2018. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Család, szabadidő, érdekességek >> Borok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 sycamore  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 23:45   
2005-08-13 23:33, poe:
Szia poe!
Nem borozgatsz egyedul!Virtualisan en is veled vagyok!En a rajnavogyit kultivalom ilyenkor estenkent!.
Cheers.......
-

Hallo, van itt valaki? Mindenki nyaralni ment?
Na mindegy, leülök kicsit itt a kerthelyiségben, hallgatni a tücsökzenét, hátha jár erre walaki. Hoztam fel egy üveg bort a pincéből, kicsit poros az üveg, a millennium évéből való. Balatonaligai Zenit, töppedt szőlőből készült félédes fehér bor.
Poharat is hoztam hozzá, ha akadna aki pertut inna velem. Új magyar találmány egyenest a szabadalmi hivatalból.

Pertu pohár
Két üvegpohár egy talpon. Mindkét pohár külső kontúrjára épített szívószállal. A poharak italtartalma független egymástól.

itt találtam

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-13 23:33   

Hallo, van itt valaki? Mindenki nyaralni ment?
Na mindegy, leülök kicsit itt a kerthelyiségben, hallgatni a tücsökzenét, hátha jár erre walaki. Hoztam fel egy üveg bort a pincéből, kicsit poros az üveg, a millennium évéből való. Balatonaligai Zenit, töppedt szőlőből készült félédes fehér bor.
Poharat is hoztam hozzá, ha akadna aki pertut inna velem. Új magyar találmány egyenest a szabadalmi hivatalból.

Pertu pohár
Két üvegpohár egy talpon. Mindkét pohár külső kontúrjára épített szívószállal. A poharak italtartalma független egymástól.

itt találtam

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 18:56   
2005-07-03 08:11, espa:
-

A Dunavaron kivul amiböl Chardonnay es Pinot gris van, lehet kapni meg Chapel Hill-t rhine-riesling sauvignon blanc es oaked chardonnay en nem ertem ezeket a muszavakat de a katalogusbol neztem ki, es
meg egy erdekesseg:
Chateau pajzos felliteres esszencia uvege 2999 svedkorona ami kb 300 euro
az Oremus tokaji pedig 1019 korona 500 ml.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 18:29   
Borvizforras Erdelyben

http://img.photobucket.com/albums/v157/bebyke344/DSC00067.jpg

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-03 08:11   
Beirom ide az otletemet, hatha valaki (Pompery Judit ? ) hasznalni tudja.

Norvegiaban (a kornyekunkon) egy fajta magyar feherbor kaphato (Dunavar)es asszem ket fajta voros.
Ezt abbol is gondolom, mert amikor vendegek jonnek hozzank, nagyon kedvesen magyar bort hoznak.
Viszont a Skandinaviaban olyan nagyon alkalmazott 3 literes kartonban nem lehet kapni. Nem tudom miert? Ha valaki tud erre hatni, tegye meg, hiszensokkal tobbet el lehetne adni, ha 3 literes kartonban arulnak.

espa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-09 07:00   
A mit főzzünk... topicban emlitett előadás miatt (azt mondta a professzor, hogy a napi kb 2-3 dl bor nagyon jó hatással van többek között a koleszterin szintre is) tegnap elővettem egy palack vörösbort (Villányi Kékfrankos) és gondoltam akkor hozzáfogok napi 2 dl-t inni.
Nem tudok
Nem kivánom

Jaj Istenem! már azt sem???

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 19:12   
2005-05-08 16:59, poesje:
-
borfiúi állásra

Rendben van, megpróbálhatjuk. Egy feltétellel: ha keres az ifjú valami normális cipőt magának.
Talán Rigó kartársnő tudna ajánlani valamit.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 17:33   
Alkoholmentes bort iszom en is, eddig ketfelet kostoltam egy olaszt ami roppantul izlett( ezert termeszetesen kivontak a forgalombol) es most egy ausztralt kostoltam meg, a neve : Billabong ez is finom volt . A csalad minden tagja megkostolta es a vélemenyuk: nagyon finom csak kicsit gyenge

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-08 16:59   
Kedves borozótulajdonos Perec

Szíves engedelmével ajánlanám unokaöcsémet borfiúi állásra az Ön borozójába, próbálja ki kérem, hátha beválik. Ma ingyen dolgozik, holnaptól majd meglátjuk....

Hm nem rossz önthetek?
kint esik, a kerti padon üldögélö hölgyek betérhetnének ide is csevegni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 16:27   
Hurrááá ez jó hír.

Egyébként tegnap Németországban voltam, borbevásárlást is eszközöltem. Mivel a párom nem iszik alkoholt ( meghagyja a részét elözékenyen nekem ) találtam neki alkoholmentes bort, vettem egy üveg vöröset, egy üveg fehéret. A minöségröl még nem tudok nyilatkozni, várjuk az elsö kerti grillpartyt, amikor majd megkóstolja.
De legalább csinosabb lesz majd a borosüveg elötte az asztalon, mint a vizespalack

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 15:59   
Alleluja, lehet borral is böjtölni

http://www.nlcafe.hu/cikk.php?id=244&cid=17346

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 11:21   
2005-04-14 10:38, Perec:
van a spanyoloknak egy saját üdítőjük, ami a 7UP-ra hasonlít, úgy hívják, hogy gaseosa (a Vali, ha itt lenne, tudná, de valahol Pesten kóboról ) ... nos (különösen délen) ismert az un. vino de verano, azaz "nyári bor" (de hülyén hangzik) kevés bort (ami eleve gyenge és inkább mondhatni kommersznek) felöntenek ezzel a gaseosával ... nyáron valóban kellemes és üdítő ...

aztán ott van ugye a sangría - hogy abba mi minden kerül! ah ... és nagyon finom (nem azok a bolti tetra brikben árultak, hanem, amit úgy csinál az ember) ... nekem sajnos első "túl mámoros" élményem is ehhez kapcsolódik

persze borszakértőknek ezek löttyek, hisz ismétlem az ilyen kotyvasztott italok "olcsó" borokból készülnek ...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 10:38   
2005-04-13 15:29, Zuloaga:
-
A spanyol megkímélte magát ettől.
A borba mást önt, ha úgy esne jól neki, hogy ...

Pl. mit?

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 17:53   
A borvizröl: http://epa.oszk.hu/00000/00030/00191/datum04915/cim204918.htm

"Rendes italuk a borviz, igen ritka hely levén, hol savanyu vizforrás nem találtatik. – Szeszes italuk pedig a pálinka, bort csak ritkán, és a vagyonosabbak ihatnak, minthogy ők magok az éghajlat miatt nem termeszthetik. Búza, rozs, árpa-kenyérrel élnek a szerint, mint módjuk van benne. A háromszéki, alcsiki buzák hiresek, a krumplit nagyban termesztik, pityókának nevezik, kenyérliszt közé is megreszelve vegyitik, és különféle étkeket főznek belőle, sütve is eszik."

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 17:08   
2005-04-13 14:34, ubuge:
-
A németek meg igyák a szénsavmentesüket, én úgysem cserélném le egyiket sem egy kis jó borszéki, csíkszentmihályi, gödei, bibarcfalvi, szelykei, korondi satöbbi buborékosért.
-
Kinoztok itt a borvizel, én ha borvizre gondolok akkor az Borszék ( http://www.idg.hu/expo/varosliget/milkonyv/216-hun.html ), Bodok, Szentkirály, Málnás, Covászna, Torja – Bálványos, Tusnád borvize. Nekem meg szentségtörés lenne ha ezt az igazi ásványvizet, (Erdélyben borviz) boral vegyiteném.
-
"Tudományos elnevezésük savanyúvíz, székely elnevezésük borvíz" http://www.cosys.ro/bardoc/borviz.htm
-
Székelyföld gyógyfürdõi és borvíztelepei: http://www.brasso.ro/szabadido/borviz.php

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 17:07   
2005-04-13 13:42, Zuloaga:
-
Nos, a spanyolnak szentségtörés vizezni a bort, míg a magyar feltalálta a fröccsöt.
-
Németországban is ez van, bün ha a borban vizet teszünk. A férjem családjában inkább bort isznak, nagyot néztek mikor, nyáron, a boromban “borvizet” kértem.
Tudtom szerint Ausztriában is fröccsöznek.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 15:56   
2005-04-13 15:41, ubuge:

Azt szólom, hogy nincs szándékomban kihagyni sem Marosvásárhelyet, se Téged, se békacombot (ezt csiga vagy polip helyett mondtad? )... mivel előttünk az élet, sor lesz kerítve rá, az év(járatot) biztonsági okokból nem határozom meg ... viszont erre inni kell!

Proszit!

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 15:41   
2005-04-13 15:29, Zuloaga:
-

Nocsak, nocsak, miket lehet megtudni egy kis fröccsözés kapcsán Szóval jársz Szatmárra. Vásárhely ugyan kicsit ahajt van, de legközelebb elugorhatnál ide is, hamár errefele jársz. Majd fröccsözünk egy jónagyot (Györgyi, szerintem az az előnye a fröccsnek, hogy nagyobb mennyiséget is meg lehet inni belőle károsabb mellékhatások nélkül), eszünk békacombot, s kitalálunk egyebeket is. Mit szólsz?

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 15:29   
2005-04-13 14:34, ubuge:
Nem szóltam az ásványi anyag mennyiségéről, csak jelenlétéről ... egyébként évek óta járom Szatmárnémetit és iszom ott többek között a borvizet. Tisztán. Így nem hasonlít se borra és savanykás sem. Úgy gondolom, a borvíz már egy kereskedelmi fogalom, vagy abszolút önbecsapás ...

A spanyol megkímélte magát ettől.
A borba mást önt, ha úgy esne jól neki, hogy ...

Tessényi Györgyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 14:54   
A jo bort szerintem is bün vizezni, mert akkor mi marad belöle?
Viszont Svàjcban van kitünö àsvànyviz, mint a Valser és a Rhäzünser, mindkettö Graubündenböl, ahol ismerten hatalmas hegyek vannak. Mire az esöviz eléri a mély rétegeket, ahonnan ezeket a forràsvizeket nyerik, dusitva vannak olyan àsvànyi sokkal, hogy valoban egészséges a rendszeres fogyasztàsuk. Egyébként ubuge igazad van, a szénsavas jobban oltja a szomjat és aki nem kényes a sok buborékra, annak még egészségesebb is.

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 14:34   
2005-04-13 14:14, Zuloaga:
-

Egy átlagos szódavíznek távolról sem akkora az ásványianyag-tartalma, mint egy valódi borvíznek, hiszen ennek köszönhető az utóbbi ilyen-olyan gyógyhatása.
Jóbarátom, gugli, kiköpött egy talicskáravaló eredményt a borvíz szóra, így jutottam el a Patika Magazin oldalára, amelynek lexikonja szerint, a borvíz: "Különféle szénsavas, borra emlékeztető, savanykás ízű, természetes forrásvizek elnevezése. Vérszegénység, emésztési zavarok, női bajok, idegbetegségek, angolkór és vesebántalmak ellen javallják."
Hogy a spanyol mit csinál a borral, azon kívül, hogy megissza, az egy más tál tészta
A németek meg igyák a szénsavmentesüket, én úgysem cserélném le egyiket sem egy kis jó borszéki, csíkszentmihályi, gödei, bibarcfalvi, szelykei, korondi satöbbi buborékosért.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 14:14   
2005-04-13 14:00, ubuge:
Istenem, a korok változnak és kényelmesednek, továbbá hülye vagyok, mekkora égés ... mégsem értem, a víznek így is, úgy is van ásványi anyag tartalma, talán a patron belövésének nem mindegy, milyen vizet pezsdített fel? ... azonban magad is bevallottad,(visszatérve a nyugati arányokra), hogy spec. Németországban is nehezen találni buborékos vizet ...
Na mindegy.
A spanyol akkor sem vizezi a bort, mit neki szóda vagy szénsavas ásványvíz. Ebben nem tévedtem!
Egyébként miért nevezitek ti borviznek a szénsavas ásványvizet?

ubuge  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 14:00   
2005-04-13 13:42, Zuloaga:
-

Jajj, kérem, mekkora tévedés! Az igazi fröccs nem ásványvízzel, hanem szódavízzel készül. Az ásványvízben levő ásványi anyagok módosítják ugyanis a végtermék ízét.
Ami a szénsavas kontra szénsavmentes ásványvizet illeti, én az előbbire szavazok. Szenvedtem is becsülettel Németországban, ahol sehogy sem sikerült buborékos vizet vásárolnom. Amikor végre rábólintott a németül értő kollegám, boldogan vonultam zsákmányommal a kocsiba. Amint kibontottam, s óriásit kortyoltam a szénsavas ásványvízből, akkor a pofám nagyot szakadt, mert citromos ízesítésű volt. Abban a pillanatban nagyon kívánkoztam Borszékre.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 13:42   
Kedves Emberek, a következő következtetésre jutottam egy általam régen nem értett dolog felett. Most esett le a tantusz, miért van az, hogy a magyar boltokban s ehhez vegyünk alapul hipermarketeket, mert ott a benyomás is hatalmasabb, a vizes részlegen több a szénsavas, mint a szénsavmentes ásványvíz szembevetve a nyugati, de most konkrétan spanyol üzletláncok hasonló részlegével.
Nos, a spanyolnak szentségtörés vizezni a bort, míg a magyar feltalálta a fröccsöt.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 15:50   
2005-04-12 15:41, rigojanos:

Akkor miért ivott pezsgőt utána?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 15:41   
2005-04-12 15:26, Zuloaga:
-
(Csak azt nem értem miért mondta, hogy a fehérbort szereti ... kénytelen voltam meginni, ha már vettem ...)

Latom, nem engedi, hogy a tenyek megzavarjak a vadaskodasban. Tekintve, hogy a feherbor azutan kerult felajanlasra, hogy tobb kupica igen eros alkoholtartalmu folyadekot lekuldtem a maguk osztozesere, aligha vagyok felelossegre vonhato, amiert nem akartam a tomenyet feherborral kiserni

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 15:26   
2005-04-12 14:53, rigojanos:

- Maga igazán sajnálhatja a lehetőséget ... emlékezzék kérem vissza rá, amikor rákot, polipot, kaviárt, lazacot akartam felszolgálni, de tiszteletben tartva ezen finomságok iránti borzalmát kénytelen voltam magamból kihozni holmi bolognai makarónit ... szóval emlékezzék vissza, hogy ebédkor fehér bort akartam adni magának, de már olyan mámoros volt mindentől, hogy csak a vizet fogadta el.
(Csak azt nem értem miért mondta, hogy a fehérbort szereti ... kénytelen voltam meginni, ha már vettem ...)

Most a nagyobbik ládájában csodálkozhat, ámulhat, bámulhat ... most jobb lenne víz helyett, mi?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 14:53   
2005-04-12 12:01, Zuloaga:
-
Érdeklődőket szívesen invitálok virtuális (fotó)kóstolóra - így garantáltan alkoholmentes

En RSVP-zek erre.

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 14:34   
Postaládám alkoholküszöbe olyan magasan van, hogy a borszállítmányokkal csak dobbantó segítségével lehet keresztüljutni rajta.

Zuloaga  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 14:22   
2005-04-12 13:24, Perec:

Alkoholos változatát személyesen itt vagy ott ... a postaládájának milyen az alkoholküszöbe? gyorsan ellenőrízze, aztán reflektáljon ...

Egyéb érdeklődő?

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó