övön aluli sértegetéssel dobálják a sarat egymásra, de a fő probléma aligha jön elő. Szerintem ez van a Magyar Házban is és a hatalomvágy. A "majd én megmutatom, hogy erősebb vagyok".

De ennyi elég a témáról, nem csak azért mert ahogy Kobak írja: "a torontoi magyarok megiscsak szukebb korokben ohajtjak kifejteni meglatasaikat a Magyar Hazuk kapcsan" hanem azért is mert ebben sajnos senki nem tud segíteni csak az itteni magyarság.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 12:23   
Nagyon boldog volnék, ha az összmagyarság keretein belül, csak a Torontói Magyar Háznál volnának ilyen jelenségek tapasztalhatók. Nem, sajnos civakodás, széthuzás sok helyen tapasztalható, mint ahogy összetartásra, együttmüködésre is van számtalan példa. Még valami. Az említett negativumok nem specifikus magyar átkok, más népeknél, nemzeteknél is pont így elöfordulnak. Szerintem tuldramatizáltuk az egészet.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 12:04   
A "szappanopera" kifejezest tulajdonkeppen enyhe jelzokent akartam hasznalni! Nyilvan tudok kemenyebb szavakat is ra talani.

Sajat tapasztalatombol tudom,hoyg egy sikeres szervezethez elsosorban az kell, hogy az egyesulet bevetelei es kiadasai osszhangban legyenek. Legyen vezetosege, amelyik felelosseget tud vallalni a munkajaert. Vegul pedig jo munkajaval, programjaival az ellendrukkereknek kello alapot szolgaltasson a kopkodesre. Ha ebbol a harom dologbol csak egy nem jon ossze, ott az Atyauristen sem csinal tobbet rendet!

Hogy is mondta Dobo Istvan? " A falak ereje nem a koben vagyon, hanem a vedok lelkeben!"

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 10:42   
2004-11-12 03:03, kobak:
-

Kedves Kobak!

Koszonom en is az alapos valaszod, veszem sorra.

"Mi mas valasztasom lehetne?. "

Velemenyed kifejtese jo valasztas, ezt is tetted.

"Igen, nyilvanos es sok a forras a neten a torontoi magyarhazas konfliktusrol, es a titkolozas sem javitana a helyzeten, tudom. De ugyanugy nem javit a helyzeten az sem, ha mondjuk, es vegyunk egy extrem peldat, egy moldvai magyarnak hivodik fel a figyelme az esetre, a MON altal. De egy norveg vagy japan, tasman vagy lapp-foldon elo olvasora sem lehet pozitiv velemenyalkoto hatassal, egy kanadai magyarokrol szolo negativ tortenes."

Ezzel nem tudok azonosulni, de elfogadom, hogy Te igy latod. Mivel en azonban maskepp, ezert kiegyezunk.

"Karorvendeni pedig kar! Latod, maris szuletett olyan megjegyzes miszerint az eset "szemét" es "szappan opera". Hianyzik ez nekunk, magyaroknak?"

Ezzel nagyon nem ertek egyet. Egyreszrol nem tartom karoromnek (mi is a karorom?), masreszrol meg oszinten: mit lehet erezni? Nekem is jutottak eszembe jelzok, igaz, nem a fentiek, de ugyanabba a kategoriaba illok. Atolvastad a forumban irtakat? Es ez igy megy sok ev ota, kizarasok, belso konfliktusok, kozben a torontoi magyarsag (egyik legszamosabb kozosseg) egyik intezmenye elveszik. Minek lehet ezt maskeppen nevezni?

"Nem-e inkabb empatiat kellene erezni az elso, robbanasszeruen elotoro ellen-erzelmek helyett?"

Erzem en azt, es szerintem mas is, de ettol fuggetlenul eleg gusztustalannak tartom a helyzetet (lehet nem megfelelo a jelzo ).

"Mostmar, tagabbra terjesztve a kort, osszetartunk avagy szethuzunk? Alamuszi somolygas lehet az csupan, hogy lamcsak, ott a kanaannak tartott Kanadaban a magyarok keptelenek megoldani egy evek ota huzodo, isten tudja min buko Magyar Hazi konfliktust."

Egyreszrol az osszetartas/ szethuzas - ezt nem tudom ennek az ugynek a szintjen a mi reszunkrol ertelmezni. De ha megis, akkor ez a Magyar Haz tisztsegviseloi kozott jelentkezik, sot (!), kituno pelda a szethuzasra, mi itt csak ezt beszeljuk. Nem erzem magam szethuzonak csak azert, mert negativ velemenyem van egy ilyen ugyrol. Es alamuszi somolygas - hm, ez azert szerintem kicsit szemelyeskedo velemeny, masreszrol pedig nem erzem igy, es furcsa lenne, ha a Magyar Haz hasonlo ugyei kapcsan a velemenyek jelentenenek gondot.

"Szegyenkezem a kanadai magyarok neveben, pedig elhatarolt egyedkent probalom az ellenkezojet."

Ez OK!

"Ha segiteni nem tudunk, legalabb ne artsunk az ossz-magyarsagunknak."

Ez helytallo altalanossagban, de a konkret esetre nezve szerintem nem. Az ossz-magyarsagnak nem az art, hogy megirunk ilyen ugyeket, hanem, hogy ezek megtortenek. Az ilyenek asztal ala soprosenek mi ertelme lenne? A nyilvanossag szerintem segithet is - kenyszerito, nyomo ereje lehet, talan pont ez lehet, amitol eszhez ter az, akinek eszhez kell ternie? Vagy legalabbis esetleg uj emberek ilyenek hatasara dontenenek, hogy kezbe veszik az ugyet?

"Per pillanat, ugy tunik, hogy hiaba a MON -mint irod- az egyetlen atfogo emigracios media, a torontoi magyarok megiscsak szukebb korokben ohajtjak kifejteni meglatasaikat a Magyar Hazuk kapcsan. En igazat adok nekuk!"

Ezt nem ertem: mibol gondolod ezt? Mit ertesz ez alatt? En errol minden mas helyen olvastam, nemcsak torontoi magyar kiadvanyokban. Ha pedig szukebb koreikbek akartak volna megoldani, akkor osszehivtak volna mindenkit a Magyar Hazba, bezarjak az ajtot, es nem megy el senki, amig meg nem oldottak az osszes gondot, vagy stb. Ami egyszer nyilvanos, az mar csak nyilvanos, onnan kezdve nem lehet/ nem erdemes kontrollalni, hogy hol tortenik meg a nyilvanossag.

De mar haszna is lett ennek: aktivalodott a topik, szamos szemszogbol szulettek velemenyek.

Es egy kicsit elteroen: a jovoben nagyobb figyelmet forditok a MON hireire. Ez pedig azt jelenti, hogy a MON hirekben, cikkekben is egy rendszeresen frissitett hirlap lesz - es ez nem csak a romantikus irasokat jelent, hanem tenyfeltaro, objektiv beszamolokat is: a karpat-medencen kivuli magyarok realis helyzetet mutatja be, ami viszont nemcsak magyar iskolak tanuloinak lelkes arcabol all, hanem bizony hasonlo helyzetekbol is.

"Szemelyszerint en nem is lennek hivatott az ugyrol ertekezni a lap barmely masik altopikjaban sem. Csak mondom.."

De, es a tema altalanos vonatkoztatasban lehetne mas topikban is.

Udv,

Hunor

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-12 03:03   
2004-11-11 12:26, hunor:
-
Kedves Hunor,

Koszonet a valaszodert. Azota jomagam is inkabb "kiegyeztem magammal". Mi mas valasztasom lehetne?.

Igen, nyilvanos es sok a forras a neten a torontoi magyarhazas konfliktusrol, es a titkolozas sem javitana a helyzeten, tudom. De ugyanugy nem javit a helyzeten az sem, ha mondjuk, es vegyunk egy extrem peldat, egy moldvai magyarnak hivodik fel a figyelme az esetre, a MON altal. De egy norveg vagy japan, tasman vagy lapp-foldon elo olvasora sem lehet pozitiv velemenyalkoto hatassal, egy kanadai magyarokrol szolo negativ tortenes.

Karorvendeni pedig kar! Latod, maris szuletett olyan megjegyzes miszerint az eset "szemét" es "szappan opera". Hianyzik ez nekunk, magyaroknak? Nem-e inkabb empatiat kellene erezni az elso, robbanasszeruen elotoro ellen-erzelmek helyett? Mostmar, tagabbra terjesztve a kort, osszetartunk avagy szethuzunk? Alamuszi somolygas lehet az csupan, hogy lamcsak, ott a kanaannak tartott Kanadaban a magyarok keptelenek megoldani egy evek ota huzodo, isten tudja min buko Magyar Hazi konfliktust.

Szegyenkezem a kanadai magyarok neveben, pedig elhatarolt egyedkent probalom az ellenkezojet. Csakhat tudom azt is, milyen hatalma van a leirott szonak, valahol sok-sok merfolddel odebb, a tengen tul olvasva azt...

El nem tudom kepzelni, hogyan erezhetnek azok a magyarok, akikrol "Mi", kulonbozo forumokon irogatunk? Megprobalnak-e ok azonosulni velunk? De tudunk-e mi azonosulni gondjaikkal? Tudnank-e mi tanacsot adni nekuk, elfogadnak-e ok tanacsainkat? Idos generacio kontra ifjabb generacio... Ki tudhatja, a vilag kulonbozo pontjain elok kozul, hogy mi is ott a sarkalatos problema?
Jobb tehat tartozkodni az elhamarkodott velemenyektol, rosszmaju leszolasoktol.
Ha segiteni nem tudunk, legalabb ne artsunk az ossz-magyarsagunknak.

Per pillanat, ugy tunik, hogy hiaba a MON -mint irod- az egyetlen atfogo emigracios media, a torontoi magyarok megiscsak szukebb korokben ohajtjak kifejteni meglatasaikat a Magyar Hazuk kapcsan. En igazat adok nekuk!

Udvozlettel,
kobak

Ui: Szemelyszerint en nem is lennek hivatott az ugyrol ertekezni a lap barmely masik altopikjaban sem. Csak mondom..

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 18:47   
En beleolvastam a 13 oldal kopkodesbe es piszkosul tanulsagos:))) Sot, jobb mint egy szappan opera:))

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 15:22   
"Nem igazan vagyok biztos abban, hogy jot tesz-e vajon ilyen modon terjeszteni a kanadai (bocs. torontoi!) magyarok "szegyenet" egy kulso honlapon?"

Kedves Kobak,
ha a szemetet a szönyegalá sepernénk, hogy mások azt ne lássák, attól a szemét még mindig szemét marad!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 12:26   
2004-11-11 03:28, kobak:
-
Kedves Hunor,

Zavarba ejtett belinkelesed. Nem igazan vagyok biztos abban, hogy jot tesz-e vajon ilyen modon terjeszteni a kanadai (bocs. torontoi!) magyarok "szegyenet" egy kulso honlapon?

-

Kedves Kobak!

Elgondolkodtatott a kerdesed, de vegul kiegyeztem magammal - hiszen kulonosebb kommentar nelkul csupan egy nyilvanos forrast illesztettem be. Egyebkent eddig vagy hat kulonbozo forumon olvastam a Magyar Haz kapcsan, ezenkivul rendszeresen ezek megjelennek a kanadai magyar nyomtatott/ elektronikus sajtoban is - tehat nem hiszem, hogy van itt mit titkolni.

Es ennek az egyetlen atfogo emigracios honlapon, a MONon helye is van, hiszen Toronto az egyik legnagyobb letszamu magyar kozosseg helye. Mindenesetre a MON etikett szellemeben: ha egyszer lesz egy topik Kanada alatt a Magyar Haz kapcsan (jelenleg azert nem tolonganak a torontoiak a MONon, de ki tudja, kesobb ez valtozhat), akkor en az erdekelt feleket mind ertesitettem - ez igy korrekt, hiszen akkor mindenki kifejtheti az erveleset.

Sot, ha egyszer valtozik a MON cimlapja, akkor valoszinunek tartom, hogy a Magyar Haz helyzeterol egy osszefoglalo riport is keszul, termeszetesen valamennyi szereplo megszoltatasaval - ez MON feladat (lasd utalasom, hogy a MON az egyetlen atfogo emigracios media).

Egyebkent a tema kapcsan altalanossagban ajanlom akar a Kultura alatti Media, ujsagiras topikot (lehetne ott beszelni etikarol, stb.), vagy akar a Magyarorszag a Vilagsajtoban topikot a VILAG mas szemmel temakor alatt (ott erintettuk a negativ esemenyeket bemutato irasokat is).

Udv,

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 10:03   
Szomoru a magyar összetartas csucsa :rendör kell közbelepjen.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-11 03:28   
Kedves Hunor,

Zavarba ejtett belinkelesed. Nem igazan vagyok biztos abban, hogy jot tesz-e vajon ilyen modon terjeszteni a kanadai (bocs. torontoi!) magyarok "szegyenet" egy kulso honlapon?

En reszemrol elhatarolom magam attol, minthogy a tavolsag is oriasi Toronto es Vancouver kozott. Probalok nem is szegyenkezni, de faj azert ami ott tortenik veluk. Mi itt olyan jol megvagyunk barati korunkben, hogy ilyesmiket olvasni kesz tragedianak tunik.

udv. kobak

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-10 23:59   
Evek ota mindenhol hangos az internet a Torontoi Magyar Haz ugyei/ belso vitai kapcsan. Ez most tetozodott: kozgyulesukon az elnok kerte a rendorseget az alelnok kidobasara - ugy-e milyen hihetetlen?

Szoval ez elegge leszakad a pofam topikba illo tema, de beirtam ide, es meg ime - kapcsolodo infok egy masik forumbol:
http://canadahun.com/forum/viewtopic.php?t=327&postdays=0&postorder=asc&start=150

Klari, a torontoi magyar iskola igazgatonoje, a Magyar Haz vezetosegi tagja is egyben - a MONon tag, remelem, o is beszamol a helyzetrol.

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 23:13   
2004-10-17 21:14, fellegvar:
-
... Ne haragudj , Judit , a gyerek "valahonnan" tanulta ezt ...
-
Hm. Lehet. Bár szerintem nem egészen úgy, mint ahogyan Te értetted. Gondolom, a magyar túrista - alacsony előfordulási okokból - még nem vívta ki úgy a helybeliek ellenérzését, mint a 8x annyi és pénzesebb, ezért sűrűbb fennforgású német. Talán itt lehet a dolog (egyik) nyitja. Én sem szeretek tömeghez tartozni, ebben valóban van hasonlóság.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 21:14   
2004-10-17 20:36, Pompéry Berlin:
- Érdekes, pepita lányom, Zsófi (alias Ribizli) külföldön, ha kérdezik, egyértelműen és kizárólagosan magyar.
- Ismeretlenul is szeretem Ribizlit ! Ne haragudj , Judit , a gyerek "valahonnan" tanulta ezt es ugy latszik JOL !

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 20:36   
Namármost, hogy ki magyar, ezt a kérdést érdemes kiegészíteni azzal, hogy mikor, hol és honnan. Én itt Berlinben egyértelműen magyar vagyok. De ha elutazom, mondjuk pl., Spanyolországba, akkor már nehezebb válaszolnom a kérdésre. Az adott helyzet válogatja, hogy éppen inkább németnek vagy magyarnak érzem-e magam.

Érdekes, pepita lányom, Zsófi (alias Ribizli) külföldön, ha kérdezik, egyértelműen és kizárólagosan magyar. Ezen még el kell gondolkodnom. Ha megtettem, az eredményt közlöm a Minden magyarnak legyen egy gondolata... c. topic-ban. Utóbbit már csak azért is, mert az identitáskérdés nem az össszetartás-széthúzás-témakör része.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-17 11:44   
Anyam felig lengyel felig szekely , apam felig tot felig szekely a ferjem felig magyar felig roman en biztosan magyar vagyok meg ö is mert annak valljuk magunkat . Az unokam edasapja felig szerb felig magyar de lefogadom veletek ha 10 ev mulva megkerdezitek az unokanktol hogy ö milyen nemzetisegu ravagja majd hogy sved . De ö a mi draga kisunokank ha kenyai lenne akkor is. Es alapjaban veve nem szamit az a fontos hogy emberek maradjunk es sohase szegyeljuk azt hogy kik es mik vagyunk a többi nem fontos.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó