2018. január 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Horgászat
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 20:38   
Horgászok figyelem!

Csemegét tettem fel NEKTEK a Finnország topikba! Akkora halat fogtak,!!!! hogy ma benne volt az újságban!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-26 12:02   

Remfilmbe valo, még szerencse hogy csak most reggel lattam. Attol fuggetlenul ha halasszak biztos jo a husa valamire, vagy a böreböl Rigonak csizma

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 23:31   
Huha, nagyon jo az a lista.
Nekem a Bla Havskatt tetszik legjobban.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 15:57   
itt talalod a nevet angolul is ,meg latinul is svedul Harr a neve ott a listaban megleled es kattintsal ra.A lazac felekhez tartozik.
http://hem.passagen.se/kent.andersson/varafiskar.htm

A parom Erdelyben a Dragan patakaban fogott ilyeneket olyan 20 eve.

no nem ilyen nagyokat

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-25 14:56   
Bobe,

>>>>> Penzes pért fogtatok-e már? <<<<<

Nem. Hogy nez ki?

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-24 16:06   
Penzes pért fogtatok-e már?

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-01 07:02   
Igen, en is lattam ezt a capat a TV-ben. Nem tudom, mi a tervuk a tudosoknak aprilisig de ha abban az obolben eletben akarjak tartani a capat akkor neha be kell engedni a vizbe egy-ket onkentes furdozot.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-30 18:54   
A capas temak is ide illenek?

Kb egy hete megjelent itt a kornyeken egy 4 meter koruli feher capa, es nem akar elmenni. Beuszott egy kozeli kis obolbe, es hiaba noszogatjak, nem megy innen sehova. A helyi media persze tele van a caparol szolo kepekkel, hirekkel, nekem meg remalmaim vannak a capas fobiam miatt.

Egyebkent ugyan a feher capak melegebb eghajlatu helyeken gyakoriabbak, a Golf aramlat ide hozza oket delrol Massachusetts kornyekere neha. Altalaban tovabb is usznak, es csak ritkan veszik oket eszre. (Megjegyzem, hogy Spielberg filmje is itt, az eszak-keleti partresz kornyeken jatszodott, Amityville-ben, ha jol emlekszem).

A helyi tengerbiologusok persze boldogok, mert ritka ilyen kozelrol tanulmanyozni egy feher capat. A parttol 2-3 meterre uszkal es az obol maga eleg kicsi. erett korunak saccoljak, es becslesek szerint ezek az allatok 30 evig elnek.

Sikerult rogziteni egy kis szerkezetet az uszonyahoz, ami aprilisig marad benne korulbelul, majd magatol kiesik, es viz felszinen uszva egy muholdon keresztul juttatja el az adatokat a kutatokig.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 20:46   
2004-09-14 20:14, kaytee:
-
A déver angol neve:Bream, hátha igy már jobban ismeri a külömbséget a férjed

üdv maber

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 19:09   
Tisztelt halász társak,
van szebb mint a halászat? Nekem nincsen.
Már mint 5-6 éves gyerek mentem a sógorommal halászni. Minden fele vitt a biciglijén, (akkoriban auto, vagy motorbicigli igen nagy szó volt). Hajtás közben előtte ültem a bicigli vázon s a fenekem alat csak egy kispárna volt kötözve, s éjfél után, csak ugy vágott a fris hideg szél, de mégis melegem volt az örömtöl. Duna, tisza, tamis s a bega, e folyók voltak a választásunkon, s melyet Vajdaság területén a Bácska s Bánát részében sógorom minden zige zugát ismert. Nem is csoda, hisz ő is az apjátol tanulta már 6 éves kora ota. Sógoromtol kaptam az első bambusz peca (halász) botomat. Ketőbe lehetett szétszedni s még saját gyártmányu orsoja is volt. Hasonlitott a mai tengeri lapos orsokra. Emberek! Én voltam tán a legbüszébb gyerek, hogy ilyen bottal rendelkeztem 50-52- es években. Nagyobb koromban már 3- masban mentünk a tamisra vagy a tiszára, de akoriban már az 750 fiattal, vagy mint nállunk hivták a fityoval. Fen a töltésen maradt a kocsi, s minden zig zuggal megrakva, vágtunk a nádason s sürü erdőn keresztül a vizig. A korom sötétségben egy kézi lámpa segitségécvel, csak sógoropm tudta hova mere haladunk-megyünk 1-2 órakkor a csendes éjben. A vízhez érve, ki-ki nekifogott a csendben s sötétségben a saját helyét kikapálni, helyet rendbehozni, s a botokat felszerelve egyenként bedobálni. Testvérem meg én, csendben beszélgetünk, sógorom rettentő rövid szövegü ember volt s ma is az. Kétszer nem mondott semit. Ha nem halgattam a szavaira s rá tettem, akor csak mondotta, na most tudod hogyan kell. Igy tanultam meg a halászatott s annak minden baját, a természetett tisztelni s becsülni.
Ma ha időm van, megyek haza, s a vizre azonnal. Azelőtt a hajommal mentem vagy egy hétig minden fele, de most csak motoros csónakkal a dunán, vagy a kisházban a testvéremnél, mely a viztől vagy 6 m van csak, de ott is van 2 motoros csonak s néha megyünk meszebre is. A háboru alatt a tisza s a dunát nagyon tönkre tették. A nép kézigránátokat dobált befele, s ugy fogták a halakat, persze a hal fészkek mind kihaltak. Most vagy 2-3 éve, hogy megiont van rendesebb hal, s fogás is. De én sajnos nem birok mostmár sürün hazajárni, de eljő a nap, én abban bizok s biztos vagyok, hogy sikerül a gyogyiulásom s mégis hazamegyek s egy nagyot halászok.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 11:41   
2004-09-14 20:14, kaytee:

-

2004-09-14 18:49, denjul:
Kapitalis deverkeszeg es egy meretes ponty.

-

A külömbseg az hogy a pontyok sokkal nagyobbra is megnönek es a masik meg a pontynak finomabb es vastagabb husa van.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 11:39   
2004-09-14 21:43, maber:
-
Hat igen kb jol saccoltal mert 48 cm volt

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-15 11:37   
2004-09-14 20:50, Sep:
-
A kepen az also hal az egy 31 centimeteres ponty,es ami felette van az egy 48 cm es dever ami a keszegek csaladjaba tartozik.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 21:43   
-
Szia denjul,60cm-es dévérhez már volt nekem is szerencsém, saccra a tied is olyan 50-es lehet ha a ponty méretes

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 20:50   
Most miután magam is jól megnéztem a képet, valóban fura felvétel.
Ugyanis egy ponty sem nincsen vörös szárnyakkal,vagyis uszonyokkal. De ekkora kárász halat még nem láttam, de ugytünik mind a kettő pedig az. Nállunk ugyanis a kárász s a dévér keszeg egy, csak ki-ki hogyan mondja.
A kárász igen is a ponty familiája. Kicsiben vad ponty. Még az izük is nagyon hasonlók. A vadponty sokkal de sokkal nagyobra nő.
Ez az én véleményem, meglehet a többi halász kolega másként gondolja.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 20:14   
-
Lehet, hogy tiszta hülyeséget fogok most irni.
Férjem, nem nagyar, de nagy horgászember volt régebben, a képre nézve azt mondta, szerinte mindkét hal ponty, vagy legalább ugyanaz a család.
Miután nem tudom, angolul hogy hivjáka keszegedet, egyéb adatok hiányában nem tudtam meggyőzni.
Mi a különbség a két hal között?

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 20:05   
Ez igazi vadponty. Valoban ez a legjobb az evésre, sem nagy, sem kicsi.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 18:49   

Sep  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 13:14   
Haló mindenkine,
mint először is, bocsánat a helytelen irásért, de sajnos nállam ez igy van.
Magam Münchenben élek, mint vendég munkás. Volt Jugói vagyok Újvidékröl. A halászatott nagyon élvezem, de nem itt nállam. Othon a dunán meg a tiszán. Szabad élet, fris levegő, s szabad halászat, ugy éjjel mint nappal, 1-3 botig s kettő álhat rezervába. Számtalan menyiségű fogászat. A volt háboru elvitte a kishajomat 6m x 2m, 6 személyes. Most a testvéremnél s Sógoromnál a tiszai hétvégi házában ha othon vagyok halászok a legtöbbet. Sógoromnak majdhogy (mindennapi a háború előt volt) de nekem egyszer sikerült csak a 11,5 kg poncs fogás. Ha kis filmről megtanulok fotokat csinálni, felrakom.
Én az itteni halász boltokban láttam pálinkás kukoricát, de magam még sosem halásztam vele. A fenekezésben is még soha nem használtam kosarat, nem is tudtam hogy azt lehet, már mint poncsra. Mi ha használjuk, az leginkább a talajtol legalább 2-3 m csak.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-14 03:23   
Mindkettotoknek gratulalok a szep halakhoz.

En meg nem hallottam a palinkas kukoricarol, de megprobalom.
Ha izlik, akkor nem adok belole a halaknak.

Az a baj, hogy itt nem lehet palinkat kapni. Illetve fogalmam sincs, hol lehetne... Talan ki tudom nyomozni a magyar ismeroseimtol.
Persze az is lehet, hogy mas ital is jo palinka helyett... ( Na, nem a malnaszorpre gondolok... ) Egy-ket szem jol beaztatott kukorica utan a halaknak mar ugyis mindegy, nem?

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 18:29   

Ez egy balatoni - éjszakai süllöhorgászat
eredménye:)Igaz, hogy nem kapítális halak,
de szórakozásnak jó volt, meg finom is volt

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-12 19:17   

a legnagyobb hal amit fogtam 7 kg-s ponty:))

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 19:59   
2004-08-29 19:22, denjul:
-
Engem sajnos eddig elkerültek a nagy halak pedig már elég régóta horgászok.A legnagyobb pontyom csak 4,5 kiló volt aztán volt még egy említésre méltó angolnám 80cm-velmeg egy 85cm-es amúr gyöngykukoricára a többi halam mondjuk úgy az átlag alatti:-)

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 19:22   
2004-08-29 18:48, maber:
-

Szia maber!
Gratulalok a vörösszarnyuhoz ez tenyleg ritkasag szamba megy, a palinkas kukoricaval en is fogtam mar eleg sok ponyot.De van amikor teljesen mindegy mivel horgaszol csak a zsinort aztatja az ember.Mekkorra volt a legnagyobb kifogott halad?Nekem 7 kilos ponty volt a legnagyobb.De fogtam mar csukat nokedlival is nagyon ehes lehetett szegeny de megkönyörültem rajta es vissza engedtem.

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 18:48   
Szia denjul,a pontyozáshoz én még most is a kosaras módszert használom eleinte furcsálták a németek de mostmár lehet itt is kapni kosarat és a tavunkon az eredményeim engem igazoltak.Tavaly vettem mo.-n pálinkás fött kukoricát.Az elsö alkalommal amikor kipróbáltam
11 pontyot fogtam vele,nem rekordot de olyan épp méretes körülit a horgásztársak levoltak hülve a közelemben:-) sajnos egyedi eset volt. De úgy vettem észre hogy fogósabb mint a többi csali, még vörös szányú keszeget is fogtam vele 35cm-es már majdnem rekordosat

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 18:36   
Magyaroszagon a leggyakoribb modszer a fenekem valo horgaszat etetökosaras felszerelessel.Meg hatasosabb ha be tudunk etetni elöre.Van amikor a ket bot sok de elöfordul olyan is sajnos egyre gyakrabban hogy 20 bot is benn lehetne megse fogunk semmit.

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 16:59   
Maber,

A pontyot, harcsat es hasonlo "bottom feeder" halakat nem eszik meg az amerikaiak. (Emiatt a kanadaiak sem. )
Partrol is ritkan horgasznak. Csonakbol, vagy sekely folyovizben allva (fly fishing) szoktak horgaszni legtobben.
Egyebkent a csukat se szeretik megenni mert szalkas...
Mit finnyaskodnak!?
Ha fuldoklik a szalkatol, nyeljen sok kenyeret!

maber  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 16:37   
2004-08-29 16:21, cassiopea:

-
Melyik módszer a gyakori?Mert azt én is hallottam hogy az amerikai földtekén nem szoktak békés halakra horgászni de a rablóra is lehet fenéken

cassiopea  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 16:21   
Szerintem is tulzas, hogy itt tiltjak a masodik bot hasznalatat de talan az a magyarazat, hogy nem szoktak feneken horgaszni az emberek.

... meg aztan ugye, egyszerre csak egy puskaval lehet loni.

ex-MON-tag4  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-29 16:01   
2004-08-29 15:56, maber:

-

Nemetorszagban törtent de itt csak ket bot a megengedett söt van olyan hely ahol csak egy bottal szabad horgaszni.
üdv denjul

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó