2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Heidelbergi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 andykawood  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-16 13:28   
Sziasztok Andi vagyok 23 éves most jöttem 3 hónapja Németorszàgba Sandhausenben lakom,Heidelbergtől nem messze. Itt élő magyarokkal ismerkednék! Üdv emailcimem: andykawood_Kukac_gmail.com

Paula5  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-26 18:21   
Hallo mindenkinek!

Nem rég költöztem Németországba. Heidelberg mellett élek kb 25. km-re egy kis faluban. Szívesen ismerkednék bárkivel.

Az emailem: blaumond0205_KUKAC_gmail.com

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-14 18:43   
JuditMotschnek ÜZENETE:

Sziasztok!

2 hete lakom Heidelbergben, ismerkednék környékbeli Magyarokkal!

Üdv: Judit
Email cim: bajdojudit_KUKAC_gmail.com

nikibaby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-06 13:30   
Halihó!

Ide már nem ír senki?

RN79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-24 17:34   
A heidelbergi-magyarok hírlevél linkje: http://www.lx.hu/group.php?session_id=&lang=hu&group_id=440

az üzeneteket itt csak regisztrációval lehet megtekinteni

feliratkozás: üres e-mail küldésével a subscribe@heidelbergi-magyarok.lx.hu címre

Üzenetek küldése: list@heidelbergi-magyarok.lx.hu
Leiratkozás: unsubscribe@heidelbergi-magyarok.lx.hu

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 13:37   
Az ember tapasztaltabb lesz, bölcsebb is, de okosabb soha. Zseninek születik, és minden egyes nappal tovább hülyül. Az iskola semmi más, mint az elhülyítés egyik legeredményesebb eszköze.

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-19 12:38   
Hogy milyen szakon vagyok? Biologia es Chemia. Abban igazad van hogy a mai oktatas nem valami jo eredmenyeket hoz es persze valamit kene valtoztatni rajta. Ezt probaljak is az iskolakban, kevesebb a frontalis oktatas mint volt regen, de meg nem lehet tudni hogy milyen eredmenyekel jar. Szerintem a valtoztatast nem az iskolakban kene megkezdeni, hanem hamarabb, az ovodakban. Csak ha mar azt veszük hanyfele orszagbol összejönnek a gyerekek, különbözö szokasokal, különbözö nevelessel es nyelvekkel, akkor eleg nehez megitelni, hogy hogyan is lene jo. De en meg kis cipöben jarok, nincs olyan sok tapasztalatom. Lehet egy par ev mulva okosabb leszek.

fezsu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-18 21:22   
2007-02-16 18:22, picasso:
-
Szia! Ezt én sem tudom, de engem is érdekelne.
-
Szia Picasso !

Virag cime: virag.magyar@googlemail.com
A talalkozo februar 23-an, 20.00-kor lesz. Alabb talalod az utleirast az etteremhez.
Gyere el mindenkeppen !
Fezsu

Helyszín: Heidelberg-Kirchheim a Pfälzer Hof Étterem
Cím: Hagellachstraße 22, Tel: 06221-716 999 (Ez az étterem telefonszáma, ha netántán eltévednétek.)

Útleírás:
Legegyszerübben a Heidelberg-Kirchheim/Rohrbach S-Bahn-megállótól jöttök gyalogosan. Heidelberg felöl a menetirányban kell tovább menni a sínek mellett és a Hegenichstraßen jobbra fordulni. A következö keresztutca a Hagellachstraße.
A Bismarckplatzról pedig a 33-as busszal vagy a 26-os villamossal gyertek.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 18:38   
2007-02-08 17:31, MoncsiW:
-
Köszönöm, de remelem csak nem lesz olyan borzaszto, se nekem, se a diakoknak.

téged legalább megfizetnek érte
Amúgy pont azon gondolkodom, hogy pártprogramnak be kellene venni a jelengi frontális oktatás teljes megszüntetését és a tanárok kiképzését, mondjuk értelmes, müvelt embernek. Bizonyítottam szinte majdnem minden alternatív jobb eredményeket mutat mint a mai fejlett oktatás, ami mind a diákoknak mind a tanároknak egy kín. Szóv al ha van valami jó ötleted, hogy hogyan lehetne megreformálni a dolgokat, ki vele.
Milyen szakon leszel?

picasso  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 18:22   
Szia! Ezt én sem tudom, de engem is érdekelne.

picasso  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-16 18:14   
Sziasztok! Egyedül élek HD-ben, Norbinak hivnak. Bárkivel szivesen találkoznék, aki magyar. A cim: szabados-art@freemail.hu

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-08 17:31   
Köszönöm, de remelem csak nem lesz olyan borzaszto, se nekem, se a diakoknak. Mielött csinaltam volna a praktikumot, en is mas velemenyel voltam, föleg hogy anyi minden törtent az utobbi idöben az iskolakban. De nem olyan remalom, mint ahogy sokan gondoljak, persze ez a sulitol is függ, a kollegaktol, es a diakoktol. Es legalabb nem kell feljek, hogy munkanelküli leszek, ha elvegeztem az egyetemet.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-07 15:48   
tanárnéni leszel?
-öszinte részvétem. Csak azt még nem tudom, hogy neked, vagy a diákoknak

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-07 14:40   
Hat igy van ez. Kit mere fuj a szel. Remelem en is nem sokara bejezem es akkor meglattjuk hogy hol kinozhatom majd a diakokat bioval es chemiaval.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-07 13:08   
Miután azt mondtam a Heidelbergi egyetemnek, hogy nyet, és otthagytam a heilbronni szüli házat, valahogy ide vetett a sors

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-07 12:43   
Egy kicsit sokat akarsz tudni Lepu, mert nem tudok mindent megvalaszolni. Peldail hogy mikor megyek Nürnbergbe, azt nem tudom, talan ha ara jar az utam. Heidelbergben egyetemen jarok, de különben Schwäbisch Gmündben van az otthonom, ahova hetvegeken elelmegyek. Es te mit csinalsz Nürnbergben?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 15:07   
Nyugodtan lehetsz kiváncsi is, de a kérdésédre nem lehet olyan választ adni, amivel bármire is mennél
Kiváncsiskodni másképp kell, mint pl. mit csinálsz HD-ben, mennyi idös vagy, meg mikor kirándulsz el pl. nürnbergbe, mert mostanában nem nagyon megyek HD-be.
És huba nem tökéletes, hanem perfekt

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 15:05   
Szia huba, nem baj, senki sem tökeletes.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 15:02   
én magyariskolába jártam mégse tudok...

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 14:52   
Jo, semmi gond. Nem akartam kivancsi lenni. Te jelentkeztel elöször.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 14:46   
Semmi gond, csak vicceltem, nem kritika.
De a kérdésed megválaszolhatatlan.

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-06 14:38   
Elnezest Lepu, de sajnos nem magyar iskolaban jartam es ezert nem tökeletes a magyar kifejezesem.

kacsa37  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-05 21:15   
2007-01-10 11:49, csiszarvera:
-

Hello, en Neuhasenben lakom, aupair vagyok. Szivesen megismerkednek Veletek.
Udv,
Agi
Cimem: www.kacsa37@freemail.hu

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-05 14:58   
Azt nem tudom, hogy neked kivel van szerencséd. Ha azt akartad kérdezni, hogy kihez, akkor meg hozzám

MoncsiW  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-05 14:02   
Ez hamar ment. Köszönöm Lepu! Kivel van szerencsem?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-05 13:58   
örömet szivesen szerzünk, szóval irtunk

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-05 13:57   
MONCSIW ÜZENETE:

Sziasztok,

Heidelbergben vagyok egyetemen, es szeretnek magyar fiatalokal ismerkedni. Örülnek, ha irnatok.

Üdv. Moncsi

csiszarvera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-10 11:49   
Sziasztok!
Én Ludwigshafenben lakom a férjemmel és kisbabánkkal. Szivesen ismerkedem, ugyhogy ha van kedvetek irjatok! Vera

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-11 12:50   
Kedves stjstj,

veletlenul csak Fezsu uzenetet ismetelted meg, kattints az Uzenet kuldese feliratra, es ugy sikerulni fog.

Hunor

Nit22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-25 22:25   
sziasztok!

Van valaki esetleg Laudenbach, vagy Weinheim környekeröl? Szeretnek valakivel ismerkedni, aki a közelemben lakik. Kerlek, segitsetek, olyan egyedül vagyok. Hilfe!!!!! Elöre is köszi nektek!

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó