2018. november 14. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Németország SZALON
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 09:58   
2004-12-15 08:12, elckerlyck

Hemingway Fiestája jut az eszembe...

A Hölgy négy volt szeretőjétől kisérve megy hazafelé a fieszta után. Az urak be vannak rúgva disznómód, míg a hölgy viszonylag józan és valamit még őriz úri modorából. Az urak egyike hevesen rohamozza, bevallva, hogy olyan állapotban van már, hogy akár azt a kecskét is ...

A hölgy megkérdezi: "és nem tart attól, hogy valamit kap attól a kecskétől?" Mire az úr: "nem lehet annak a kecskének olyan baja, ami nekem már nincsen".

Gondolod, nekem sincs már vesztenivalóm?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-16 09:35   
Más téma, de szintén "szovjet" történet.

Moszkva, dec. eleje, este 6 óra körül, Lenyinszkíj proszpekt széles, havas, latyakos sugárút, "decens" utcai világítás. Rákanyarodtunk kocsival (kb. 14 éves piros Passat)a csúcsforgalom körülményeinek megfelelő tempóban. A sarkon túl a rendőr kiint, kiszólít bennünket a sorból. Igazoltatás, stb., majd kijelenti, hogy szabálytalanul kanyarodott be a vezető balra = 20 (új) Rubel büntetés. Vológya, hivatásos sofőr évtizedes gyakorlattal, ellentmond a rendőrnek, elmagyarázza a villanyrendőr működését - minden szabályos volt. Majd így folytatódik kettejük kedélyes párbeszéde:

"Látom, Maga ért a dolgokhoz. Viszont le van kopva a kerekek profilja, tehát 20,- Rubel."
"Csak nem akarja azt mondani, hogy ebben a latyakban, hóban, sötétben 200m-re látni véli a kerékprofilokat? Különben ez sem stimmel, mert a múlt héten váltottunk téli kerekekre."
"Rendben, látom. De fizetni mégis kell."
"???"
"Nézze, két gyerekem van, nyakunkon az újév, ugye érti?"

Vológya kifizette a felét. Azért, mert a szerv, ha büntetni akar, mindenképpen megteheti. Utánajárni, igazolni, hogy igazságtalan volt, macerásabb és időben, ráfordításban drágább, mint a karácsonyi büdzsé megtámogatása.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 09:12   
2004-12-15 04:44, gvirag:
-
Erre a szituációra illik a közmondás:
"Hagyd magad, hamarabb szabadulsz!"

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 04:44   
Porszívózás helyett (mentségemre szolgáljon, "parancsra cselekedtem").

Piroska.

Visszatérve azokhoz a konferenciákhoz, amelyeket a volt Szovjetúnió déli köztársaságaiban tartottak és amelyek híresek, vagy inkább hirhedtek voltak az ott szokásos alkoholmámoros dolcse vítákról. Olyannyira így volt ez, hogy hamarosan hozzá tartozott az itthoni eligazításhoz a figyelemfelhívás a küldetés során várható jelenségre. Nekünk állami hivatalnokoknak kimondottan tiltották a futó kalandokat, egy tisztviselő ugyebár nem válhatott zsarolhatóvá (Feletteseink egyszerre milyen erkölcsösekké váltak, mihelyt az államérdek azt úgy kivánta!).

Tbilisziben történt. Érkezésünkkor feltűnt, hogy az iroda milyen nagy létszámú. A nálunk rendezett konferenciákon a személyzet fele sem volt, mégis rendben mentek a dolgok. Aztán kiderült, hogy az ottani hölgyek fele nem szervezési feladatokkal van megbízva.

Volt a társaságban egy fiatal csinos orosz nő, akinek elrontották a hajfestését, egészen pirosra sikerült. A hölgyet mi csak Piroskának hívtuk. Na ebből óriási szívfájdalmak keletkeztek, mert a ragadványnevét összefüggésbe hozta a piroggal, ezzel a tipikus orosz olajban kisütött fánkszerűséggel. Én meg nagy könnyelműen vígasztalni kezdtem, magyaráztam, hogy ez egy igen szép magyar női név, királylányok is hordták stb. stb.
Vesztemre! Attól kezdve a hölgy hozzám szegődött - levakarhatatlanul.

Egyik nap olyan témát tárgyaltak amelyben én nem voltam érintett, így az irodán ődöngtem. A hölgy kihasználva az alkalmat előállt javaslatával, miszerint menjek vele a Tbiliszi Morjéhoz. Próbáltam lebeszélni, de nem hagyta magát, egyre erőszakosabb lett olyannyira, hogy bemenekültem a tárgyalóterembe. Meglepetésemre oda is utánnam jött. Akkor valami olyasmit mondtam, hogy szó sem lehet róla és hagyjon engem békén! Ez rá frenetikus hatással volt. Felpattant, kirohant a helységből és úgy vágta be az ajtót, hogy annak mindkét szárnyából nagy csörömpöléssel kiszálltak az üvegek. Álltam ott megszégyenülve, a tárgyaló delegációk kárörvendő röhelyétől övezve.

Nagyon kiröhögtek. Ezen az sem segített, hogy másnapra az ajtó frissen volt üvegezve és a hölgyet sem láttuk többet az irodán. A kárörvendő vigyor viszont megmaradt az arcokon két héten át, amíg csak el nem hagytuk a várost.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-15 01:05   
2004-12-14 22:28, gvirag:
-
A porszívózást azért állom!
-
Köszönöm, de inkább hagyjuk Elára. Boldogtalan lenne, ha elvesztené az állását. Inkább meséljen helyette valami érdekes utiélményt.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 22:28   
Megnyugodtam. Már-már azt hittem, hogy ez valami nagy malacság és akaratomon kívül teljesen elgaloppíroztam magam. Ezek szerint valóban nagyon előnyös álmatlanság ellen.

A porszívózást azért állom!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 22:13   
2004-12-14 21:59, gvirag:
-
T.k. kellemes. Ugyanaz a rendszer - legalább is a Kaukázusban általam próbált esetben -, mint amit finn szauna néven itt is ismerünk. Azzal a különbséggel, hogy a fürdőmester-masszőr a vízből nemcsak a forró kövekre locsol, hanem a benne megmártott fúzfaágakkal megveri a delikvenseket. Levegőt nem kapsz
a.) a meglepetéstől
b.) a forróságtól
Utána hidegvízben fürdés. Ez nem zuhanyt jelentett, hanem egy kisebb medencét (in-door-swimming-pool)
Ezt illdomos ismételni 2-3x, majd a pihenőben masszázs. Az egész több órás program. Halálosan fáradtan, de kimondottan jó érzéssel fejeztem be a napot.
Namost ugyanezt alkoholizált állapotban - enyhén szólva alig tudom elképzelni a túlélést. Én hálistennek nem ittam. Aznap.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 21:59   
Három porszívózást vállalok a békesség kedvéért. Platonov elvtárs meg bizonyára meghalt már cirózisban, ha azóta rendszeresen félholtra itta magát. Így aztán rá nem is gondoltam.

Apropó, milyen az orosz szauna?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 17:32   
2004-12-14 02:44, gvirag:
-
Igaza van, Géza, még képletesen is marhaság. Napközben sem szeretek. Igazán csak akkor tudok hatékonyan takarítani, ha nagyon dühös vagyok. Akkor csak úgy csattog a kezemben a porszívó, repül a por! De igyekszem kordában tartani indulataimat.

De az orosz szauna Platonov elvtárssal? Még akkor sem!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 02:44   
Kedves Judit,

látom szintén az álmatlanság gyötri. Méghogy port törölgetni éjjel kettőkor! Akkor már inkább az orosz szauna.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-14 01:54   
Bejöttem szellőztetni, kicsit port törülni. Hátha jönnek vendégek. Igaz, nincs megjelölt hivatalos nyitvatartás, de hátha ...

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 21:31   
Kedves Judit!

Következöleg csíptessél be egy csekket a radió alá, hátha így az utóbbit otthagyják. Akkor a te lelkiismereted is tiszta: ha a betörök mégis piros számokat írnak, magukra vessenek!

Viccen kívül: manapság tényleg nem éri meg betörönek lenni, a túladási ár nem lehet valami magas.

Meg egyebeket sem érdemes lopni, ahogy azt a múltkor egy kabaréban láttam: két betörö suttog egy sötét szoba közepén, egyik mondja: vigyük a részvényeket! Mire a másik: jaj, ne, amiket a múltkor loptam, majdnem csödbe vittek.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 06:58   
Remélhetőleg most kivehető előlapos rádió került a kocsiba?

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-25 01:40   
Na, mára elkészült a kocsi és meglepő módon csak 300,- €-ba került. Rádióstul. Így könnyebben sajnálom a tetteseket.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 10:22   
2004-11-23 07:10, Fredi:
-
Judit, Te jobban sajnálod a betörőket, mint magadat!
-
Valahogy így igaz. Lesújtó az a szellemi szinvonal, amely ezt a fajta szabadidő-elgoglaltágot preferálja. Az üzleti hasznot ugyanis ma aligha lehet feltételezni.

A mi különben ú.n. "polgári" környékünkön ez eddig nem dívott. Az egyetlen, egyben utolsó ilyen eset 22-23 éve történt a szomszédunk kocsijával. Nála a riasztóberendezés ellenére, amely gyakran ébresztett bennünket a hétvégén fölöslegesen, feltörték a zárat. (Akkor nem riasztott.) Úgy tűnik, ma már nem bajlódnak a zárral, inkább betörik az üveget. Igaz, azóta viszont fajlagosan romlott a lopott rádiók értékesítési haszonkulcsa.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 10:08   
2004-11-23 09:10, gvirag:
-
Kedves gvirág,

köszönöm a figyelmeztetést. A kályha 1891-ben készült és szintén kivivta a müemlékvédelem figyelmét. Ilyen korosan is veszélyeztetett? Helyesebben veszélyeztet bennünket? 25 éve lakjuk a helységeket. Eddig erre nem gyanakodtam. De meglehet, hogy a családi társbérlet tagjainak különcségei erre vezethetök vissza. Különben csak glancolt zöld, nem "metalic" vagy eozinos, mint Pécsett.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 09:10   
Judit kérem!

Azt a zöldmázas cserépkályhát meg kellene vizsgáltatni nem sugároz-e. Gyakran szinezték a mázat uránsókkal, például a Zsolnai gyárban Pécsett. Ezek a mázak radióaktívak voltak. Riogatni persze nem akarom, vannak más eljárások is, az meg nem valószínű, hogy Berlinben Zsolnai kályhát raktak volna. De biztos ami biztos, ezért szóltam.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-23 07:10   
Judit, Te jobban sajnálod a betörőket, mint magadat!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 22:18   
Hétvégénk tovább

Vasárnap reggel telefon ugrasztott ki az ágyból, a vonal végén a férjem: Sajnos a zsemle a reggelihez késik. Ő éppen a rendőrségen ül, mert – félálomban annyit értettem, hogy – ellopták a Piroskát. (Cégünk egyik kocsija, piros Renault Twingo.) Szinte megörültem, amikor kiderült, hogy nem az autót, hanem csak az autórádiót. Ja, csak azt, az, hál' istennek kisebb baj!

Később rekapituláltuk az eseményeket. Este tíz körül hallottunk mindenféle pattogást, kattanást, majd petárdákat és (szilveszteri) magántűzijátékot. Kissé korai ugyan novemberben, de végül is minden lehetséges manapság. Nos, a tűnődés indokolt: ez volt az.

Ha jól értem, az egész manőver ahhoz kellett, hogy ébrenlétünk és a kivilágított ház ellenére feltűnésmentesen verhessék be a kocsi jobb első ablakát – ez sikerült – és szintén észrevétlenül emelhessék ki a rádiót. (Utóbbi már gyerekjáték.) A távirányítás megmaradt, mert meglazult pántjával pár napja javításra vár a házban.

Relatív örömömet mérsékelte, hogy a kár előreláthatólag 6-800,- €, míg a haszon nagyon kétséges. A feketepiacon saccolásom szerint kb. 20,- €-t érhet a szajré. Az akcióhoz legalább két, inkább három résztvevő szükségeltetik, és még van beruházási költség is (petárdák). Nem beszélve a belefektetett időről, maceráról előtte, alatta és utána. Az egy főre jutó tiszta nyereség igazán szerény, órabérre átszámolva: nem jellemző.

Hacsak nem a macera, az akció közben elérhető stressz, izgalom, az ú.n. „kick” a lényeg. Elég szomorú.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 23:44   
Kedves Regen,

megerezve a koszontot, kulon is beneztem ide. (Persze, maskor is benezek, de nem mindig, ezert is Judit javaslata .)

Orulok, hogy latlak, es gyere gyakrabban, nemsokara meg izgalmasabb lesz a MON foruma. A forum megujulasa kapcsan fokent a Mi vagyunk! temakor alatt irtam, lehet meg javasolni is.

Hunor

regen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 23:26   
2004-11-20 22:43, Pompéry Berlin:
-
Köszönöm az okítást, legközelebb okosabb leszek. Bocs a zavarásért!

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-21 15:52   
2004-11-20 23:27, Mary:
-
A füstszagot mára túlszárnyalta a gombáshús, majd a kvázidióscsiga illata. (Lásd még a ki mit főzött rovatban.)

A bogarak azonban mára felmásztak az irodába is (2. emelet). Zsófi szerint a melegre előbújtak. Szerintem - hogy szaporodjanak.

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 23:27   
Kedves Judit!

Nézd pozitívan a dolgokat: a füstölt pálma jobb, mint a kinti havas pálma! Ezért áldozatokat kell hozni. Ajánlom a Wash&Go-t utána és böséges vízpocsékolást a tusolóban (amíg bemelegedik a szoba). A kulipintyó-büzt egy vanília vagy fahéj illatú gyertyával el tudod üzni. És nyomd a párod kezébe a Latschenkiefert, jót tesz a deréknak!

Andinak csak olyan kávét fözzél, amitöl a legerösebb medve is feldobja a talpát, a gyengébbet nem bírja a szíve. Majd ö kifejti, ha visszajön, hogy miért is van ez így. Mindenesetre tegyél ki egy kis sört is az asztalra, valami berlinieset. Akkor több vizet sírdogál a válladra. De jól kijönnétek, azt garantálom!
Kellemes estét!
Mary

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 22:43   
2004-11-20 22:32, regen:
-
Kedves regen,

természetesen mi itt a Szalonban is iszunk Hunor egészségére - de még mennyire, hogy iszunk -, de a gratula szerintem a Mi vagyunk --> Gratulációk... rovatban lenne a megfelelő helyen. Javaslom, ott legalább ismételd meg.

regen  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 22:32   
Kedves Hunor!

Nagyon Boldog Születésnapot kívánok Neked!:)

regen

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 22:18   
Nagy balgaságot követtem el: összes előző rossz tapasztalat ellenére és a hidegre való tekintettel befűtöttem a zöld cserépkályhába. No, ezt nem kellett volna. Öt percig sem tartott és sikerült 50cm-es látási viszonyokat teremtenem. Azóta szellőztetek, amitől még hidegebb van. A szag ennek ellenére sem fog egy hétnél korábban elhagyni bennünket. A füst elegendő lett volna több sonka, kolbász és oldalas tartósításához. Így most van egy füstölt pálmánk.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 19:00   
Az elmúlt napok hóesése miatt ma végre behoztuk a pálmát a teraszról. A többi növény már kéthete bekerült (agave, leander, muskátlik, stb.), de a pálmát mindig férjem önkezűleg. Ez hosszabb előkészítést igényel: lefektet néhány talpfát, egy europalettát, rá egy 1x2,2m-es padlólapot, a pálmát ráhúzza a talicskára (Sackkarre), hevederrel hozzáerősíti, majd feltolja az előbbi konstrukción, a küszöbön és a teraszajtón át a szalonba. Hogy érthetőbb legyen ez a művelet, még egy apró kiegészítő adat: A "cserép", amelyben áll, egy esővízgyűjtő 300 l-es tartály. A pálma "cserepestül" 4m magas és ugyanolyan átmérőjű. A belmagasság nálunk 4,20, így még van 1-2 éve. Aztán nem tudom.

Ez az akció rendszerint szobaátrendezéssel is jár. Szóval hétvégi tevékenység. Novemberben hirtelen rettentő szűknek érzem a helységet, aztán megszokjuk. Májusban viszont hirtelen üresnek tűnik.

Gondoltunk már rá, hogy fenyőfa helyett a pálmát díszítsük fel karácsonyra, de konzervatív bp-i rokonainkra való tekintettel eddig mindig eltekintettünk ettől a rendhagyó ötlettől.

Most lemegyek és folytatom az átrendezés műveletét.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 18:47   
2004-11-20 12:57, Andu:
-
A röviditalok jobbra, a guruló zsúrkocsin, borok, víz és narancslé az átjáróban, tea és kávé pedig a konyhában. A miniszendvics és a gyümölcsös-sajtosból megmaradt fogpiszkálónak kitettem minden asztalra egy tányérkát. Tányér nincs, vegyél szalvétát.
Egészségedre!

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 12:57   
2004-11-19 15:17, Pompéry Berlin:
Kedves Judit!

Éreztem, hogy számíthatok Rád! Nagyon jól esik! Maradjunk nyugodtan a szalonban, úgy döntöttem mégsem fogok sírni. Ilyen társaságban megfeledkezik az ember a problémákról.
....na ja, azért teljesen nem megy ki minden a fejemből, úgyhogy ha lehetne, kérek egy pohár whiskyt! Vagy erre nem jár pincér? Ez olyan "önkicsóró" szalon? Jó, nem bánom, akkor most kiszolgálom magam. Egészségünkre!
Andi

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-20 12:51   
2004-11-19 18:43, Toeby:
Kedves Toeby!
Köszönöm fáradozásod!! Az olvasnivalót beosztom magamnak, már "ius soli"-nál vagyok.
Andi

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó