2019. szeptember 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Nátha kontra egészség
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-18 18:26   
2005-05-24 12:06, GTL2:
-
A Lepsim még megvan, ha valaki gerjed rá, mert mióta itt szepeg a fiókbn, azóta nem kellett.
GTL

GTL2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-24 12:06   
Az orszagokat ativelo natha kulonos tortenete.
Megerkeztem Bristolba, teljessegel azt gondolva, hogy aprilis vegen mar itt is lehet egy pulloverben rohangalni, annak rendje es modja szerint jol megfaztam.
Na az utipatikaban mi is talalhato? Hat van benne multivitamin, meg algopirin. Igen, de nincs benne kalmopirin es kopteto es orrcsepp.
Ja, Angliaban is vannak gyogyszertarak, hajra. Orrcsepp Otrivin spray, kopteto meg nem kell, mert nem tudtam mi a jo a keszletukbol, elmagyarazni meg nem sikerult, ja, es vazelin kenocs, a jo oreg vazelin keocs a kipirosodott trombitara.
Boltba be, C vitaminkent citrom, meg kamillatea, ja es spanyol testes vorosbor.
Kura ennek megfeleloen.... Hatott!
Igaz a vege fele vettem Lepsim-et, amit itt az ABC-ben is aruljak, de eltettem kesobbre.

Azert azota meg nem vetettem le a kabatot ami az utcan tartozkodast illeti, illetve gyorsan vettem egy esernyot is, amit eddig 3x hasznaltam.

GTL

barabera  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-20 22:32   
Sziasztok!Eleg elkeserito hogy az emberek mennyi gyogyszert fogyasztanak.Nem gyozom hangsulyozni ahova megyek,hogy ez nem jo..
En regota mar csak az epemre szedtem alkalmankent tablettat,de azt is beszuntettem,elkezdtem az aloe vera teajat inni ra.Azota nem gorcsolok,nem hanyok.
Kislanyom allandoan beteg volt,nathas a legkondi miatt.Neki az aloe vitaminokat adom,ezenkivul a teabol is iszik, es a gelt is hasznalja,jobban mondva en adom neki,a gyumolcslevebe ontve(anelkul eleg vacak ize van:( )O sem nathasodik mostmar!
Egyetlen dolog van amire oda kell figyelni,az immunrendszer tamogatasa. Ha az immunrendszered eleg eros,akkor egy natha vagy egyeb ilyen nyavalya meg sem fog kottyani,es a tobbi betgseget is konnyu legyozni. Teli nathas idoben igyatok minel tobb gyogy teat(akar aloa verat)sok gyumolcsot kell enni,allando kezmosas(hogy a amsok altal hordozott bacikat lemossatok).Erdemes a lakast is fertotleniteni egy egy fustolovel,alapos szelloztetesekkel.

sziasztok:bara

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-20 17:54   
Eddig eleg jol sikerult atveszelni a telet ... Erre pentek ejjel erzem , hogy valami nem stimmel ... Szombat reggel elkezd csepegni az orrom es azota olyan "dathas" vagyok , hogy alig birok szuszogni , beszelni ... Csak nyogdecselek nagyokat ... Igy telt el a draga varva-vart hetvege . Pruszkoles , szuntelen trombitalas es a vele jaro nyomorusagos erzesek ... Mikor lesz mar szep ido is ???!!?? Bru-hu-hu-hu !

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 20:58   
2004-09-29 20:07, GTL:

"de a csattanó, a poén, a katarzis, a pozitív végkicsengés, a happy end, az hol maradt?

Figyelj, a placebóhatás az nálam kevés!"

Hogy milyen igényesnek taccccik ma lenni!
Adom itt a gyógyító jó népi bölcsességeket tanácsként, aztán még nem is elég jó, mert jobban taccik, ha tüssssszöghet kegyed!

Na jobbulást, megyek a főzöcskébe, ott talán megfogadják keservesen kipróbált, megkóstolt és verejtékes munkával begépelt receptjeimet.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 20:15   
2004-09-28 21:48, bovi:
-
"Nem!!!
Ma itt volt a doki férjemnél az allergiája végett és egyúttal beadta neki az évi grippe elleni injektiót.
Nagyon benne volt, kinálta mindjárt nekem is, "
-

Ja, így könnyű, hogy lövitek magatokat...!

GTL
éljeneek soká a hipochonderek!!!

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 20:11   
2004-09-29 16:23, zitazita:
-
Bayer aspiryn,C.vitamin ,Béres csepp,biztos gyógyulás,ja még rengeteg tea.

-
Ettól nagyon hamar meggyógyulok, a Bérestől meg legközelebb nem tudok náthás lenni, tehát ne lőjünk azért túl a célon...

Köszi azért kedves a törődés!
GTL
törődjünk egymással, de ne csak egy mással...!

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 20:07   
Kedves Kertészlány:
-
kifogyott a tinta, vagy mi történt? a lényegre kedves légyszives, arra mikor kerül sor? Az irányultság már kellően fókuszos, de a csattanó, a poén, a katarzis, a pozitív végkicsengés, a happy end, az hol maradt?

Figyelj, a placebóhatás az nálam kevés!

GTL
hiszek a gyógyulás gyógyító erejében...

ui: ha meg nem kezelem magam, senki sem hiszi el, hogy jajaj milyen beteg is voltam!!

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 20:05   
2004-09-28 22:40, fellegvar:
-
2004-09-28 21:33, GTL:
Na várjál,...
Ez még a fele sem volt a bajoknakaja...
Legközelebb majd írok arról fülzűgásról, ami a sok üléstől keletkezik a bal bokámban és átsugárzik a szélső fülembe!

GTL
melik fülem cseng???!

zitazita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 16:23   
Bayer aspiryn,C.vitamin ,Béres csepp,biztos gyógyulás,ja még rengeteg tea.

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 23:01   
2004-09-28 21:36, GTL:

A kezedbe egy nagy bögre forraltbor, a lábodat meg áztatgasd egy nagy lavór forró vízben, kortyolgasd a bort, sziszegj, hogy milyen forró a lábvíz, azután kalapot az ágy lábára, a tiédre meg vastag zoknit és be az ágyikóba!
De ha nem kezeled egy hét alatt ki lehet belőle kecmeregni.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 21:48   
2004-09-27 23:26, GTL:

Most mivan?!
Senki sem náthás?

Nem!!!
Ma itt volt a doki férjemnél az allergiája végett és egyúttal beadta neki az évi grippe elleni injektiót.
Nagyon benne volt, kinálta mindjárt nekem is, de köszi, mondom én nem fogok megfázni
Remélem!

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 21:41   
2004-09-28 21:36, GTL:

Tudod én csak egyszer vagyok egy évben megfázva: január 1 -től december 31-ig!

Én általában 30-35 fokban szoktam náthás lenni, meg torokgyula is persze, mert kevesebbel nem érem be, ha ránéztem egy jó fagyira.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 21:36   
2004-09-28 20:25, Kertészlány:
-
jobbulást!
-

Nagyon szépen köszönöm!

Alakul...
Tudod én csak egyszer vagyok egy évben megfázva: január 1 -től december 31-ig!
GTL
de hogy csak én...?!!!

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 21:33   
2004-09-28 02:47, fellegvar:
-

"En azt hiszem , hogy te mezitlab alszol !?! "
-

Puff neki! Leselkedtünk? leselkedtünk?
Hát még ha elmondom, hogy nem tudom magamon elviselni a pizsamát!
Az előzőből éppen kijövök, erre jön ez a buta hideg, begyújtani még nem volt szivem, egész nap itthon meló, átfázik, tüsszög, meghűl, orra folyik, gyógytea, pezsgótablette, citrongy, zsebkendő, köptető, feje fáj, közérzete sz-r, izmai sajognak, szédül, gyorsan felejt, nehezen tanul... Ja ez nem a náthától...

GTL
már javulok ám...

Kertészlány  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 20:25   
-

jobbulást!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-28 02:47   

Már megint tüsszögök!

-

En azt hiszem , hogy te mezitlab alszol !?!

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 23:26   

Most mivan?!
Senki sem náthás?
Mindenki kicsattan az egészségtől?
Nem értem, nincs itt senki más hipochonder rajtam kívül?
Tessék! Már megint tüsszögök!

GTL
gyógyítsuk a gyógyíthatót!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-18 00:07   
De amíg ezt mondta, izzadott biztosan keményen, nem?

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 23:53   
2004-09-17 23:43, Mary:
-
Hindu köhögös elleni recept, férjem volt hindu kollégája ajánlotta, frissen darált fekete borsot összekeverni mézzel s egy adag egy teáskanál! Férjem kiprobálta s mondta, ez hinduknak valo, akik birják az eröset!

Mary  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 23:43   
Mary-mama receptje köhögés ellen:

Vegyünk egy szép fekete retket (Erdélyben ismeretes, a németek ránduljanak ki a török zöldségeshez). Vágjuk ketté, faragjuk ki a bél nagy részét, aztán tányérra állítva öntsünk bele egy-két kanál (nagykanál!) mézet. Kb. egy nap állingálás után a retek levet ereszt, összevegyül a mézzel és ezt kiskanállal, szirup módjára, kell bekapni. Mondom, bekapni, nem nyalogatni, kóstolgatni, mert brrrr..... Jó a köhögés ellen, felszabadítja a hörgöket.

Kemény lelküeknek: forró sört (nem írtam el magam!) kell inni, nem árt, ha egy hagymát fözünk bele. Utána belecsomagolózni egy vastag paplanba. Másnap ágynemüt mosni. Ilyen egyszerü.

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 23:14   
2004-09-17 11:07, ubuge:
-
" Főleg azért, mert hideg, esős az idő mifelénk, annyira, hogy szinte még a politikusokat is sajnálnám kiküldeni a szabadba. "
-
A kiskutyust pedig eszedbe se jusson, mert tudod az állatkínzást már itthon is büntetik!

GTL
mentjük a menthetőt...

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-17 11:07   
Köszönöm a bíztatást, meg a bacilusokat. Jelentem, valamivel jobban vagyok, s jön a hétvége is, amikor valószínűleg nem fogok semerre mászkálni. Főleg azért, mert hideg, esős az idő mifelénk, annyira, hogy szinte még a politikusokat is sajnálnám kiküldeni a szabadba.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 20:43   
Espa)

Az Aspirin-t is vízben oldott állapotban kell fogyasztani.Pelyhekre esik szét és nem bántja a gyomrot.)A lényeg hogy használjon és ne sokáig kelljen fogyasztanunk.!

No igen az omega3 !Bizony ,azt a két betegséget amit leírtál valóban kizárja na és többit meg megfékezi.Sok jó hatása van,igazad van!

GTL  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 20:27   
2004-09-16 11:30, ubuge:
-
"Beiratkozom én is a klubba."
-
Tudod nekem az tűnt fel, hogy láttam a pici kis baktériumaimat útlevélért sorba állni!
Lehet, hogy elugrottak hozzád? Tőlem ugyanis a sok együttérző levelet olvasva visítva menekültek!

GTL
gyógyítsuk meg ubuge-t isss!

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 17:24   
2004-09-16 07:39, Balu:
-
Espa)

.A salyciltartalom miatt a gyomornyálkahártyát kikezdheti és fekélyt vagy savasodást okoz sajnos
---------------------------
Csak pezsőtablettát!!!
Amit vizben felold az ember és megissza.
Az nem károsit. annyira. Állitólag.
azért nem eszem én sokat. De bármi bajom van ezzel gyógyitom
De egy biztos: akkor kell bevenni, amikor KEZD a torkom kaparni. Emiatt állandóan van a táskámban, és uton-utfélen beveszem. Később már halottnak a forró csók.

azt szoktam mondani: ártani nem használ

Viszont remekül megállíthatja a vérrögösödést,gyorsítja a keringést és lassítja a vérsűrűsödését
---------------------
Erre az omega3-at eszem. 6 éve. Biztos, hogy infarktusban, stroke-ban nem halok meg.

LauM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 17:09   
Én júliusban és augusztusban voltam nagyon meghülve,de annyira rászállott a torkomra ,hogy még beszélni sem tudtam.
Éjjel pedig nem tudtam aludni ,mivel minden levegö vételnél köhögnöm kellett,már a végén levegöt sem tudtam kaptam.

Jó gyógyulást kívánok nektek!!!!

kaytee  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 17:00   
2004-09-16 11:30, ubuge:
Ha ezen gondolkoznod kell, tényleg nagyon beteg lehetsz.
Először aszpirin, aztán kalap, holnapra már a szemed is kétfelé áll!
Jobbulást kivánok minden prüszkölőnek.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 11:30   
Beiratkozom én is a klubba. Önmagam romjai alatt heverek, az orrom facsar, a torkom fáj, bámulok ki a fejemből. Most azon gondolkodom, hogy aszpirinnal, vagy kalapkúrával kezeljem magam.

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-16 07:39   
Espa)

Aspirin..valóban remek tabletta ám van egy nagy veszélye.A salyciltartalom miatt a gyomornyálkahártyát kikezdheti és fekélyt vagy savasodást okoz sajnos..Nem jó huzamos ideig vagyis renszeresen szedni!

Viszont remekül megállíthatja a vérrögösödést,gyorsítja a keringést és lassítja a vérsűrűsödését.A salakanyagok is hamarabb távozhatnak ezáltal.Talán innen a rákmegelőző hatása?

Tény hogy kellemesen izzasztó hatása hamar gyógyítja a náthát!)

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó