2017. november 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Közösségi élet! - Szervezetek
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-22 18:22   
SKANDINAVIA ÜZENETE:

Szerintem a magyar közösségek is segitenek minket megtartani magyaroknak.
Svedországban is sok a magyar, az egyik klub, ahol én is tevékenykedem mint, titkár és kulturális felelös, az a malmöi Hungaroclub.

Honlapunk: www.hungaroclub.com

Változatos, nivós müsoraink vannak.

Talán vannak máshol is magyar klubok ?

Jó lenne tartani egymással a kapcsolatot...

Üdv.
Julia Malmöböl

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 01:14   
2004-10-07 08:18, poesje:
-
Tudtommal a Hollandiai Mikes Kelemen Kör kimondottan színvonalas értelmiségi szervezkedés évi egyszeri tanulmányi napokkal szeptember végén. Nyilván nem mindennapi találkozás erejéig nyújt barátkozási lehetőséget, de szellemi közösséget nyilván. Híre legalább is határokon túl terjed és évtizedek óta.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 20:38   
Koszonom, megprobaljuk mi is, de csak ovatosan.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 08:18   
fellegvar
"Igen , sajnos, fajdalmasan csalodtunk uj magyar baratainkban "

Igen ezt ismerem. Csalódásban nekünk is volt részünk, kezdetben is, késöbb is. A kezdetek a mi hibánk, nagyon zöldek voltunk még itt. Ám én nem vagyok ilyen pesszimista, bár igazi barátokra már nem számítok ezeken az összejöveteleken, csak kapcsolatokra, új ismeretekre, magyar ízekre és hangulatokra. Talán túl nagyok voltak az elvárásaink, hiszen egy barátság nem születik hirtelen, annak hosszú idö kell, sok alkalom, ápolás, dédelgetés, mire szárba szökken. Az én igaz barátságaimnak 30-40 évnyi múltjuk van. A magyar bálban nem találunk ilyesmit, és minél görcsösebben keresnénk, annál inkább nem. De hiszem, hogy a 10000 hollandiai magyar közt sok értékes ember rejtözik, tehát nem adom fel, és a magam módján tovább keresem - ha nem is a barátokat - de a jó ismerösöket.
Nektek is jó keresést kívánok, hozzá némi optimizmust és derüt a csalódások elviseléséhez:

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 02:41   
2004-10-07 00:51, poesje:
-
hunor 2002-06-06 19:44
"Ti tagjai vagytok valamelyik magyar szervezetnek a helyi közösségben? Miért? És ha nem, miért?"
-

Kedves Poesje es Hunor!
Az alabb felsorolt okok valoban nagy szerepet jatszanak abban, hogy mi is, mint te, poesje, csak papiron vagyunk tagjai itteni magyar szervezeteknek.
Peldaul mint irtad:
-nagyok a távolságok (a fórumhoz nem kell autó, hotelszoba, szervezés)
- rohanó életvitel, krónikus idöhiány (ide éjjel kettökor is be lehet kukkantani)
Az itt letunk elso 5-6 eveben mi is meg jelentünk különbözö rendezvényeken, es ujra idezlek: "szüreti bál, nönapi ünnepség", hozza adnam Anyak napjat, szilveszteri mulatsagot. Idot szoritottunk ra es az orakig tarto vezetes ellenere is megjelentunk. De belepett egy masik nem vart tenyezo is: a csalodas... Igen, sajnos, fajdalmasan csalodtunk uj magyar baratainkban . Nem azt talaltunk, amit kerestunk ... Baratokat kerestunk es talalkoztunk egy csomo irigy es karorvendo emberrel, akiknek nem hianyoljuk a tarsasagat. Remelem, ti szerencsesebbek voltatok, es nem volt reszetek ilyen keseru tapasztalatokban. Rank olyan rossz hatassal volt, hogy inkabb valasztjuk az "ismeretlen' baratokat. Es itt vagytok boven, hala Istennek!

Udv: fellegvar

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 00:51   
hunor 2002-06-06 19:44

"Ti tagjai vagytok valamelyik magyar szervezetnek a helyi közösségben? Miért? És ha nem, miért?"

Végigolvasva a hozzászólásokat, elgondolkodtam a kérdésen.
Arra a megállapításra jutottam, ezernyi fórumos hozzászólás elolvasása után, hogy itt a MON-on nagyon sok a magányos ember. Nem úgy értem, hogy egyedülélö, hanem pont úgy hogy "szervezetlen" vagyis nincsenek szervezett kapcsolatai. Ennek 1001 oka lehet, fölsorolnám, ami hirtelen eszembe jutott:
-zárkózott egyéniség (itt névtelenül, arctalanul lehet csevegni)
-nagy távolságok (a fórumhoz nem kell autó, hotelszoba, szervezés)
-rohanó életvitel, krónikus idöhiány (ide éjjel kettökor is be lehet kukkantani)
-kényelmesség (fórumozni, chattelni karosszékböl is lehet)
-anyagiak (az internet a nyugati világban már aprópénzböl kitelik)
-patópáleffektus (majd holnap elmegyek, felhívom, elküldöm stb.)
-sültgalamb-effektus (csak kezdje el már valaki, majd jövök én is)

A kérdésre válaszolva igen, tagja vagyok -papíron - 3 magyar szervezetnek is. Néhányszor meg is jelentünk különbözö rendezvényeken- szüreti bál, nönapi ünnepség, szép versek délutánja, Szent-István napi mise és irodalmi felolvasás. Nálunk a távolság és a lustaság az ok. És Nálatok?

pamut  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-01-19 00:57   
2002-06-06 19:44, hunor:
"Ti tagjai vagytok valamelyik magyar szervezetnek a helyi közösségben? Miért? És ha nem, miért? Mit érdemes változtatni, mi a jó, mi az, ami hiányzik?"

Kedves Hunor!
Nem vagyok tagja semmilyen magyar szervezetnek, mert a kornyekemen (San Francisco Bay Area, Tri-Valley) ilyen nincs. :(
Barcsak lenne...

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 13:57   
Szia Avokado !

<<Ugy megis,megirnad,hogy honnan vagy?>>

Persze,Washington DC metropolitan teruleterol,ha foldrajzilag kerdezted.

<<Tehat maradjunk annyiban,hogy a kibucok nagy atalakulasokon mennek keresztul a kor kihivasainak megfeleloen.>>

<<Maga a kibuci forma atalakulason megy keresztul,s nem lessz erdeke,hogy elhagyja.>>

Koszonom amit irtal,ha van idod irj majd meg.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 13:34   
2002-09-04 02:22, Calyx:
-
Szia Calyx!
Ugy megis,megirnad,hogy honnan vagy?Tudod,nehez verejtekes munkaval,sok-sok aldozattal epiettek fel a kibucokat/malaria szedte aldozatait,stb/s a felnovekvo generacio mar a keszbe toltotte paradicsomi gyermekkorat.A megharcolt eredmenyeket megtartva kell tovabb fejlodni es nem lerombolni azokat,bizonytalan helyzeteket teremtve.
A fiatal generacio katonai evek letoltese utan vilagot megy latni honapokra,evre.Vissza-jottekor donti el hogyan tovabb?Nekilat tanulni es ha a kibucba not fel,a kibuc fizeti:s aztan elhagyja?-ez igy nem ferr.Szamtalan varriacio letezik...Jon a hazassag...kibuctaggal?...akkor jobban jarnak anyagilag...gyujteni tudnak,autot venni,ha akarnak.Regen ilyen nem volt megengedve,ma mar igen.Maga a kibuci forma atalakulason megy keresztul,s nem lessz erdeke,hogy elhagyja.Gyerekeinek pedig biztositva van a legmegfelelobb kornyezet,neveles.Tudod,regen az elit alakulatok katonai,mind a kibucbol kerultek ki.Stabil szemelyiseguk meghatarozo volt.
Tehat maradjunk annyiban,hogy a kibucok nagy atalakulasokon mennek keresztul a kor kihivasainak megfeleloen!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 02:22   
Szia Avokado,

<<A kibucok ma atalakuloban vannak....
ez mar politika,mert ez a baloldal "sikere".>>

Nemcsak politikai ? ,hanem a gyerekek felnottek,es nem akarnak tovabb ott maradni,nem ?? (mondjuk talan ez az "egoizmus")
Mint a magyar kozsegek is "megoregednek",a lakossag nagy resze idosebb.

A gyerekek kirepulnek,ugyszinten a kibucokbol is.

Jol tudom ? vagy maskepp van ?

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-04 02:16   
2002-09-03 04:03, Ferencz Zsuzsanna:
-

Kedves Zsuzsa!
Talan azert gondoltad,hogy a kibucok"kimultak"mivel az epitessukkor dult az idealizmus,ma pedig nem divat!Egyaltalan kihalt az idealizmus,mert kiszoritotta az egoizmus!A kibucok ma atalakuloban vannak....
ez mar politika,mert ez a baloldal "sikere".
Szemelyemet tekintve azert jottem az orszagba hogy segitsek egyszer tollal,mert ugye tavolrol ez,nem ugyanaz,masodszor pedig gyakorlatilag gyogymasszazskent,ami kenyerkereseti forrasom is.Ennyi.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 04:03   
Kedves Avocado,
valamilyen okból azt hittem, a kibucok kimúltak. Talán azért, mert mostanság nemigen hallani róluk?
Különösen érdekes az, hogy te - aki írsz,tehát legalább valamennyire individualista vagy- megtaláltad a helyedet egy kibucban. Vagy nem találtad meg?

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-03 02:20   
Szevasz Avocado!

Muszáj volt ideugranom, szeretem az avocadot, föleg fokhagymával.
Ha lehet veletek komolyan beszélni, akkor ideirom a választ: jó lenne, ha egy rövid versed feltennéd, vagy megirnád, hol tartasz legközelebb elöadást. Szivesen odaugranék meghallgatni.

kenguru

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-09-01 22:49   
Szerintem az hogy valaki tagja-e egy vagy tobb kozossegnek meghatarozoja a munkaja es eletkora. En egy kibuci kozossegben elek, errol sokat lehet beszelni, ha valakit erdekel. A masik, tobb magyar ajkuak klubbjaban tartottam eloadasokat, valamint a magyar nyelvu ujsagokban irok verseket, prozakat. Folyamatosan zajlik a kulturalis elet a magyarsag berkein belul. Uj lehetosegek pedig mindig vannak csak az adott helyzetre kell megtalalni... Egyenlore ennyi...

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 09:38   
Szevasztok, itt a kenguru!

Látom, hogy régóta "áll"ez a téma. Fáztok töle? Nem csodálom! Ez a kérdéskör beletrafált a közepébe mindennek igaz? Na, azért csak bátran, irjatok...addig továbbugrok egyet.

Szevasztok!
kenguru

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-06 19:44   
Ti tagjai vagytok valamelyik magyar szervezetnek a helyi közösségben? Miért? És ha nem, miért? Mit érdemes változtatni, mi a jó, mi az, ami hiányzik?

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó