2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kézimunka
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 tucipatch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-04 00:13   
Tisztelt kezimunkazok...
Van valaki, aki a foltfelvarrasal illetve Patchwork&Quilting-el foglakozik?

Ha igen, szeretnek tapasztalatcseret inditani.

Happy quilting.
Jo foltozast mindenkinek,
Iren-Tucipatch

tucipatch  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-25 00:38   
2005-11-23 21:35, Marcsi_ka:

Igaz nem olvastam vegig a kezimunkazo rovatot, de egyelore irok nehany cimet. Nekem is van egy himzogepem, amit meg 1997-ben vettem; Brother Supper Galaxy 2000-es a hozzatartozo elso kiadasu PE-Designe 1.00 masolokeszulek.
Volt nagyon sok problemam, de juliusban Torinoban egy muszeresz mernok megjavitotta. Nem volt kiegyensulyozva a himzokar es a tuhordozo tengely...
Itt vannak a cimek, ahonnan le lehet tolteni nagyon sok es erdekes mintakat.
http://www.artistitch.com
http://groups.yahoo.com/group/Pre-Designgroup/
http://www.artistitch.com/pages/VendorRoom.html
http://www.skembroiderycreations.com/DesignSale.html
http://www.daintystitches.com/freedesigns.html
http://www.daintystitches.com
http://www.hookedonembroidery.20megsfree.com
http://www.slavani.com
http://www.secretsof.com/just4lace
http://www.secretsof.com/just4fun

Marcsi_ka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-23 21:35   
2005-02-21 18:42, andi_usa:

-

Nekem van olyan gépem.

tubak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-31 11:46   
Ki tudja hol lehet a netről mintákat letölteni JEF- himzőprogramban? Köszi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-29 21:50   

Különös rekordkísérletnek lehettek tanúi Oudenbosch kíváncsi lakói. Karin Struier egy kézimunkabolt tulajdonosa, és egy fogyatékosokat segítő alapítvány, a Horizont önkéntese. Decemberben olvasott a kötés angliai Guinness-rekordjáról, és elhatározta, hogy megpróbálja túlszárnyalni. A guinness-szervezők azonban nem találták elég izgalmasnak ezt a műfajt, és nem jöttek el hitelesíteni a rekordkísérletet. Karinnak ez nem szegte kedvét, és múlt kedden 10 órakor az üzletében - tehát a legteljesebb nyilvánosság előtt - kötni kezdett. Az érdeklődők adakozhattak az alapítvány számára.

És aztán csak kötött és kötött és kötött. A család és a barátok mellette álltak, szórakoztatták, bátorították, a drukkerek adakoztak.
72 órán keresztül kötött az asszony, bár az utolsó néhány óra már kínszenvedés volt számára. Férje hideg borogatásokat rakott a nyakára, felnőtt ikergyerekei Denis és Denise felváltva masszírozták. Barátnője történeteket mesélt, hogy gyorsabban peregjenek a percek. Az ujjai tele lettek hólyagokkal, a kialvatlanságtól majdnem elájult, szemei könnyeztek, izmai begörcsöltek.

Egy barát videofelvételeket készített, szólt a zene, az utolsó percekben már hangosan és ütemesen számlálták a másodperceket.....végre, végre letelt az idő, a kötőtűk kicsúsztak a kezéből, megszületett az új, bár nem hivatalos rekord. Karint már semmi sem érdekelte, az összegyűltek tapsolásától kísérve, könnyezve, reszketve támolygott a hálószobáig. Férje és gyerekei vele sírtak, de ők a büszkeségtől. Megcsinálta! Sikerült! Néhány ezer euroval több az alapítványnak, és talán a kis bolt is látogatottabb lesz ezután. És persze a három pulóver és a gyerek kötöttkabát is megtalálja boldog tulajdonosát.

csutak9  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-25 22:29   
Kedves Ibolya!

Elnézést, hogy ismeretlenül belekérdezek, de én pont ehhez hasonló mintákkal szeretnék foglalkozni. Segítenél azzal, hogy megírnád, hogy hol találtad ezeket?
Köszi: Judit

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 16:34   
2005-04-17 00:16, Ibolya:
-
Kedves Ibolya,

köszönöm szépen! Nagynénémtöl egy nagyon szép himzö könyvet kaptam mikor meglátogattam Budán és meséltem neki hogy gépi himzéssel kezdtem foglalkozni és szeretnék magyarosat is. A könyvet Lengyel György irta a cime Kalocsai virágok.

Meg kell vennem majd még a Bernina Designer programmot akkor tudok belöle scannolni és a gépre programmoztatni.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 18:16   
Bocsánat, hogy beleszólok, de ez tipikusan 18. sz-i ú.n. úrihímzés elsősorban gránátalma motívummal. Az erdélyi fejedelmek területén igencsak dívott. A középsőhöz annak idején aranyszálat használtak, tehát ami a képen sárgának tűnik, az nem az, hanem arany. A gránátalma motívum aztán megjelenik a 19. sz-ban a népi hímzéseken is különös tekintettel az írásosra (Kalotaszeg).
Technikájában és színhatásában legjobban a vásárhelyi népi hímzés őrizte meg az úri hímzés jegyeit. Amúgy egyházi felhasználásban él még tovább a mai napig (oltárkendők).

http://www.fejermmk.hu/images/himzeskepek/05P.jpg
http://images.google.de/imgres?
Andreának ajánlom továbbá hímzés témakörben az alábbi levelező listát:
http://hungaria.org/hal/hungarian-needlework/index.php?halid=5&menuid=146

ibolyai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 17:51   
Szia, Ibolya,

Csodalatos ez a szekely minta, nagyon tetszik nekem. Noha nekem sincs idom ra, azert remelem egyszer (hamarosan) lesz - nem tudod veletlenul honnan lehetne anyagra festve ilyen vasarolni?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-17 00:16   
2005-03-30 02:19, andi_usa:
-
Kedves Andrea,

Régi székely motivumokat találtam neked.
Image hosted by Photobucket.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-30 02:19   
2005-03-28 11:16, Ibolya:
-
Kedves Ibolya,

nagyon szép nyuszi, gratulálok! Kötöttet sose készitettem, régen mikor lányunk kicsi volt szines keményebb papirbol készitettem neki asztali diszeket husvétra amiket nagyon szeretett.

Az idén nagyon szépeket kaptam töle, egy cserép rozsaszinü tulipánt és egy husvéti kosarat benne egy chenille nyuszival (ilyet sose láttam, csodásan puha!) Lindt Truffes tojásokat és egy roszaszinü nyuszi alaku habfürdöt.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-28 11:16   
Kedves Andi,
Itt küldöm a saját nyuszimat. Ezt még otthon köttem és evel a nyuszival, annyira sikerem volt hony még nagyon sokat elajándékoztam belölle. Ma a pirostojások között van a helye. Mind ahogy korrában is irtam most nincs rá idöm kötni.

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 16:03   
2005-03-11 05:17, andi_usa:
-

Nagyon kedves vagy Andi, bekukkantok majd mikor több idöm lesz. Bisztos érdekes dolgokat lehet látni.
Amugy gratulálok, nagyon szép a kézimunka amit itt bemutattál. Nekem sajnos erre nincs idöm.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-11 05:17   
2005-01-05 18:11, Ibolya:
-
Tudtok-e segitteni egy ötlettel, hol tudnék egy teritöt megvásárolni?

http://www.folk-art-hungary.com/embroidered-tablecloths.asp

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 22:41   
Martha Stewart kikerült az 5 honapi börtönböl és egy divatos horgolt szürke poncho volt rajta amit a börtönben készitett neki egy uj ismeröse. Gondolom ebböl is üzletet fog csinálni mert mindenki olyat akar most!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 20:40   
2005-03-07 20:23, Zuloaga:
-
Férjem is azt kérdezte, mikor találják ki az olyan varrogépet aminek az ember megmondja mit varrjon, és megteszi!

Tudod mi a bécsi divatiskolában olyan régi lábbal taposhato Singereken varrtunk elektromosság nélkül. A computerizált varrogépben be lehet állitani az öltéseket amiket az ember legtöbbször használ és nyomkodja, tanácsot ad milyen anyagra milyen tü, cérna és öltés kell söt oda tartja az ember a gombot és automatikusan helyes nagyságu gomblukat készit! Nekem sem volt eddig soha computerizált gépem. A himzést tudtommal egyedül késziti csak cérnát kell cserélni ha uj szint kér.

Engem pl. a himzésnél az is izgat, arra szeretném a csoda software-t hogy lefényképezzem a kézi himzéses magyaros párnát amit apai nagymamám készitett nekem és ujra megcsináljam. A himzö cérna lekopott rola több helyen és az anyag kezdett szétmenni.
A hátát már kicseréltem uj anyaggal az elejét pedig probáltam ovatosan összevarrni ahol mállik szét. Image hosted by Photobucket.comImage hosted by Photobucket.com

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 20:23   
Remélem otthoni feleim ezt most nem látják, hisz több szabó is van a családban ... annyit azért tudok, hogy a szabászat és a hímzés az két külön dolog, ettől függetlenül béna vagyok mindkettőhöz ... azért mégis megkérdezném, milyen egy computerizált varrógép? mertha csak be kell programozni és mindent megvarr balesetmentesen magától, akkor az csúcs ... (a balesetmentességet azért helyezem előtérbe, mertha emlékszik még valaki az otthoni általános iskolás gyakorlati foglalkozásokra én majdnem odavarrtam a segítőkész tanárnőm ujját, mert a pedálhoz elképzeltem egy autópályát és ...)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 19:55   
Tegnap éjjel a Délafrikai Bernina websiten voltam, ingyenes himzéseket szedtem le, egy havasi gyopárt és egy zergét, és varromintákat is, az volt a jopofa, hogy volt német és angol leirással. Megnéztem a német Bernina árakat is német honlapokon, ott kimerik irni a émet Bernina oldalon is, (itt tilos) és láttam ott mennyivel olcsobbak a gépek és a software is.

Ez europai honlapokra kereséssel jutottam mert kerestem magyarázatot az ArtLink software-re amit ott jobban elmagyaráznak.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-07 19:11   
Ilyen himzökártyát lehet kapni a Bernina Artista 165E-hez:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 17:18   
Senki sem varr itt? Senki se himez varrogéppel? Kerestem magyaros himzö mintát is de egy magyar honlapon csak átlagos mintákat láttam amit ingyen adtak, le is szedtem egy malacot, még a szinei is borzalmasak! Meglepett az is hogy a svájci Bernina honlap milyen egyszerü kis valami és mennyivel kibövitettebb az amerikai!

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 05:53   
Zugott a fejem a napokban amig párommal járkáltuk és kikérdeztük a környéki varrogép üzleteseket a computerizált himzö/varrogépekröl (közben itthon pedig böngésztem orák hosszat az Interneten az informáciokat a külömbözö gépekröl).

Kivéve egynél, aki ázsiai volt és alig makogott angolul! Nem akartam már oda olyan messze lemenni, kértem férjemet hivja fel és kérdezze meg milye van, mondta van egy Elnája de nem tudja a modell nevét! Volt neki egy régi Elna Envision 9006-os de hiányzott belöle darab (és azért akart $ 900.-at!!) mire mondta, ö azt meg tudja rendelni. Nem szoltam semmit, de itt az a másik régi Elna amihez meg lett rendelve az angol használati utasitás és a spulnizo rész ami letörött és a mai napig nem kaptuk meg!

Külömben mosolyogtam férjemen ahogy ovatosan szakkérdéseket tett fel a computerizált részröl csak itthon jöttem rá, hogy nem igen érti hogy müködik a himzés minta transfer az Internetröl a varrogépre vagy annak a kártyájára és melyik márka milyen memoryval müködik!

A legjobb volt a második látogatásunk a helybeli Bernina üzletben, nem volt ezuttal ott a tulajdonos és az alkalmazott nö hosszan elmagyarázta nekem a Bernina Artista 165E-t ami ott volt nekik kiállitva és amit nézegettem az Ebayn. Persze neki azt nem mondtam, ö azt hitte majd megrendeli nekem $ 3199.-ért plusz a software $ 159.- ahogy mondta. Náluk egy használt Babylock volt $ 800.-ért (a nö aki vette 6 hét kurzus után becserélte másra szoval elég uj. Ugyanazt ujonnan ök $ 999.-ért adják), de arrol már a kezdetben olvastam hogy csak egyfajta himzöcérnát tolerál, a többit tépi! Feltünt az is, milyen sok Brother himzögép kerül refurbished az Ebayre és milyen sok elado Singer van, de olvastam, hogy azok konkursba mentek és valami ázsiai cég vette meg öket.

Több helyen mondták az eladok, hogy nagyon sok nöt összezavarja a computerizált varrogép, mondtam elhiszem, soknak a computer maga is tul komplikált.

Ma megvettem a 2003-as modell Berninat az Ebayn, Floridábol jön Fedex Groundal ami kb. 1 hét. A könyvet külön küldi az eladonö Priority Maillel, az hamarabb itt lessz, addig tanulhatom. Már be van minden tervezve, a fájl transfert a régi Toshiba laptoppal fogom csinálni mert nem fogom ide cipelni a varrogépet!

Ez van a gépbe beépitve:

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 18:42   
Kinek van computerizált varrogépe mely himezni is tud?

Nagyon érdekel és nézegetem öket az Ebayn, de eddig az Interneten nem találtam sok ismertetöt hozzá, csak itt-ott adatokat. Pl. azt hogy nem jo az olyan modell, amit a computerhez kellene csatolni (nálam nem is férne el itt a varrogép!). Olyat keresek amin tervezni is tudom a himzési mintát, pl. magyaros motivumot himezni, párnát, abroszt, vagy katica bogarat.

A most kapott Elna Carinához még mindig nincs használati utasitásom, de tegnap végre sikerélményben volt részem és rájöttem ad egy felül hogy kell befüzni, ad kettö mire kell állitani hogy a diszöltés a betett karikával müködjön. Eddig a 18-bol sikerült 5-öt venni, hármat az Ebayn nyertem meg, de még sok hiányzik, varro láb is. Tegnap eladtak egy komplett Elna Carinat $ 380.-ért az Ebayn, érdekes, a sokkal ujabb computerizált himzögép 600.-ért ment el. Lehet hogy sokan viszorognak és inkább a kézzel beállithatot választják?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 18:34   
2005-01-28 09:25, Ibolya:
-
Mikor a a tetö alatt eltett dolgokon mentem át hogy visszapakoljam az emeletre miután lányomék kiköltöztek, megtaláltam a gyüjtött fekete pamutot is. Most elkezdtem TV nézés közben horgolni a ponchot amit lányom karácsonyra kért. Karácsonyra az Ebayn vettem neki egyet amibe nyusziször van belehorgolva, de tudom neki mennyire értékesebb amit én csinálok, igy majd lassan, de elkészül az is.

Persze ha kimeritem a kezemet tapéta leszedéssel, akkor nincs eröm horgolni. Egyenlöre szünetelek azzal, mert fent nem fütünk, ha megin süt a nap akkor kibirhatobb fent és akkor folytatom a renováciot. Addig eladok az Ebayn.

ethel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 07:40   
Szeretnem megkerdezni ki tudja betartani azt a szabalyos idobeosztast amit a dal mond"8 ORA MUNKA, 8 ORA PIHENES, 8 ORA SZORAKOZAS".
Ha nyolc orat dolgozunk a munkahelyunkon (esetenkent 9-12 orat),ezt meg otthon megpotoljuk meg 3-4 oraval(hazimunka:mosas ,fozes ,takaritas+bevasarlas),marad meg kb.nyolc ora, ezt mire lehet beosztani ,pihenesre vagy szorakozasra .A pihenes az kell mert nem vagyunk robotok hogy megallas nelkul tudjunk dolgozni.Szorakozni ,kikapcsolodni is kellene mert valahogy a szervezetunk is megunja az egyhangu robotolast ,s egyszer "kikapcsol"minket,akkor meg vege mindennek.
Mikor jut idonk meg kezimunkazni?En is nagyon szeretek varrni ,kotni ,horgolni,de sajnos az utobbi idoben en se csinaltam egyiket se.Sajnos ,de ez a fajta ido toltes elmarad.....hogy meddig azt nem tudom.
Meg aztan meg ide a MON-ra is be kell nezni ,vagy nem ? Nekem nagyon tetszik az ide latogatok velemenye ,hozzaszollasa a kulombozo temakhoz.

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 06:27   
2005-01-29 03:54, fellegvar:
-
Csatlakozom en is az elöttem szolokhoz. Mikor ket kis fiammal elvonultam a hegyi otthonunkba, mindenre volt idöm: a gyerekekkel jatszani , hosszu leveleket irni, setalni, es kötni, pedig nem vagyok a kezimunkazo tipus. Minden alkalommal egy pullover a fiuknak ugy mellektermekkent...
Azota minden megvaltozott, en allitolag november ota olyan felnyugdijas lettem, de idöm most meg kevesebb van, sajnos regenyt kene irnom ahhoz koran reggel, ha felsorolnam

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-29 03:54   
2005-01-28 09:25, Ibolya:
Sajnos Andi erre manapság nincs már idö.
Ha 25 evvel ezelott valaki azt josolta volna nekem , hogy nem fogok tobbet kezimunkalni , kinevettem volna ... En , aki himeztem (meg irasost is ), horgoltam , kotottem , makramet keszitettem , nem tudtam elkepzelni az eletemet anelkul ... Nekem az kikapcsolodast jelentett es sikerelmenyt , nem tudtam belefaradni es megunni sem ... Es , neked van igazad , Ibolya ... Kinek van erre manapság ideje , ha dolgozik is es napi min. 4 orat ingazik ? A hetvegen mosni , fozni , takaritani kell (es egy kicsit MON-ozni ) Mire marad meg ido ? Utazas kozben es lefekves elott olvasok ( arrol , sem lehet lemondani ) Sajnos ... elmaradt a kezimunka ...

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-28 09:25   
2005-01-28 08:25, andi_usa:
-
Senki sem kézimunkázik már? Kimerült a kreativ ihlet?
-
Sajnos Andi erre manapság nincs már idö. Régebben sokat köttem magamnak meg másnak is, de miota nyugaton élek, elmaradt. Arra konzentráltam az erömet meg az idöt, a nyelvet megtanulni, németül olvasni, meg a munkahelyemen is sokat kellet dolgozzak meg tanuljak az itteni "munkapiacon" "up-to-date lenni". Már két éve fonalat vettem de nem érek ká köttni. Amiota a MON-ra rátaláltam, kissé megváltozott a szabadidöm, és nagyon örvendek hogy benneteket megtaláltalak. Igy 15 éve újra egy magyar könyvet vettem kezemben. Nagyon jó érzés volt...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-28 08:25   
Senki sem kézimunkázik már? Kimerült a kreativ ihlet?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 21:41   
2005-01-05 20:39, Mary:
-
Köszönöm Mary, eggyelöre ott a gobeshop-ban még nem találtam azt amit keresek, de majd még bemézek oda, hátha szerencsém lessz..

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 20:39   
2005-01-05 18:11, Ibolya:

Kedves Ibolya!

Itt találsz´ilyesmiket:

http://www.gobeshop.com/index.php?cat_id=1

Mondjuk, az általad említett méretet nem láttam, de e-mailben meg lehet kérdezni, hogy van-e.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó