2018. december 16. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Finnország >> Finnországi töredékek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 jozsefgaal  módosítás |   válasz erre |   profil |  2018-09-30 08:01   

Gróf úrnak szólítják a kastély finn lakóját

http://www.borsonline.hu/aktualis/grof-urnak-szolitjak-a-kastely-finn-lakojat/82468

https://orszagjaro.webnode.hu/nyugat-magyarorszag/bakony/iszkaszentgyorgy-amade-bajzath-pappenheim-kastely/

https://www.youtube.com/watch?v=SgTFqSs0kwk

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-27 21:32   
No de boots!
Hiszen közt.elnök otthon is van, miniszterelnök is (ha jól tudom ), .... nincs ebben semmi különös.

üdv. OMGI

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 23:17   
nekem ez a finn rendszer, elnok es miniszterelnok, ki kicsoda es egyaltalan mi a szerepe... csoda lett volna ha nem keverem ossze

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 22:01   
2005-12-26 20:23, boots:
-
Választások Finnországban

Jelöltek: az elsõ nõi elnök, Tarja Halonen és a jelenlegi elnök, Matti Vanhanen is indul,

boots kedves, ígérd meg, hogy nem fogsz megkövezni, de nem birok magammal, annyira korrigálnám az írottakat. Gondolom sietve írtál, és egy vesszô rossz helyre került; pontosítanám:

Jelöltek:
a jelenlegi, Finnország elsô nôi elnöke Tarja Halonen,
a jelenlegi miniszterelnök (szószerint: fôminiszter) Matti Vanhanen,
a többi stimmel.

Ugye nem haragszol?????????
-

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-26 20:23   
Választások Finnországban

Finnország elnökválasztással kezdi az új evet. Az elõzetes szavazatokat bel és külföldön január 4-tõl lehet leadni (belföldön postán, külföldön a külképviseleteknél). A választás napja jan. 15, ismétlés 2 hét múlva, ha szükséges.

Jelöltek: az elsõ nõi elnök, Tarja Halonen és a jelenlegi elnök, Matti Vanhanen is indul, mellettük 6 ismert név a finn belpolitikából.

Bõvebben: http://www.vaalikone.fi/presidentti2006/etusivu.jsp

A szavazáson csak finn állampolgárok vehetnek részt.

Boots

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-01 10:28   
Ha megirod a cimuket itt a forumban, az masnak is hasznos lehet. Es talan tudok segiteni a letoltesben, ha tudom mit kellene letolteni.

Udv
Boots

majci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 19:44   
Szia boots!
Nincsen véletlenül infód arról, hogy hol találok olyan videot a mikulásról, amit le lehet tölteni a netről, hogy projektoron ki tudjuk vetíteni az ünnepségen? Olyat sokat találtam, amit a neten lehet megnézni, de letölteni nem lehet...

suomirja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-29 19:35   
nagyon köszönöm az infókat. és a játékot is! nagyon jó...

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 19:33   
Annak, aki csak tanulgat finnul, es annnak is, aki nem is tanul: hasznos, vagy inkabb egzotikus jatek lehet a finn szokereso.
Harakiri. Sok sikert!

http://www3.helsinginsanomat.fi/sanavisa/

(Pelaa == jatek)

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 01:17   
Magyarul tanulo finnek? Helsinkiben folyamatosan tanitanak magyar nyelvet az esti iskolakban. A Magyar-Finn Tarsasag (suomi unkari seura) szervez meg tanfolyamokat, es a magyarul tudo finneket is osszetartja. Irj a cimukre magyarul, biztos akad valaki aki szivesen levelezik veled magyarul, finnul, nemetul vegyesen
http://www.suomiunkari.fi/

Boots

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-27 01:12   
Tervetuloa, Mirja

Angolul szinte mindenki ert, de a nemettel is el lehet boldogulni. Foleg az idosebbek tudnak nemetul, egy magyar kollegam a szomszedban elo nyugdijas nenivel beszelgetett nemetul.

Legjobb talan kiutazni es letesztelni, hogy angol tudas nelkul, vagy minimalis angol tudassal hogy boldogul valaki. Kivancsi lennek az eredmenyre.

Magyarorszagon a finn-magyar barati korok szerveznek tanfolyamot minden szinten.
http://www.magyarfinntarsasag.hu/

Boots

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-06 15:18   
SUOMIRJA UZENETE:

Moikka!

Új vagyok itt és nagyon örülök, hogy rátaláltam erre a topikra.

Már egy jó ideje szeretem Finnországot és már nagyon szeretnék finnül megtanulni, ami viszont nem olyan egyszerű, mivel nincs hozzá meg a megfelelő könyv... És tanfolyam is csak messze van... Nagyon szeretnék kapcsolatot felvenni kinnt élő magyarokkal, vagy finnekkel.

Ha minden igaz jövőre kimehetek Finnországba és kérdésem, hogy mennyire lehet ott kinn német nyelvvel elboldogulni? Angolt még csak 2 hónapja tanulok és nem megy annyira, hogy már tudnék társalogni.

És esetleg hol tudnák kapcsolatot felvenni finnekkel. Vannak ilyen fórumok, hogy pl.: magyarul tanuló finnek vagy stb.
Valamint nagyon szeretném, ha írna valaki...

E-mail cimem: suomirja@vipmail.hu

Várom az e-maileket, és a kérdésekre a válaszokat előre is nagyon köszönöm!
Mirjam

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 22:49   

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-12 15:00   
No, hát szívből örülök, hogy ezt sikerült tisztázni. Azért legközelebb figyelek, hogy mi alkalmas közlésre, terjesztésre, és mi nem.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 23:54   
Kedves Áfonya

semmi baj, nem a te bizonyítványod ez. Azt hiszem az ilyen írások szerzöi nem gondolnak rá, milyen sok emberhez eljut a szövegük, és hogy (kicsi túlzással) "az örökkévalóságnak" írnak. Ami egy magánlevélben akár még humoros is lehet, az egy nyilvános írásban izléstelennek hat.
Meg persze korosztályos probléma is. öregek vagyunk és kész

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 22:33   
Áfonya, örülök a soraidnak!

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 21:49   
2005-08-11 20:50, Afonya:
-

Nincs miert bocsanatot kerned, a blog maximum az irojara vethet rossz fenyt

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 20:50   
Kedves fórumozók,

mint már e-mailban ex-MON-tag1-nek is kifejtettem, erre a blogra néhány napja találtam rá, és gondoltam, hogy felteszem. Mint tőle, ugy ezúttal tőletek is bocsánatot kérek. Ha ismerősöm lenne az író, szólnék neki ezekről a dolgokról, de nem igy van... és nem mentegetőzöm, azért volt ebben valami, ami tetszett nekem ( hasonló helyzetben én is sokat ügyetlenkednék), vagy talán mondjam inkább ugy, hogy egyszer -ha minden jol megy- nekem is át kell esnem a beilleszkedés korán sem könnyű menetén, és emiatt elhiszem neki, hogy sokminden nem egyszerű. A stílusán talán nem ártana valamicskét "finomítani", igazatok van.

Üdvözlettel: Afonya

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 16:42   
Poe kedves!
A baj az, hogy a fiatalok itt is rettenetesen randán beszélnek. De ez szerintem nem jelenti azt, hogy valaki, aki -a fenében is- itt a magyarokat képviseli, így mutatkozzék be, vagy legalábbis ezen a módon tudjon "beszámolót" írni. Mert feltételezem, hogy a "tökéletes" angol tudásának tán egyik alapja éppen a f...és a magyar "prostituált" ordenárébb kifjejezésének villogtatása lehet. Mindenesetre, nem lennék rá büszke, ha az én csemetém lenne.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 10:22   
Csatlakozom OMGI
Engem az lepett meg, hogy a csúnya szavakat nem sikerült elfelejtenie az illetőnek. Pedig azzal kellett volna kezdenie....

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-11 09:19   
2005-08-10 14:08, Afonya:
-
http://www.st...

Szia Áfonya!

Az általad feltett blogba benéztem, no mit ne mondjak, nem repültem el Töle sehová!!!
Remélem, nemcsak ebben a stílusban lehet élménybeszámolót tartani. Tudod a beszélt és írott stílus mindig is eltért egymástól. Legyen az angolul vagy magyarul mondva.
Akármilyen klasszak, belevalók vagyunk, azért a nagyvilág elé kitárt stílusunk mindíg önmagunkat mutatja be. Remélem mindenesetre, hogy a blog írója nem gyermekek nevelésére jött ide Finnországba.

Van itt is a fiatalok épp elég probléma anélkül is, hogy ehhez hasonló példaadásra valaki ideszegôdjön. Rádásul még ha magyarul sem jut eszébe rögtön valami és automatikusan angolul akar megszólalni, amikor arra kérik, hogy mondjon valamit az anyanyelvén. Ha más nem jut eszébe, mindíg lehet egy verset vagy dalszöveget mondani, -ha már okosabb nem jut eszébe. Hány évtizede is lehet itt ifjú blog-hôsünk, hogy nem jutnak eszébe a magyar szavak, ja, és hogy a nem magyar billentyûzettel nem tud helyesen írni??? Hát igen, egy-két betû helyet cserélt, a hosszú magánhangzók hiányoznak, de attól még lehet helyesen írni.

No ennyit errôl.

üdv. Neked

Afonya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-10 14:08   
www.stagii.blog.com

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-08-03 22:15   
Rasmus Budapesten

Tegnap a TV2-ben Kimmi Räikkönennel volt riport, holnap pedig a Rasmus enekesevel lesz. Este a 6 oras hirado utani musorban. Nem tudom mi a cime, fokusz vagy naplo vagy hasonlo. Finn ido szerint ugy 8 ora korul.

Nagyon felkaptak most finnorszagot, a Spectrumon az Aland szigetvilagrol volt egy oras musor. Ganxtazoli kedvenc orszaga is finnorszag. Asszem. Sokat latni finn nemzeti hokipoloban.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-25 11:25   
Motoros szán útvonal észak-finnországban

A svéd hercegnõ, Viktória nyitotta meg ünnepélyesen a róla elnevezett motoros-szán útvonalat. A 200 km hosszú út Mounio és Kilpisjärvi között halad, nagyobb részte finn, kisebb része svéd területen a finn-svéd határvonalon, és a vége a svéd-finn-norvég hármas határkõnél van. A megnyitásra a csinos hercegnõ hómobillal érkezett, mint elmondta, kipróbálta a vezetést és élvezte a sebességet.

A biztonságos és karban tartott útvonal svéd és finn közremûködéssel született, és fontos mind a motoros szánon utazók, mind a rénszarvas csordák számára. Turisták, kalandra fel!

http://www.helsinginsanomat.fi/english/picture/1101979228543

(forrás: www.helsinki-hs.net)

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 10:02   
2005-04-03 01:18, boots:
-
Ajánlom figyelmetekbe a hymypoika cimu filmet. Kicsit durva, de jellegzetesen fanyar finn sztori. Budapesten jatsza a Cirkogejzir. Volt nagy mozikban is egy par napig. A klub alapszabálya: mindent aktust filmre veszunk, mindenki hoz egy filmet, aki kilep, annak a filmjeit publikaljuk. Mero Laszlo fele csapdahelyzet: tobb szemelyes fogolydilemma.

----

Kedves Boots,

lattam en is a filmet, igaz, mar jo par honapja is talan - nekem bejott.

Hunor

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 01:31   
Mi sem jelzi jobban, hogy tavasz van, hogy megjelentek a nyuszik Finnorszagban:

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 01:18   
Ajánlom figyelmetekbe a hymypoika cimu filmet. Kicsit durva, de jellegzetesen fanyar finn sztori. Budapesten jatsza a Cirkogejzir. Volt nagy mozikban is egy par napig. A klub alapszabálya: mindent aktust filmre veszunk, mindenki hoz egy filmet, aki kilep, annak a filmjeit publikaljuk. Mero Laszlo fele csapdahelyzet: tobb szemelyes fogolydilemma.

mas

Ha valaki hozzajut, nagyon jopofa, szinten csavart tortenet a Nousukausi (upswing) cimu film. Egy gazdag pár a nyaraláson töri a fejét, mindenhol jártak már, amikor találkoznak egy irodával, aki extreme utat ajánl: egy hónap HKI lepukkant lakótelepén, minimálbérbõl. Kocsikulcs, iratok mind le kell adni. Vajon vissza is kapjak? Láthattok benne szep luxusivillát szusibulival, piros porset, meg igazi finn szlenget.

mas

A Kiskakukk (imdb: Kukushka) cimu filmben lapp nõ, finn és orosz katona fura de megindito történetét láthatjátok. Az oroszok és a finnek ellenségek, de egymásra szorulnak. Egyik sem érti a másik nyelvét, de jól megvannak egy ideig. Tipikus finn csavar a végén. Játszották otthon a muvesz mozik.

mas

Lomalla (kb: nyaraláson) c. filmben a család nyaralni megy, ahol a férj egy régi rablótársával találkozik. Kellemes szórakoztató mozi, mindenféle mély finn gondolatok nélkül, mindenki számára nézhetõ. A család mind a két fiát Teronak hívják.

Van még egy pár finn videóm, ha kapok biztatást, írok még.

Csizma ((C) R-zsike)

A csepeli magyar finn barati kornek volt egy finn filmeket bemutato eloadasa, ott alig voltunk egy paran. Talan ezutan kedvet kaptok.

boots  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-03 01:01   
Ajánlom a figyelmetekbe Maiju Lassila (álnév) könyvét: A kölcsönkért gyufa (Tulitikkuja lainaamassa), Rácz Pista bácsi fordításában.

Egy kalandos történet, ahol a fõhõs gyufáért indul a szomszéd tanyára, de másfelé viszi a kaland. Jellegzetes finn humor. Budapesten megvehetõ a Kalevala kör rendezvényein, Finnországban javaslom a könyvtárat

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 13:41   
Százhúsz évvel ezelött alapitotta 12 fiatal, finn orvos a Duodecim társaságot, melynek egyik fontos feladata volt a finn orvosi nyelv kialakítása és fejlesztése . Az immár 120 éve megjelenö finn-nyelvü orvosi ujság : Duodecim az elmúlt 2004-es év kultúrdíját 2005 januárjában Rafael Wardi finn festömüvésznek ítélte. Wardi felmérhetetlen szolgálatot tett az egészségügynek föleg azzal, hogy több mint 20 évig vezette a Nikkilä Kórház ( elmegyógyintézet ) festökörét hozzájárulva ahoz a therapiához, mely Finnországban az elmebetegek aktiválását és egyéniségük kibontakoztatását hivatott ápolni. Idöskori elbutulásban szenvedö feleségét évekig látogatta naponta a kórházban , szeretett feleségét képeken megörökitve egyben emléket állított minden hasonló betegségben szenvedö idös embernek betegségükben is tisztelve ezek emberi méltóságát életük utolsó napjáig .

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 21:00   
OMGI!
Budapesti a könyv és itt a lakásomban, a polcon fedeztem fel

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó