2018. május 26. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> BEMUTATKOZAS 2 - UDVOZLES, CSEVEGES...
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Smetterling  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-07 00:34   
Sziasztok!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-05 20:43   
2007-07-05 20:40, csokesz:
-

Szia Csokesz!!! De örülök neked!!!!!! ))))

csokesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-05 20:40   
Szia Andu! Most már itt is vagyok..

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 19:58   
2006-12-07 19:53, huba:

de Hunor kocsmájában.

Hát igen. De a csapos ne igyon

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 19:53   
2006-12-07 19:39, Lepu:
-
Amúgy a rendelőt Lepu törzsasztalának hívják

de Hunor kocsmájában.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 19:39   
2006-12-07 17:49, huba:
-
avagy profi módon egy Rendelöt nyitni itt:

"Fordúljon hozzánk bizalommal"

Minden problémáját megoldunk (..ha kell, ha nem)

de azért ne dúljon nagyon.
Tudod, Magyaro. történelme röviden:
tatárdúlás
törökdúlás
labancdulás
felszabadúlás.

Amúgy a rendelőt Lepu törzsasztalának hívják

Egy válasz: 10 kattintás (bármire)
Két válasz: 20 kattintás.. stb.

nem keversz a hunorral?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 19:28   
Ez az! Linda légyszi ballagjál át velünk a törzskocsmánkba! Gondolom már rájöttél hol ülésezünk.
Ja, ott is rá lehet pöffenteni!

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 17:49   
avagy profi módon egy Rendelöt nyitni itt:

"Fordúljon hozzánk bizalommal"

Minden problémáját megoldunk (..ha kell, ha nem)

Egy válasz: 10 kattintás (bármire)
Két válasz: 20 kattintás.. stb.

már én is leszoktam, de még egy utolsót elszívok...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 16:55   
2006-12-07 14:32, M.Linda:
-
2006-12-07 14:30, Erazs:
-

Azt észrevettem! Nagyon beleéli magát. De ez jó is így. Legalább ki tud állni a meggyőződései mellett.
Én nem vagyok túl jó érvelő sajnos...
-

Na, akkor megyünk át a törzsasztolhoz?
A felsöfokú filózofia ott folyik

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:42   
2006-12-07 14:34, M.Linda:

Èn is mondtam az enyémnek, ha a mozdulat hiányzik, "szívjon" a gyerekkel együtt ropit, de nem értékelte a poént.

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:34   
2006-12-07 14:31, Erazs:
-

A tapaszt az én volt párom is kipróbálta. De neki sem jött be. Mert magát a mozdulatot hiányolt, nem is annyira a Nikotint.

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:32   
2006-12-07 14:30, Erazs:
-

Azt észrevettem! Nagyon beleéli magát. De ez jó is így. Legalább ki tud állni a meggyőződései mellett.
Én nem vagyok túl jó érvelő sajnos...

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:31   
2006-12-07 14:28, M.Linda:
Már kezdem magam utálni, hogy dohányzom...
Jobb vagy mint a legerősebb nikotin tapasz! (De tényleg)!

Hazamegyek oszt ideültetetm a párom a gép elé, hátha neki is használ. Mert a tapasz meg a gyógyszer meg a rágó csödöt mondott már nála..

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:31   
2006-12-07 14:25, Erazs:
-

Hát azt nehéz eldönteni, hogy egy volt "dohányos" aki már abbahagyta a cigizést mennyi idő után mondhatja "nem dohányzónak" magát.
Nem is tudom, hogy én hol húznám meg a határt...

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:30   
2006-12-07 14:28, M.Linda:
Ha Lepu nagyon belemerül egy témába, akkor nagyon filozófikus tud lenni

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:29   
2006-12-07 14:09, Lepu:
Most meg még akkor is nemdohányzónak hiszed magad, ha mégis elszívsz egy szálat

Ès akkor most már, ha állást keresek és felmerül egy ilyen jellegü kérdés, be kell írjam, hogy dohányos vagyok, mert az utóbbi másfél évben elszívtam két szálat? Nem igazán hiszem.

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:28   
Jézusom Lepu! Te aztán tudsz valamit! Egy pszichológus veszett el benned! Mi a foglalkozásod ha nem vagyok túl indiszkrét? Még a végén kiderül, hogy tényleg szakmabeli vagy.
Már kezdem magam utálni, hogy dohányzom...
Jobb vagy mint a legerősebb nikotin tapasz! (De tényleg)!

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:25   
Tisztázzunk már akkor egy-két fogalmat.
Mit jelent az, hogy

"dohányzó" és "nem dohányzó"

Mert szerintem nemcsak az a nemdohányzó, aki soha életében nem gyújtott rá.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:15   
2006-12-07 13:37, M.Linda:
-
Ugye milyen nehéz Erazs?!

Igen, de ez megint csak a hit. Ha azt hiszed, hogy nehéz, akkor nehéz is lesz, mert minden nehézséget megkeresel, hogy tényleg nehéz legyen. És ha azt hiszed, hogy szenvedsz cigi nélkül, akkor szenvedni fogsz.
Ha elhiszed nekem, hogy leszokni a cigiröl a világ legkönnyebb dolga, akkor az összes lehetöséget megtalálod, ami bebizonyítja, hogy könnyü. Pl. a germánoknál van egy 6órás szeminárium. Az elsö szünetben feltehetöleg még cigizni fogsz. Az elöadás végére már nem.
Vagy megtalálod alan carr (lehet máképp írják) könyvét. Kiolvasod, és mire a végére érsz, már nem dohányzol. Ilyen könnyen is mehet

Ezt csak egy dohányos értheti!

és csak egy nemdohányos tudhatja, hogy mennyire könnyü nem cigizni

Én is éppen így vagyok ahogyan te. Valamiért mindíg kívánom. Bár én félúton belefulladnék a Balatonba cigivel vagy annélkül...
Arról nem is beszélve, hogy egy jó ital mellé tényleg dukál egy tuti cigaretta!

Biztos vagy benne, hogy a cigit kivánod, nem valami mást?
A cigi egy büdös, szar undorító dolog, ami ráadásul visszataszítóvá tesz sok ember számára. Ezenkívül egészségkárosító. Szóval nem valószínü, hogy valóban ezt kivánod. Hacsak nem az az életcélod, hogy szenvedjél. Mondjuk az nagyon sok ember célja, az emberek többsége imád szenvedni. Akkor a dohányzás is egy jó szokás.
Az, hogy mi mellé dukál a cigi, meg csak egy agymosás része. Az ember és a majom között az a különbség, hogy a majom lát egy miontát és utánozza. Az ember lát egy mintát, amit lehet utánozni, de van annyi esze, hogy ha nem jó, akkor nem utánozza. A cigiipar évszázadok során az emberek fejébe ültette azt, hogy bizonyos szituációkhoz odatartozik a cigi. Ilyenek a reggeli kávé, az esti társaság egy pohár alkohol mellett, a szünetek, és ne feledkezzünk meg a postkoitális cigiröl sem. Ezek a szituácíók mind rendkívül élvezhetöek cigi nélkül is, söt gyakran még jobban. Csak a kép a fejedben amit mások alkottak azt mondja, hogy ezek összetartoznak. Szóval lehetsz majom, és követheted a mások által a fejedbetett képeket, vagy ember, és e´lhetsz a szabad akarotaddal is...

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:09   
2006-12-07 13:33, Erazs:
-
2006-12-07 13:22, Lepu:

Ez szerintem nem igaz.

Hangsúly a szerinteden. Amúgy úgy szeretted volna kifejezni, magad, hogy a te szemszögedböl mások a tapasztalataid?
Mert ha jól látom, a példával amit felhoztál, pont megerösíted azt amit mondtam.

Èn is így csináltam!
Amikor arról volt szó, hogy Balcsiátúszás, hogy bírjam szuflával, elötte 3 hónapig nem dohányoztam.

Tehát leszoktál a cigiröl. Ugye milyen könnyü volt?

Àtúsztam a Balcsit, elsö kérdésem az volt, kinek van cigije.

és újra rászoktál. Ez sem volt nehéz.
Valamiért így döntöttél. De elötte nemdohányozó voltál.

Utána megint jött valami, amikor azt mondtam nem gyújtok rá. Ès egyik napról a másikra leraktam, de csak egy bizonyos ideig.

és ugye milyen könnyü volt abbahagyni?
-és ismét nemdohányzó voltál. Amíg úgy nem döntöttél, hogy megint rá nem szoksz.

Aztán kezdtem útálni, hogy cigiszagú a ruhám, sárga az ujjam a nikotintól, így egyre kevesebbet szívtam. Az utóbbi 5 évben talán összesen 2 dobozzal, ha elszívtam.
Kb. másfél éve mondtam azt, hogy nem szívok mostantól semmit, de egyszer nagyon a pohár fenekére néztem és akkor elszívtam 2 szálat.
De különben nem dohányzom.
-

Megváltozott a hited. Elötte azt hitted dohányzól, még akkor is, amikor hónapokig nem is dohányoztál. Most meg még akkor is nemdohányzónak hiszed magad, ha mégis elszívsz egy szálat

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:08   
2006-12-07 14:00, Erazs:
-

Jó neked!
Talán egyszer majd én is eljutok erre a szintre.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 14:00   
Ja, valahol tényleg nehéz volt, de ma már nem. A párom dohányzik, igaz odakinn, de semmi késztetés nem érzek, hogy rágyújtsak. Söt, inkább ellenkezöleg.

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 13:37   
Ugye milyen nehéz Erazs?!
Ezt csak egy dohányos értheti!
Én is éppen így vagyok ahogyan te. Valamiért mindíg kívánom. Bár én félúton belefulladnék a Balatonba cigivel vagy annélkül...
Arról nem is beszélve, hogy egy jó ital mellé tényleg dukál egy tuti cigaretta!

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 13:34   
Aha! Ennyire mélyen nem ástam bele magam az agykontroll rejtelmeibe.
De biztosan így van ahogyan te mondod, csak a főnököm ennyire részletesen nem mondta el. Vagyis ezek szerint a lényeget felejtette ki...

De azért majd csak figyelj, hogy milyen gyorsan leszokom ha akarok.
Csak motiváció kell hozzá. Tudom, hogy most azt mondanád, hogy miért nem vagyok én magamnak elég motíváció...
De azt kell mondjam, hogy nem tudom... (De legalább megelőztelek a kérdés felelettel )

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 13:33   
2006-12-07 13:22, Lepu:

Ez szerintem nem igaz. Èn is így csináltam!
Amikor arról volt szó, hogy Balcsiátúszás, hogy bírjam szuflával, elötte 3 hónapig nem dohányoztam. Àtúsztam a Balcsit, elsö kérdésem az volt, kinek van cigije.
Utána megint jött valami, amikor azt mondtam nem gyújtok rá. Ès egyik napról a másikra leraktam, de csak egy bizonyos ideig.

Aztán kezdtem útálni, hogy cigiszagú a ruhám, sárga az ujjam a nikotintól, így egyre kevesebbet szívtam. Az utóbbi 5 évben talán összesen 2 dobozzal, ha elszívtam.
Kb. másfél éve mondtam azt, hogy nem szívok mostantól semmit, de egyszer nagyon a pohár fenekére néztem és akkor elszívtam 2 szálat.
De különben nem dohányzom.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 13:22   
2006-12-07 12:10, M.Linda:
-
Erről az agykontroll dologról már hallottam.
A drága főnököm űzi rendszeresen, már tanfolyamon is volt, de én nem veszek észre javulást rajta!

Ö csinálta az agykontrollt, nem te. Te nem is fogsz rajta változást látni, csak ö látja a változást. Ez az agykontroll lényege. ´Te azt fogod látni, amit te akarsz. Mindegy ö milyen, te azt fogod látni, amit te akarsz. Amíg nem változtattad meg a nézöpontodat vele szemben, addig nem is fog változni.

Mikor elkezdte ecsetelni, hogy az egyik agykontrollos csoporttásra azt kívánta alfában, hogy nőjön vissza az aputált kisujja és az elkezdett visszanőni, akkor mondtam, hogy akár abba is hagyhatja a mesélést...

Ez meg a hit kérdése. Te nem hiszed el, tehát nem is történt meg. Ö elhiszi, tehát megtörtént.

Egyébként én is azt az elvet vallom, hogy le kell tenni egyik napról a másikra.
Előzőleg is így sikerült leszoknom (egy kis időre).

Ebböl a mondatból megállapítom, hogy nem szoksz le a dohányzásról.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 13:18   
2006-12-07 11:41, M.Linda:
-
Majd igyekszem leszokni.
Vagyis abbahagyni. Mert az szent igazság, hogy a cigiről leszokni nem lehet, csak abbahagyni.
-

A dohányzás a legkönnyebben abbahagyható függöbetegség. Elnyomod a cigit, és abban a pillanatban nemdohányzó vagy. A következö meggyújtott szállal pedig újra rászoktál.
Amit te csináltál 1 évre a következö volt:
Egy téves hitrendszer alapján, amit sok hülye terjeszt, hogy az ember könnyen elhízik ha leszokik a cigiröl (semmi alapja sincs) egyik rossz szokást egy másik szokással helyettesítetted. Ez ebben az esetben nagyon valószínüleg az evés volt.
Ebben semmi rossz nincs, sokan csinálják így, én is
De ha úgy gondolod, hogy nem dohányzol és ezt a rossz szokást egy másik szokással akarod helyettesíteni, akkor keress valami mást. Pl. mindig amikor rá akarsz gyújtani, gondold azt, hogy boldog vagy. Csukd be a szemed és éld is át. és ne törödj a cigivel. Valamikor alapvetöleg azt érzed mindig, hogy boldog vagy és észre sem vetted, hogy már nem is cigizel...

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 12:10   
Erről az agykontroll dologról már hallottam.
A drága főnököm űzi rendszeresen, már tanfolyamon is volt, de én nem veszek észre javulást rajta!
Mikor elkezdte ecsetelni, hogy az egyik agykontrollos csoporttásra azt kívánta alfában, hogy nőjön vissza az aputált kisujja és az elkezdett visszanőni, akkor mondtam, hogy akár abba is hagyhatja a mesélést...

Egyébként én is azt az elvet vallom, hogy le kell tenni egyik napról a másikra.
Előzőleg is így sikerült leszoknom (egy kis időre).

Köszi, hogy bejelöltél az iwiwen Andu.
Nagyon helyes kisfiad van, hasonlít rád. Ő is olyan jól tud magyarul beszélni mint te?

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 11:47   
2006-12-07 11:41, M.Linda:
ámen!

és nem kell hozzá semmi hókuszpókusz, nekikészülés, tapasz, kutyavalaga, hanem le kell tenni.
èn így csináltam. Azt mondtam, holnaptól nem gyújtok rá. Aztán ennyi. Azóta nem cigizek.

Vagy tudod mi? Agykontrollal!!

M.Linda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-07 11:41   
Majd igyekszem leszokni.
Vagyis abbahagyni. Mert az szent igazság, hogy a cigiről leszokni nem lehet, csak abbahagyni.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó