2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Magyarok Malmöben
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-23 14:38   
Böbe: köszi, javítottam!

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-22 13:23   
SCANDINAVIA ÜZENETE:

A nyári szünet után ismét beindul a http://www.hungaroclub.com/ aktivitása.

Okt. 8.-án szüreti bállal inditunk, ahol Bartus Robert fog zenélni, érdekes és értékes tombolák lesznek, meleg vacsora, elöital, kávé, sütemény.

Bövebben a honlapunkon megtalálsz mindent,
klikk az almenüben a Rendezvényekre, majd a Szüreti bálra, ahol megnyilik a plakátunk.

Szeretettel várun Benneteket,
a Vezetöség

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-04-28 20:19   
Kedves Cinike,

a Kapcsolatok, segítség, vélemények alatt van a Keresem topik, kérlek, oda írd be a keresést.

Hunor

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-21 21:00   
Gratulálok!

Köszi, jól vagyunk, pont most cseréltem munkahelyet. A sok újtól mindennap fejfájásom van, de majd elmúlik. Kis agytorna nem árt.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-21 00:05   
Jol vagyunk, a bajokat leszamitva. Ès ti?
Nagymami leszek.

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-20 20:41   
Szia Böbe!

A barátnöm mondta, hogy Magda a hölgy, és gondolom, hogy Magdalena a svéd megfelelöje. Ezt a két nevet én is megtaláltam. Gondoltam, rájuk csörgök, és elmondom, hogy miért hivom öket. Hátha találat lesz.

Köszi a segítséget, örülök, hogy irtál remélem, jól vagytok.

Ili

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-20 12:32   
Szia Ili,
biztosan helyesen irtad a nevet?

Mondjuk igy, hogy Magdalena Carlsson talaltam kettöt Malmöben:

Magdalena Carlsson
Mobil: 073-4320055
21145 MALMÖ

Magdalena Karlsson
Telefon: 040-267909
Mobil: 076-3106234
Törnskärsgatan 6 A
21744 MALMÖ

De ilyen Magda-Lena Calsson nincs egesz Svedorszagban.

ili  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-19 16:02   
Sziasztok!

Egy magyar ismerösöm osztálytalálkozót szervez otthon. Van egy volt osztálytársuk aki, ha jól tudja Malmöben lakik és Magda-lena Calsson-nak hívják a férje után. A lánykori neve Hegedüs Magda. Esetleg valki ismeri? Megadnám a magyar ismerösnek az email címét, hogy fel tudják venni a kapcsolatot.
Elöre is köszönet a segítségért.

Üdvözlettel

Ili

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 22:32   
Köszönöm Timea. Időnként meg szoktam nézni a honlapjukat. Mire én újból arra járok, addigra biztosan megolják a klubbház ügyét is és könnyen rátalálok majd a malmői magyarokra.

Missmoles  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 21:37   
2004-09-08 14:01, gvirag:
-

Kedves Gvirág!

Igen van magyar klub Malmöben, csak még klubházunk nincs.De ha kiváncsi vagy ránk csak kukkants be hozzánk a http://www.hungaroclub.com oldalra! Ûdv Timi, Hungaroclub

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 11:34   
2004-09-12 15:59, Saab

"Bár valószínű Köppenhamn többet adott".

Nagyon ronda időben jártam Koppenhágában. Napokig esett az eső, alig tudtam előbújni a sátramból. Ennek ellenére Koppenhágai tartózkodásom igencsak hasznos és gondolatokban gazdag volt.

Ebben a városban működött a Nóbeldíjas fizikus, Niels Bohr által vezetett koppenhágai iskola. Az Öresund ólomszürke vizeit nézve eszembe jutott, hogy Bohr itt vitorlázott Paulival és a fiatal Heisenberggel, hogy a kvantummechanika hullámfüggvényének , Max Born által interpretált statisztikus értelmezése ismeretelméleti vonatkozásait megvitassák.
A kvantumjelenségek statisztikus jellegének á priori elfogadása vezetett Heisenberg híres bizonytalansági relációjának felfedezéséhez.

Azóta gondolataikat általában elfogadják, azokat a gondolatokat, amelyek egy teljesen új, a klsszikus fizika determinizmusával szakító nézetet eredményeztek. E nagyszerű gondolatok újszerűségére jellemző, hogy még Einstein, de Schrödinger és De Brogli sem tudott ilyen mértékig elszakadni a klasszikus szemlélettől és sokáig vitatták a Koppenhágai Iskola állításait. Max Born is csak 1954-ben kapta meg a Nóbeldíjat, a komplementaritási elv 1926-ban közölt felfedezéséért.

Én Jánossy Lajostól tanultam a kvantumelméletet, vizsgákon vigyáznom kellett, mert a Professor Úr sem volt híve a koppenhágai szemléletmódnak. Jánossy jóval később, akkor tagadta meg a determinizmust, amikor a relativitáselmélet ismeretelméleti kérdéseiben felfedezett egy eldönthetetlen kérdést.

Kicsit hosszúra nyúlt ez a beszámolóm, pedig Koppenhága más vonatkozásban is gondolatébresztő volt.

Missmoles  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 22:28   
Sziasztok!

Ajánlom figyelmetekbe a Hungaroclub oldalán található Fórumot is!
Nézzetek be néha hozzájuk is....

Egyébként nagyon jó báljaik, bulijaik és programjaik vannak akik Malmö és környékén élnek, a minap pl. a marosvásárhelyi Hahota szintársulat kabaréján nevethettünk 2 órán keresztül!!

Gyertek ha tudtok!
Következö bál: 2004.október 2 Szüreti bál
A programjaikat a www.hungaroclub.com oldalon is olvashatjátok!

Ûdv

Hungaroclub  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-19 21:51   
Sziasztok!
Azoknak akik még nem ismernek bennünket elmondanám, hogy MEGALAKULTUNK! 2004.január 11.-én Hungaroclub néven lettünk ismertek és azóta is sok teltházas bál és program jellemzi munkánkat!
Több mint 300 taggal ma már a legnagyobb klubnak mondhatjuk magunkat Dél-Svédországban!!

Gyertek el ti is hozzánk!

Részletes programunk, ismertetö a klubról a www.hungaroclub.com oldalon olvasható!!

Baráti üdvözlettel
Hungaroclub vezetösége, Malmö,Svédország

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 18:37   
Saab!

Végre hallatod a hangodat, már régen nem találkoztam a bejegyzéseddel.

Voltam felétek úgy igaz. Nagyok ott a távölságok, mennél idősebb vagyok annál jobban érzem az otthon biztonságától való eltávolodást. Így aztán az idén (is) tőlem nem zavartatva költhettek a sarki csérek. Induláskor a vejem adott egy bankkártyát a biztonság kedvéért. Rákérdeztem mennyi van rajta, azt mondta negyvenezer. Na gondoltam ezzel nem nagyon nőlt a biztonságom. Aztán mikor hiánytalanul visszaadtam mondta, hogy nem Forintban, hanem Euróban. Még jó, hogy csak idehaza derült ki, lehet, hogy a délisarkon keresztül jönnék éppen most vissza.

Ettől függetlenül nagyon szép volt az utam. Mi meg majd találkozunk jövőre, ha ugyan megérem a jövő évet.

saab  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 15:59   
2004-08-20 14:06, MagyarOnline.net:
-
Malmöi magyarok.
-
Hej.
Annakidején beszélgettünk, kértél tanácsot, stb. mondtam hogy majd késöbb részletesebben, de nem jelentkeztél. Pedig arra számoltam, ami be is igazolódott, hogy majd itt mész el a kertek alján az E6-on és benézel hozzánk hogy egy kicsit beszélgessünk. Bár valószinü Köppenhamn többet adott. Remélem fogsz irni egy kis élménybeszámolót.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 14:01   
Üdvözlöm a topic potenciális látogatóit.

Most a nyáron jártam Malmöben. Szakadó eső tartott fogva három napig Koppenhágában, aztán amikor kiderült átkeltem "A hídon". Természetesen figyelemmel kísértem annakidején az építését is (interneten), láttam a levegőből több alkalommal, de most át is keltem rajta. Nagy élmény volt. Ha nem lett volna olyan drága (nekünk hazaiaknak bizony drága), megismételtem volna néhányszor.

Hány magyar élhet Malmőben? Van esetleg ott valami magyar klubb, vagy egyéb szervezet?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-20 14:06   
Malmöi magyarok.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó