2020. január 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Chicagoi magyarok, magyar helyek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 kudzu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-27 20:17   
2010-01-27 16:28, nunu:

Küldtem magánüzenetet, hogy hol tudsz keresni.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-27 16:31   
2010-01-27 15:58, kudzu:
-

Kedves Kudzu,

én is megtévedtem, miután költöztetni akartam a Keresem topikba, láttam, hogy már válaszoltál, és akkor már nem akartam bolygatni.

De úgy tűnik, az adatok célba értek, lásd az előző üzenetet.

Hunor

nunu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-27 16:28   
2010-01-27 15:58, kudzu:
-

Köszönöm szépen a segítséget! Nagyot dobbant a szívem!Ő az, biztos, hogy Ő! Hogyan tudhatnám meg, hogy élnek-e még? Merre keresgéljek? Remeg minden porcikám!

Még egyszer köszönöm!

kudzu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-27 15:58   
Bocs…..
Eltévedtem. Válaszoltam egy eltünt kérdésre. Letöröltem a válaszomat.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-30 17:42   
Kedves Mayday,

a Keresem topik (és benne az üzeneted) itt található (erről küldtem magánüzenetet is):
http://www.magyaronline.net/forum/viewforum.php?forum=31&4065

Üdv,

Hunor

mayday  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-30 17:29   
Eltünt az üzenetem... cenzúra??

culucha  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-21 00:25   
Uranyi Pali, Starker Janos es Baba csaladomrol boldogan beszelnek es orulnek tudni, hogy ki emlekszik es gondol rajuk... Gabi

nyuszy@sympatico.ca

culucha  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-21 00:06   
Baba es Starker Janos en szuleim... apukam 83 eves. Pali Bacsi az en imadott nagypapam volt. Orulnek hallani tobbet rolad.

Gabi

perrykesan  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-09 06:46   
2006-10-04 14:06, kicsijeno:

-

Uranyi Perry vagyok, Edesapam Uranyi Dezso, az o edesapja Uranyi Pal, mostohaanya volt Uranyi Irma, Eva volt Irma leanya es Edesapam feltestvere.
Irjon nekem, mindent elmondok, ha tudok:
perrykesan@yahoo.com
curany@comcast.net

kicsijeno  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-04 14:06   
Keresem Uranyi Palt, aki Chicagoban 1972-ben a kovetkezo cimen lakott: Uranyi Pal
525 AW.Bary-ave.60657, Chicago, Ill.
A leanyuk neve Baba es csellomuveszno volt, de lehet, hogy meg most is az.
Nagyon, de nagyon szeretnek vele talalkozni. Ha valaki tud roluk valamit, halas koszonettel fogom az informatiot elfogadni, cimem a szerkesztosegben.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 08:35   
2006-10-03 06:01, emipalmer:
-

Hm, ebben az adatban ketelkedem, azonban itt lehet eljutni helyi magyar szervezetekhez:
http://stephenchurch.org
http://chicagohungarians.com/

Hunor

emipalmer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 06:01   
2002-06-08 17:44, chicago:

- azt mondjak kb. 50 ezren... - de hol azt nem tudom...

emipalmer  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-10-03 05:58   
Szia Eva-
Koszi az emailed-meg nem talaltam olyan forumot ahol hirdeteseket lehet feltenni, de ma megtudtam hogy ha az ember tobbet jarna templomba...a St. Stephen Templom(2015 Augusta Blvd. @Damen)- valoszinu jo lehetoseg lenne ismerkedni. Azonkivul Oktober 21-en a Thompson Centerben(State of Illinos Building downtown) lesz egy 56-ra megemlekezo osszejovetel, du. 3 oratol.
Megprobalok elmenni remelem lesz idom.
Minden jot,
emese

nagypalevi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-27 04:43   
Szia Emese,

Most jarok eloszor ezen a lapon, es meglattam uzeneted.

Valoszinu ez az Anyukadnak tul keso, de mi jovo juliustol keresunk full-time (5 nap/het, 9 ora/nap) magyarul beszelo nanny-t. (Nem bennlakasost, arra nem vagyunk berendezkedve.) Ferjem kanadai, igy csak en beszelek a csaladban magyarul. Marciusban varunk babat, es en juliustol szeretnek visszamenni dolgozni. Ha esetleg ez a lehetoseg erdekel, irjal. Azt is ird meg, legyszi, ha talalsz veletlen olyan forumot, ahol tobben is keresnek nanny-t, hiszen ez a forum nem igazan olyannak tunik.

Minden jot,

Eva

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-25 19:05   
EMIPALMER UZENETE:

Sziasztok - anyumnak keresek munkat Chicagoban, magyar csaladban, babysitter vagy idosebb szemelyre vigyazni. Apolonoi vegzettsege van. Van otletetek, van-e egy chicagoi magyar borze valahol, ahol tobb informaciot lehet talalni?
Elore is koszonom,
emese

vilova83  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-01 18:28   
Haliho mindenki. Tegnap erkeztunk Chicagoba, meg nem sokat lattunk belole, de azert gyonyoru lehet. Minden olyan, mint filmen, de tenyleg. Tiszta Amerika, jo ezt erezni, de azert nem szeretnek itt maradni.
Ti hogy vagytok ezzel?
Udv, es minden jot minden magyarnak!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-17 18:29   
2005-02-14 15:19, Classic Girl:
Csak egyszer voltam Chicagoban, 3 napra, "gyorsturistaként", szóval nagy tapasztalat nincs. Mi egy Holiday Innben (legalábbis igy emlékszem) szálltunk meg. A hotel a folyóparton volt. A Midway reptértől olcsó metrojeggyel lehetett a közelébe eljutni. Mivel nem sok poggyászunk volt, odasétáltunk. A szállodából is el lehetett sétálni számos látnivalóhoz.

Classic Girl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 15:19   
sziasztok

meglepi utat tevezek chicagoba a ferjemnek. nem ismerem chicagot egyaltalan. tudom hogy a south side-ra ne menjunk....tud valaki valami jo, nem tul draga szallodat valami jo helyen? csak ket ejszakarol van szo. nem szeretnek tul messze lenni a dolgoktol...nem akarok vezetni. milyen a tomegkozlekedes amugy?

koszi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 12:25   
fellegvar 2005-02-12 03:17

Olvasóként sokszor járok erre

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 03:17   
2005-02-12 00:44, poesje:
Az ötlet mindenesetre forradalmasítaná a fogyókúrákat. Mennyi lehet a kalória egy papírhamburgerben?
________
Szia Poesje !
Orulok , hogy meglatogattal minket .
NAGYON elszant kell legyen az aki ezzel akar elni ahhoz , hogy lefogyjon ! Hamarabb hiszem , hogy azok elnenek vele , akik "eating disorder"-ben szenvednek es bar sovanyak , megis fogyni szeretnenek .

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-12 00:44   
Sziasztok

Most olvastam valami egészen hihetetlen dolgot . Homaro Cantu a Moto étterem szakácsa Chicagoban egészen új menüvel lepte meg az újdonságra mindig éhes közönséget. Nem lábasban, fazékban, grillen készíti ételeit, hanem számítógépen, nyomtatóval. Nem , ez nem tréfa - bár először magam is azt hittem. A sushi, a beefsteak magakészítette szerves tintával ehető papírra készül. A változatos étkek kidolgozásában segítségére van a DeepLabs tanácsadó iroda, jelenleg a háromdimenziós ételek kikísérletezése van folyamatban. Az ötlet mindenesetre forradalmasítaná a fogyókúrákat. Mennyi lehet a kalória egy papírhamburgerben?

jofiu33  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-14 04:49   
gyere at a yahoo messenger-re ott sokal egyszerubben tudnak csevegni Az ottani ID-m "unicue32" varlak ott hogy beszelgessunk.. addig is puszi..Attila

Dianese  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 19:31   
Szia jofiu33! Koszi, hogy irtal! Te miota vagy ebben a "kis" varosban? Sikerult mar beilleszkedned? En jelenleg meg kuzdok a honvaggyal, es persze a Mc-donald's-al. 1,5 honapja szivom az itteni levegot, es hala istennek vasarnap indulok olaszorszagba, es onnan haza M.o-ra. Tudnal nekem infot adni, hol lehetne elkezdeni a munka keresest? Valamennyit beszelek angolul (persze a suliban tanultam) es az itteni verkogasnak meg csak a kozelebe sem er, de kezzel-labbal megertetem magamat (csak ha valaki megakar erteni!) Szoval kezdeti nehezsegeim vannak, de azert torok elore mint a tatar! Irj, ha raersz! szia

jofiu33  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 01:53   
.. nos , ki hogy es mint van?

jofiu33  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-13 01:52   
Szia Linda..
orulok hogy megalltal egy percre hogy a velemenyed megosztjad velem . Teljesen igazat adok neked abban amit irtal.. sajnos ez igy van , hogy egy ilyen meretu varos infrastrukturaja teljesen megvaltoztatja , lekoti, es "megrobotizalja" (szep magyar szo ugye?) egyenisegukent olyannyira hogy mar eszre se vesszuk hogy nem sajat magunknak elunk es koncentralunk , csak egy lancszeme vagyunk ennek a tarsadalomnak es ennek eletformajanak , egy fontos osszekoto eleme ami nelkul ha nem mukodne , felbomlana ennek egyensulya..
(geez! nem is hiszem el hogy ezt en irtam, sajat magam... de ugy erzem nem is sok ertelme van annak amit irtam vagy csak en nem ertem.) na mindegy ..! ez is csak egy ugyanolyan nap volt mint a tobbi..

jofiu33  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-11 06:01   
2002-07-04 02:47, jnadas:
-
Ha nem tobben!

Mindenkinek buek! 2005-ben
Attila vagyok , negy eve elek kint az usa-ban pontosabban chicagoban.. es... az eszem eldurran hogy most elosszor talalkozok itt magyarokkal. nahat... ennyire bunko legyek? vagy csak nagyon elfoglalt..?
Nos ki hogy es mint van , ki hol bujkal es mikor hol kivel kicsoda fog talalkozni.. ? engem most egyszerre minden erdekel

Nagyapa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-21 13:47   
2004-12-17 23:34, rigojanos:
-
Kedves rigójános.

De nagyon kedves Toled, hogy ilyen baratian viszonyulsz a foldikhez

Tudod ez a "földi" dolog nálam úgy működik, hogy a szivem már akkor is duplán dobog ha szülőhelyem nevét meghallom mondjuk a Petőfi rádióban a hirekben...a fülem egyszerre égnek mered, a radarom meg pillanatok alatt begyorsul...mindez majd 45 esztendős távollét után...(igaz, évente meglátogatom a "BUNDÁS KUTAT" nehogy elfeledjem a helyet ahonnan elindultam egy ködös, fagyos decemberi napon....régen)csak hát a mai fiatalokat már más hajtja, hála Istennek nem kellet nekik átélni amit nekünk kellett, és igy másként dolgozik a hajtómű...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 23:34   
Kedves Nagyapa,

Hu, azert nekem nem tunik olyan veszesnek a helyzet B irasabol, marmint hogy nem stimmelne vele valami. Gondolom, csak osszejott egy-ket dolog, ami miatt kicsit egyedul erzi magat, ez elofordul barkivel. Azt hiszem en is elhamarkodottan irtam, hogy “probalj tarsasagot talalni” hiszen ha ujraolvasom, azert azt nem irta, hogy egyedul van.

De nagyon kedves Toled, hogy ilyen baratian viszonyulsz a foldikhez

Nagyapa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 13:56   
Tisztelt rigojanos.
Elnézést, hogy imigyen illetlek meg de B miatt teszem. B tudja (hiszen megadtam Neki a telefonszámom) hogy bennünket felhivhat,ha Chicagóban magyar szót óhajt hallani, Mrs.Nagyapa is beszél magyarul, jómagam meg B földije vagyok..(ugyanazon városban születtünk)Személyes emilem is megadtam Neki...nem azért a húsz fillérért, de B elég lehangoló beirásokkal rukkol ki...miért van Karácsonykor egyedül...? Hiszen férjhez jött ide...oszt milyen alapon van megrémülve attól, ha elmegy állásba, akkor majd a főnök kacsintani fog rá...? nem tom...mintha valami nem stimmelne, de persze ez csak az én gondolatom, és remélem rosszul gondolom...
Tisztelettel kivánok Neked és minden kedves fórumozónak BOLDOG, ÁLDÁSOS KARÁCSONYT.
Nagyapa

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-07 18:59   
2004-12-07 02:26, B:
-
Ne szomorkodj, probalj meg tarsasagot talalni karacsonyra, ha csak egy kicsit is osszejonni valakivel egy kavera. Egyebkent meg vedd ki a kedvenc filmeidet a kolcsonzobol, csinalj valami jo kajat (foleg, ha hizlal, hogy jol is essen ) es elvezd az egyedullet jo oldalat

A munka miatt meg ne izgulj, kozel sincs ra akkora esely, hogy valaki ki akar veled kezdeni majd, mint azt gondolod. Egyebkent probalkozz etteremlancoknal, olyan helyeken, amik ismertek, nagy a forgalmuk, nagy a szemelyzet, ott szinte kizart, hogy ilyesmi elofordulhat.

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó