2018. szeptember 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Diszkrimináció - ember ember ellensége?
Új topik indítása   Üzenet küldése
 ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-27 16:54   
Egyetertek Fellegvarral:
Valoban nincs megkulonboztetes - vagy mindenki egyforman fizet vagy egyforman mindenkinek ingyenes. Washingtonban minden ami a Smithsonain-hoz tartozik, ingyenes, pl. az allatkert is. Az Udvar-Hazy Air and Space-nel kell csupan parkolast fizetni.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 21:11   
Lehet, hogy most ezzel a beirassal magamra zuditom a "lavinat", leven, hogy a nagy tobbseg rossz velemennyel van Amerikarol. De en, mint amerikai allampolgar bizonyitani tudom, hogy akarmilyen vadakkal es kritikakkal illeti a nagy tobbseg Amerikat, itt nincs kulonbseg turista es bennlako kozott. Sot, "lasszoval" fogjak a turistakat es semmikeppen nem veszik el a kedvuket attol, hogy idelatogassanak.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 10:41   
Engem is felháborít mindenfajta diszkrimináció, vagy protekciónizmus. Így jártam Erdélyben is, ahol ugyanabban a szállódában én duplaannyit kellett fizessek, mint a román állampolgár unokaöcsém. Sajnos be kell látni, hogy az az ár amit tőlem kértek reális, de egy román állampolgártól nem kérhetik azt, mert akkor a szállódák konganának, hisz így is csak egy ottani viszonylatban módós ember engedhet meg magának szállódai tartózkodást.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 07:59   
2005-06-25 07:43, espa:

Akkor hatàroztam el, hogy a magyar utlevelem ujra beszerzem, mikor egyszer az egyebekhez kellett a reptéren sorbaàllnom az utlevélvizsgàlaton. Azota ez megszünt, Svàjcot is ugy kezelik, mintha az EUban lenne, de az utlevelem megvan, most legalàbb tudom, hogy a PARLAMENTbe ingyen mehetek be!
Egyébként igazat adok espa neked, nem jo ez a furcsa megkülönböztetés, bàr indokaik szàmosak lehetnek. Nàlunk a sifelvonoknàl is a bennlakok kevesebbet fizetnek, mint a turistàk, emiatt még nem volt botràny.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-25 07:43   
2005-06-23 17:17, Pompéry Berlin:
Készséggel aláírom, hogy nem szándékos diszkriminációról van szó, hanem félreértelmezett "a gazdagok csak fizessenek" szemléletröl. Ez pedig a lépten-nyomon-jelleg miatt diszkriminativan hat.
-----------------------

Ezzel maximalisan egyetertek.
Sajnos otthon is igy van (volt). sokat szegyenkeztem a kedvenc helyem (Orszaghaz)megmutatasa soran. Korabban minden kulfoldinek dragabb volt, (mar nem emlekszem a kulonbsegre) most meg magyaroknak es EU tagoknak ingyen van egyeb kulfoldinek (norvegok) fizetni kell, es meg az utlevelet is mutatni kell, ha valaki ingyen akar bemenni.
Kivancsi vagyok mennyi lehet az igy beszedett penz, vajon megeri -e az "egyeb kulfoldiek"-ben keltett keseru szajizt.

Ez igy sztem nagyon buta dolog.
Ha mindenkinek fizetni kellene egy turheto osszeget, senki nem venne zokon, es a cirkusz az utlevellel es a keseru szajizzel elmaradna. Talan a bevetel is magasabb lenne. Engedjek be ingyen a gyerekeket.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 17:17   
2005-06-23 13:25, ibolyai:
-
Ez nyilván nézöpont kérdése: ami az egyiket elönyben részesíti, az a másikat kizárja az elönyböl = diszkriminálja.

Amúgy bennem maximális a megértés, ha a nyomorgó emberekröl van szó. Ilyen ugyanis van szépszámmal. De nekik nem telik a hangversenyra vagy nem igénylik. Az "újoroszok" ( értsd újgazdagok) pedig nem szorulnak rá az állami támogatásra, miközben az árkülönbség 5,5-ös szorzónál valahogy egyenesen sértö. Különösen, ha csak az árak überelik a világszinvonalat, a sorbanállás jellege, a megütött hangszin brezsnyevi.

Készséggel aláírom, hogy nem szándékos diszkriminációról van szó, hanem félreértelmezett "a gazdagok csak fizessenek" szemléletröl. Ez pedig a lépten-nyomon-jelleg miatt diszkriminativan hat.

10 évig volt irodám Moszkvában, 13 éven keresztül havi gyakorisággal jártam oda, ismerem a mentalitást, amely e téren vajmi kevéssé változott. Ma furcsa keverékét látni a neokapitalista vadhajtások és a szoc. szemlélet ötvözeteiben. Mig Amerika a korlátlan lehetöségek hazája (volt egy idöben), addig a mai Oroszország a korlátlan lehetetlenségeké.

Megjegyzésem talán nem ebbe a rovatba illik, itt inkább egy mélyebb társadalmi jelenség felszini megnyilvánulásáról, ill. annak rám tett hatásáról szóltam.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 15:59   
Sajnos ez még keményen divik a volt keleti orszagokban. Azt hiszik igy tudnak majd penzhez jutni

De csak rossz reklam es majd kevesebben latogatjak öket

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 15:54   
2005-06-23 13:25, ibolyai:
-
egyszeruen csak arrol hogy a helyi lakos allami tamogatast kap de a kulfoldi allampolgar nem. Ez szerintem jogos. Az arakat amugy is piaci erok allapitjak meg - csak addig kerikhetik ezt a magas arat ameddig van turista aki hajlando megfizetni. Ha a te muzeumod lenne nem pontosan igy tennel?

Nem hiszem hogy allami tamogatas megleterol/hianyarol van szo. Foleg, mert azt nem mondthatjak meg biztosra, hogy valaki jogosult-e az allami tamogatasra (azaz odavalosi) vagy nem. Maximum "bemondasra" megy, ha nem igazoltatnak hivatalos papirok alapjan a muzeum bejaratanal.

Inkabb a kulfoldi penztarca kihasznalasarol. Hogy ez helyes/nem helyes, az egeszen mas, minthogy jogos-e. Az sem helyes peldaul (sot nem is jogos), ha egy taxis tobbet szamol fel egy kulfoldinek, vagy ha egy etterem/hotel/stb teszi ugyanezt.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-23 13:25   
Kedves Pompéry Berlin:
Szerintem nem arrol van szo hogy a kulfoldiek ellen diszkriminalnak hanem egyszeruen csak arrol hogy a helyi lakos allami tamogatast kap de a kulfoldi allampolgar nem. Ez szerintem jogos. Az arakat amugy is piaci erok allapitjak meg - csak addig kerikhetik ezt a magas arat ameddig van turista aki hajlando megfizetni. Ha a te muzeumod lenne nem pontosan igy tennel?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-18 18:09   
Megtérve a szentpétervári fehér éjszakákból naponta ismétlődő és legnegatívabb élményem a külföldiek permanens anyagi diszkriminációja. Mindegy, hogy múzeumi belépő, színházjegy vagy hajó/kompjegy, a külföldiek a bennszülöttek tarifájának másfél-, üszkve ötésfélszeresét fizetik. Többnyire négy-ötszörösét. Ez a rablás bennem azonnal kiváltotta az ösztönös harci szellemet és igyekeztem orosznak nyilvánulni. Márcsak azért is, mert aligha hiszem, hogy minden külföldi automatikusan milliomos. Igyekezetem az esetek felében sikerterelennek bizonyult, mert látni rajtam, hogy nem vagyok odavaló. Miközben számomra hasonló jelek alapján szintén nyilvánvaló volt, hogy a "rakéta" szárnyashajó bennszülött utasai korántsem a szociális szempontból támogatandó legszegényebb réteghez tartoztak, sőt.

Eme diszkrimináció miatt egy egyéni és nem orosz kultúrérdeklődő számára a kirándulás Peterhofba (Petrodvorec, a szentpétervári "Versailles") kb. 50,- €-ba kerül és akkor mindössze odament és megváltotta a minden pavilonba, házacskába külön vásárlandó belépőjegyeket - még nem evett. Csak a park 8,- €-ba kerül, amely földrajzi előfeltétele a kastély(ok)-ba való bejutásnak. (Azt már nem is említem, hogy Versailles-ban, Potsdamban, Schönbrunnban, a berlini Charlottenburgban, Windsorban, stb. a kastélyokat körülvevő zöldet ingyen nézheti a látogató.)

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 18:24   
2005-06-16 18:08, ibolyai:
Tudom, hogy idéztél--- csak lusta voltam utánanézni az eredeti hsz.-nak. Természetesen nem sértettél meg, biztos másokat se. Az originál se volt sértő, csak -ahogy a férjem mindja ilyesmikre, olyan közép-európai volt... Szerinte a Közel-Keleten kivül sehol másutt nem foglalkoznak ennyit azzal, hogy zsidó-e valaki, stb.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 18:08   
2005-06-16 17:28, kaytee:
Ooops - Kaytee: ezt a Magyaronline alabbi mondatabol (idezojelben) emeltem ki nem sajat fogalmazas. Remelem senkit nem sertettem - csak belekontarkodtam egy regi temaba - ugy latszik ma tul sok idom van online ucsorogni.

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 17:28   
"Eddig nem diszkrimináciorol volt szo, csak inkább arrol, hol kedvelik a zsidokat és hol mennyi él.".

Az, hogy "kedvelik-e" vagy nem, az nem téma errefelé.

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-06-16 16:39   
"Eddig nem diszkrimináciorol volt szo, csak inkább arrol, hol kedvelik a zsidokat és hol mennyi él.".

Szerintem az USAban kedvezoek az eletkorulmenyek a zsidok szamara is - itt Marylandben az iskolasok otthon maradhatnak a zsido unnepnapokon. Dolgoztam egy olyan cegnel ahol az alapitok zsidok voltak es a munkaero nagy hanyada szinten az - ott Hannukah, Yom Kippur hasonlo unnepekkor egy magasabb beosztasban dolgozo szemelyt sem lehetett az irodaban latni. Tudtommal Marylanben 3% a zsido nemzetisegu/vallasu szemelyek hanyada. NeW Yorkban is hasonlo lehet.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:50   
TOBB UZENET EGYSZERRE - SZERZOK NEVE/ DATUM AZ EGYES UZENETEK FELETT:

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-25 00:10

2004-08-24 20:17, hunor:
-
Eddig nem diszkrimináciorol volt szo, csak inkább arrol, hol kedvelik a zsidokat és hol mennyi él. Szerintem mint keresztény az ember nem igen tapasztalja, igy csak a számokat lehet megnézni az Interneten, százalékot lakossághoz viszonyitva, nem?

Ha gondolod, megkereshetem a Simon Wiesenthal Centert online és megkérdezhetem tölük is, van-e nekik pontossabb adatuk, de szerintem annyira pontosan nem akarta Tony tudni.

Csak azért mert az ember nem tapasztalta saját maga, nem jelenti azt hogy valami nem létezik.

Andrea

Tony3 módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-25 00:08

Hunornak tokeletesen igaza van. Beszelgessunk kellemesebb dolgokrol. Rosszul erzem magam, hogy olyasmit kerdeztem ami tulajdonkeppen nem is ide lett volna valo. Udv Tony

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-24 23:51

2004-08-24 20:12, bobe:
-
Andi !
Kolozsvart lekontrollaltad ?
-
Böbe, nem tudtam, hogy Kolozsvár egy ORSZÁG!

hunor módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-24 20:17

Hm, szerintem kar lenne azon vitazni, hogy na most melyik orszag antiszemitabb, vagy kevesbe az. Hanem ha tenyleg utana akarunk nezni, akkor erdemes lenne irni a Simon Wiesenthal kozpontnak, nekik nyilvan van komolyabb nyilvantartasuk, mint ilyen-olyan site-oknak, es akkor errol szo eshetne egy kulon topikban - mondjuk diszkriminacio, vagy barmilyen neven.

Hunor

PS: Bar en ilyen temanal elkepzelheto, hogy amugy szigorubban moderalok, legalabbis amit ennek kapcsan latok mas forumokban, attol emelyeg az ember gyomra szerintem... Marmint nem magunkra gondolok termeszetesen, de az ilyen tema idevonzhat "maskeppen gondolkodokat" is.

bobe módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-24 20:12

Andi !
Kolozsvart lekontrollaltad ?

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-24 19:51

2004-08-24 16:31, Gagy:
-
Nem a cigányokrol volt szo, Tony3 azt kérdezte, a világon hol szeretik vagy türik el a zsidokat. Ha nem hiszel svéd website-nak, akkor meg lehet nézni, melyik országban él a legtöbb zsido. http://www.jewishpeople.net/WORLD%20JEWISH%20POPULATION.html
YEAR 2002
North America 6,114,500
Israel 5,000,000
Sweden 15,000

Gagy módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-24 16:31

2004-08-24 15:50, andi_usa:
-
Az ilyen zsurnalisztikai terméket mindig fenntartással fogadom, mert szenzációhajhász módon csak a tények egy részét közli. Nem hazudik, de nem is mondja ki a teljes igazságot.
A cikkbeli tények igazak, de hozzá kell tenni: ez volt akkor. Akkor a norvégok is sterilizálták a cigányokat és az USA-ban is gyilkolászták az őslakos indiánokat.
Ma már egyáltalán nincs így, sem Svédországban, sem az USA-ban. Svédországban még pozitiven is diszkriminálják pl. a finneket, nyelvük hivatalos nyelv Svédországban. A ma cigányokról azt sem tudják, hogy vannak.

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-24 15:50

2004-08-21 12:30, Gagy:
-

Talán ne soroljuk, ezt a cikket ma találtam véletlenül: http://www.lysator.liu.se/nordic/scn/faq738.html

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-23 01:30

2004-08-22 21:35, Tony3:
-
Hello Tony,

talán a válaszom folytatom a "Ki merre járt a nagy világban" topikban, mert nem vagyok Kolozsvári.

Üdvözlettel Andrea

Tony3 módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-22 21:35

Hello Andy Ertekelem valaszod, sajnalom, hogy csak a ferjed szeret sizni egyszer talan eljonnetek kiprobalni az itteni sipalyakat. En az egesz szezonban fent vagyok a hegyekben, Jo baratsagban vagyunk Stein Eriksennel ,biztosan hallottal rola, Tobbszoros vilag es olimpiai bajnok volt, most tul van a 74 en de ugy nez ki mintha 40 lenne es ugy sizik most is mint egy 20 eves. Majdnem minden nap sizunk egyutt, bar en "fiatal" 65 vagyok, es 60 eve sizek, nehezen tudom tartani vele az iramot. Ferjed biztosan szeretne megismerni. Hatha sor kerulhet arra is. Amit a repuloben tortent tapasztalatodrol irsz valoban erdekes es biztosan a jelenlegi korulmenyek kozt is elkepzelhetonek tartom. Eltunk Izraelben is, ott ert a Jom Kipur- 1973 as haboru. Senki sem felt, biztak az erejukben. Azt hiszem mi voltunk az eggyetlenek akik siettunk bevasarolni amit lehet amirol gondoltu szuksegunk lehet. Elszegyeltuk magunkar amikor egy oreg neni megkerdezte, ugy draga maguk nemreg jottek ide, hogy felnek nem lessz mit egyenek. Van itt minden csak a ferfiak vannak a harcteren es nehez megoldani az uzletek ellatasat. Ha mindenki ugy nekiesik vasarolni mint maguk akkor lehet, hogy masoknak nem jut. Sok fele jartatok, ugy mi is, kerlek irj mindenrol ami erdekel ha hozza tudok szolni szivesen valaszolok.
Udvozlettel Tony3

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:44   
TOBB UZENET EGYSZERRE - SZERZOK NEVE/ DATUM AZ EGYES UZENETEK FELETT:

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-22 11:45

2004-08-22 09:54, Tony3:
-
Hello Tony,

én is kicsit több mint 3 éve voltam Svájcban anyáméknál, sielni nem voltam, mert sose rajongtam érte talán mert az iskolával is voltunk Mürrenben egy hétre, muszály volt. Egyszer esett a ho Baselban is röviden amig ott voltam, Nagypénteken.

Férjemet viszont a sielésnek köszönhetem. Ugy ismertem meg, hogy europai turán voltak az itteni Ski Patrol csoportal és Svájcba is mentek, ahol ö aztán az utolso napját unokanövérénél töltötte el. Mi itt lakunk a Mt. Baldy tövénél, hamar fent van az ember a skiliftnél. Én 27 év alatt csak kétszer voltam fent amig férjem ski patrol volt szabadidejében. Viszont sokszor a tengerparton, imádom a meleget, a lubickolást. Itt beljebb ahol mi vagyunk szintén száraz a levegö, igy ha meleg van, könnyebben türhetö. Utah szép lehet, még nem voltam.

Sajnos mindig az a szomoru, hogy ilyen fanatikus merényleteknél az ártatlanok halnak meg és esztelen a sok vérontás ami a multban is volt már.

A vallásrol eszembe jutott egy repülöutunk lányommal Los Angeles-New York között, mert abban az idöben csak onnan indult a Swissair Svájcba. Nagy zsido társaság volt a repülöben, mellettünk egy kedves fiatalember ült, aki kosher ételt kapott mert azt rendelt elöre, tudott pár szot magyarul is és eljátszott kislányommal. Késöbb hátul a rabbi elkezdett állva imádkozni, ami engem meghatott, soha más repülö uton nem tapasztaltam ilyet. Nem hinném hogy én lettem volna az egyedüli keresztény utas, de senkit sem zavart. Vajjon a mai USA-ban elképzelhetö lenne ez? Most amikor olyan sok harc van minden vallási megnyilvánitásokra hogy törlik ki az Isten szot sok helyen?

Üdv. Andrea

Tony3 módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-22 09:54

2004-08-22 01:32, andi_usa:
-

Hello Andi.

Mindenkiert kar aki ertelmetlenul hal meg, artatlanul, anelkul, hogy barmi koze is lenne ahoz, amiert az ellensegeskedes kirobbant ket ember vagy erdekcsoport kozott. A sokfele be es kivandorlas kovetkezteben ugy europaban mint itt amerikaban a kulonbozo nepfajok, kulonbozo hitek, kulturak annyira egybeolvadtak, hogy most hiaba probalnank szetvalasztani oket, mindenik a sajatjat vedi sikertelenul .Kar amita sok verert, szenvedesert amit az ellentetek okoznak.

Special Svajcban nem tudom mi a helyzet, legutobb vagy harom evvel ezelott jartam ott, akkor is csak sizni voltunk, nagyon kellemes volt. Semmi politika csak a gyonyoru behavazott tajak. Apropo, szerettek sizni? Itt nalunk Salt Lake City kornyeken szeretnetek, azert koltoztunk ide N.Y.-bol. A varos " kisse" unalmas de a sipalyak annal valtozatosabbak. A Nyar sem rossz, szaraz a levego, nem parolodunk mint N.Y. ban. Bucsuzom, udv Tony.

andi_usa módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-22 01:32

2004-08-21 09:40, Tony3:
-
Én mindkét helyen éltem, Svájcban 1978-ig, azota Kaliforniában. Nekünk mindig voltak zsido barátaink, ismeröseink és sose hallottunk semmi panaszt abban az idöben Svájcban, lehet hogy azota változott a helyzet.

Késöbb csak az szomoritott el, mikor hallottam itt a hirekben a Djerbai bombarobbanásrol az ottani hires zsinagogában, ahol mi is szintén voltunk mikor Djerbán nyaraltunk. Az áldozatok német turisták voltak..

Tony3 módosítás | válasz erre | profil | 2004-08-22 00:29

Koszonom hozzaszolasaitokat, de vegul is az az igazsag, hogy kerdesemre sohasem lehet igennel vagy nemmel valaszolni, amig ember el a foldon addig ugy sem lehet teljes eggyetertes nemzetek, vallasok kozott, mindenki azt hiszi,hogy az a jo ahogy o cselekszik, vagy hisz valamibe.Tehat szeressuk egymast gyerekek ugy amilyenek vagyunk es azt a helyet ahol elunk. Udvozlok mindenkit, koszonettel Tony3

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:42   
GAGY UZENETE:

2004-08-21 15:43, bobe:
-
Nagyon sajnálom. De én tudok több olyan esetet is, amikor a Svájcba menekülô zsidó családot, miután lefizették a pénzt a svájci csempészeknek, egyszerûen megölték. Mégsem ez jellemzô Svájcra. A hatóságok hozzáállását és gyakorlatát tartom mérvadónak.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:41   
BOBE UZENETE:

Gagy sajnos itt Svedorszagban elegge erzem azt hogy kulfödi vagyok. meselhetnek rengeteget amit szemelyesen elt at a csaladunk

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:40   
GAGY UZENETE:

2004-08-21 12:47, bobe:
-

Mire gondolsz ?

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:39   
BOBE UZENETE:

Gagy ne altalanosits

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:38   
GAGY UZENETE:

2004-08-21 08:46, andi_usa:
-
Soroljuk ide a skandináv országokat is. Vannak ugyan itt is "fenegyerek" csoportok, de a hatóságok igen keményen lépnek fel ellenük. Sok függ ettôl...

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:37   
TONY3 UZENETE:

2004-08-21 08:46, andi_usa:
-

Koszonom. Valahogy igy gondolom en is. Az egyiket ismerem, a masikban elek, bar szelsosegek itt is vannak. Jo lenne, de sajnos azt hiszem, utopia marad az, hogy mindenki a sajat problemaival torodjon es ne legyen, gyulolet, versenges az emberek kozott. Milyen jo ez iz, hogy valakinek eszebe jutott, hogy egy ilyen forumonkeresztul mint a MON kozelebb hozzon eddig ismeretlen embereket egymashoz, beszelgethessunk mindenrol. Koszonom Nektek, hogy valaszra meltattok , koszonom Hunornak es azoknak akik ebben segitsegere voltak es vannak. Udvozlettel Tony3

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:36   
ANDI_USA UZENETE:

2004-08-21 07:06, Tony3:
-
Letezik -e valahol egy olyan orszag ahol az emberek ne utalnak egymast valamilyen okbol, vagy szeretnek a zsidokat (en az vagyok).
-
Saját tapasztalataim szerint Svájc és USA.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:35   
FELLEGVAR UZENETE:

2004-08-21 07:29, Tony3:
-

Amerikat is sorolhatjatok hozza ! Senkit sem zavar a magyar vagy yiddish beszed , vagy akarmilyen mas nyelv !

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:33   
TESSENYI GYORGYI UZENETE:

2004-08-21 07:29, Tony3:

Csak batoritani akartalak,es akarmilyen ovatosan is nyilatkoztam, maradtak ketsegeim, hisz egyaltalan nem akartam erösiteni azt a klisset, ami Svajc körül köztudott.
Az utalat es gyülölet helyebe a csodalkozo kivancsisagnak kene lepnie, az ostoba,önhitt ostobasag ideje reg lejart, de meg nem vette mindenki eszre.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:32   
TONY UZENETE:

2004-08-21 07:20, Tessényi Györgyi:
-

Koszonom a valaszt, igazad van, en is szeretem Svajcot, mindig kedvesek voltak velunk, megelegedett lehetsz ha ott elsz. Udv Tony.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:32   
TESSENYI GYORGYI UZENETE:

2004-08-21 07:06, Tony3:
-
Talalos kerdes, nehez kerdes,amire mindenki a tapasztalataibol valaszol, akar igaz akar nem.
Nekem magyarkent nagyon kedvezöek a tapasztalataim Svajcban, es eltekintve egy szelsöseges, korlatolt embercsoporttol azt allitanam, hogy itt toleransabbak az atlagemberek, mint masutt.

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:31   
TONY UZENETE:

Lenne eggy valamennyire a temaba vago talalos kerdesem vajon tud valaki felvilagositast adni? Letezik -e valahol egy olyan orszag ahol az emberek ne utalnak egymast valamilyen okbol, vagy szeretnek a zsidokat (en az vagyok). Nehez kerdes ugye?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-08-25 00:27   
Diszkriminacio - ide athozom a Kolozsvar topikbol a tema, hiszen megerdemel egy kulon topikot, es ott amugy is elegge off. Amennyiben van mas javaslat topik cimre, varom a jelzest!

Hunor

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó