2021. április 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Svédország >> Örebro
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-29 18:30   
2008-05-29 09:41, bobe:
-

Akkor elmaradt az ebéd is?

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-29 18:07   
Nagy a világ, mindenféle embernek van hely benne. Bár itt, ahol élek, az én ízlésemhez képest túl sűrűn lakunk. Bezzeg ott Böbénél! Csak ne lenne az a hülye hosszú tél. Mindjárt odaköltöznék hozzá, a garázsban meghúznám magam

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-29 10:41   
2008-05-29 09:41, bobe:

Így van, és ha szerencséje van, kap napidíjat ezekre a napokra.
Aki kicsit is érdeklődő, az ilyenkor felderíti a városkát, ahová jutott. Vagy moziba megy, strandra, stb. Olvas, zenét hallgat, tévézik, rádiózik. Ha nagyon unatkozik, kitakarítja a kabint, elvégzi a kamionon az apróbb javításokat és megcsinálja a papírmunkát, ami nem kevés.

Nem kell aggódni, tapasztalt kamionosnál mindig van túlélőkészlet, így valóban csak egy jó fürdés hiányzik neki néha. De az európai benzinkutak többségénél már lehet zuhanyozni. Végszükségben 1 liter vízzel meg tud az ember mosakodni.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-29 09:41   
Az ujabb fejlemenyek: a tegnap delutan utra kelt a kamion
Erdekes amit irsz Laszlo, ugyanazt mondta a soför is, vagyis hogy jol kipihente magat.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-05-28 14:07   
Egy erdekes kis törtenetet meselek el. Nekem eleg erdekesnek tunt. Mult het penteken reggel 3/4 5 kora ferjem kinézett a konyhaablakon es felfigyelt egy oriasi kamionra ami a velunk szemben levö parkoloban volt. Azt hittuk orosz teherauto, mig az egyik szomszed nem szolt hogy roman rendszamu. A ferjem odament beszelgetni a soförrel (egy 25 -30 ev köruli srac). A soför elmeselte hogy megallas nelkul vezetett Orosz-Moldvabol ide, arut hoz egy norveg vallalat itt muködö reszlegenek. Vasarnap leven, tudtuk nem törtenik semmi. Hetfön reggel azonban kezdtunk kombinalni (mert ilyenek vagyunk mi emberek). Vajon miert van itt még mindig a kamion? A svedek ennel sokkal effektivebbek, hogy hagynák napokig varakozni a szállitót. Persze mi a kis kombinalo agyunkkal kisütöttük, biztosan valami maffias dolog, hiszen a kabellopas meg rezlopas mindennapi hirre valt, es sajnos akiket elfogtak mind a keleti blokkbol voltak . Aztan eltelt a kedd meg ma már szerda van, es a szerencsétlen még mindig a kamionjaban ücsörög. Közben kisült hogy a fönöke adott ki neki a parancsot, addig ne mozduljon, mig valami pénzhistoria nem tisztázodik. Most kerdem én, egy kamion + soför egy hete itt áll a sved parkoloban, ez vajon mennyibe kerül a roman vallalatnak? Nekem az eszem megall. Ma azt is megtudtuk, hogy a vallalat akiknek szallitott, megengedi, hogy bemenjen naponta a gyarba, es furdöt bocsatanak a rendelkezesere, de mit eszik, hogy lehet egy kabinban élni, aludni? Nalunk most szerencsere jo idö van, 20 fok korul, szerencsere fázni nem fázik.
Nekem érdekesnek tünt ez az egész. Most már kiváncsi vagyok, hány napig lesz itt még ? Hétvégére lehet megkinaljuk valami ebeddel is . Hiszen addigra ismerösse válik. De, mostanaig féltem, annyi szomoru meg rémes dolgot hallok, a férjem meg a lelkemre kötötte, idegeneknek nem nyitok ajtot.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-22 09:17   
3 nyirfa-nyárfa van a hazunk elött, mindig figyeljuk öket mert egyszerre ültettek mindharmat mégis különbözöképpen fejlödnek.
Itt az idei öszi felvetel roluk.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-10-15 12:35   
Jön a tel a hosszu sötet napok. Kezdhetem a programomat:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-26 18:40   
Huha. Ez az en szamlamra irando, tevedes volt, magyarazat, ha nem is mentseg: ma valaki az osszes topikot teleirta allaskeressel, es toroltem, toroltem, es kozben messenger is volt, igy nezhettem el.

Hunor

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-26 12:41   
Kedves Eszter!
Takaritas folyt a rovatban es veletlenul a te uzeneted is ment vele, de en szerencsere olvastam. Jo utat, es kellemes idöt kivanok. Majd "dumcsizunk" ha visszajöttel.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-24 10:09   
Irhatom nagy betuvel a sorokat? Akkor hamarabb telik az oldal.
Itt voltunk nyaralni(telelni):
http://www.varfurdo.hu
Nezzetek körul a oldalon. Ezt nevezem élménynek. Erkel fáját is lefotoztam.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-23 23:27   
2007-09-23 23:05, bobe:

Te csak ne pakolássz, még épphogy csak hazaértél!
Karácsonyig szobafogság, és napi 100 sor büntetőfeladat

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-23 23:05   
Mostmar kipakoltam . Meg majdnem be is pakoltam ujra, de aztan mégsem lett semmi belöle.
Itt vagyok, amig a számitogep engedi.

eszter12  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-18 20:14   
Kedves Bobe,

Kivarom a soromat. Jo pakolaszast!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-17 22:14   
2007-09-15 21:55, eszter12:

Ma erkeztunk haza. Most meg rendezkedunk, de igerem, ahogyan több idöm lesz, es az lesz eleg, valaszolok neked.

eszter12  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-09-15 21:55   
2007-08-16 01:02, bobe:
-

Kedves Bobe!

Mar regota kiserem figyelemmel a forumot, es nagyon erdekel, amirol leveleztek. Elvezettel olvastam Saab meseleseit is, olyan volt, mint gyerekkoromban a remusz bacsit hallgatni az esti meseben.
Rolam roviden annyit, hogy a nyaron koltoztem ki Budapestrol a kislanyommal, ferjemhez, Leksandba. Hosszas tervezgetes es lelkizes elozte meg ezt, es most itt vagyunk. Jomagam ugyvedkent dogoztam otthon. A kislanyunk majusban volt 3 eves. A ferjem vajdasagi magyar, de 1990 ota - egy 2,5 eves megszakitassal - el Svedorszagban. A 2,5 ev egy budapesti probalkozas volt a ferjem reszerol, de nem birta tovabb, huzott vissza a szive, a jozan esze.
A kicsink mar beszokott az oviba, nagyon jo helye van, ennel jobbat talan el sem tudnek kepzelni. En elkezdtem az SFI-t, nagyon tanulok, hiszen meg hosszu ut van elottem, ami a tanulast illeti. Lehet, hogy rossz helyre irtam, ha igen, legy szives, javits ki. Az az igazsag, hogy egy kicsit egyedul erzem magam. Konnyebb volt otthonrol gyujteni mindent, infot, energiat, kurazsit. Itt egy kicsit nehezebb. De ez nem sved specifikus, ez egyeni. Hogy ki hogy erzi magat a vilagban, az szerintem reszben tole fugg.
Korabban azt olvastam, hogy beteg voltal hosszu ideig. Jobban vagy? Van segitseg? Udvozlettel: Juli

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-25 05:28   
2007-08-15 12:44, bobe:

Eldöntöttem, elég volt az önkéntes számüzetésböl.

Gratulálok Böbe!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-23 09:40   
Köszi Jukap ez jol esett

jukap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-22 22:42   
Szia Böbe!

Na végre, nagyon hiányoltalak, hogy ôszinte legyek, miattad ragadtam itt ezen a fórumon. Még soha nem találkoztam olyan emberrel, akinek kb. ugyanaz a meglátása új hazánkról, mint neked és nekem. Irjál sokat, és részletesen, mi szívesen olvassuk.
Üdv

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 01:37   
Na, hálistennek!

Persze, mindannyian eltününk innen ideig-óráig, mert személyes dolgaink fontosabbak, mert nincs kedvünk, nincs idönk stb. De visszatérünk, mert a MON nem egy emberböl áll.

Apropó férfiak: ha pl. Hunornál (vagy bárki másnál) nem tetszik valami, akkor egyszerüen le kell vágni a fölösleges dekorációt. Tudom, eléggé végleges, de hatékony dolog. Bövítve a dolgokat: nekem tetszett, ha levágtad a "sövényt" a MON-on, itt egy soviniszta, nacionalista, nöellenes, antidemokrata stb. nem úszta meg szárazon. Ès kinek köszönhetö ez? A mi jó kis házi sárkányunknak.

Én vártalak vissza, és örülök, hogy itt vagy.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 01:04   
Add csak a kezed!!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 01:02   
Fogjatok le mert még teleirom a forumot.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 23:32   
Na végre, Böbeeeee csakhogy itt vagy. Unalmas volt ám nélküled!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 22:24   
-

No, ez igazi kellemes meglepetés ma estére, miután egy kétórás lant-koncerten fárasztottam magam, s a munkát bölcsen holnap hajnalra halasztottam
Írj csak minél többet, Böbe, pezsdüljön fel kicsit az élet errefele

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 15:05   
-

Hozzam a formám, költöztessek a Bejelentkezés topikba? És ebből már láthatnád is, hogy otthonos a fogadtatás.

Hunor

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 13:09   
Gyere csak Rocknagyi, nem is érdemes több időt mérgeskedésre pazarolni. Persze így van ez, legtöbben időnként morcoskodunk, de aztán szerencsére lehiggadunk.
Kezdjük mindjárt a legsürgősebb információval, feltűntek-e azóta a baglyok Örebróban?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 12:44   
Kedveseim !

Ùgye szólithatlak benneteket így? Hiszen nekem ti nagyon kedvesek vagytok.
Eldöntöttem, elég volt az önkéntes számüzetésböl. Nem tudok nelkuletek meglenni. Tudom röhejes, majdnem mint egy szerelmi vallomás, de igy van. Sok idövel rendelkezö, nem munkaidöben monozo, hisztis vénasszony vagyok. Na és? Hianyoztatok, mindennap benéztem, elolvastalak benneteket.
Elég kemény meggyözö munkamba kerult ( ) meggyöznöm sajat magam, hogy ujra irni kezdek a forumra. Végleges betegnyugdijam van (nem fogok belehalni hamar a betegségeimbe, remélem, itt lehet vigyorogni, ne sajnaljatok),kisunokam lesz, a tegnap volt a 35 eves hazassagi evfordulónk. Ezt csináljatok ti fiatalok utanunk . A ferjem reggel 6-kor megpuszilt es ezt mondta: ”köszönöm hogy kibirtal 35 evig” ,- majdnem elpityeredtem örömömben. Hiszen en is köszönni szeretném neki, hogy ö is engem valasztott.
Most rátérek a kellemetlenebb részre . Miért nem irtam? Kedves Hunor, ugy éreztem, elegem van abbol, hogy te minket hülyitesz. En ferfinak ezt nem engedtem meg. Neked sikerült. Tudod miröl beszélek. Semmi értelme sorolni. Egyszerüen az idei ígereted volt az utolso csepp. Mindezek ellenere kedvellek (a ferjem mondta is, hogy a szelhamos pasasok vonzanak, még szerencse, hogy hozzamentem feleségül, mert megjarhattam volna ) Szoval feldühödtem, es aztan kezdödött a meggyözömunka. Mire is vagyok én mérges? Bolond vagyok én? Nincsenek nekem komolyabb gondjaim ennel? Hiszen ez a fiu jot csinalt. Aztan kicsit sokat akar, es nem jön össze, ez az ö gondja nem az enyém, erveltem magamban.
Azert nem ültem itt tétlenül. Felfedeztem az internet adta lehetösegeket es jatszom. Es megtalaltam a csapatot, akikkel egyutt jatszom, edespofa, kedves, kicsit szemtelen (olyan jol nevelten szemtelen) fiatalokkal. 12-39 eves korig terjed a klanunk kora. Töluk tanulok magyar zsargont: király, gyökér, stb. Ami a legfontosabb, magyarul folyik a cseti. En vagyok a legidösebb, de nem számit. .
Nagyokat nevetunk, viccelünk, tanitjuk, segitjük egymast. Jo velük lenni.
Ennyit irtam. Tudom, fosom a szot, hiszen van idöm egesz nap a gep elött ülni. Visszafogadtok–e?

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-03-12 22:14   
Bobe, hol vagy? Ne kezimunkazz annyit, itt varnak a MON baratok

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-01 11:49   
Beköszöntött az Ujev, esik az esö. süvit a szél az orszag déli reszen kemeny vihar, en még mindig nem jol, söt mondhatnam csöppet sem javultam, a torkom faj, alig tudok beszelni es minden porcikam sajog, mintha megvertek volna. Ez nem valami jo kezdet az evben, ugy nez ki a ferjemet is megtöltöttem virussal. Az a jo, hogy a kisunokank nem beteg ö jol van, virgonc

Eniko_Gabriella  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-18 12:14   
Bobenek,

Csucs az a csoppseg...

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-16 09:48   
Örebro egyik kis Lucaja:

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó