2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Limburgban, Maastricht, Heerlen, Roermond, Sittard
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-11 16:03   
2012-03-11 14:14, zolyyka:
-

Havonta szervezünk valamit, bowling, gokart, és hasonlók, most épp evés van soron. A facebookon megtalálod a Limburgi magyarok csoportot, íratkozz fel, és mindenről tudni fogsz vagy a maastrichti magyarok levelezőlistáját is ajánlhatom, kb. ugyanaz a kör.
m-m-l@yahoogroups.com

zolyyka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-11 14:14   
2012-03-09 18:30, poe:

Szia!

Koszonom a jokivansagot, en meg utolagos boldog nonapot kivanok minden kedves Hollandiaban elo magyarnak!

Az idopont ugy nez ki nem lesz jo nekem sajnos pedig jonak hangzik. de legkozelebb szivesen csatlakoznek! Milyen surun vannak hasonlo programok??

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-09 18:30   
2012-03-09 14:44, zolyyka:
-

Szia Zoltán (Boldog névnapot!)

Gyere el jövő szombaton Aachenbe, a program közös vacsora egy kínai wokétteremben. Ott megismerkedhetsz egy csapat magyarral, limburgival és aachen környékivel.

"Sziasztok!

A következő magyar találkozó március 17-én 19 órakor lesz. Remélem szeretitek a hasatokat mert egy aacheni étteremben lenne ahol van buffet vagyis asztal telis-tele kajával és annyit eszel ami beléd fér, mindez csak 14,80 euróért. Japán, mongol és kínai ételek is vannak, de aki nem szereti a keleti konyhát, az is talál magának megfelelő falatokat. Persze van étlapjuk is. Itt a weboldaluk nézzétek meg!

http://www.hongyunlai.de/buffet/
Ecseki Szilvi"

zolyyka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-03-09 14:44   
Szisztok!

En Maastrichtban elek mar lassan egy eve es a kornyekrol, de inkabb Limburgbol keresek korombelieket. mivel sajnos szingli vagyok, igy akar szivesen 'ismerkednek' is:)

Az email cimem: zolyyka.samsung.nlKUKACgmail.com vagy facebook: Veréczi Zoltán

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-07 21:39   
2011-07-07 19:20, Sackos:

Szia Sára

Itt egy link, nem tudom, működik-e így. Ha nem, keresd Szabó Bernadettet vagy Ecseki Szilviát a facebookon, ők felvesznek a csoportba.

Sackos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-07 19:20   
2011-07-01 22:46, poe:
-

Helló!

Lehet, hogy én vagyok béna, de bármit írok be a facebook keresőbe "maastricht", "limburg" és "magyarok" variálásával, nem adja ki a csoportot. Hogyan keressek rá? Vagy esetleg tudsz linket küldeni?

Köszi,
Sára, Maastricht

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-01 22:46   
A limburgi magyarokat mostantól a facebookon is megtalálhatjátok. Lehet csatlakozni!

Kozmigabi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-11 00:56   
Sziasztok,

én Mönchengladbachban lakom, és Roermondban dolgozom. Nagyon jó, hogy ennyien vannak errefele, csak az a baj, hogy nem ismerek senkit
Most keresek lakást Roermondban, ha valaki tud valamit, kérlek irj: gabriellacska_KUKAC_indamail.hu

szmia  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-03 20:56   
Tudna nekem ajanlani valaki egy jo fogorvost Heerlen kornyeken???
Elore is koszi...

kreutzb  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-25 22:53   
2010-11-02 20:01, poe:
-
Üdv!

A tiborhoz mi is járunk!!! A fincsi magyar dolgokat mi szállítgatjuk hozzá. Most hétvégén elméletileg disznótoros lesz. Magyar termékekkel! (Legalábbis jeleztek szállítási igényt!)

Üdv
Kreutz Balázs
http://www.europataxi.net

mgkemienl1  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-12-07 16:00   
Sziasztok,

mi vagyunk, akik a hemi6 név alatt korábban írtunk. A 3 fős család, jómagam és a 2 fiaim.

Sajnálom, hogy kiestünk a forgalomból, de a cégnél a csapat a nagy munka ellenére (nekünk a nyár a szezon) kezdett fogyni. Így szinte minden nap dolgoztunk, volt olyan helyzet, hogy 2 hétig egyfolytában, pihenőnap nélkül.

Az eredmény megvan - elköltöztünk Montfortból, nem akartuk a telet végigcsinálni ott. Weertben bérlünk házat és vettünk egy használt kocsit, így 2 autóval könnyebb. Dolgozunk egész Limburgban az A2 vonalán, Maastrichttól Eindhovenig.

Hát ez van. Keresünk Weertben élőket, de minden limburgi szóba jöhet. Gondolom, az is logikus, hogy a nők, akik hiányoznak a maguk "nem férfias" jellegükkel (abból ugyanis mi most 100%-on vagyunk) preferáltak. Kor nem számít, csak min. nagykorú legyen.
Na ezt szépen kiraktam a kirakatba. Nem az a szándékom, hogy itt keressünk barátnőt, csak vágyunk egy kis magyar női szóra.
Na meg eszmét, tapasztalatokat és gondolatokat cserélni néha.

Ha valakinek ez felketette az érdeklődését akkor hajrá.
Bocs fiúk. Ti is írjatok.

Üdv
Mihály

fabris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-04 20:50   
Szia Poe!

Köszi az infót, időközben megtaláltam az m-m-l yahoogroup-ot is, ahol megláttam a Szilvi erre vonatkozó üzenetét, igy irtam neki, hogy jönnék én is.

Üdv.:
Zoli

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-02 20:01   
2010-11-02 19:48, fabris:

Szia Zoli!

Ezen a hétvégén megyünk páran a
düsseldorf melletti In der Crone magyar étterembe. 12 órától 15 óráig ott leszünk az étteremben, persze ha sokan gyűlünk össze, és a társaságnak is van kedve, tovább is maradhatunk.

http://www.in-der-crone.de

Közel s távol ez az egyetlen magyar vendéglátóhely jelenleg.

fabris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-11-02 19:48   
Szia Poe!

Köszi az infót, de sajna erre a hétvégére volt egy előre betervezett 2 napos programom Belgiumban.
Nem baj, ami késik nem múlik.

Üdv.:
Zoli

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-29 21:09   
2010-10-29 21:00, fabris:
Szia

Holnap este is lesz magyar találkozó Maastrichtban, ha kedved/időd engedi, gyere 7 után

Helyszín: Cafe Zuid
Plein 1992 15
6221 JP Maastricht

fabris  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-29 21:00   
Sziasztok!

Véletlenül bukkantam erre a fórumra, és mivel Heerlenben lakok, meg is lepődtem, hogy ennyi honfitársam lakik Limburgban, nem is gondoltam volna
Most látom, hogy nemrég volt maastrichtban buli, na nem baj, majd legközelebb.
Mindenesetre azt is jó tudni, hogy magyar étterem is van, mert a holland kaja hát khm, na jó, inkább nem minősítem a hazaihoz képest.

juh.eva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-27 21:05   
2010-10-22 17:10, Katja:

-
Szia!

èn is keresek valakit, aki kozel van. èn Gorredijkban vagyok.

Katja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-22 18:25   
De jó!!!

Nem megy valaki Landgraafból kocsival??
Esetleg felvehetne....

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-22 17:30   
2010-10-22 17:10, Katja:
Szia Katja

Krisztina már nincs itt, de vagyunk Limburgban sokan, Landgraafban is vannak magyarok. Ha olvasod még ma ezt, akkor eljöhetsz Kerkradeba a ma esti buliba.
"Oktober 22-en penteken 20 oratol Magyar tancos bulit szervezunk.
Helyszin:
Heyendallaan 82
6464 EP KERKRADE www.rolduc.com

Belepodij: 5€.- az ebbol befolyo osszegbol rendelunk elore par hidegtalat, egyebkent mindenki a sajat (etel-ital)fogyasztasat fizeti.
Chipset, ragcsalnivalot hozzatok magatokkal!
"

Katja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-22 17:17   
2009-08-14 21:47, bkrisztina:
-

Háló!! Itt vagy még?

Katja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-10-22 17:10   
Hállóóóó!

Nem lakik valaki véletlenül Heerlen környékén? Landgraafban vagyok au pair, és nagyon szívesen csevegnék egyet valakivel!

Please írjon!

friet+gulas  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-25 16:32   
sziasztok,

dolgozik valaki rajtam kivul Maastrichtban a Beatrix-haven-ben?

Vinchy87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-22 20:05   
Szia Poe!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-22 18:35   
2010-06-22 15:36, Vinchy87:

Szia Anita

Vinchy87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-22 15:36   
Sziasztok!

Anita vagyok Heerlenből
1 hónapja vagyok kint a barátaimmal.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-20 10:03   
Kedves Jani,

üzeneted áttettem az apróhirdető topikban, hiszen odatartozik!

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-19 09:52   
2010-06-19 07:41, hunor:

Mindkettőnek a neve, címe szerepel itt lejjebb, a maastrichti találkozóknál.
Több oka is van a bezárásnak, ebből három:

- a gazdasági válság. A hollandok régebben sokat jártak étterembe, olykor még hétköznapokon is, de hétvégén mindenképpen. Minden étterem dugig volt, mert szeretnek jókat enni, és szeretik az idegen konyhákat, hiszen a holland receptek nem igazán izgalmasak. Mostanában annyi a vendég egy étteremben szombat este, amennyi azelőtt hétköznaponta volt. Amelyik étterem nem bírja, feladja.

- spórolás miatt kissé eldugottabb helyen bérelték a helyiséget, nem volt saját parkolójuk, a másodiknak terasza, kerthelyisége sem, a dohányosok a bejárat előtt cigiztek

- a magyar ételek főként húsból állnak, és nagy adagok. A magyar szakácsoknak elég nehéz megmagyarázni, hogy kevesebb húst, kevesebb zsírt és több zöldséget, halat tegyenek a holland vendég tányérjára. Magyar meg nincs annyi errefelé, amennyi eltartana egy éttermet. Illetve lenne sok, de azok gyakran baráti találkahelynek tekintik az éttermet, ahol otthon vannak. Ennek minden előnyével, a konyhába szabad bejárással, a potya étellel-itallal, internettel, telefonnal. Ha jólelkű a tulaj, rámegy a gatyája a honfitársakra. Ha nem, akkor ő a gonosz, és nem jönnek hozzá többet.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-19 07:41   
2010-04-20 23:11, poe:
-
Rossz hírem van. Röpke fél éven belül már a második magyar étterem húzta le a rolót örökre

-

Miért? Tudsz bővebb, bennfentesebb infót? Simán nem mentek, vagy?
És az utókor kedvéért: melyik volt ez a kettő?

Hunor

gulacsjani  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-18 19:34   
Sziasztok!

Heerlenben élő magyarokat keresek.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-20 23:11   
Rossz hírem van. Röpke fél éven belül már a második magyar étterem húzta le a rolót örökre
Így az áprilisi találkozóval visszatérünk a régebbi helyszínre, a színház kávézójába. Ez nem magyar ugyan, de nyitva van

Cím: Café Zuid Maastricht, 6221 JP
Plein 1992 nr. 15.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó