2020. január 27. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Németország SZALON
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-26 08:53   
Nem volt egészen világos, amikor Liszt és Bartók nevét olvastam.
Szívesen hallgatom a MainFM adását, ott nincs magyar zene, de az utóbbi ötven év legjobbjai - nem sláger, hanem Beatles, Santana, s a többi. Sajnos helyi adó, így csak Frankfurt környékén fogható. úgy tudom, eljut már Kasselig is, de mindenképpen megmarad hesseninek.
Klasszikus zenét CD-röl hallhatok, jobb a minösége, mint a rádióban

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-25 00:17   
2005-10-22 18:25, Híúz:
-
Nem egészen. A "Ki nyer ma" kimondottan színvonalas és főleg komolyzenei kérdéseket feszegető, ill. szaktudást ígénylő műsor, míg a "Sonntagsrätsel" inkább könnyűzenei dolog, az operett és slágervilágba kalauzol. Komolyzenei kérdései is inkább a szélesebb közönség által is kedvelt és ismert művekből/ről szólnak. Ezzel nem akarom alulminősíteni, csak jelzem a műfajbeli különbséget.

Híúz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 18:25   
Gyermekkoromban hallgattam a Kossuth Rádióban a "Kinyer ma - Játék és muzsika tízpercben" címü adást (az összeírás nem tévedés, így mondták ki). Ahogy olvasom, ez is olyasmi lehet, német kiadásban. Vagy tévednék?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-22 14:25   
Kedves Németországi magyarok,

„Meghivlak” egy játékra. A játék neve Sonntagsrätsel amit a Deutschlandradio Kultur (régi neve Deutschland Radio Berlin) sugározza. Minden vasárnap reggel 10:00 – 10:45ig tart a müsor. Szoval zenei rejtvényröl van szó, a müsort Christian Bienert moderálja. Böségesen minden zene stilus, halgatható; komolyzene, opera, operett, pop-rok, régi sláger egyszoval minden izlésnek és minden életkornak találhato "fülcsiklandozó" dalok. Szoval a lényeg kibetűz megfejteni a „feladatot“.
http://encyclopedie-de.snyke.com/articles/sonntagsratsel.html
A müsort a komputeren élö adásban is lehet halgatni; LIVE-STREAM , vagy, aki a rádiot használja, az itt ki tudja keresni a megfelelö hullámsávot.
Mi már rendszeresen halgatjuk, és mindig kellemes meglepetések. Liszt, Bartok és Kálmán müveit gyakran lehet hallani.
Szokássá vált hogy anyost, apost müsor után felhivjuk és megbeszéljük az eredményt. Szépen, érdekesen kezdödik a vasárnap.

Jó szorakozást!

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-10-17 00:14   
"Impulse für mehr Optimismus.

Deutsche Medienunternehmen starten die größte gemeinnützige Kampagne in der Geschichte der Bundesrepublik. Im Rahmen der Initiative »Partner für Innovation« wird für mehr Innovationsgeist in Deutschland geworben. Die Kampagne ist überparteilich und politisch unabhängig." http://info.websozis.de/index.php/archiv/981

Érdemes megnézni a lapot: Du bist Deutschland

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 12:14   
2005-09-13 12:12, Pompéry Berlin:

Juditkám pont ezért írok ide, mert onnan elmenekült! Gondoltam itt meghúzza magát!
Rajta van a kéjelhárító bugyi!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-13 12:12   
2005-09-12 22:01, Andu:
-
Te, Andu,

nem téveszted véletlenül össze a Szalont a Steinplatz-on lévö kávéházzal? Azt a szomszéd berlini rovatban preferálják, ahol Elcky-t teljes hosszal (széllel) látom, inkl. piros csizma & ostor. Szalonba nem jár.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-12 22:01   
Tisztelt Szalonosok, Szalontalanok, Szaloncukrok!

Ezúton szeretnék reklamálni!!

Amint sikosabbá válik a pálya, meredekebb a szituáció, Ecky egyszerüen eloson!! Felvette a szomszéd görög, széparcú bajszos hölgytöl elorzott 45-ös méretü pink szinü testörcsizmát, majd némi utalast tett a magánélet kivánalmaira.
Erre mi kisvártatva: Ibolya (Müchen) javaslatára épp magunk közé vettük öt, eléggé perverz szitu - a perverziót az otthonkám okozza, mert a nylondzsörzsé pusztán a testen 30 fokban eléggé perverz szagokat áraszt - aztán huss.
Ecky eltünt.

Hát fel vagyok háborodva! Ùgy tesz mintha.... aztán mégsem!
Választ követelek!!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 17:04   
2005-09-11 01:30, Mary:
... - miért ne lehetne egy idealista, romantikus fiatalembernek is? Talán több viziója van, mint nekünk együttvéve.
-
Hogy is volt ez a mondás? "Ha valaki 18 évesen nem kommunista, annak nincs szíve. Ha 28 évesen még mindig kommunista, akkor nincs esze." - Hát, valahogy így. Ennyit az idealizmusról. A legtöbb embernél idővel elmúlik.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 10:37   
akkor ideje lesz megrendelned a ingyenes probaszámot
http://www.humanwirtschaft.org/bestellung/probe1.htm

az idealista világjavítók 2havi lapja

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 01:30   
2005-09-11 00:22, Lepu:

"A másik ilyen aktuális magasröptü megnyilvánulás, hogy csak a szülöknek legyen szavazati joguk."

Nana, das ich nicht lache! Csak nem fogom önkényesen elvenni a fiam szavazati jogát( midegy, milyen gyermeteg az). Minden hülye szomszédnak joga van szavazni - miért ne lehetne egy idealista, romantikus fiatalembernek is? Talán több viziója van, mint nekünk együttvéve.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-11 00:22   
A forrásnak utánna kellene néznem, de azt hiszem Roman Herzog új könyvében javasolja, hogy a szavazójogot az idösektöl el kell venni, mert nem hajlandóak megszavazni a reformokat. (Arra nem gondol, hogy ezek a "reformok" emberellenesek?)
A másik ilyen aktuális magasröptü megnyilvánulás, hogy csak a szülöknek legyen szavazati joguk.
Ha egy kis párt valamelyik tagja mondana ilyet, másnap már figyelné öket az alkotmányvédelem, ha jobboldaliak, akkor be is tiltják. Ezzel szemben egy néppárt tagja nyugodtan elmélkedhet nyilvánosan a demokrácia megszüntetéséröl..

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 19:41   
Összefoglaló válasz Judit és Lepu korábbi beírásaira:

Szerintem nincsen sok kritérium a választási kor elérésére. Van 16 éves (ritkán, de van) amelyiknek több esze van, mint a 40 éves asszociálisnak. A 80 éves néni az öregotthonban lehet tisztább és konkrétabb az „emeleten”, mint egy harmincéves. Szóval nehéz a kor után dönteni, egységes válasz nem létezik. Mint a büntetötörvénykönyben: 18-tól arrafelé felnött vagy, de 21 évig kiskorúnak is tarthat a bíró, ha nem eléggé érett a személyiséged. Fordítva az USA-ban 16 éves kortól kezdve lehet autót vezetni (és esetleg másokat halálra gázolni), de egy sört csak 21 éves kortól kezdve szabad meginni. Viszont már 8 évest is bepereltek sexuális zaklatásért (a svájci család esete). Ki igazodjon el?

A túl korai választást azért ellenzem, mert tapasztalatból tudom, hogy a 16 évesek inkább illuzionisták, idealisták, nihilisták vagy teljesen közömbösek minden iránt, ami a személyüket nem illeti (ill. úgy képzelik, hogy az ök személyüket ez nem illeti). Szerintem nincsen meg a kellö érettség (a 16 évesek nagy tömegében) ahhoz, hogy esetleg a mérleg nyelvének a szerepét átvegyék.

Érdeklödéssel és csodálkozással figyelem, miként alakul egy 18 éves jelleme, érdeklödése. Eddig megszokott volt, hogy a családon belül a párommal elpolitizálgattunk, szitkozódtunk vagy elmerültünk a politika rejtelmeiben. Most egy harmadik is közbeszól, és észre kell vennünk: ni te ni! Itt nem két, hanem három felnött van. Istenem, hogy szalad az idö, észre sem vettük. Még nem vagyunk 40 évesek sem, de már hármasban tárgyaljuk a politikát.

Itt alább szó volt a tinédzserek befolyásolhatóságáról és ehhez csak annyit tudok hozzáfüzni: ez igaz. Most a lekiismereti kérdés az, hogy befolyásoljuk-e vagy ne? Vagy hagyjuk, hogy esetleg jobboldali (vagy egyéb) hatások hagyjanak nyomokat hátra. Stefan Raab-ról is szó volt és mondhatom, ez nekem egy nagy probléma, mert igencsak befolyásolja a fiatalságot (nem tudom, a jó irányba-e). Mindezt természetesen úgy adja elö, mintha a közönségnek lenne egy választási lehetösége. Pedig nincsen, kis agymosással mindenki úgy beszél, mint a papagáj.

Azért nem tartanám jónak, ha egy kurzust kellene elvégezni, hogy szavazni tudjunk. Sok más fontos dologra sincsen kurzus – én 20 évesen az újszülött fiamat (aki most éppen politzál) úgy tartottam a karomban, hogy sok életesélyt nem adott neki senki. Mégsem pottyantottam le, agyrázkódása és egyéb betegsége sem volt soha, tehát ösztönösen jól csináltam ezt-azt. A választó is ilyen: kétségek gyötrik, habozik, bizonytalan, de lényegében mindenki leadja azt a voksot, ami neki a legjobbnak tünik (az esetleges sok rossz közül). Végülis a többség dönti el, mi is legyen, ez fair, ez demokratikus, ha a kisebbség keserü könnyeket is kell nyeljen emiatt.

P. S. Én még mindig nem tudom, kire is szavazzak, pedig a múlt vasárnap figyelmesen végignéztem a TV-duellt (emiatt korán abbahagytam a csónakázást a veröfényes tavon). De ezért még nem esek kétségbe, mindegy, milyen színekben pompázik az új Bundestag, egy biztos: nem azért ülnek össze, hogy a mi jólétünkról debattáljanak. Mindegy, melyik színröl van szó.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 13:58   
2005-09-10 13:33, Lepu:
-
Ez a jelenség már évek óta foglalkoztat. Igazad van, mindenhez kell valami legitimáció, csak ügyvezető igazgató, választópolgár és szülő lehet bárki.

Továbbá mindenhez van használati utasítás, csak a legkomplikáltabb "mechanizmushoz", a gyerekhez nem adnak. Ezen sürgősen változtatni kell!

Úgy tűnik, a (német) teremtő meghallgatta fejtegetéseimet, mert újabban létezik szülő-kurzus = szülőiskola. A "SPIEGEL" cikke szerint azonban egyetlen szépséghibája van a dolognak: pont azt a réteget nem éri el, amelynek a legsürgősebben lenne szüksége rá. Vagyis hatásfok: ? Erről tehát ennyit.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 13:33   
Ebben igazad van, de jogosítványt is szerez az ember, vagy?
ahhoz, hogy az ember vezethessen, elötte meg kell tanuljon autót vezetni. Szavazni viszont szabad úgy is, hogy azt sem tudja az ember, hogy mit csinál a parlament, vagy hogy egyáltalán mit akarnak az egyes pártok.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 13:18   
2005-09-10 01:29, Lepu:
-
Bármennyire is egyetértek, ez egy demokráciában megvalósíthatatlan. Különben ki döntse el és minek alapján, hogy ki-ki "mündig"-e vagy sem?

Hamar oda jutnál, mint Mitnyán György, Bp. XII. ker. polgármestere, aki szerint a közalkalmazottak botrányosan rosszul öltözöttek és ezért beadványt intézett a fővárosi parlamenthez ruhakódex-ügyben. Többek között elő kívánja írni, hogy csak jó lábú nők hordhassanak miniszoknyát. A magam részéről esztétikailag egyetértek - a meztelen hasú divatot általában betiltanám -, mégis kivitelezhetetlen. Mert ugye ki állapítsa meg, hogy kinek elég jó a lába? Elképzelem, hogy aki aztán hosszabban, az mind diszkriminált, stb.

Ha ez lehetségessé válna, akkorlegközelebb bárki betiltathatná, mondjuk általában a hajfestést vagy a hangos beszédet az utcán, esetleg az alkoholfogyasztást, ... a sor folytatható "beliebig".

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 01:29   
Szerintem meg az a hülyeség, hogy korhoz kötik. Az öregek otthonában olyanok is szavaznak, akik nem tudják sajátkezüleg beikszelni a cetlit, meg nem is látják, hogy mit húznak be helyettük. Aztán van olyan 16 éves, aki tudja mit kell kezdeni a szavazati jogával, és van olyan 20onéves, hogy arról sincs fogalma, hogy mit választunk. Szóval inkább egy állapolgári vizsgához kellene kötni a szavazati jogot mint inkább a korhoz. Mondjuk akkor meghal Stefan raab erstwählercheckje, de hát ez van

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 01:26   
2005-09-10 01:01, Mary:
-
A 16 évet mindig a baloldali, ill. extrém pártok favorizálják, met ők tudják a fiatalokat leginkább befolyásolni. Semmiköze a demokráciához, felelősséghez, érettséghez, stb.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 01:01   
Jók ezek a kérdések puhatolózásra is. Mármint "Ismerjük meg gyermekünket!" projektnek.

Pl. a kérdés, hogy szavazzanak-e a jövöben a 16 évesek is. Mondtam, én nem hiszem, hogy ez olyan jó ötlet lenne, mit értenek az olyan fiatalok a politikából? Még a kedvenc fiam is, aki nem sokkal több, mint a 16 évesek, lógó ormánnyal, de határozottan mondta, hogy szerinte ez hülyeség.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 00:54   
a 02-es választásoknál az FPD-t eröltette a Wahlomat, idén a PDS-t. Mondjuk nekem az SPD jött ki, de mindegy, mert 5 pártra elvböl nem szavazok, és pont az az 5 van csak a Wahlomatban...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-10 00:49   
2005-09-09 13:12, Lepu:

Ez jó!

Különben ma a fiam éppen a Wahl-O-Mat-tal szórakozott és dühbe gurult, mert neki a PDS jött ki és nem értette, miért. Azt mondja, ez olyan, mint a munkaügynél,a szakmai orientálódásnál: mindegy, milyen hobbyt, érdeklödési kört, beállítottságot stb. adott meg a tesztben, mindig az jött ki: Altenpfleger.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-09 13:12   
Naja, ahogy elnézem a Wahlomat "függetlenségével" nem csak nekem volt problémám, ezért kijött az "Entscheidometer". A Wahlomattal szemben ezt érdemes megcsinálni, és a végén adott tippek is precízebbek mint a Wahlomatnál.

http://www.crazy-crazy.de/spiel-entscheidometer.html

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-09-01 23:19   
2005-08-31 11:13, Andu:
-
Ibolya, igen el tetszett tünni!! Mit is igértem neked?
-
Andu, nem felejtettem el. Ahogy mondtam jelzek mikor Nürnbergbe leszek, eggyelöre nem megyünk. Szeptemberben gondolom hogy újbol ott leszünk, hogy mikor... azt a "fennvaló" tudja. Szivesen találkoznék veled és barátnödel is.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 12:37   
Ami a Wahlomat-ot illeti, nos erröl szóltam az EU-választások kapcsán tavaly. (2004-05-22 17:30)
Most, hogy választhatok, címmel:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=761&forum=26&77
Az "intézményröl" azóta is ugyanazt gondolom, csak most nem kell igénybevennem - egyelöre - , hisz ...
Magyarázat folytatásos doku-glosszámban ugyanott. Szinte örülök neki, mert a sok rossz között nem-igen akad legkevésbbé rossz.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 11:35   
Na jó, akkor rosszul fejeztem ki magam, szóval mindenféle emocíó nélkül csak az érdekelne, hogy miért hasznos ez az informácíó.

Amúgy a reklámról jut eszembe, a duplóreklám... "Duplomatie".
Azért vicces, mert az Hauptschule-s gyerek nem érti a szóviccet, csak megtanulja, hogyha a királykisasszonyt akarja, akkor nem elég belerúgni kettöt meg meghúzni a haját, hanem ha duplód ad, akkor azt nem szabad megenni. Föleg nem gyorsan.
A magamkorabeli csokirajongók is tanulnak belöle valamit: ha kell a hercegnö, akkor ne egyél duplót
Ahogy elnézem a Fererronak túl nagy a forgalma, muszáj csökkentsék

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 11:13   
Lepukám, szerintem Ibolya nem reklámoz, csak mint információt közölte ezt a linket!
Ugye Ibolya?

ps: Ibolya, igen el tetszett tünni!! Mit is igértem neked?

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 10:53   
Lepu drága, ugy emlékszem hogy erröl már beszéltünk, szerintem a többi pártoknak nincs esélyük a „podiumra“ lépni. A német azt mondaná hogy „nicht regierungs-fähig“.

A nincs esély, meg a nem regierungsfähig az nem ugyanaz.
Amúgy a kispártoknak addig nincs esélyük, amíg a szavazópolgárok így gondolkodnak. Magyaro.-n is az a nézet járja, hogy ha egy olyan pártra szavazok, aki nem jut be a parlamentbe, akkor elveszett a szavazatom. Én pl. már évek óta csak ilyen pártokra szavazok. A szívemhez nött pl. az ÖDP, holott nem tetszik a programjuk 2/3ada, de nem radikálisok, és nem fogadnak el cégektöl adományokat. De ha megnézed a programjukat, akkor kormányképesek. Az más, hogy most nem indulnak, ill. közösen indulnak egy másik párttal, és nem sok esélyük van. De ha elérik a 0,5%-ot, akkor kapnak pénzt, hogy legközelebb tudjanak plakátokat is ragasztani. A legtöbb kis párttal nem az a baj, hogy rossz az ötletük vagy nem tudnának kormányozni, hanem az, hogy nincs pénzük, és ezért senki sem ismeri öket. Vagy te hallottál már pl. a Humanwirtschaftsparteiról?

Azt irtam hogy „a softwer értékelése nem határoz, hanem mi az állampolgárok.“

igen ezt olvastam, meg is értettem. De mégis reklámozod a softwaret. Én csak ennek az okát firtattam. Valami oka csak van?
Szereted a demokráciád és meg akarod védeni, vagy szerinted tényleg csak e közül a 6 párt közül érdemes választani? -Ez útóbbi esetben én is állapolgár vagyok és meg vagyok róla gyözödve, hogy pontosan ez a 6 párt a legnagyobb katasztrófa ami jöhet. Ez is csak egy vélemény.

Kérlek nézzd át ujra a Wahl-O-Matot.

Átnéztem, minden évben át szoktam, vicces módon eddig az elmúlt 5 választást nézve már minden pártot kihozott nekem, jelen pillanatban az SPD-t, akit még kínzás alatt sem választanék meg.
Nem veszekedni akarok, csak néha nem értem meg, hogy miért vagy elragadtatva az állami propagandaeszközöktöl?
Lehet én vagyok hülye, vagy nagyon felvilágosult, de számomra nagyon nyilvánvaló, hogy ez egy propagandikus manipulálási eszköz. Nem hiszem, hogy valaki fizetne neked azért, hogy reklámozd. Ha abból indulok ki, hogy semmilyen hasznod nincs belöle, akkor nem értem a dolgot.
Amit meg nem értek, azt igyekszek megtudni/megérteni.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 10:22   
2005-08-31 10:08, Lepu:
-
hogy az ember megnézi, hogy milyen pártokat sorol fel, és utánna egy olyan párta szavaz, ami azok között nem szerepel.
Lepu drága, ugy emlékszem hogy erröl már beszéltünk, szerintem a többi pártoknak nincs esélyük a „podiumra“ lépni. A német azt mondaná hogy „nicht regierungs-fähig“.
Most csak azon töröm a fejem, hoyg miért is hiszi Ibolya, hogy a Wahlomat bármilyen segítséget nyújthat.
Azt irtam hogy „a softwer értékelése nem határoz, hanem mi az állampolgárok.“
vagy legalizáljuk-e kábítószereket...
Ilyen kérdések alapján kell egy nemzet jövöjét eldönteni????

Kérlek nézzd át ujra a Wahl-O-Matot.

Lepu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 10:08   
Csak egy megjegyzés: ha jól emlékszem 34 párt indul a választásokon. A Wahlomatban pedig csak az egységpártok (=6) szerepelnek, amiknek a programja a gyakorlatban precízen ugyanaz.
Szóval A Wahlomat használata úgy müködik, hogy az ember megnézi, hogy milyen pártokat sorol fel, és utánna egy olyan párta szavaz, ami azok között nem szerepel. Mondjuk ez egy-két helyen azt jelenti, hogy MLPD, APPD vagy DVU, akinek ez megfelel az jó, akinek nem, az még mindig keresztben ráírhatja a véleményét a cetlire. Akit érdekel a Wahlomatban nem szereplö 28 párt programja, szóljon, megmondom hogyan lehet gyorsan beszerezni. Ezenkívül helyenként indulnak függetlenek is, azokra is lehet szavazni.
Most csak azon töröm a fejem, hoyg miért is hiszi Ibolya, hogy a Wahlomat bármilyen segítséget nyújthat.
Amíg nincs benne az összes párt, addig eleve nem ér semmit, de ha benne is lenne mind a 34, akkor is lehet manipulálni a dolgokat azáltal, hogy melyik 30 teljesen lényegtelen tézist választják ki.
Vagy van valaki aki a teljes gazdasági összeomlás szélén tényleg olyasmivel foglalkozik, hogy:
"Generelles Tempolimit auf Autobahnen!" (1. tézis)
"Erhöhung der Steuern für Spitzenverdiener/innen!" (a 8. persze senki sem mondta meg, hogy mi is a Spitzenverdiener..)
Németo.-ban kb. 2mio gyerek él a létminimum határan ill. alatta. Ennek tükrében egy nagyon fontos kérdés a Wahlomatban:
"Das Dosenpfand soll abgeschafft werden." (9. tézisük)
De ez sem rossz:
"Im Ausland lebende Deutsche sollen in Deutschland Steuern zahlen müssen." (ha-ha-ha)
Ez is vicces, ha az ember tudja, hogy Bundestagswahl van, és nem EU, ezenkívül a németeknek szinte semmi beleszólásuk sincs:
"Die europäischen Agrarsubventionen müssen deutlich gesenkt werden."

Vagy legalizáljuk-e kábítószereket...

Ilyen kérdések alapján kell egy nemzet jövöjét eldönteni????

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-31 08:49   
2005-08-31 06:37, Fredi:

"csak a pestis és a kolera között választhatsz. "

Kedves Fredi,

ezt pillanatnyilag én is így érzem, nem tudom, a sok rossz közül melyiket is válasszam önkéntesen.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó