2018. szeptember 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Computer
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 )
 Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-21 03:36   
Kedves Ubuge, három napig tartott, míg megértettem az üzenetedet. Kösz. Win 98-at használok, és tényleg sokminden nyitva volt. Most viszont azt nem értem, a resettel hogyan oldottam meg? Hiába, ez a rakoncátlan számítógép, az én képzeletemmel társulva, elég fura eredményeket hoz. Azt hiszem, többször szükségem lesz még tanácsra.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-19 09:47   
Kedves Zsuzsa,

valamivel többet kellene írj arról, hogy milyen operációs rendszert használsz (win 95, 98, ME, 2k/ Linux/ stb) s arról hogy éppen milyen programot futtattál akkor, amikor az üzenet megjelent. Elvileg arról van szó, hogy a géped tartalékai (memória, merevlemez) megközelítették a működéshez szükséges minimumot. A window$ kifejezetten rosszul használja a rendelkezésére álló memóriát, ezért általában a merevlemezt is kénytelen felhasználni bizonyos információk tárolására. Amennyiben a merevlemezen nincs elég hely, az oprendszer bajba kerül s ilyesmiket ír ki. Ez a helyzet olyankor fordul elő, amikor több alkalmazást futtatsz a gépen, még akkor is, ha nem egyidőben, ugyanis a rendszer nem üríti a memóriát egy alkalmazás leállításakor. Így például, amennyiben több ablakban volt megnyitva az explorer s esetleg egy word is futott, az már túl sok lehet egy átlagos, 64 MB memóriával rendelkező gépnek. Általános tanácsok: próbálj meg takarítani a merevlemezen s amennyiben lefagy a gép, újraindítani a rendszert. Éljen Gécc atyánk

Tibi

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-19 03:45   
Kedves Bimbi, én nem a Norton Antivirusról beszélek, hanem a Norton doktor önjavító programról, vagy minek nevezzem. Ami kijelzi nekem, ha valami nincs rendben a gépen. Ezt a Tartalékaid kimerültek! figyelmeztetést úgy oldottam meg egyelőre, hogy megnyomtam a Reset gombot, nem tudom, miért.

De mégis szeretném tudni, milyen okosat mondott nekem ez a Brúnó nevű ármányos gép.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-18 20:22   
Kedves Zsuzsa,

ajanlom minden heten ujitsal a Norton-on.

Annyira uj eros virusok jelentek meg hogy egy regebbi Norton, amin nem ujitottal reg, vagy sose, nem kepes "vigyazni" a computeredbe beerkezett virusokra.

A Norton frissitest ugy kell csinalni hogy rakattintol a kis Iconra ami altalaban jobb oldalt, lent van a desckbarban, miutan kiloki a kis kockat akkor a LIVE UPDATE-re kell kattintanni. Ajanlom hetente ellenorizd a computeredet virus ellen.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-15 06:54   
Kedves mindentudóak!

A gépembe telepített Norton doktor egyszercsak kiírta a figyelmeztetést, angolul:"Figyelem! A felhasználó tartalékai alacsonyak."
Remélhetőleg nem az én szellemi erőtartalékaimról van szó. Hanem miről?

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-11 03:45   
Kösz, Miklós, Brúnó nevű számítógépem nevében is. Meg fogom tenni. De lehet, hogy megvárom Kompjuter Karcsi nevű haverom bukaresti látogatását. Ezt a Karcsit én neveztem el így. Majd beszámolok eredményeimről.

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-10 09:45   
Kedves Zsuzsa,

Semmiképpen nem letörölni kell, hanem dezinstallálni - sajnos nem tudom a magyar megfelelöét, bocs!

Csak törlés után megmaradnak a feltelepítéskor létrehozott belsö software-kapcsolatok az üzemi szisztémával, mivel ezeket törölni nem lehet. Van a Windows üzemi szisztémában egy software-dezinstallalo program, ezt kell hogy használd. De vigyázat, nem szabad minden dll-adatot törölni!

Üdv, Miklos

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-10 04:14   
Kösz, Miklós.
Sajnos, nem tudom, melyik programról van szó, és valószínűleg nem is kellene nekem. Tehát töröljek mindent? Az segít?

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-09 21:22   
Kedves Zsuzsa,

A Te problémád amire most választ keresel, minden Beta-Software használónak a problémája, hiszen egy idö után minden beta-verzió "leáll". Ez azt jelenti, hogy a sw-gyártó cégek egy elözetes, általában nem teljes verziót bocsátanak ki, szabad használatra. Feltelepítés után elindul egy belsö "óra", amit a programozók általában harminc napra állitanak be. Ez után megjelenik egy kiirás, megköszönve a használatot, és egyben felszólítják a használót a teljes verzió megvételére.

További ingyenes használata ezeknek a programmoknak nem lehetséges, mert egyszerüen egy fö menü megnyitásánál leállítják a számitógépet. Egészen drasztikus esetek is ismertek, amikor lejárt Beta-softwerek többszöri indítás után virussal fertözik a computereket. Persze ezt bizonyítani nagyon nehéz, szinte lehetetlen.

A dátum visszaállítása a BIOS-on keresztül nem vezet eredményre, mert a feltelepítés után létrehozott regiszter-adatok a feltelepítés idöpontját pontosan visszajelzik.

Tehát ebben az esetben csak a teljes SW-verzió megvétele és feltelepítése segit, ami bizonyos költségekkel jár.

Üdvözlettel,
Miklos

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-09 07:30   
kedves Miklós,

zseniális ötlet. levetközvén szeméremérzetemet (senki sem szereti, ha töknek nézik), rögvest kérdezek valamit.

A köv. üzenet állandóan megjelenik, és befagyaszt mindent: "Prerelease expiration notice. This Beta of Office 2000 has expired. Install the retail version or obtain an updated beta release from Microsoft."

Nem tudni, hol kuksol ez a vacak. Mit lehet tenni, azonkívül, hogy mindent letörlök és ujratelepítek?

Miklos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-09 01:42   
Kedves Honlaplátogatók,

Mivel minden belépö kell hogy egy computerrel rendelkezzen, itt egy oldal, ahol az ezzel kapcsolatos problémákat megbeszélhetjük, talán tanácsadással és tippekkel megkönnyíthetjük egymás munkáját a net-en. Legyen ez a topik segitség azoknak akik pc-problémákkal küzdenek és a drága tanács és service-szolgálatot szeretnék megspórolni.

Miklos

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó