2020. október 28. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Freiburgi magyarok
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 pancsi88  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-08-28 17:56   
2012-05-19 14:49, kata886:
-

Szia!

Én most jöttem a környékre, és nagyon szivesen ismerkednék, barátkoznék!

Írj, ha gondolod

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-11 22:54   
Kedves horvathl,

el is tudnád árulni nekünk az ügyvédnö nevét? Biztos vagyok, hogy többen is érdeklödnénk utána.

Üdv,

"másik" Jani

horvathl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-07-11 14:30   
2012-03-21 14:16, k.jani:

-

Kedves Jani!

ha meg aktualis, Bad Krotzingenben (15 km-re Freiburgtol) tudok egy magyar szarmazasu ügyvednöt, ö csinal munkajogot is.

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-05-19 23:59   
2012-05-19 14:49, kata886:
-

Kedves Kata,

gyere el a Freiburgi Magyaroknak egy találkozójára. Sajnos a mai grillezésröl már lekéstél, de lesz még sok alkalmad. Itt van az internet cimünk: http://www.freiburgimagyarok.de

üdv.
János

kata886  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-05-19 14:49   
Sziasztok!

Van valaki Freiburg kornyékén? Jo lenne talalkozni magyar nyelvet hallani. Esetleg valaki Mullheim, vagy Baden Weiler kozelében. Uzenjetek...

k.jani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-21 14:16   
Sziasztok!

Segítségre lenne szükség: tudtok magyarul beszélő freiburgi munkajogászt? Várom válaszotokat, amit köszönök!

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-01 14:46   
2012-02-01 13:24, melcsi20:
-

lásd:
http://www.freiburgimagyarok.de

melcsi20  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-02-01 13:24   
Sziasztok.

Szívesen ismerkednék freiburgi magyarokkal!

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:34   
Kedves Freiburgi Magyarok,

lenne egy kiváló lakásom, azaz olcsó, egyszobás, aránylag központi, csak annyi a gond, hogy ezt a lakást egyetemistáknak lehet csak továbbadni. Én harminc évig laktam ott, nagyon jól éreztem magamat.
Címe: Staufenerstr. 29, 79115 Freiburg. kb. 20 m² Ára: kb. 250,- € árammal, fütéssel, mindennel együtt. Déli fekvésü balkonnal rendelkezik. Ha érdekel, jelezz vissza:

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:28   
2011-09-25 11:17, okmokm1:
-

Szia,

írtam egy emailt Hannának, hogy "kapás lenne", jelentkeztek a hirdetésre, de sajnos már a MON regisztrációnál használt emailje nem működik...

Esetleg az apróhirdetési topikban, vagy az Állásajánlot itt... alá írd be.

Hunor

PS: döntött háromszög helyett zárójelet használj a kukacnál, előbbi nem jeleníti meg.

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-25 11:17   
2010-01-20 18:41, Hannna:
-

Szia Hanna,
ez az ajánlat még érvényes? Ha igen, jelentkezz:
magyaronline.net (kukac) apomorphan.com

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-15 18:26   
2010-03-14 23:34, Kata0412:

a gugli csodákra képes! beirod, hogy "Freiburg", meg azt mellé, hogy "magyar".....

én igy kezdeném: elmennék oda, ahol magyar vonatkozású programokat hirdetnek. És ott tovább érdeklödnék, ismerkednék...

Kata0412  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-14 23:34   
Sziasztok!
2010 augusztus közepétől megyek Freiburgba au pairnek.
Fiatalokat keresek, akik a közelben élnek. Szeretném felvenni a kapcsolatot, mivel nem fogok ott senkit ismerni!
Örülnék magyaroknak akik kint vannak

melcsi20  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-11 11:21   
-

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-08 10:22   
Akit érdekel:
Magyar Orvosok Freiburgban:

Magyar orvosok Freiburg (im Breisgau) környékén:

Dr. med. Zoltan Földvari
Auwaldstraße 1, 79110 Freiburg im Breisgau
0761 16226‎

Dr. med. Susanna Bordas Semmelweis
Allmendweg 2
79279 Vörstetten
07666 912822

Janos Kaiser
Andreas-Hofer-Str. 40
79111 Freiburg im Breisgau
Tel: 0761 8817744

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-28 12:16   
Kedves Manuela,

regisztrálás után kaptál egy emailt (a fórumrendszer automatikusan küldi), benne szerepel a fórumszabályzat linkje, de külön ez is: a MONon álláskeresés nem lehetséges.

Köszönöm megértésed,

Hunor

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-20 21:50   
Szia Hanna,

örülnék, ha tudnál vigyázni a kicsinkre. Jelentkezz itt:
okmokm1(kukac)hotmail.com

Hannna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-20 18:41   
Gyerekfelügyelet vállalok Freiburg, és környéken, a hét minden napján este.

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-07 13:51   
Rendben, tudok számodra egy állást, majd megírom eMailben.

Üdv.
János

csaba01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-04 15:29   

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-04 14:07   
Szia,
mit tudsz? Van szakmád?

üdv.,
János

csaba01  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-12-04 13:18   
Üdvözlet mindenkinek. Jelenleg Freiburgban tartózkodom, és szeretnék itt állást találni. Bármilyen megoldás érdekel. Nagyon sürgős lenne. Előre is köszönöm.

Mail: clio3@freemail.hu

okmokm1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-31 09:38   
Freiburgban keresnénk egy személyt, aki tudna vigyázni a kilenc hónapos kislányunkra esténként, fizetés ellenében.

Olcsó lakást fütéssel, vízzel, árammal (200,- Euro) is kínálok, amennyiben tanuló jelentkezik.

Hivjatok: 0761 458 7515

gakornbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-26 16:12   
Kedves Freiburgi Magyarok!

A holnapra, június 27. szombat délutánra tervezett szabadatéri családi délutánt sajnos el kell halasszuk,
mivel az időjárás előrejelzés szerint záporok zivatarok várhatók ezen a hétvégén.

De ami késik, nem múlik: a programot ugyanazon helyszínen, egy héttel később fogjuk megrendezni.

Egyesületi családi nap
2009. július 4. 14 óra
Ebneti grillező (Freiburg, Welchentalstr.)

A magyar óvodával és iskolával együttműködve gazdag program a gyerekeknek, grillezési lehetőség a szülőknek, nagyszülőknek, leendő szülőknek, mindenkinek! Egy igazi családi délután!

Üdvözlettel

Freiburgi Magyarok Baráti Köre
http://www.freiburgimagyarok.com

piktor86  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-19 08:11   
Au-pairt keresnek egy 10 éves gyerek mellé, napi 5 ora munka, teljes ellátás, ahogyan hazamegy a gyerek a sulibol, kell enni adni neki, és egyszerüen csak vele kell lenni. Focizni, usziba menni, bringázni. Teljes ellátás, fizetik a betegbiztositást, meg a nyelvsuliba is beiratnak. A napi munka annyi hogy elmosogatni, kimosni, esetleg főzni, ilyen egyszerü dolgokat megcsinálni. A nő nagyon aranyos, és nagyon rendes, mindenben segit. A főzésről: nem kell semmiféle különleges dolog.
Havi pénz: 260 euro ami kb. 73 ezer Ft. Tudom, nem sok, de semmire nem kell költened!

Ha érdekel, vagy kérdésed van, írj nyugodtan.
Munkahely: onndorf im Schwarzwald (egyedül sem leszel magyar, mert itt vagyunk páran magyarok).
Én ugy gondolom. hogy idővel el tudsz menni még egy pár órás munkahelyre is délelött mellette.

gakornbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-10 17:09   

Szeretettel meghívunk mindenkit a nyári szünet elötti utolsó filmestre, pénteken, június 12-én.

Program: Egészséges erotika (fekete-fehér magyar vígjáték, 1985 - angol felirattal)
Helyszín: Szent Martin Plébánia nagyterme, földszint Rathausplatz 3, 79098 Freiburg
Kezdés: 19:00 óra

A filmrõl:
A kelet-európai szocializmus víg végjátéka a pusztaság közepén álló "lada" (szemmel láthatólag: láda) melléküzemágban játszódik, ahol nejlonpongyolás nõk szegelik össze, majd feszegetik szét az eladhatatlan ládákat. A tûzveszélyes üzemben lopott benzint tároló ügyeletes tûzoltó az üzlet fellendítése érdekében rejtett kamerákat szerel fel, és a környék vezetõi ládavásárlás fejében kukkolhatják az öltözõ-vetkõzõ nõket, akik végül egy ünnepnapi vacsorán felfedezik a kamerákat. Bosszúból másnapra sztrájkot hirdetnek, csakhogy az éppen szombat. A "cucilizmus" nagy és dicsõ múltjához méltóan kellõen groteszk és kisszerû emberek jelennek meg ebben a filmben. Az egész üzem tulajdonképpen a rendszer karikatúrája. Külön érdeme a filmnek az ironikus látásmód, a furcsa járás, a beszédstílus és persze a kitûnõ színészek.

Rendezõ: Tímár Péter. Forgatókönyvíró: Tímár Péter. Fõszerepben: Rajhona Ádám, Koltai Róbert, Haumann Péter, Kristóf Kata, Németh Judit, Mikó István, Hollósi Frigyes. Idõtartam: 89 perc. Nyelv: magyar, angol felirattal.

gakornbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-28 16:43   

A következö programra szeretnénk fölhivni figyelmeteket:

Magyar néptáncoktatás Nagy Zoltán Józseffel

2009. június 14. (vasárnap) 14 - 17 óra, St. Martin plébánia, nagyterem
79098 Freiburg, Rathausplatz 3

Magyar néptánc minden érdeklödönek. Mezöségi táncok és moldvai népi játékok Nagy Zoltán József néptánctanárral.
Puha talpú cipöt és jókedvet mindenki hozzon, a talpalávalóról és a figurákról mi gondoskodunk! Süteményt, pogácsát szívesen fogadunk.

Nagy Zoltán József néptánc oktató honlapja: http://www.kulturnart.hu
Költséghozzájárulás: 5 €
Kérjük, részvételi szándékát mindenki jelezze az fmbk@gmx.de címen!

Szeretettel várunk mindenkit!

Freiburgi Magyarok Baráti Köre
http://www.freiburgimagyarok.com

gakornbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-05-04 10:06   

Szeretettel meghívunk mindenkit a pénteki, május 8-i filmesténkre.

Helyszín: Szent Martin Plébánia, földszint nagyterem, Rathausplatz 3, 79098 Freiburg

Program: NYUGALOM, színes magyar filmdráma, 2008, német felirattal

A filmröl:
A valaha ünnepelt szenvedélyes, érzéki színésznő (Udvaros Dorottya) már 15 éve ki sem mozdul a lakásából. Egyetlen támasza fia, Andor, írógépe mögé menekül kettejük tehetetlen egymásrautaltságának őrült ketrecéből. Novelláit - melyek anya és fia történetei - csupán az asztalfióknak írja. Szeretet és gyűlölet kötelékei béklyózzák őket egymáshoz. Ebbe a szituációba érkezik egy lány, aki a fiú számára a kitörés lehetőségét biztosítja, ám még messze van a vágyott nyugalom...
Bartis Attila regénye "A nyugalom" 2001-ben íródott, hamar meghódította az olvasókat itthon és külföldön is. A filmből készült színházi előadás, tévéjáték valamint 2008-ban Alföldi Róbert rendezésében nagyjátékfilm is.

Rendező: Alföldi Róbert. Író: Bartis Attila. Forgatókönyvíró: Garaczi László. Főszerepben: Udvaros Dorottya, Makranczi Zalán, Gryllus Dorka, Hernádi Judit. Időtartam: 108 perc. Nyelv: magyar, német felirattal.

vadoc  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-04-08 10:19   
Sziasztok,

Nevem Kinga es doktorandusz hallgato vagyok a freiburgi egyetemen. Remeltem, magamfajta szemelyekre talalok majd itt a vilaghalon.
Sajnos az elmult evben nem voltam eleg aktiv, ezert van az hogy be szeretnem potolni a hianyt. Ha veletlenul Freiburgban laksz, es ismerkedni szeretnel, legy batrabb, mint en voltam, es irjal: kinga.csorba_KUKAC_uniklinik-freiburg.de

Udv.

gakornbe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-03-29 12:35   

Szeretettel meghívunk mindenkit az április 3-i (pénteki) filmetítésre!

Helyszín: Szent Martin Plébánia nagyterme, földszint Rathausplatz 3, 79098 Freiburg

Program: Dallas Pashamende, színes magyar-német-osztrák filmdráma, angol felirattal 2005

A filmrõl:
Ez a Dallas nem az a Dallas. Nem Amerikában, hanem Romániában, Erdélyben található, nem felhõkarcolók, hanem szeméthegyek jellemzik, nem kikerekedett, jól öltözött, mondén polgárok, hanem lesoványodott, rongyokba bújt, szerencsétlen romák lakják. Dallas háttérül szolgál egy lobogó indulatokat és óriási érzelmi kisüléséket szülõ románc elmeséléséhez. Radu Dima, a tanítóvá lett cigány, tizenkét év után hazatér gyermekkora helyszínére, Dallasba, édesapja temetésére. A temetés után Radu gyorsan szeretne elmenni, de elkerülhetetlen a találkozás a régi arcokkal, emlékekkel. Szembesülnie kell saját elfojtott személyiségével, s a falu lakóinak sorsával. A "Dallas Pashamende" a kortárs filmek közül leginkább Emir Kusturica mûveire emlékeztet.
Pazarul fényképezett, több regiszteren is megszólaló film, a méretes érzelmek mellett megférnek benne a groteszk elemek és némi temetõi humor is.

Rendezõ: Pejó Róbert. Forgatókönyvíró: Pejó Róbert, Csemer Géza. Zene: Horváth Kathy Lajos, Selmeczi György. Fõszerepben: Bogdán Zsolt, Gryllus Dorka, Nyári Oszkár, Székely B. Miklós, Radu Amzulescu, Mányoki Bence, Hollai Kálmán, Kovács Júlia. Idõtartam: 92 perc. Nyelv: magyar, angol felirattal.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó