2018. június 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Belgium >> Magyarok Belgiumban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
 evatiwer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-29 16:23   
Tehat kedves magyar honfitarsaim, most van idom, meg kedvem...
Az ugy tortent az utlevellel, hogy 29. december 2008-an lejart, tobbszor telefonaltam informacioert elotte... Azt kaptam anno, hogy, ha 2 honapon belul ezt elintezem Brusselben, ami ugye azt jelenti, hogy csak kedden es csutortokon 9-tol 12-ig mukodik a dolog a konzulatuson, szemelyesen kell bemenni, mi ugye nem konnyu oda (GPS-be beutod, francia neve van, majd veletlenul, esetleg a magyar emberke megmondja, hogy mit ussel be hollandul), lehet en voltam hulye, hogy informaciot kapjak, gondoltam, azert ok tudjak))...
Ok, 2 honapon belul lehet intezni, tehat elso nekifutasnak nem ertunk oda, pedig 9 orakor elindultunk GPS-sel, 10 percet kestunk...
Masodik nekifutas (2 honapon belul) odaertunk... sok telefon, vegre megmondtak mit kell beutni (Rozsadombon otthon kb. ugyanolyan), odamentunk, huh nyugtat kaptam arrol, hogy kerelmeztem , befizettem 80 eurot, ok, majdan masfel honap utan mertem telefonalni, hogy akkor most mi is van? A kedves, nagyon kedves holgyel beszeltem, kozben valaki hatulrol mondja, "ja a csaj jott" na most, a k...a nenikedet, hogy egy ilyen helyen lecsajozol...
Ezekutan megtudtam, hogy meg 70 eurot kellene fizetnem, merthogy... nem voltam hajlando, es megmondtam, mit gondolok roluk, jo magyar szokas szerint, majdan kaptam emailt, hogy megsem kell fizetnem...
Megkerdeztem, ugyan hogy mukodik ez az egesz? nem tudjak...
Felajanlottam, hogy mindenkit, akit tudok en fogok ertesiteni, ugye mert ok nem tudjak...
Azota varok az utlevelemre, kezdem elvesziteni Belgiumbam tanult turelmemet...
Ha bekemenyitesz, akkor tortennek a dolgok ugy, hogy ha tudod, hogy 100%-osan igazad van, akkor kapjak be, es mindent, de mindent megcsinalok azert, mert tudom, hogy igazam van!!! Sajnalom a barataimat, familyamat, hogy ilyen orszagban kell elniuk, es attol, hogy ugy erzem az eletem vegeig, hogy MAGYAR VAGYOK, es az is akarok maradni, a buszkesegem kezd szunni! Remelem tudtam segiteni, es nem lehuzni embereket, de a májamon volt a dolog, es ugy erzem, hogy ezt el kellett mondanom!

Udv.
Eva Tajti

Georgee Georgee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-26 15:58   
Sziasztok,

rosszat nem merek mondani, mert még nem jött meg az uj utlevelem, de én is igy jàrtam mint a kedves honfitàrsunk.
1 nappal később vettem észre, hogy lejàrt. Ha autoval kellett volna hazamennem, nem lett volna semmi gond, mert a belga személyi igazolvàny elég, de juliusban a tengerentulra utazunk, és oda kell az uj biometrikus (csipes) utlevél, szoval mindenféleképpen kellett egy uj.
Lényeg a lényeg: ha csak egy nappal is az utlevél lejàrta utàn adod be a kérelmet az ujért, nem kizàrhato, hogy a budapesti belügy-Külügyminisztérium (vagy azért mert màs dolguk nincs, vagy pedig, hogy igazoljàk az irodàban eltöltött oràkat), nem indit egy un. àllampolgàrsàgot igazolo/ ellenörzô eljàràst (ujabb papirok kitöltése, születési anyakônyv màsolata, blablabla...) + 3 hét.
Április 14.-én adtam be a kérelmemet.... türelmem van, de nem adok!!!

Gyuri Charleroibol (onnan nem messze)

Üdv mindenkinek!

sziszi.  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-08 08:49   
Sziasztok! Van egy gyonyoru cicam, akit csaladi okok miatt sajnos el kell ajandekoznom. Batman ot eves, ivartalanitott (fiu), szobatiszta szobacica - anyja perzsa, apja brit rovidszoru, minden oltasa rendben van, chipje, utlevele van es gyonyoru. Ha valakit erdekel vagy ismeroset esetleg, legyszi szoljatok, fotot is tudok rola kuldeni. Koszi elore is!

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-22 11:28   
Sziasztok,

aki közel Buizingenhez lakik, és jól tud fözni, menjen el a helyi munkaközvetítöbe, VDAB, és érdeklödjön.
Nyelv: magyar jó, francia, holland egy kicsit, közepes, kinek, hogy jó.

zoli1985  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-16 19:47   
Sziasztok!

Pár ajánlatot kaptam a szálláskeresésemmel kapcsolatosan, de sajnos mindegyik túl messze van Charleroitól. (Köszönöm azoknak, akik eddig irtak!)

Na még egyszer: szállást keresek Charleroi és környéken (max. 20, 25 km), május elejétől. Bármilyen megoldás érdekel.
Email: nagyzoltan1985@gmail.com

gaborm  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-10 14:32   
2009-03-04 09:20, szöszke:
-

Szia szöszke,

szerintem mindenki szivesen látná azt a címet itt a fórum topicban, miért nem írod be ide és akkor nem kellene zavarni téged üzenetekkel. Előre is köszönjük

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-06 11:20   
2009-04-06 10:28, evatiwer:
-

Összefoglalnád, hogy mégis miről van szó?

Hunor

evatiwer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-06 10:28   
SZIASZTOK! NAGYON FONTOS INFORMACIO!

Ha valakinek csak egy nappal is lejar az utlevele, ugy igen nehez helyzetbe kerul, ami raadasul meg nevetseges is. De, ha majus 1 utan veszi eszre, hogy lejart, akkor keszuljon fel a pokolra! Idom hianyaban nem tudok most bovebb informaciot adni, mindenesetre, akit csak tudtok, ertesitsetek legyszives, nemcsak Belgiumban, mindenhol. A Konzulatussal vegyetek fel a kapcsolatot Szentpeteri Ilonaval Brusselben, o a legertelmesebb!

Remelem Nektek nem kell keresztulmenni, amin most en megyek.

Udvozlok minden kulfoldon elo honfitarsamat!

zoli1985  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-25 22:06   
Sziasztok!

23 éves vagyok, tanulni jottem Belgiumba(Charleroi)Jelenlegi szallasadom Husvet utantol igenyt tart a szobara, igy keresnem kell egy masik szallast.

Keresek szallast majus elejetol julius elso heteig. Szoba johet Charleroi vonzaskorzete, La Louviere illetve ahonnan Charleroi elerheto vonattal egy oran belul.

Illetve, ha barki tud kollegiumrol, diakszallasrol, kerem irjon, vagy hivjon: 0485/470 340
nagyzoltan1985@gmail.com

moczas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-24 09:10   
Sziasztok...

Aprilis 4-en Budapestrol autoval jovunk vissza Belgiumba (Antwerpenbe). Van meg 2 szabad helyunk, ha valakit erdekel, erdeklodhet a moczasattila@vipmail.hu email cimen.
Szolj a baratodnak, vagy a csaladodnak, hogy latogassanak meg, ne habozz, irj.

Udv.

ferenczia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-10 17:46   
Köszönöm Manon!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-08 19:18   
2009-03-08 19:04, manon:

Méghozzá tavaszit
(A fórum szabályzata egyébként tiltja a kivándorlással kapcsolatos munka- és lakáskeresést.)

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-08 19:04   
Hunor nagytakarítást végzett.

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-05 12:49   
2009-03-04 21:04, ferenczia:

Itt!
http://www.delijn.be (Vlaanderen)
De nagyon nehéz eligazodni rajta.
In Brussel: http://www.mivb.be/index.htm?guest_user=guest_nl

ferenczia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-04 21:04   
Kérném a címét az orosz boltnak. Köszi!

Hol tudnám megnézni, hogy busszal hogyan tudok egyik helyről a másikra eljutni Belgiumban? A vonatoknál van egy keresőprogram, ahol be tudom írni, hogy honnan-hová mennék, de a busznál nem találtam. Kis városunkból elbuszoznék a környező nagyobb városokba a gyerekekkel. Ha tud valaki ilyen útvonaltervezőt kérem írja meg nekem. Üdv: Anna

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-04 18:00   
2009-03-04 16:37, szöszke:
-

Oxi, leírhatod nekem a címet, bár a Noord és Centraal-stationtól nem nagyon megyek messzebb.
Ha pedig te nem csak magyar nyelvü családot keresel, talán találsz itt egyet: http://www.greataupair.com/message.cfm/topic/LocatorNotActive/locatorID/518644

szöszke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-04 16:37   

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-04 11:30   
2009-03-04 09:20, szöszke:
-

Melyik belvárosban? Tudod, abból sok van

szöszke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-04 09:20   

kurier  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-19 20:48   
Szia Manon!

Igazad van a túróval, ezért érdemes vasárnapra tervezni a túrós kaját, így friss túróból készítheted. Mivel havonta megyek, be kell osztani. Havonta egy túrós hétvége! Ennyit még ki lehet bírni.

Üdv:
Kurier

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-19 11:27   
Szia kurier!

Azért azt nem mondom, hogy nem fogom valaha igénybe venni a szolgálatatásod.
Szerintem is jó üzlet, föleg, hogy itt nem sok magyar dolgokat lehet kapni ( nincs rá igény a magyarokon kívül).
Én most csak kizárólag a túróra gondoltam, ugyanis gyorsan romló, és hiába hozod hütve, tudom, hogy gyorsan savanyodik )

üdv. manon

kurier  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-17 15:07   
2009-02-14 13:06, manon:

-

Szia Manon!

Igazad van, egy csomaggal nem indulok el, de gondolom, nem csak túróra van szükséged. Amúgy, ha megnézed honlapom (nem szeretném eröltetni), láthatod, 50€ a vásárlás alsó limitje. Ha nem találod, amit szeretnél, írj, vagy hívj!
Egyébként 14-én délután éppen Brüsszelen keresztül mentem Liegee, majd Maastrichtba.
Volt, aki csak két karton bort rendelt.
A járatnak pont az a lényege, hogy sokan keveset, hogy megérje.
Megérte!

Üdv:
József
http://www.hungarofutar.hu

ferenczia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-14 22:00   
Köszönöm a túrós hozzászólásokat! Tegnap Apuék hoztak otthonról 2 kilót, így 5 napig túrógombócot fogunk ebédelni. De jó lesz. Majd harmadik nap, ha már csak tologatják a tányéron, rájuk mordulok, hogy Ti akartátok!!

Ma a parkban már láttam szép, csiripelő kismadarakat. Szóltam nekik nyomják a csiripet intenzívebben, hogy megjöjjön a tavasz.

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-14 13:06   
2009-02-11 22:06, kurier:

Azért mert egy csomag túróval úgysem indulsz el .
Bár én nem hiányolom, meg vagyok túró nélkül is, gombóc nélkül is.

kurier  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 22:06   
2009-02-11 20:30, manon:

-

Én csak arra lennék kíváncsi, miért jobb kísérletezni, mint megrendelni az eredeti magyar félzsíros tehéntúrót, meg a hazai tejfölt?

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-11 20:30   
Igen, csak az nem az a túró, amihez mi vagyunk hozzászokva !

Verse kaas = ezt tudod használni a túrógombóchoz, minden boltban kapható, de jobb ha nagyobb (1/2kg-os) kiszerelésben veszed.
Egy kis kisérletezéssel, biztosan sikerülni fog ezzel is.

ati055  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-10 23:30   
2009-02-01 18:52, ferenczia:
-

A GB Carrefourba lehet kapni, poharban van, mint a yoghurt.

kurier  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-02 05:57   
2009-02-01 19:11, Maryenn:

HUNGAROFUTÁR http://www.hungarofutar.hu, +36/20-999-54-99 hívj és egyeztetünk!

Maryenn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-01 19:11   
Sziasztok!

Párommal, aki belga, ebben a hónapban költözünk Belgiumba, egyenlőre szülőkhöz.
Tudnátok nekünk ajánlani fuvarost, vagy elfogadható áron kisebb furgon bérlést?

ferenczia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-01 18:52   
Honfitársaim!

Hol lehet túróhoz jutni itt Belgiumban? Túrógombócot követel a család!!!

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó