2018. június 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Kézimunka
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 20:08   
2005-01-05 18:43, Pompéry Berlin:
-
Köszönöm Judit a gyors választ. 1.20 m átmérö az asztalom, akkor az 1.60-1.70 m átméröje kell hogy legyen.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 18:43   
2005-01-05 18:11, Ibolya:
-
Rengeteg tippem van. De elöbb mondd, mekkora legyen?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 18:11   
Édesanyám egy régi erdélyi hagyományos irásos párnát ajándékozott és most egy hozzá hasonlo aztalteritöt szeretnék melléje. Sajnos az irásos kézimunkához nem értek. Tudtok-e segitteni egy ötlettel, hol tudnék egy teritöt megvásárolni?
Image hosted by Photobucket.com

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 20:57   
Következö projekt, ezt a meglevö jade fülbevalokat meghosszabitom a jade gyöngyökkel amik lejöttek a karkötöröl mert éppen olyan picik mint a fülbevalon.

Készen van ez is:

Ezek után átváltok más kézimunkára, honlapkészitésre.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-29 20:48   
Az ékszer átalakitás is kézimunka.

Nagyon örülök neki, kész a karkötöm! A karkötö az Ebayn küldéssel együtt $10.74 volt, 12K. A korál gyöngyöket is az Ebayn vettem, 6 darab 6mm-es volt küldéssel $9.70.

Ilyen volt elötte 4mm-es jadéval

A korálok 6mm-esek.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 05:45   
2004-12-23 05:11, fellegvar:
-
Kedves Katica,

Te is gyüjtöd a katica bogaras holmit?

Ez most igazàn gyors munka volt, nem olyan hosszadalmas mint a kötény, potholder és a mitten, hisz azokba még pàrnàzàst is steppeltem. De furcsa hogy ilyen rá
vasalhato katica bogarakat nem lehet itt helyben kapni, az Ebayn is csak az az egy hirdetés volt..

Az általam horgolt ponchobol egyenlöre semmi sem lett, annyira fáradtak voltak kezeim az elmult napokban, hetekben, majd az ünnepek után talán megprobálom, addig kapja a készen vetteket az Ebayröl. Az egyik különösen bájos ami New Yorkbol jött és nyusziször csikokkal van.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 05:11   
2004-12-23 04:56, andi_usa:

Kedves Andrea !

Es nekem ezt most mar csak nezni szabad ! Latod milyen vagy ?! Kicsalod belolem a rosszat Most irigykedhetek megint ...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-23 04:56   
Sokat szaladgáltam, de végül a Mervyn's áruházban találtam fehér kis konyha törülközöket. A Marshalsban csak bordo volt és krémszinü, egyik sem passzolt. Most kész az ajándék, 6 darab, 3 az anyaggal amiböl a kötény és a pot holder és a mitten készült. A másik három pedig az Ebayn vett rávasalhato kész plecsnikkel.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 19:20   
Húha, kedves Espa, inkább maradjon legközelebb darabos az a krumpli, minthogy kötözésre szorulj! Még szerencse, hogy legalább jól sikerült a kenyér...

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 19:07   
2004-11-07 17:53, espa:
-
Vannak kimondottan veszélyes háztartási gépek! Én a multban a baloldali hüvelykujjamat vágtam be az elektromos kenyér szeletelö géppel amikor siettem! Az elsö kicsit meglátszik, a második esetnél kinyomott káposztalét használtam ami ténleg segitett a gyogyuláshoz és nyomtalanul eltünt a helye! Krumplit a Cuisinart food processorban keverek össze, azt nem lehet meginditani a teteje nélkül igy baleset sem lehet! Ha nincs kedvem mosogatni akkor pedig van a kézi krumplitörö szerszámom ami tompa.

Tegnap voltunk férjemmel a Qualityban de se kész ponchot nem találtunk se fekete pamutot! Pedig határozottan emlékszem hogy amikor még nem kellett, láttam mindkettöt!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 18:25   
2004-11-07 17:53, espa:
- az ujjammal kapartam ki. Közben véletlenül megnyomtam a gombot (még be volt dugva a konnektorba)

Jujjj !! Ez nem vicc !!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-07 17:53   
Csak a poén kedvéért irom ebbe a topicba:
Szóval, mint a rendes helyén irtam, kenyeret sütöttem ma. főztem hozzá három szem krumplit, amit egy mixelővel pépesitettem. A mixelő kése tele lett a masszával természetesen, amit az ujjammal kapartam ki. Közben véletlenül megnyomtam a gombot (még be volt dugva a konnektorba)
A többit nem mesélem el.
nem kell visszavarrni az ujjam.
Most fogunk 3-szor kötést cserélni.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-04 17:42   
Lányom hirtelen azzal jött, hogy szeretné, ha karácsonyra horgolnék neki egy fekete ponchot! Hordja még azt amit gyerekkorában csináltam, de az egy kicsit rövid, amelett nem passzol a szine miatt mindenhez.

Az az üzlet, ahol gyerekkorában a pamutot vettem, régen bezárt igy hirtelen nem is tudom, hol lenne kaphato a környéken!

Megnéztem az Ebayn, 10-es csomag pamut $ 35.- lenne, kész horgolt poncho viszont viszont már $ 15.-ért is kaphato. Férjem közben ajánlotta a Qualityt hogy ott látott lecsomagolt pamutot, majd megnézem ott.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 19:44   
2004-10-08 19:24, zitazita:
-
Zita,

láttam sok magyar árust is az Ebayn, népmüvészeti tárgyakat vagy kristály poharakat árultak. Férjem viszont mesélte hogy van bolhapiac is Budapesten, itt árulnak Swap Meeteken is anyagokat, de rég nem voltam. Mostanában thrift storeokban is vettem anyagot, pl. a Hollywood hintára készült huzat anyaga onnan volt. $ 4.99 volt a 4 yard, olyan olcson sehol sem kapok!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 19:24   
Andikám!
Jó lenne Mo.-on is Ebay,hol van?.- az ecserit,vagy a Bazár újságot mondják nálunk annak????
Ha nincs,akkor hajrá Magyarok,csináljunk.
Ki van benne?
butaságokat mondok?????

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 17:00   
2004-10-05 16:20, zitazita:
-
Zita,

én is hasonloan jártam, elöbb sehol nem találtam itt katica bogaras semmit mikor lányom hirtelen elöjött kérésével, férjem is sokat loholt a tavasszal Budapesten, remélve ott inkább talál, akkor jutott eszembe megnézni az Ebayn s örömmel vásároltam. Vártam éppen a himzett rávarrhato Ebay katica bogarakra, de féltem nem jön meg idöben hogy azokkal készitsem a kötényt, mikor eszembe jutott bemenni ott a közeli anyagüzletbe ahol éppen megrendeltem a Sears alkatrészeket, amikre szükségem volt. Ebben az üzletben csak gyapotanyagok voltak, föleg quiltre, elöbb nem találtam de mikor kérdeztem vezetett be az alkalmazott egy mellékterembe és mutatta hogy van kettö, a másikon voltak más repkedök is. Sok szerencsét kivánok, hátha Te is sikeres leszel? Pár honappal ezelött az Ebayn is vettem katica bogaras anyagot, az halványsárga-fehér kockás minta alapon volt katica bogaras és kijött belöle egy kisebb abroszka és két szalvéta.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 13:25   
2004-10-06 17:25, adi67:
-
6/10/2004 17:23 bovi
Tenyleg..nagyon szep a terito!
-
Köszi andi, nekm is szép, föleg a sötét márványaszatalon jól mutat.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 17:25   
6/10/2004 17:23 bovi
Tenyleg..nagyon szep a terito!

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 14:14   
Nekem is van ehhez hasonlo

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 13:24   

Ez a szép romániai teritöm.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 08:32   
6/10/2004 8:23 bovi
Nagyon orulok hogy sikerult beraknod akepet,a Silk ribbonrol.Koszonom a segitseget,varom a fotot a makramerol.
Udv:Andrea

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 21:58   
Nem tudok kézimunkázni, de nagyon tudom értékelni.
Vettem M.o-on szeptemberben egy gyönyörü csipketeritöt, az az makramé, Nagyváradon készült! Bükfürdön árulta egy asszony, aki oda jár árulni Nagyváradról.
Majd megpróbámom lefotózni holnap.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 21:24   
2004-10-05 10:01, adi67:
-
Ismeri valaki a Silk ribbont?Nehany honappal ezelott talaltam a konyvre es nagyon szep dolgokat lehet kesziteni.Itt kulombozo szelessegu selyemszallagokbol lehet viragformakat ,betuket ,stb.ravarni flanell,moire,aida anyagokra.ha sikerul kuldok kepet.
-
Van mar kep is :

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 16:20   
Andikám!
Gyönyörű a katicabogaras anyag,megnézettem ismerősökkel Pécsett,Kaposváron,Budapesten lányommal nem találtak ilyen anyagot.
Ha valaki tud lelőhelyet Mo.-on,írjon,megirigyeltem,csudaszép.

adi67  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 10:01   
Ismeri valaki a Silk ribbont?Nehany honappal ezelott talaltam a konyvre es nagyon szep dolgokat lehet kesziteni.Itt kulombozo szelessegu selyemszallagokbol lehet viragformakat ,betuket ,stb.ravarni flanell,moire,aida anyagokra.ha sikerul kuldok kepet.

maria vajai  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 23:42   
Milyen ügyes mindenki. Én csak kötni tudok.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 17:56   
2004-09-22 14:10, Balu:
-
Balu,

nekem is tetszett az anyag habár nem volt választék. A szinek itt a képeken persze kissé sötétre sikerültek mert kezdett esteledni amikor fényképeztem. Majd kicserélem a képet ma késöbb.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 14:10   
Andrea)

Nagyon hangulatos anyagból varrtál és nem is akármit!Nagyon ügyes vagy.Nekem nagyon tetszik.)

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 08:52   
2004-09-22 03:00, fellegvar:
-
Gratulalok a szep munkadhoz . Tetszik az anyag is . Mi koze volt ehhez Davisnek ?
-
Köszönöm szépen. Davisnek a villanyáram lekapcsoláshoz van köze, amiatt is lett kirugva. Szidtam mikor cipzárvarrás közben ment el a villany. Remélem Schwarzenegger azt is hamarosan helyre hozza, mármint az villyanyáram szerzödéseket.

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 03:00   
2004-09-22 02:41, andi_usa:
-
(thanks to former governor Davis! )
-
Gratulalok a szep munkadhoz . Tetszik az anyag is . Mi koze volt ehhez Davisnek ?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó