2022. május 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> USA >> Magyarok New Mexicoban
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Kigyo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-07-06 22:24   
Rusztikus kezzel keszitett butorok, mexikoi folkart, csodalatos es egzotikus ajandekok a Ghost Town Trading Co-nal Albuquerqueben. Magyarul is beszelunk. 111 Carlisle NE in Nob Hill. http://www.ghosttowntrading.com Ne hagyja ki!

Erika_Santa_Fe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-15 21:46   
Sziasztok, en is New Mexico-ban lakom mar majdnem 10 eve. Szerintem is ez USA egyik legszebb allama. Szeretnek valakivel/valakikkel megismerkedni, akik szeretnek fozni, hogy ossze tudjunk jonni neha egy-egy "fozocskezos' hetvegere. Mit gondoltok?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-07-01 21:01   
Letezik egy helyi magyar klub: http://www.hacnm.org/
Ismeritek?

Hunor

Kigyo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-04 17:16   
Sziasztok, 95' ota elunk Albuquerque-ben.
Ennel jobb helyet nem is talalhattunk volna a Keleti Part utan. A termeszeti szepsegek mindennel tobbet ernek.
http://www.gabanyi.com

cinci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-03 15:14   
Hali
Nehez elkepzelni miert tetszett A jobban mint SF, de lehet hogy az elvarasok voltak magasak. Persze en 16 evvel ezelott eltem ott akkor meg nem volt olyan nagy a forgalom SF-ben, peldaul meg taxi sem volt, parkolni ingyen lehetett mindenhol. A. sem rossz hely persze ott jartam egyetemre es jol ereztem magam. SF-hez sok penz kell annelkul nem megy. Es ha nem vagy ugyved vagy orvos nem is nagyon lehet allas talani, hacsak nem vagy valami muvesz lelek. Na de azert a kis muzeumok es a hegyek korulotte.... Nem ertem hogy a kutyat miert nem tudo vinni, ilyet meg eletemben nem hallottam, talan a South West legitarsasaggal mesz? Sok sikert es erezd otthon jol magad.
Cinci

KicsiNM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-03 03:54   
2002-12-02 21:41, cinci:
-
Szia Cinci!

Hogy tetszet New Mexico? Nekem nagyon tetszik Albuquerque, viszont Santa Fe nem annyira. Talan azert, mert egy kicsit tobbet vartam tole. Az epiteszete tenyleg nagyon kulonleges.

Alamogordo nagyon kicsi varos itt a sivatagban, es ennek megfeleloen ugy latszik, hogy en vagyok itt az egyeduli magyar. Az elejen eleg nehez volt, de most mar jobb, mert sikerult lefoglalnom magam. 2 het mulva pedig irany haza 2 ill. 3 hetre!!!! Mar nagyon varom. Az urom az oromben viszont sajnos az, hogy a kutyusunkat nem tudjuk magunkkal vinni, ezert kenytelenek vagyunk kutya penzioba adni itt a varosban arra az idore. Kepzeld el, hogy El Paso es Phoenix kozott egyszeruen megoldhatatlan a szallitasa, mert a repulogep amivel mi repulunk nem szallit allatot a rakterben, kezipoggyaszkent pedig 10 cm-rel nagyobb, mint egy kiskutya meret!!!!! Borzalom, hogy egy Westi-t nem lehet kezipoggyaszkent szallitatni!!! Megertenem, ha egy Nemet Juhaszom lenne!!!!! Na, jol van. Talan majd nyaron sikerul magunkkal vinni.

Minden jot!

KicsiNM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-03 03:45   
2002-08-05 02:02, Calyx:
-
Szia Calyx,

sajnos nem ismerem a Home and Garden TV-t, de megneztem az Internet oldalat es tenyleg nem lehet rossz, de sajna nekunk nem jon be.

Pld. az egyik kirandulasunk alkalmaval Santa Fe-ben lattunk csodalatos keramiakat, festmenyeket es mas gyonyoru dolgokat. Sajnos keramia muveszt nem ismerek, de az egyik kolleganom a konyvtarban kepzeld el festo es csodalatos kepei vannak.

Minden jot!

cinci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-02 21:41   
En 4 evig eletm NM-ban, Santa Fe es Albuquerque. Nem sok a magyar. Volt magyar party minden evben, de szerinte a te generaciodnak azok mar oregek. Alamagordo nyilvan nem sok magyarnak ad otthont. Sok sikert

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 02:06   
http://www.hgtv.com/HGTV/episode/0,1101,CRHO_episode_10559,00.html

kivagja a linket

ha erdekel akkor: http://www.hgtv.com, ott: on TV es a vasarnapi musorokban van benne es szep kis leiras is rola.

lasd a mai:

"Modern Masters : Episode MAS-403 : Clay Bas-Relief Artist

Clay Bas-Relief Artist
Andrew Rodriguez "captures the elusive", a moment in time he describes as having no true beginning or end. His tile and polymer sculptures are a reflection of his Pueblo Native American culture.

He says his cultural roots enable him to create images that are different in concept from Western thought. "It's a different perception of how we are evolving as people, emerging in life."

Rodriguez studied under world-renowned sculptor, Allan Houser, at the Institute of American Indian Arts. He completed his education in fine arts at the University of New Mexico."

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-05 02:02   
Szia Reni,

ismered a Home and Garden TV-t?

Szeretem vasarnaponkent a "modern masters" c. reszt, voila! ma este New Mexikoi lesz rajta:
http://www.hgtv.com/HGTV/project/0,1158,CRHO_project_13042,00.html

Rengeteg muvesz el feled, en csinalok keramiakat, szeretnek ottani muvesszel itt osszefutni.

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-01 02:03   
Szia Reni,

irod: "Ja igen, es Alamogordo varos kozeleben elterulo csodalatos White Sand Nemzeti Parkban is jartam, ami nagyon erdekes."

Sajnos csak hallottam rola, de meg nem voltam.

irod: "Te miota elsz Washingtonban? Hogy kerultel oda? Es hogy tetszik ott?"

Itt eltem 1984-1989, es most 1995 ota. Hogy kerultem ide? Itt volt a csaladom minden tagja (szulok, testverek stb...), aztan ide mentem ferjhez (Manhattanben laktam kozben). Tetszeni? Szep hely, de tul konzervativ az en termeszetemhez, es nagyon nem szeretem a paras nyarakat itt. De rengeteg muzeum van (Smithsonian Intezmeny) ami ingyenes es van egy-ket kulturalis intezmeny ami erdekes, az architecture a varosnak szep, az embereket nem nagyon birom, hozza vagyok szokva a newyorker fele mentalitashoz ahol egyenesek az emberek es tudod, hogy birnak v. nem. Itt sok a "fake" ember a ferjemen kivul , ugyanis O amerikai (semmi Magyar ver nincs benne) es torsgyokeres washingtoni

irod: "Minden Jot!"

en is viszont kivanom !

sok jot !

KicsiNM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-31 00:28   
Szia Calyx!

Sajnos meg nem voltam Taosban, de ugy hallottam, hogy Julia Robertsnek is van ott egy farmja, ahol a titkos eskuvot tartottak julius 4-en.

De mar kivancsi vagyok arra az indian falura, amirol irtal. De sajnos a ferjemnek ebben az evben nem sok szabija maradt, es ami meg van is, szuksegunk van a decemberi hazalatogatashoz. Igy csak hetvegenkent tudunk egy kicsit kirandulgatni.

En egyenlore csak El Pasoban; Ciudad Juarezben, ez El Paso mexikoi oldala; Las Crucesben; Silver City; City of Rocks, ez egy Nemzeti Park, ahol oriasi sziklatombok lathatok, amelyek evmilliok alatt keletkeztek a szel es a viz hatasara; Deming; Truth or Consequences, itt a Elephant Butte tonal voltunk. Albuquerqueben en is voltam, bar eddig meg en sem sokat lattam belole. Tehat, csak itt a kozelben jartunk, egyenlore. Ja igen, es Alamogordo varos kozeleben elterulo csodalatos White Sand Nemzeti Parkban is jartam, ami nagyon erdekes.

Te miota elsz Washingtonban? Hogy kerultel oda? Es hogy tetszik ott?

Minden Jot!

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 15:21   
Szia,

kerdesedre valaszolva Albuquerqueben, Santa Fe-ben es Taos Pueblo-ban jartam, Albuquerque csak atutazoban...

Szep nagyon arra, voltal fent Taos Puebloban?

Van ott egy ici-pici falu, 100 indian (native american) csaladdal, villanyaram nelkul elnek az emeletes valyoghazaikban.... az idegenvezeto egy indian asszony aki Santa Fe egyetemen vegzett, nagyon ertelmes... erdemes elmenni meghallgatni amit mond.

KicsiNM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-29 05:16   
Szia Calyx!

Sajnalom, de fogalmam sincs, hogy el-e itt magyar szarmazasu kepzomuvesz. Mindenesetre, ha el is, akkor vagy nincs szamitogepe vagy pedig nem Internetezik es nem keresi a kapcsolatot itt elo magyarokkal a Halon keresztul. Sok magyar el Albuquerqueben, de nem tudom, hogy van-e koztuk kepzomuvesz. En egy kisvarosban lakom, es itt rajtam kivul sajnos ugy tunik, hogy egy magyar sincs. "Egy kicsit" honvagyam van, ezert is keresem a kapcsolatot itt elo magyarokkal az Interneten keresztul.

Az allam valoban nagyon szep, de eddig sajnos meg nem sok helyen jartam itt. Irtad, hogy mar voltal itt tobbszor. Hol jartal?

Es te hol laksz? Vannak itt magyar ismeroseid?

Udvozlettel:

ex-MON-tag3  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-27 19:13   
Van esetleg magyar szarmazasu kepzomuvesz New Mexico-ban ?

Érdekelne...

Egyebkent gyonyoru allam, tobbszor jartam arra, de sajnos tul messze lakom tole.

KicsiNM  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 01:02   
Sziasztok! Varom azok jelentkezeset, akik New Mexicoban elnek. En kb. 2 honapja lakom New Mexico Alamogordo varosaban es szivesen megismerkednek itt elo magyarokkal vagy magyar szarmazasuakkal. Jelentkezeseteket varva:

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó