2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Stockholmi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
 Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-09 10:05   
2017-04-09 00:03, bobe:
Ajánlanám még a youtube-ról a Haldokló Svédország filmet, ami Malmö bemutatásával rendkívül pontosan leírja, amiről Poe írt előttem.-

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-09 09:47   
2017-04-09 00:03, bobe:
Biztonságos? Ha egy gyerek megy haza az iskolából és egy idióta vallási fanatizmusában egy sétálóutcában kamionnal halálra gázolja? És ilyen potenciális elkövetőből Svédország bevásárolt többszázezret, az eddig is ottélők, sőt, már ott születettek mellé? Nyugat-Európa halálra ítélte magát. Nem tudom, a svédek emigrálnak-e, a belgák, hollandok igen, tízezrével évente. Ahogy fogy a fehér ember, kétszer olyan gyorsan szaporodik a "multikulti" hiszen parancsuk van rá: "szüljétek tele Európát!"
Te ezt valóban nem látod, vagy magadévá tetted az államok politikai korrektségét, miszerint ilyesmit gondolni még csak szabad, de kimondani, leírni tilos?
Még emlékszem a régebbi beszélgetéseinkre pl. a boszniai menekültekről....

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-09 00:03   
Most is az . Amennyire egy fövaros lehet.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-04-08 19:45   
Farsta.
A piac a T-Centrálen bizony drága volt. Spárgát akartam venni, de amikor az árát megtudtam vissszaléptem az üzlettől. A kofa kicsit indignálodva mondta: " Ha sokallja menjen Farstába a piacra".
Szót fogadtam.
Igen, a farstai piac az egészen más.
A koppenhágai gép nem érkezett meg, a szellőzőberendezés meghibásodása miatt kényszerleszállásra kényszerült, várnunk kellett amíg egy másik gépet tudtak értünk küldeni. A kicsit körülményesre sikerült utazás miatt jóval éjfél után érkeztünk meg az Arlandára. Vejem várt és volt szives kedves utitársamat is bevinni a városba. Cserében magkapta a lányom azt a gyönyörűséges virágcsokrot, amelyet a karmester nő minden előadás után megkapott. Három előadás volt végül a csokor nálunk landolt. Lányom kitette a konyha ablakba, még az oly tartózkodó svéd szomszédok is megcsodálták, fénykép is készült róla.
No ezzel a fényképpel kimentem a farstai piacra mondván, szeretnék valami hasonlót a rég nem látott lányomnak, vajjon mibe kerül. Az eladó rámnézett és csak annyit modott, ez egy vagyon. Nagyon szomorú képet vághattam mert utánam szólt: Várjon csak! Mennyi pénze van?
Mondtam egy nevetségesen alacsony összeget. Elszaladt a többi virágárúshoz és láthatóan megbeszélték a dolgot. Aztán kaptam tőlük egy költeményt, gyakorlatilag ingyen. Szebb volt mint a minta! Első benyomásnak nem is rossz, ennek a piacnak lelke van!
Karácsony másnapján volt, háromkor már sötét éjszaka. Feltűnt az unokáim sápadsága, vékonykasága, aztán ebédnél tapasztaltam, hogy étvágytalanok. Hiába tette ki a lelkét a lányom, nem ettek semmit. Montdam Franciskának, neked valami étvágygerjesztő kellene, ettél már káposztás cvekkedlit? Nagy szemekkel csodálkozott rám. Ez kevés lesz, valami meghökkentőbb kell - gondoltam. Hát madártejet? Ez sikerrel kecsegtetett, "madártejet, dehát a madárnak nincsen teje".
Na akkor holnap kimegyünk Farstára a piacra és megvesszük a hozzávalót. Jött boldogan és még tolmácsolt is nekem. Volt káposztánk, friss tejünk és minden ami még kellett hozzá. Aztán másnap együtt főztük az ebédet, káposztás cvekkedli volt és elkészült egy hatalmas tál madártej is. Alig várták, hogy megkóstolhassák ezeket a szokatlan ételeket, a káposztás cvekkedlit ették borsosan és megkóstolták édesen is. Belaktak rendesen, lányom meg szólni sem mert. Uzsonnaidőre meghűlt a madártej is. Provokáltam: "először csak keveset, ha ízlik lehet még szedni". Volt repeta bőven, a többi a hűtőbe került, hatalmas tállal volt belőle. Akkor. Reggel üresen találtuk a tálat, mert az unokáim éjszaka titokban "rájártak".
Régen volt, de nagyon szép volt!
A lengyelek templomában voltunk szentmisén, utána egy séta a Gamla Stan sikátoraiban, integettünk haza a Soder Malastrand web kamerája elől és töménytelen mennyiségű petárdát vásároltunk a Globenben...
Akkor még Stockholm biztonságos város volt.

Yoch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-26 20:56   
Sziasztok!

Szeretnék kimenni a közeljövőben Stockholmba. Tudnátok javasolni munkát/munkahelyet, ahol el lehet boldogulni svéd nyelvtudás nélkül? Angollal társalgási szinten vagyok csak. Ezen felül természetesen szeretnék ismerkedni kint élő emberekkel

Attila

goodbyte  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-11-08 14:55   
Sziasztok!

Én most pár hétig kint élek Stockholmban, Kistaban , és bár látom hogy eléggé halott a topic, megpróbálnám felvenni itt élő magyarokkal a kapcsolatot, közös időtöltés, beszélgetés céljából!

Elég magányos itt kint egyedül

vagymivanugye  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-02-04 15:39   
Sziasztok. Ha van kedvetek összefutni Magyarokkal itt stokiban akkor vegyük fel a kapcsolatot egymással. Remélem vagyunk páran akik kíváncsiak az itt élő Magyarokra

Hajrá Magyarok

Üdv
Feri

Sevipa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-30 15:33   
Sziasztok!

Itt születtem Stockholmban és szívesen találkoznék magyarokkal vagy svédekkel aki tud magyarul beszélni.

Üdv mindenkinek,
Annamária

Füli75  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-21 19:43   
Szia Szilvi,

Én is Stockholmban élek együtt a családommal. Három gyermekünk van, egy négyéves fiú és két pici. Szivesen összejönnék magyarokkal Ti merre laktok és mióta? Meddig maradtok itt?

Üdv,
Füli

Sóska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-11 11:21   
Sziasztok!

Kétgyermekes anyuka vagyok (gyermekeim egy-, és négyévesek), és Stockholmban élek a családommal. Olyan barátot, lehetőleg anyukát keresek, aki szívesen sétálna, játszóterezne, kirándulna velünk.

Üdvözlettel,

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-09-02 16:11   
Kedves muusikko2008,

üzeneted átköltöztettem a Levelezzünk topikba, ide:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1007&forum=31&267

Hunor

Forestr6  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-13 10:30   
Sziasztok!

Par hete koltoztem Stockholmba hosszabb idore. Sajnos nem ismerek tul sok embert meg itt, es ez kezd kicsit nyomasztova valni...

Ha barkinek van kedve osszefutni dumalni, maszkalni, irjon nekem nyugodtan: forestr6_KUKAC_hotmail.com

Gabor

lehel_x  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-05-14 11:44   
Sziasztok!

Lehelnek hivnak, par honapja koltoztem Stockholmba, es tarsakat keresnek hetvegi erdei turakhoz, biciklizeshez netalantan, esetleg meg szikla teremben maszasahoz.

Rainbow86  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-30 14:43   
Sziasztok!

Május végén költöztem ki a párommal Stockholmba. Rajta kívül csak néhány embert ismerek kint, ezért szeretnék barátkozni. 24 éves lány vagyok, szeretem a zenét, a jó filmeket, imádom az állatokat, természetet, rendszeresen sportolok. Jó lenne egy-két ismerős, akivel időnként el lehet menni kikapcsolódni, sétálni vagy beülni valahova és egy jó beszélgetni!

Írjatok lányok!

Gullviva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-06 20:58   
Sziasztok!

Par honapja koltoztem Stockholmba hosszabb idore. Most SIFA-n tanulom a svedet eleg intenziven. Sajnos nem ismerek tul sok magyart meg itt. Ha van kedved osszefutni kavera, dumcsizni, irj.

Melinda

abonyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-10 21:02   
Szia Zsuzsi,

régen írtál.

Attila

napraforgó84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-25 11:47   
2011-04-24 09:02, abonyai:
-

Szia!

Zsuzsi vagyok. Kár, hogy nem néztem meg már tegnap az üzeneteket, mert ma megyek sétálni, lazulni. Egyedül Mindenki elutazott az ünnepekre.

Mindenki .....három magyart ismerek, a munkatársaimat. Szóval én nyolc hónapja élek itt, de azért pár helyet már ismerek. Email címem: zushar84_KUKAC_gmail.com. Írj nyugodtan.

abonyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-04-24 09:02   
Jó reggelt,

új fiú vagyok. Most kiküldetésben itt dolgozom Svédországban két hónapig, de eddig nem sikerült felvennem a kapcsolatot a helyi magyarokkal. Jó lenne szót váltani magyarul is. Kérlek jelentkezzetek.

Attila

H4bosskex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-03 20:40   
Szia Gabi!

Tudom kicsit regen irtad mar ezt az uzenetet, de hatha idetevedsz

Megneztem az e-mailjeim megegyszer, es lehet kitoroltem az uzeneted, vagy lehet meg se kaptam. Nem emlekszem ilyesmire, sajnalom El tudnad ujra kuldeni? Vagy ide privatuzenetben is jo, de nagyon erdekelne, hogy mit irtal

Udvozlettel:
Zsofia

Gacsik  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-23 15:25   
Szia Zsófi!

Írtam az emailcímedre, de nem tudom, hogy jól másoltam be, nem biztos, hogy megkapod

Gabi

napraforgó84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-16 10:21   
Kedves Mindenki!

Ha úgy érzed, hogy te is túl sok időt töltesz el egyedül, és szívesen barátkoznál, sportolnál, kirándulnál, szórakoznál... valakivel, akkor vedd fel velem a kapcsolatot. Én mindent szeretek, ami jó.
zushar84_KUKAC_gmail.com

H4bosskex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-31 23:52   
Sziasztok!

Nagyjából februárban tervezem, hogy kiköltözöm a páromhoz Stockholmba, és szívesen beszélgetnék/találkoznék magyarokkal Stockholmból, illetve környékéről. Szeretnék barátokat találni, hogy ne legyek egy szál magamban Az e-mail címem "shadyn_kukac_citromail.hu", ha valakinek kedve támad, írjon bátran!

Üdvözlettel
Zsófia

ui: Ezúton kívánok mindenkinek boldog, sikerekben gazdag új évet!

napraforgó84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-27 07:00   
Sziasztok! Az SFI.-vel kapcsolatban én annyit tudok mondani, hogy nov.1.-én kezdődik. Ha valaki szeretne jelentkezni, akkor nagyon gyorsan cselekedjen. Bár, lehet ez már csúszó.

v.vivien  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-26 14:30   
Sziasztok!

Én is itt élek Svédországban már egy ideje. Egészen pontosan Vallentunában. Ha valaki szeretne találkozni, vagy beszélgetni nyugodtan írjon a mail címemre: vivee_KUKAC_citromail.hu, vagy fent vagyok az iwiwen is. Az SFIvel kapcsolatban is tudok segíteni ha valaki érdeklődik ez iránt. SFI=Svenska För Invandare. Ingyenes, ezért úgy gondolom mindenkinek érdemes kihasználni!

Üdv mindenkinek,
Vivi

napraforgó84  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-03 02:11   
Halihó!

Kb. egy hónapja költöztem ide Stockholmba. Nagyon szép helynek tartom, de nem voltam eddig túl sok helyen, mert egyedül nincs kedvem feltérképezni. Én is eléggé magányos vagyok, szóval ha a szintén magányos emberkék (olvastam, hogy nemcsak én küszködök ezzel a problémával) szerveznek valami közös programot, én is szívesen csatlakoznék. De ha kell egy aktív szervező, akkor bevállalom azt is. Bár én három magyarral dolgozom együtt, de ők párkapcsolatban élnek, és nem jó mindig harmadiknak lenni.

dzjudit  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-22 09:33   
Sziasztok!

Kiadó 2-3 szobás lakást keresünk Vällingby/Råksta/Spånga/Bromma észak/Hässelby környéken.

Stockholmban dolgozunk és tanulunk, pedagógusok vagyunk. Van 2 kislányunk.
Megbízható család vagyunk.

Jelenleg Vällingbyben lakunk, november végéig szól a bérleti szerződésünk, de korábban is tudunk költözni. A közelben maradnánk, mert a gyerekek itt járnak oviba, suliba.

Ha valaki tud segíteni, kérem, írjon.
Köszönjük!

Judit

saabolcs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-15 22:30   
Nem tudom sokan merre jarnak, de en mindenhol csak magyarokal talalkozok...

gottoka87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-28 16:41   
En is itt elek Stockholmban, ha gondolod, irhatsz...

minden jot,

Otto

csaba88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-22 08:44   
Sziasztok!

Látom itt többen is írtatok, hogy magányosak vagytok!

Én is itt vagyok Stockholmban, és én sem tudok magyarokkal beszélgetni, nagyon rossz
Szívesen találkoznék én is magyarokkal.
Akár itt többen is írtátok, hogy találkoznátok másokkal, ebben én is benne lennék!

Írjatok ide, ha érdekel.

NIki19900124  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-11 22:39   
2010-04-18 21:19, Alexandra89:

-

Szia Szandra!

Niki vagyok, itt élek Stockholmban én se sok mindenkit ismerek itt. Ha gondolod, barátkozhatunk.

Ûdv,
Niki

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó