2018. szeptember 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Halihó!
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-10 21:52   
2016-06-09 21:05, nidda:
-
2016-06-08 20:40, TURI:
-
Szia,

sajnálom, hogy ennyi terhet "rakott rád" a sors. Csak kitartást és nagyon sok eröt tudok kívánni hozzá, hogy könyebbé tedd a napjaidat,- és remélem megtalálod majd a megfelelö partnert ott ahol szeretnéd.....
-
Szia nidda!
Köszönöm,és minden jót neked!

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-09 21:05   
2016-06-08 20:40, TURI:
-
Szia,

sajnálom, hogy ennyi terhet "rakott rád" a sors. Csak kitartást és nagyon sok eröt tudok kívánni hozzá, hogy könyebbé tedd a napjaidat,- és remélem megtalálod majd a megfelelö partnert ott ahol szeretnéd.....

TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 20:40   
2016-06-08 19:43, TURI:
-
2016-06-06 21:47, nidda:
-
2016-06-06 11:11, TURI:
-
Szia,

kérdezhetsz nyugodtan,a hatvanhetedik életévemet töltöttem be januárban. Augusztus elsejével leszek két éve nyugdíjas. Sarokházat nam fogok venni belöle, mert a ledolgozott idö felére magyar nyugdíjat kapok. Viszont én ki tudok jönni kevésböl is és meggyözödésem, hogy a soktól se jönnék zavarba, de eddig még nem volt módomban kipróbálni. Még ezerkilencszázhetvenhatban kötöttem házasságot néhai feleségemmel,-tizenhárom éve özvegy vagyok. A nagy távolság valóban nem kedvez egy kapcsolatnak, de tulajdonkeppen nem is azzal a céllal reagáltam az írásodra. A Vorarlbergben eltöltött idö kellemes epizódja volt az életemnek és mint olyannak, aki az Alföldröl jött volt mire rácsodálkoznom. A másik dolog az, hogy nem kellemes dolog az, hogy írsz,-nem válaszol senki és azt sem tudod, hogy elolvasta-e egyáltalán valaki....
-

-

-
Szia nidda!

Húúú,akkor nagy élmény lehetett neked az a sok hatalmas,gyönyörű hegy.Én dimbes-dombos kis faluban születtem Tolnában,de sose tudok betelni a látvánnyal,igaz nem látom annyit,mint szeretném.
Mert az igazság az,hogy én még nem ott élek,de remélem hamarosan teljesül ez a vágyam.
A gyerekeim élnek ott már évek óta,a lányom Dornbirnban,a fiam pedig egy környékbeli kis városkában.A lányom ott talált magának párt,ő már nagy valószínűséggel nem is jön haza,a fiam,nem tudom,de kevés az esély rá.Jól érzik ott magukat.
Én még Magyarországon élek és most lehet megkérdeznéd,miért nem megyek utánuk?
Két okból:--itt van a 87 éves anyám,bár ,lehet fogom és fölpakolom ,ha úgy hozza a sors,hisz úgyse megy ki a lakásból évek óta,---aztán,mint,ma Magyarországon oly sok embernek,nekem is itt a lakáshitelem,svájci frankos volt,bár sose láttam frankot,az a "forintosítási" duma csak nagy humbuk volt,porhintés,mert semmivel sem lett jobb,mint előtte volt.De nem akarlak itt ezzel untatni,mert,ha vannak még,és feltételezem,igen,magyaror-
szági rokonaid,kapcsolataid,akkor képben
vagy ez ügyben. Ha a jó Isten megsegít
jövőre sikerül megszabadulnom tőle,és akkor bankot se lássak soha többé.
63 éves voltam februárban,és 5 éve lesz karácsony előtt,hogy 41 éves munkaviszony
után nyugdíjba mentem.Én se fogok palotát venni,nincsenek nagy,luxus igényeim,szegény családba születtem,megtanultam a kicsit is beosztani,szinte a semmiből is megélni,és ahogy te,én is tudnék mit kezdeni a többel,de még nem adta meg a sors és félek eztán se lesz benne részem.

13 éve váltam el/én/ és 10 éve élek "egye-
dül".
Vannak ugyan barátaim,de mindnek ott a családja,férje,stb..és itt az anyám..ő meg már,vagy még? a múltban él.Elvagyok ugyan egyedül is,de néha nagyon magányosnak,elesettnek érzem magam,néha nagy a csend a lelkemben.Sokszor úgy érzem nincs is életem.
És köszönöm neked,hogy írtál nekem,mert valóban nem jó érzés,ha a semmibe hullanak az ember szavai.
Bocsánat,a "kisregényért",nem akartam az idődet rabolni,se untatni.De jó volt valakivel "beszélgetni".
Turi

TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-08 19:43   
2016-06-06 21:47, nidda:
-
-
Szia,

kérdezhetsz nyugodtan,a hatvanhetedik életévemet töltöttem be januárban. Augusztus elsejével leszek két éve nyugdíjas. Sarokházat nam fogok venni belöle, mert a ledolgozott idö felére magyar nyugdíjat kapok. Viszont én ki tudok jönni kevésböl is és meggyözödésem, hogy a soktól se jönnék zavarba, de eddig még nem volt módomban kipróbálni. Még ezerkilencszázhetvenhatban kötöttem házasságot néhai feleségemmel,-tizenhárom éve özvegy vagyok. A nagy távolság valóban nem kedvez egy kapcsolatnak, de tulajdonkeppen nem is azzal a céllal reagáltam az írásodra. A Vorarlbergben eltöltött idö kellemes epizódja volt az életemnek és mint olyannak, aki az Alföldröl jött volt mire rácsodálkoznom. A másik dolog az, hogy nem kellemes dolog az, hogy írsz,-nem válaszol senki és azt sem tudod, hogy elolvasta-e egyáltalán valaki....
-

-

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-06 21:47   
-
Szia,

-

TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-06 11:11   
2016-06-05 20:10, nidda:
-
2016-06-04 13:23, TURI:
-
Szia,
igen, egy Majna-Frankfurt melletti kisvárosban "kötöttem ki" a német újraegyesítés után. Elötte többnyire az NDK-ban voltam, mert "oda nösültem". Külszerelöként dolgoztam két magyar vállalattól és így jutottam el Vorarlbergbe is.....

-

-
Szia nidda!
Hmmm,akkor te most nős vagy?...bocs a direkt és őszinte kérdésért!
Valójában lehet semmi jelentősége,hisz te német területen élsz,én meg ......
Jól érzed ott magad?--igaz,ahogy írtad ,rég voltál már Vorarlbergben,ennyi év után talán nem is lehet megítélni a két országban folyó életminőséget,az emberek egymáshoz való viszonyulását.Vagy mégis?
Még dolgozol,vagy immár jól megérdemelt nyugdíjas éveidet töltöd?

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-05 20:10   
2016-06-04 13:23, TURI:
-
Szia,
igen, egy Majna-Frankfurt melletti kisvárosban "kötöttem ki" a német újraegyesítés után. Elötte többnyire az NDK-ban voltam, mert "oda nösültem". Külszerelöként dolgoztam két magyar vállalattól és így jutottam el Vorarlbergbe is.....

-

TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-04 13:23   
2016-05-22 22:51, nidda:
-
Szia Turi,
a nyolcvanas években hosszabb ideig dolgoztam Bludenzben a Bertsch cégnél. Vorarlberg nagyon szép hely, -bár aki Bregenz és Dornbirn környékén él ezt amúgy is tudja....

-
Szia nidda!
Valóban gyönyörű Vorarlberg,én,mondhatni beleszerelmesedtem a hegyeibe,a rendezettségbe, tiszta,harapható levegőbe,na és az ott élők mentalitásába.Ott nem kell félteni,ha valami kinn marad az ajtóm előtt!!
De,ha jól látom,te most Németországban élsz? Üdv.

TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-06-04 13:21   
2016-05-22 22:51, nidda:
-
Szia Turi,
a nyolcvanas években hosszabb ideig dolgoztam Bludenzben a Bertsch cégnél. Vorarlberg nagyon szép hely, -bár aki Bregenz és Dornbirn környékén él ezt amúgy is tudja....

-
Szia nidda!
Valóban gyönyörű Vorarlberg,én,mondhatni beleszerelmesedtem a hegyeibe,a rendezettségbe, tiszta,harapható levegőbe,na és az ott élők mentalitásába.Ott nem kell félteni,ha valami kinn marad az ajtóm előtt!!
De,ha jól látom,te most Németországban élsz? Üdv.

Mkrisz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-25 12:00   
Szervusztok!Három éve költöztem a nyugati határszélre. Szeretnék megismerni Burgenlandban élő magyarokat, akik szívesen beszélgetnének. Kézműves vagyok, hagyományőrzésssel foglakozom de nagyon szívesen beszélgetnék bármiről.

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-22 22:51   
Szia Turi,

TURI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2016-05-21 22:22   
Sziasztok!

Tudom,hogy ez nem társkereső oldal,de kérem,nézzétek el nekem,hogy ide írok,remélve hátha ismertek hozzám hasonlóan társra vágyókat és tovább adjátok.Amit nagyon köszönök.

Vorarlbergben ,Bregenz,Dornbirn és környékén élő 60 feletti ,társra,szeretetre,törődésre ,megbecsülésre vágyó,magányos, jó embert keresek,aki szívesen megismerkedne, lenne barátja,társa egy 63 éves ,nyugdíjas,házias (sütni,főzni szerető), magányos,ölelésre,szeretetre ,megbecsülésre vágyó asszonynak.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-22 12:43   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

erdei óvoda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-01-17 21:42   
Sziasztok!
Ide is leírom, hátha jár erre valaki, akit érdekel!
ERDEI ÓVODA nyílik VIKTRINGBEN (Klagenfurt) 2013 nyarán, 3-6 éves gyerekeknek. Magyarországról származó, magyarul beszélö óvónövel.
Várjuk szeretettel az érdeklödöket!

ferenczlacko  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-12-25 16:39   
Sziasztok!

Grazban illetve kornyeken keresek tarsasagot, baratokat, baratnot
32 eves pasi vagyok, hozzam hasonlo humoros, vidam, porgos emberkeket keresek!
ferenczlacko KUKAC gmail PONT com

vmara82  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-11-11 12:32   
Sziasztok!

Villachba készül a kis családunk. Leendő barátokat keresünk!

vasszertom  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-18 22:27   
Sziasztok lányok, sziasztok fiúk, apák, anyák, s gyermekek. Jó látni, hogy nem vagyok egyedül ebben a Világban, de azért szivesen osztanám az érzést veletek is. Én Badenban lakom, de Tullnban dolgozom jelenleg, és kérlek irjatok, ha van itt valaki, mert sz.r igy egyedül.

Üdv.
Tom
vasszertom_KUKAC_gmail.com

Erzsikepapp  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-12 20:45   
Sziasztok!

En Kottingbrunnban elek. De szivesen beszelgetek barkivel.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-13 07:16   
2010-04-13 00:13, Aliceee:
-

Kedves Aliceee,

a magyarázatát talán könnyebben kitaláljuk, ha konkrétan leírod, hogy ezt miből gondolod (esetek), illetve mit értesz a tősgyökeres, és újdonsült bécsi magyarok alatt (tényleg érdekel!).

Hunor

Aliceee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-13 00:13   
Sziasztok, ugy vettem észre a törzsgyökeres "bécsi magyarok" teljesen elhatárolodnak az ujdonsült ide látogatoktol... a miértjét nem igazán értem... lehet, csak nekem furcsa a dolog

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-10 06:38   
AUSZTRIA ÜZENETE:

Sziasztok!

Júliusban költözünk ki Oberpullendorfba. Albérletet és barátokat keresünk. Minden jó tanácsot elfogadunk!

Segítségeteket előre is köszönjük.
Üdv,
Krisztina &Laci

blondika85  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-26 18:34   
Sziasztok!

Baden és környéki magyarokkal ismerkednénk!

Ha valaki a környéken lakik, akkor írjon az alábbi címre: future2007@citromail.hu

sabetty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-23 22:23   
Sziasztok!

Mi Bécs mellett élünk Himbergben, van egy 11 hónapos kisfiunk, és szivesen ismerkednénk környékbeli magyarokkal.

andya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-04 21:42   
Brunn am Gebirgebe költözünk pár napon belül. Szívesen ismerkednék környékbeli magyarokkal (anyukákkal). Tanácsot is szívesen veszek az ottani élettel kapcsolatban, és érdekelne gyermekorvos, általános orvos.

AnnaPanni  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-03 10:51   
Sziasztok,

itt is érdeklődnék, vannak Weiz környékén magyarok, akik szívesen találkoznának más magyarokkal? Mi Oberfeistritzben élünk a 3 hónapos lányunkkal.

Zsocee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-06 21:34   

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-25 21:14   
CSILLUS26 ÜZENETE:

Sziasztok!

Magyarokat keresek Vorarlbergben! En Langeneggben (falu Bregenzerwaldban) dolgozom egy hotelben. Egyedül vagyok, unatkozok, ismerkednek, beszelgetnek...

melikegros  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-08 14:51   
Sziasztok megalakitottuk a magyar egyesületünket itt Felsö-Ausztriában, Attnang Puchheimben (Welstöl 30 kmre). Havonta van találkozonk, es szervezés alatt van, hogy családi találkozokat is szervezünk. Ha erre vagy, es ismerösöket keresel, csak irj: kimeli_KUKAC_citromail.hu

Mindenkinek örülünk!

Sziasztok: Melinda, es a Csárdás Osztrák-Magyar Egyesület

christeene  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-08-06 13:49   
Sziasztok! Kriszta vagyok St.Pöltenböl. Szívesen barátkoznék St.Pölteni vagy környéki kismamákkal. Nekem van egy 11 hónapos édi kisfiam és most várom a második babámat

rincike  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-09 19:16   
2005-12-01 22:29, egr:
-

Szia,

én telente vagyok Villachban.

Üdv,
rincike

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó