2020. január 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Németekről
Új topik indítása   Üzenet küldése
 okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-13 17:12   
2004-09-07 07:04, Fredi:
-
... hogy a németeket pontosan az autizmus jellemezné a legjobban azt én is kétlem.
-

Féreértés ne legyen: Nem általánosítok, nem MINDEN németrôl beszélek, és nem akartam sérteni senkit sem. Az autizmus egy pontosan megszabott hiányosságot jellemez, nem pedig karaktert. Lényegtelen; szeretem a németeket, semmi bajom velük. Minden embernek vannak autisztikus vonásai, kivétel nélkül. A mérce szabja meg, hogy mikor nevezzük annak. A németeknél ez szerintem kissé feltûnôen gyakran észlelhetô. Ez nem csak negatívum, de pozitívum is, ugyanis innen fakad a különleges precizitás és tervszerûségük.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 17:26   
Kedves Toeby!

A topik nyitasa csupan azert volt szukseges, hogy az Elet, Nemetorszagban c. topikban ne legyen off. A cimet en adtam ugyan, de jobb nem jut eszembe. Amennyiben a indito iras szerzoje javasolja, atnevezhetem termeszetesen.

En magam is ovatos vagyok a korabbi, fokent USAhoz, Svedorszaghoz fuzodo tapasztalatok miatt (lasd hulladekgyujto), es en se tartom legszerencsesebbnek a hasonlo temakat (de megint csak a korabbi tapasztalat beszel belolem, jelenleg itt nincs helyzet), de optimizmusom hatartalan, es odafigyelek en is.

Udv,

Hunor

Toeby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-08 16:25   
Halló Hunor!

Biztos vagy abban hogy e topik jó ötlet volt?

"A lengyelekröl? A románokról? Az ukránokról? A németekröl?" Mindegy, "csépelés" lesz a vége.

Jó csépelést!

Toeby

U. i.: Még ha kedvesezzük is egymást.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-07 07:04   
Kedves Judit,

érvelésed mint mindig, most is nagyon logikus. Ugyanebbe a sorba beillene az is, hogy nem minden román lop. Ettől függetlenül tény az, hogy Romániában, igaz nem csak itt, sokan lopnak. Ezek a sztereotipiák, nem korrektek ugyan, de szél fúvatlan nem indul, mind van bennük egy igazságmag azért.
Különben a németekről, mint minden népről, vagy talán helyesebben egyes tagjairól lehet sok jót, vagy rosszat vélni de, hogy a németeket pontosan az autizmus jellemezné a legjobban azt én is kétlem.

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 22:58   
Magam is úgy vélem, hogy egyre több autistát hord a hátán a föld. Személyesen érintett lévén ki vagyok hegyezve ennek felismerésére. Akiről korábban azt mondták, hogy különc, szórakozott professzor, magának való ember, felemás cipőt hord, "nerds" (ahogyan az ameriakiak mondják), azokról ma a legtöbb esetben megállapítaná az orvostudomány, hogy vagy autista vagy Aspergeres, de legalább is rendelkezik autista vonásokkal.

De azért egy egész 80 milliós népről ezt állítani? Ez legalább annyira túlzás, mint ahogyan az sem igaz, hogy mind a 80 millió kiváló tehetségű, de nem is mind tökéletlen. Ugyanúgy nem igaz, mint ahogyan nem minden férfi macsó, valamint nem minden magyar temperamentumos, nem minden olasz muzikális és nem minden orosz alkoholista. Csak így sebtiben ezek az előítéletek jutottak eszembe - rangsor, válogatás és a teljesség igénye nélkül.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-06 22:45   
OKMOKM1 UZENETE - NEM SZO SZERINTI PONTOSSAGGAL (atteve az Elet, Nemetorszagban c. topikbol):

"A velemenyem a nemetekrol - autisztikus tulajdonsagokkal rendelkeznek, ez a kiugro tehetseguk es tokeletlenseguk oka is.

En csak tudom, negyven eve elek itt."

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó