2019. augusztus 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> BEMUTATKOZÁS
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 amadeus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-20 22:15   
2007-06-10 22:15, hunor:
AZVUK ÜZENETE

A jó bornak is kell a cégér, tehát:

Csináltam egy tesztvásárlást, rendeltem egy DVD-t.
Rendelés után 2 nappal kedves hangú mail jött, hogy megérkezett az átutalás.
A DVD egy héten belül itt volt.

Eredmény: minden tekintetben pozitív, ajánlani tudom!

Kedves Jocó, így tovább, jól csinálod!

azvuk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 11:23   
2007-06-12 11:20, azvuk:

Kedves Hunor!

A mailt megkaptam, köszönet érte, úgysmint a példákért, amiket most éppen küldtél. Hiába, a jó pap is holtáig tanul...
Kellemes napot Neked:
Jocó

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-11 12:53   
Kedves Jocó,

írtam Neked már tegnap emailt, megkaptad?
Amire figyelj kérlek, mindig a témának megfelelő topikba írj, érdemes ezért átnézni alaposabb a témakört.

Pár hasznosítható példa:

Magyar vonatkozású rendezvények, programok, stb. ajánlasa:
műsorajánló: NÉMETORSZÁGI MAGYAR RENDEZVÉNYEK

Az oldalad ismertetése, szolgáltatások, stb. bemutatása:
MAGYAR ÉTTERMEK, ÜZLETEK NÉMETORSZÁGBAN

...és így tovább.

Üdv,

Hunor

azvuk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-11 11:32   
Kedves Fredi!
Valahol igazad van, és dolgozom a dolgon. De sajna nem olyan egyszerü a dolog, mivel engedélyek is szükségesek. De mint ahogy említettem, a dolog folyamatban van.
Kellemes hetet neked!
Jocó

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-11 11:26   
Kedves Azvuk,

megnéztem honlapodat, jól áttekinthető, pont a célnak megfelelő. Van ellenben egy nagy hiányossága, mégpedig az, hogy a kinált cd-be és dvd-be nem lehet belehallgatni, márpedig így zsákba macskát vásárol az ember.

azvuk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-11 11:19   
Sziasztok! Nem tudom tudjátok-e, de Drezdában az idén augusztus 11-én Omega koncert lesz! Jegyek már kaphatók!
Jocó

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-10 22:15   
AZVUK ÜZENETE:

Sziasztok! sok szeretettel köszöntök mindenkit innen Berlinböl! Engedjétek meg, hogy röviden írjak magamról. A múlt év novemberében alapítottam vállalkozásomat Az Argentur zur Verbreitung ungarische Kultur néven. Elképzelésem és tervem az volt és van még a mai napig is, hogy a magyar zenét, kultúrát itt német területen tovább terjesztsem. Mivel Itt Berlinben és német üzlethálózaton sehol sem találtam magyar pop/rock zenét így én ezt elindítottam. Nagy örömömre szolgálna, ha megnéznétek honlapomat és talán találtok valamit a számotokra is. Továbbiakban koncertek szervezésével is foglalkozom, vendégünk volt már itt Berlinben többek között, Bródy János, Koncz Zsuzsa, Tolcsvay László, Presser Gábor is. úgyhogy e téren is segítségetekre lehetek. Na jó ha még van kérdésetek azt szerettel várom.
Honlapom címe: www.azvuk.de

Addig is kellemes vasárnap estét, egy kellemes hetet és sziasztok.

Jocó

nojko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-28 13:46   
Sziasztok!

Noemi vagyok, 30 eves es nagyon megszerettem egy kaiserslauterni fiut, ezert ugy döntöttem maradok Jol erzem magam, kiveve ha arra gondolok, hogyan talalok munkat Otthon csaladi valalkozasban dolgoztam 10 even keresztül. Engem ez a problema foglalkoztat, most szereztem meg a közgazdasz diplomamat es gyakorlati tapasztalatra szeretnek itt szert tenni. Tehat nagy allas keresesben vagyok, feladni nem szeretnem! Örülnek, ha talalnek kedves baratokat, akikkel esetleg telefonon is jol elbeszelgethetnenk, talalkozhatnank Mindenkinek minden jot kivanok: Noemi

Krisz11  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-27 15:35   
Sziasztok!

Kriszti vagyok 28 eves. 2 eve elek No.-ban Landau mellett egy nyugodt kis faluban. Nyelvet tanulni jöttem ki es eszem agaban sem volt kint maradni.Aztan jött a mindent elsöprö nagy szerelem... Ma mar a vilag legfantasztikusabb ferjevel büszkelkedhetek. A mai napig vannak problemaim a nyelvvel es a beilleszkedessel de a hazassagom mindenert karpotol.
Ezer szallal kötödök Mo.-hoz, ezert szinte havonta repülök haza.

Eleg kalandos, tapasztalatokkal teli eletet tudhatok magam mögött. Voltam zöldseges, hosstes,cegvezetö dolgoztam kaszinoban es voltam internetes közvetitö cegnel megyei igazgato es meg sorolhatnam...
Allamigazgatasi diplomam van ott viszont egy percet sem dolgoztam.

Salgotarjani vagyok de Miskolcon es Budapesten is otthon erzem magam, mert evekig ingaztam.

Erdekel a gazdasag, politika, kerteszkedes, ezoteria, agykontroll...
Legszivesebben utazgatok de ez szokott a legkevesbe összejönni

Erdekesnek talalom, hogy ezen a forumon a vilag minden tajarol irnak magyarok es probalnak egymasnak segiteni. Ami viszont nagyon nem tetszik az a sokszor kritikus mar mar lenezö hangnem az otthoniakkal es a mostanaban kijövökkel szemben.
Ez csak 1-2 tagra vonatkozik megis eleg szomorunak talalom.

kacsa37  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-01-07 20:17   
2006-12-09 12:15, Ofi:
-

Hello, ha van kedved, akkor levelezhetsz velem, szivesen valaszolok a leveleidre (en is Romaniaban születtem, es most itt vagyok Stuttgart mellett). www.kacsa37 KUKAC freemail

Ofi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-09 12:15   
Sziasztok, èn Aschaffenburg környèkèn lakom, 34 èves vagyok. Romàniai magyar vagyok, itt èlek 4 ès fèl ève. Szivesen leveleznèk veletek.
Üdv.Ofi

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-04 14:25   
Szia Kriszta!

Úgy néz ki, hogy én is megyek Nürnberg környékére aupairnak. Még nem tudom a pontos időpontot, hogy mikor érkezem, attól függ, hogy hogyan tudok megegyezni a családdal. Én 24 éves vagyok. Élnek kint barátaim Schwabachban, de azért már előre gyűtögetném az ismerősöket. Sajnos még elég gyengén beszélgetek németül, de éppen azért szeretnék kimenni, hogy jobban menjen a nyelv. Majd meglátjuk hogyan alakul. Minden estre ha sikerül kijutnom, akkor mindenképpen jelentkezem.

Szia: Linda

lenny  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-07 18:38   
Sziasztok,

már rég kerestem ilyen chatet, és remélem hamarosan ismerkednek magyarokal a környékröl! Én a Rhurpottból jövök, ha valaki innen a közelböl olvassa, ezt irjon!

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-11-01 15:24   
juditsp üzenete:
(2006-11-01 14:20)

en màr regebben irtam pàrszor, de egy ideje elmaradt.ùgy làtom, hogy nincs olyan pezsgö èlet ezen az oldalon, mint màs vàrosokènàl.
èn 5 ève jàrok rendszeresen Drezàba, de most vègleg ideköltöztem.Szeretnèk fiatalokkal kapcsolatot teremteni, akik regòta itt èlnek vagy csak pàr hònapra jönnek.èn 27 èves vagyok, Budapeströl szàrmazik a diplomàm.Szivesen megyek moziba vagy csak ugy setalni,kirandulni.Akinek van kedve es ideje irjon nekem.sziasztok!Judit

Blanche  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-29 18:42   
Sziasztok,

orvosként dolgozom több mint egy éve Bernburg-ban, Sachsen-Anhaltban. Itt nincsenek magyarok, a MON-on keresztül szeretnék Németországban élő magyarokkal megismerkedni. Szívesen levelezek, beszélgetek bármilyen témáról. Írjatok nekem ide magánüzenetbe.

kicsidraga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-27 23:54   
Haho!

20 eves hersbrucki aupair leany vagyok.
Augusztus ota elek itt, de korombeli fiatalokat nem nagyon ismerek.
Elvagyok, mint a befött, de a tarsasag nagyon hianyzik!
Ha esetleg Nürnberg környekeröl van valakinek kedve ismerkedni, akkor szeretettel varom.

Üdv, Kriszta

Antonio Stradivari  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-18 22:37   
Sziasztok!

Andris vagyok, 2003-2005-ig Németországban laktam, dolgoztam a Wiegel Gmbh-nál (lehet valaki ismeri), Echingben van Münchentől 25 km-re. Nagyon sok magyarral találkoztam, valakivel még most is tartom a kapcsolatot (igaz ritkán ). Sokat jártam Oberwolfachba (Fekete erdő), Horbba, Stuttgartba. /lehet egyszer még vissza megyek addig is sok sikert mindenkinek, üdv.

Riki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 12:26   
sziasztok!
Erika vagyok. Düsseldorfból írok, pontosabban Neuss-ból.
Most találtam meg ezt a "bemutatkozós" fórumot. Nem rossz...bár ahogy visszaolvastam, 2004-ben és 2005-ben is ment már a fórum, de nem nagyon írkáltak ide.

Mi egy éve lakunk itt párommal. Egy informatikai cégnél dolgozunk mindketten. Mo-n kecskeméti és tiszakécskeiek vagyunk. Most még elég sűrűn járunk haza, 2-3 havonta kb. Hosszú távra tervezzük az ittlétet...de nem örökre.

agentureva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-08-08 11:49   
Sziasztok,

Eva vagyok, Stuttgartban elek es aupair ügynöksegem van.
Magyar ismerősöket keresünk lányoknak, akik Münchenben élnek vendégcsaládoknál, szóval ha van kedvetek, írjatok a info@agentureva.de címre.

regen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-17 15:37   
Sziasztok!

Göttli Ági vagyok, 1974-ben születtem. Férjemmel lassan 16 éve szeretjük egymást, akkor még zöldfülü tinik voltunk. Azóta kijártunk 1-2 iskolát, és született 2 csemeténk. Luca idén kezdi az iskolát, Botond 4,5 éves kópé.
2003 októberében költöztünk Németországba, Nabburgba. Miután férjem munkahelyét 2 hónap múlva elkezdték leépíteni, gyorsan máshova költöztünk. Azóta Rodingban lakunk, egy kicsi, tehénszagú bajor kisvárosban, a Regen folyó mellett. (innen a nevem:-))Gyönyörü vidék, a Bayerischer Wald rengeteg felfedeznivalót rejt.
Szeretem olvasgatni a MON-t, tetszik, hogy a komolykodások mellett a lazább beszélgetések is elférnek. Pozitív tapasztalatom: kérdésemre nagyon sok segítő szándékú választ kaptam. Köszönöm.

Üdvözlök Mindenkit!

Ági -regen

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-05 22:29   
Az utobbi bemutatkozasokra erkezett valaszokat itt lehet olvasni.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1811&forum=4&28

Hunor

tibi71  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-06-05 16:54   
sziasztok, Tibi vagyok Heilbronnbol. 35 éves, egyedülállo, 17 éve lakom itt, társat keresek.

ildi74  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-05 14:07   
sziasztok!

Ildi vagyok Györböl, 2 hónapja lakok Reichenbach-ban, Baden-Württemberg-ben a német barátomnál. Barátokat, munkát keresek. Jelentkezzetek!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-04 19:01   
A parbeszed atkerult ide:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=1682&forum=4&637

Hunor

Mona80  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-04-03 10:45   
Sziasztok!

Én még csak most fogok költözni Németországba, Nordhausenbe (az alsó-szászországiba). Kedvesem kapott a helyi színháznál 2 éves szerződést. Boldog vagyok, hogy megtaláltam a MagyarOnline-t, olyan sok információt találok, s jó érzés, hogy a magyarok így összetartanak. Augusztus elején kezdődik a színházi évad, tehát valamikor legkésőbb júliusban megyünk. Még keresni kell lakást, nekem egyenlőre nem lesz munkám, de gondolkodom egy MLM hálózat kiépítésén, ami itthon már jól működik, sejtem, hogy nem lesz könnyű az indulás. És a nyelvtudásom sem az igazi még. Először még erre fogok összpontosítani.
Ha valaki ismeri ezt a Nordhausent (Halle-Saaletól, Lipcsétól kb. 1 óra)és tud róla valamit mesélni, szívesen venném. A honlapját már megtaláltam, de a személyes sztorik jobban érdekelnek.

Köszi, és mindenkinek szép napot!

Budapesten árad a Duna, hihetetlen!

Magdalena  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-04 20:22   
Sziasztok!

Hunor kedves invitálására találtam Rátok.
Nevem Magdalena (45). 17 éve élünk Németországban, férjemmel (46) és két nagy fiammal (22+24) Hessen egyik legeldugott sarkában, 100 km-re észekra Frankfurttól, ezért is nevezik a környéket Hinterlandnak.

Miután a munkaadóm úgy döntött, hogy az osztályunkat megszünteti és ezért titkárnöre sincs szüksége a továbbiakban, belevágtam az Ich Ag-ba és magyar füszereket, bort, pálinkát, stb. árulok (pici önreklám, remélem nem veszitek rossznéven) a Neten keresztül.

Pécsiek vagyunk különben és rendszeresen megyünk is haza az otthoniakat meglátogatni.

Barany  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 14:22   
Sziasztok !
Krisztina vagyok es 30 eves. A baratommal jöttünk ki, mert itt kapott munkat. Most lesz az esküvönk 2 het mulva, Budapesten.
En Budapeströl jöttem, ö Szlovakiban született, de Mo-on jart egyetemre.
Tavaly oktober ota elünk Hamburgban, nemsokara mar lesz egy cicank is
A nyelvet meg tanulgatom, de lehet, hogy inkabb tanulnom kellene...
Sajnos nincsenek nemet ismeröseink, igy meg nehezeb a tanulas.
Ha van kedve valakinek irjon a hex@citromail.hu-ra.
üdv mindenkinek
Krisz

triximixi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-24 20:39   
Sziasztok Magyarok!
Bea vagyok 40 éves. Már 16 éve itt élek Oftersheimba a férjemmel két lányunk itt németben születek.
Magyarok társaságát keresem, ha van kedvetek írjatok www.trixi1@hotmail.de .

Szaiasztok Beatrix

zoli1972  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 17:54   
Helló Magyarok!

Zoli vagyok, már 23 éve itt élek Münchenben. 10 éves koromban telepedtünk ide ki anyukámmal és húgommal. De attól függetlenül, hogy minden német ember, akivel szóbaállok, már németnek minősít, egészen addig amíg nem mondom a nevemet nem felejtettem el a magyar nyelvet. Sokat járok haza, mivel édesapám még mindig otthon él. Szóval fent tartom a magyar származásomat, és a kapcsolatot a hazámmal.

Éljenek a Magyarok !!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 21:53   
Julcsi írja: 2004-12-14 16:11

Sziasztok!!!!
Nagyon köszönök mindnenkinek mindent, mostmár nem tudom hányadszorra. Nagyon örülök, hogy ilyen rettentően segítőkészek és kedvesek vagytok. Nem is tudom, hogy jutott eszembe tegnap magyar forrást kérni... . Tényleg nem tudom, a német sokkal eredetibb és többet is használ a nyelvtudásomnak. ( Nem ártana neki egy kis fejlesztés, valamikor - januárban- nyelvvizsgázni kéne...).
Köszönök mindent mindnekinek.

Némi info magamról: ( Legalább tudjátok, hogy kiféle-miféle emberrel ,,beszélgettetek)

- már sajnos majdnem 15 éves lány vagyok. Eddig azt hittem, hogy a humán tárgyak mennek jobban,de tegnap meginogtam ebben a hitben, mert megkaptam egy 5-ös matek, egy 5-ös fizika és egy éppenhogy 4-es töri TZ-t. Mindegy, szeretem a németet, bár gondolom az összes osztálytársam hülyének néz. Szerencsére megadatott, hogy ne csak az igen csúfosnak mondható közoktatás által részesüljek a német szépségeiből. A hetedik osztályt befejezve a nyaram egy részét feláldoztam a nyelvtanulás oltárán, és eljártam egy ismerőshöz órákra. ( Segítségként: most 9-es vagyok). Utána egész évben jártam, csak úgy mint most is.

Nem tudom, hogy menniyt tudtok a magyar oktatási szisztémáról, ill. rendszerről napjainkban. A lényeg az, hogy semmi se jó, és senki nem tud semmit. Valaki kitalálta, hogy ebben az évben váltja ki utoljára a nyelvvizsga az érettségit. Tehát megprobálom januárban, ha nem siekrül akkor májusban. Mind a kettő némettanárom szerint sikerülni fog, de a tanároknak soha nincsen igazuk ... .

A bemutatkozás elejéhez: szeretem még a latint is, amit már harmadik éve tanulok.
4 évig zongoráztam, kb. 3 éve tudok furulyázni és nyáron elkezdtem gitározni ,,tanulni" több-kevesebb sikerrel.
Tavaly jártam kézilabdázni, de idén abbahagytam, mert tanulnom kell a németet. ( Most se azt csinálom, ez csak egy kifogás volt kb.).

Életemben még fontos szerepet tölt be a cserkészet is, már jó sok éve is. ( Aki nem nagyon tudja, miről beszélek annak segítségként elmondom, hogy nem úttörőség!!Hasonlít, de inkább a vallás és az egyház felé közelít, akármilyen felekezetben is. Csakúgy mit az úttörőknél, itt is őrsök vannak kor és nem szerint elosztva.)
Tehát cserkészkedek és itt vagyok ú.n. SÖV ( = segéd őrsvezető) mostmár jo nagy, kb. 9 éves gyerekeknél.

Remélem minden fontosat leírtam, most semmi több nem jut eszembe.

Egyelőre ennyi, aztán majd írok még!

Sziasztok: Julcsi

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó