2018. szeptember 23. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Finnország >> Finnországi töredékek
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-13 07:34   
Etelka )

Semmi másról nincs szó, mint hogy örültem a receptnek. Fogalmazhattam volna jobban is - így igaz. Korrigáltam és elnézést kérek.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 18:29   
Virágom!
Poesje kérte privátban azért tettem mindjárt be. Különben kimondottan örülök annak, hogy nem vagyok gondolatolvaso!

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 17:25   
Etelka )

Éppen most akartam elkérni a receptet. Már keresem is a kuglóf formát.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 14:45   
Datolyás kuglóf recept, képe az alábbi üzenetben.

Mi kell hozzá ?

1 csomag datolya ( kb 200 g, préselt )
3 dl viz
1,5 dl cukor (lehet cukorpótlóval is helyettesiteni)
2 egész tojás
200 g margarin
1 teáskanál szódabikarbóna
1 " sütöpor
2 " vaniliáscukor ( el lehet hagyni)
3.5 dl liszt

Hogy csinálod?
A datolyát apróra vágod és a vizzel és cukorral sürü péppé fözöd, majd ezt a pépet langyosra hütöd.
Beledobod a margarint és miután elolvadt és kihült, a kis kézi mixerrel egyenként hozzákevered a tojásokat.
Összekevered a lisztet, szódabikarbónát és a sütöport meg a van. cukrot és egy kivajazott és prézlivel " kilisztezett" kb. 1.5 l-es kuglófformába teszed ezt a viszonylag híg tésztát.
175 fokon 1 órát sütöd.
Tipp 1.: tedd hideg sütöbe, akkor lassan és egyenletesen emelkedik fel - nagyon jól emelkedik, a forma szélétöl legalább 3-4 cm-re legyen a nyers tészta!- úgy ahogy a sütö is melegszik. Egy kést vagy kötötüt a kész tésztába szúrsz és kész akkor amikor semmi tésztamaradék nem látszik a tésztából kihúzott késen vagy kötötün.
Ennek a süteménynek az ize egyre jobb lesz az idövel, nyugodtan állhat pl. egy aluminiumfoliával befedve.
Tipp 2.: Ha valaki nem szereti a datolyát, vagy nincs datolya, akkor lehet aszaltszilvával is csinálni, nagyon jó lesz.

Apró kiegészítések:
Fontos!! Hideg sütöbe kell tenni, nehogy az elömelegitett sütöbe a tészta " gyorsan megugorjon"- hiszen sütöpor és szóda is van benne.
Kiborítani a formából csak akkor kell-szabad, amikor már majdnem kihült. Tegyetek egy lapostányért a formára mint egy fedöt és annak segítségével forditsátok meg a formát
Utolsó gondolat: a formát nem lisztezni kell mielött betöltitek a tésztát, henem prézlizni! nekem többször beragadt liszttel és soha nem ragadt be prézlivel.
Várom az eredményeket!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-12 13:44   
Most Karácsony elött itt is sok házban sütnek mindenfélét az ünnepekre. Finnországban az aprósütemények mellett nagyon elterjedtek az un. " száraz torták" , finnül kuivakakku, amik kuglófformában készült sütemények töltelék nélkül. Az egyik hagyományos ilyen sütemény a "Datolyástorta" = Taatelikakku. A kakku gyüjtöszó finnül bármilyen süteményt jelent és nem tortát. Ideteszem a datolyástorta képét, ha valakit érdekel a recept azt is megadom.
Ez a kakku azért jó, mert az ize az állás alatt egyre jobb lesz és így kb. két héttel karácsony elött már meg lehet/kell sütni.
Tipp: Jó ajándék olyan fiatal anyukáknak akik a nagy rohanás mellett nem érnek rá maguk sütni

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-11 09:16   
Finnországban az állam és egyház nincs elválasztva, ez azt jelenti a gyakorlatban, hogy a regisztrációt az egyház végzi és csak azokat regisztrálnak állami hivatalok, akik nem tartoznak valamilyen egyház kötelékeibe. Két un. államvallás van, az evangeliukus és az othodox vallás. Ezeknek az egyházaknak tagjai egyházi adót fizetnek. A kisebbségben lévö egyházak tagjnai nem fizetnek egyházi adót. A polgári házasság nem kötelezö, azok esküsznek polgárilag akik nem akarnak templomi esküvöt.
A finn iskolákban van vallásoktatás. Az államvallásokon kivül iskolákban oktatják a kisebbségben lévö vallások közül a katolikus vallást, islamot, bahai es hare krishna vallásokat. A finn iskolásoknak joguk van a vallásoktatáshoz és egyben kötelességük is résztvenni ezen. Ha az iskolában legalább 3 (három) olyan gyerek van, akiknek azonos a kisebbségi vallásuk az iskola rendez vallásoktatást ezeknek. Ugyanilyen elvek szerint oktatnak un. életfelfogás ismereteket ( finnül: elämänkatsomustieto) azoknak a gyerekeknek akik nem tartoznak semmilyen egyházi kötelékbe.
A karácsonyt ünneplik az iskolákban mint vallási - és a hagyományokat örzö ünnepet. Az ünnepélyeket a két államvallás szellemében mint keresztény ünnepet tartják. A muzlim vallásu gyerekeknek nem kell résztvenniük a karácsonyt oktató hittanórákon.
(Forrás: Alueuutiset, dec. 2004
Salla Norontaus: Vähemmistöuskonotoihin kuuluvat lapset voivat jäädä pois joulujuhlasta ).

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-10 15:49   
Az alábbi linket poesjetöl kaptam, olvassátok Ti is el.
Egyes apró részletekben tér el a mai Karácsonyünnepléstöl- de lényegében így ünneplik Finnországban a karácsonyt.
http://www.origo.hu/karacsony/20041209karacsonyi.html

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 20:45   
ez a hátrányos megkülönböztetés csak a szöke nökre vonatkozik. Szól-e a statisztika a nemekröl vajon ?

ideje lenne rehabilitálni a szép és okos szöke nöket

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-09 16:28   
Most még csak annyit tennék hozzá a PISA eredményekhez, hogy megdölni látszik a szökékröl való általános vélemény, hiszen azt ugye mindnyájan tudjuk, hogy a finn iskolások körében a szökék vannak túlnyomó többségben.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-08 14:54   
A mai ujságban elemezték az itt alább is megemlitett PISA vizsgálatot és arra következtetésre jutotak, hogy a legjobb pontokat azoka fiúk kapták akik szinte naponta használtak számítógépet ( finnül: tudás-gép = tieto-kone).A lányok közül azok a tanulók voltak a legjobbak, akik havonta 1-4 szer használnak számítógépet. Az is kiderült, hogy az iskolások körében a számítógép használatában túlnyomó a hirközlés, zenehallgatás és különbözö programok letöltése, mig a számítások és kalkulációk végzése egyre inkább háttérbe szorul.
A 3 évvel ezelötti PISA vizsgálathoz viszonyítva nött a számítógépek száma és ezzel együtt az otthoni számítógéphasználat is. A finn otthonokban a 15 éves gyerekek között tizböl kilencnek van lehetösége otthon számítógéphasználatra és 77 %-nak van internet összeköttetése. A megkérdezettek közül 80% használ számítógépet otthon legalább néhányszor hetente, mig az iskolában 36% teszi ugyenezt. A 3 évvel ezelötti vizsgálathoz képest 10 %-kal nött az otthoni számítógéphasználat és kb. ugyanennyivel csökkent a számítógépek iskolai használata.
Forrás: Marjukka Liten : Helsingin Sanomat 2004 dec 8.
Még egy megjegyzés: A PISA vizsgálat nem un. “ kitünö magániskolák”-ban történt hanem a finn állami iskolákban.

gvirag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 16:45   
Etelka )

Nem vagyok írigy természetű, de most nagyon írigylem finn testvéreinket!

Emelem poharamat rájuk: Éljen! Éljen! Éljen!

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-06 09:29   
Ma van Finnország legnagyobb nemzeti ünnepe, a finn független állam születésének ünnepe. Ezzel kapcsolatban sokminden történik az országban azon kivül, hogy mindenütt lobognak a kék-keresztes fehér zászlók. Tegnap, az ünnep elöestéjén hozták nyilvánosságra annak a televizio által rendezett országos szavazásnak az eredményét, melyben az itteniek a Legnagyobb Finn-t választották a történelem alakjai közül. A leadott 360 000 szavazat közül 104 244 – en szavaztak Finnország Marsalljára Carl Gustav Emil Mannerheimre .
Mannerheim életének folyamán lett az orosz autonom nagyhercegségböl önálló, szabad finn állam, mely emberfeletti áldozatok árán de mégis sikeresen védte meg függetlenségét a nagy fölénnyel támadó szovjet hadsereggel szemben .
Délután hatkor - itt olyankor már teljesen sötét van - kigyulladnak mind a nyilvános épületek mind az otthonok ablakaiban az emlékezés fehér gyertyái , este sok sok otthonban felemeljük a pezsgöspoharat egy nép életének legnagyobb értékei, a nemzeti függetlenség és önállóság tiszteletére és az e fölött érzett örömtöl vezetve háromszoros kiáltással:
Eläköön ! Eläköön ! Eläköön ! Éljen ! Éljen ! Éljen !

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 18:28   
Errefelé csendesebb a tél, tavaly ilyenkor ilyen meglepetést okozott:

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 16:23   
Már volt szó itt a finn téli sportokról. Az alábbi kép az uj sportágat a Ringette-et mutatja. Ez föleg lányoknál helyettesíti a jégkorongozást, nem olyan agressziv, mint a fiúk jégkorongja. Korcsolyával van a csapat felszerelve és a karikát ütökkel mozgatják a jégen.
Figyeljétek meg, hogy a kislányok mind biztonsági sisakot viselnek.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 14:22   
2004-12-05 11:56, etelka:

Tudomásom szerint, az angolokat kizárták, igy a matekböl is a finnek lettek az elsök.
Lehet, idöközben mások az eredmények.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-05 11:56   
Bovi, szerbusz!
Köszönöm szépen a hírt, ma már az ujságban is olvashattuk az elözetest. A finn iskolások a versenyt az OECD országok között nyerték meg mind a három vizsgált részterületen.
Ha ezekhez az országokhoz - 29 ország- még 11 más országot is hozzátettek, akkor matematikából a hong-kongiak mögött maradtak a finnek, de az olvasási és természettudományi tárgyakban a finn iskolások így is vezettek.
A PISA azaz Programme for International Student Assessment hivatalos eredményhirdetése a jövö hét elején lesz, majd akkor talán többet is irhatunk.
Még egy kis információ:
Azt talán nem mindnyájan tudjátok, hogy az itteni gyerekek 7 évesen mennek iskolába és 9 osztály kötelezö mindenkinek.

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 14:48   
Kedves OMGI!
Ma reggel a hirekben hallottak után én is nagyon büszke vagyok a finn rokonságunkra:
A PISA-Studie-n megnyerték mind a 3 ágat a finn fiatalok!!! (Nem elöször)Olvasás,Mathematika,Természettörténelem.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 10:50   
Kedves Etelka,

koszonom szepen a magyarazatot.

Hunor

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-04 08:45   
Kedves Hunor!
A film amit láttál: Hymypoika cimmel, a filmet én nem láttam.
A cimszó: Hymypoika magyarul Mosolyfiút jelent. Ennek a finn szónak a tartalma az, hogy Finnország iskoláiban már 1954 óta, 50 éve minden évzáró alkalmával kiosztásra kerülnek Heikki Nieminen müvész által alkotott kis szobrok: Hymypoika néven. Ezt a szobrot minden osztályban az a tanuló kapja, aki az eltelt iskolaév folyamán a legkészségesebb barát és " legjobb haver" volt. 1955 óta a lányok is kaphatnak Hymytyttö = Mosolylány dijat, az oka ugyanaz, mint a fiúknál.
Az egész díj mögött az volt, hogy szükség van a gyerekek szociális képességeinek fejlesztésére. A dij fennállása óta eltelt ötven év alatt 250 000 db szobor került kiosztásra. Ezek a kis szobrok a finn családok könyvespolcainak legféltetebb díszei.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 23:06   
En eppen ma lattam egy finn filmet, itt irtam rola:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=331&forum=26&1058

Es a nyelvi hasonlosag kapcsan - odafigyeltem, szandekosan, de nem tunt annak. Persze, gondolom, nem feltetlen lehet ezt leszurni egy filmbol...

Hunor

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-03 10:23   
Finnországról valami más:

Tudjátok-e, idetévedô kedves magyar barátaim, hogy a finnek milyen komolyan veszik a finn-magyar rokonságot? Ma már nem is érdekli ôket, hogy mi ennek az alapja, valóban vannak-e génhasonlóságok vagy sem, igazak-e a nyelvi hasonlóságok vagy sem, -egy biztos, szinte örömmel veszik, ha magyar akad az útjukba. Nagyon szép szavuk a rokonságra a "heimoveli" kifejezés.
A "heimo" nemcsak a szó szoros értelemben rokont jelent, annál több.
A "heimo", azonos néptörzset, nemzetséget, szorosan összetartó családot jelent.

A "veli" az testvér, lényegesen több, mint a rokon!

Köszönjük a finneknek!

Hát nem szép???

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-01 16:54   
Finnországban nincs Mikulás, december hatodika az ország legnagyobb ünnepe, Finnország függetlenségének kikiáltásának ünnepe 1917 december 6.-án! Addig Finnország orosz nagyhercegség volt. Ez a nap pirosbetüs ünnepnap, munkaszüneti nap.Ennek a napnak ünneplése országos zászlófelvonással kezdödik Helsinkiben, a csillagvizsgáló dombjának zászlórúdján. Ezt a TV egyenes adásban közvetiti, rengeteg a résztvevö, Helsinki polgárai. Ezzel egyidejüleg az ország összes zászlóját felhúzzák, egész napra. A zászlófelvonás után a Helsinki katedrálisban ünnepi Istentiszteletre kerül sor, ezen jelen van az egész kormány, élén a köztársasági elnökkel, a parlament tagjai és meghivott közönség. Valahol az ország egyik városában megrendezésre kerül a nyilvános, katonai parádé, ezt a TV egyenesbe közvetiti. Ezen a napon sok katonatisztet emelnek magasabb rangra és kiosztják Finnország kitüntetéseit is, a Fehér Rózsa Lovagrend és a Finn Oroszlán rend kitüntetéseit, valamint as Pro Finlandia érem kitüntetetéseit. Ugyancsak ezen a napon este a Köztársaagi elnök kb. 2000 polgárt fogad Helsinkiben, ezen a frakkos-estélyiruhás fogadáson nemcsak a parlament tagjai, a diplomáciai élet képviselöi és a katonai- egyházi- valamint tudományos élet kiemelkedö képviselöi vesznek részt, hanem a függetlenségért vivott háború veteránjai is és olyan polgárok is, akikkel a köztársasági elnök az elmúlt év folyamán találkozott.
Este hatkor- itt olyankor már teljesen sötét van- kigyulladnak az ablakokban az emlékezés gyertyái. Az alábbi képen a mi házunk zászlója, a képet a konyha-ajtóból fényépeztem, 2003 dec.6-án.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-29 17:01   
OMGI, köszönöm, hogy segitesz a finnországi élet bemutatásában. Tudod én azt hiszem, hogy sokan semmilyen elképzeléssel nem rendelkeznek erröl az országról és többen vannak akik azt hiszik, hogy itt jegesmedvék sétafikálnak az utcákon . Ma reggelre erre énfelém 15 cm friss, nedves hó esett és örömmel hallottam az idöjárásjelentésböl, hogy a hóesés frontja Felétek halad szóval nemcsak nekem lesz karácsonyi hangulatom.

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 20:30   
Drága bovi!

Persze, hogy újságcikk volt, dehát egy "ekkora" halat nem észrevenni!!

Egyébként ezt a szabadidôtöltést nem tudtuk a helyiektôl átvenni, nem igazán a mi "sportunk".

adventi üdvözlettel....

bovi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 18:29   
2004-11-24 20:17, OMGI:

Nagyon szégyenlem a dolgot kedves OMGI. Bocsánat, azt a képet ujsághirnek tartottam, nem saját felvételnek
Ezentúl figyelmesebb leszek, igérem.

Etelka, szerintem a piros szin, a szeretet szine, azért dominál minden piros karácsonykor.
Nálunk az adventi koszorún is a négy gyertyán kivül piros szallagok vannak.
Zöld a remény, a fenyö éretlmében.

Kellemes adventi napokat kivánok!

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 18:29   
2004-11-28 10:44, etelka:
- az óriásivirágú Amaryllis is nagyon kedvelt.
Az Amaryllist mi is ismerjuk es ahogy mondod , az unokam gondozza minden evben , de nem mindig nyilik ki Karacsonyra , van ugy , hogy Uj ev korul . Ez is gyonyoru virag . A kis manok itt nem jarnak , pedig neha jol jonne egy kis "felugyelet"

Szeretettel,
fellegvar

OMGI  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 12:26   
Kedves Barátaim!

Elsô advent vasárnapja van. Etelka megszólított engem néhány sorra, és elfogadom. Ma kicsit fáradt vagyok (sokat lumpoltam az utóbbi napokban), de valahogy olyan finom nyugodtság van a lelkemben. Napok óta kedves ismerôsökkel és barátokkal töltöttünk el sok-sok órát.

Bár néha Etelka mellett én vagyok a "negativul" látó szem, most csak pozitiv dolgokról beszélek.

A karácsonyi virágok közül nálam még mindig az Amarilis a favorit, de imádom a jácint illatával teli karácsonyi szobát is.

Volt szerencsénk finn barátainknál eltölteni néhány karácsonyi ebédet is.

Különbözô, un. "laatikko" (ládikó)- étel, sárgarépából, burgonyából, marharépából, vagy egy szines salátaféle, a "rosolli",
húsként az elmaradhatatlan karácsonyi sonka,
egy hófehérre kilúgozott, és legalábbis errefelé füszermentesen, önmaga, már semmilyen ízt nem nyújtó halféleség,
a szilvalekvárral töltött, hajtogatott vajastésztából készitett karácsonyi csillag, -szóval ezektôl roskadozik az asztal.

Számunkra a legkülönösebb a mai napig is a fent már emített lugozott hal, a
"lipeäkala". Jól nevel embernek titulva magamat, ettünk belôle, de dicsérni nem volt bátorságom. (Féltem, hogy kapok még egyet a tányéromra )
Ugyancsak évekig nehézséget jelentett a marharépa elfogyasztása, -nyilván azért, mert nem szoktam hozzá. Finn barátainknak olyan természetes étel, mint nekünk a burgonya.
(Bennük viszont viszolygást váltott ki a túrógombocunk vagy a szilvágombocunk.)

Az ajándékozást szerencsére senki nem viszi túlzásba, egy-egy fent is említett virág, vagy nem közeli ismerôsök között egy-egy képeslap már megtestesíti a figyelmességet.
Jóbarátok között nagy értéke van a sajátkészítésû, egyénre szabott ajándéknak.
Ez pedig bármi lehet, kinek tudása, képessége és anyagi helyzetétôl függôen. És ezt nagyra értékelem. Nincs vetélkedés még családon belül sem, hogy ki kap értékesebbet, ki nem.
Nem ismerek olyan csaláadot, akik a karácsonyi ajándékozás miatt anyagi romlásnak adná a fejét.

A KARÀCSONYFA: Ha a finn család tudott szerezni az árusnál (nem valakinek az erdejébôl titokban kivágva!) olyan fát, amelyen még netán tobozok is csüngenek, az lesz a lakás legszebb dísze.
Megdöbbentôen kevés diszt tesznek rá, a fát szeretik, nem a díszítést.
A 24-én átadott ajándékoknak is csak hûlt helye van 25-én.
Nem téma, mennyi és milyen ajándék volt a fa alatt.

Én már lassan 3 hete készítgetem Barátainknak az ajándékokat, és mivel hál'Istennek sok van belôlük, hát sok idôre van szükségem.

Ennyit mára, de ha kérdeztek még, szívesen válaszolok.

Örömteli karácsonyvárást kívánok Mindannyiotoknak.

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 10:44   
Kedves Fellegvár! A képeden mutatott virágot itt Karácsonyi csillag = Joulutähti (ejtsd:joulutehti) néven ismerjük, ez itt is nagyon általános, de más virágok, mint pl. a pirös, alacsony tulipán és az óriásivirágú Amaryllis is nagyon kedvelt. Az utóbbit könnyü hagymából növeszteni. Ez egy olyan virág, ami szinte szemmelláthatóan nö, így kis gyerekekkel nagy élvezet már november elején ültetni hagymákat és együtt figyelni a virágszár növekedését.
A régi és hagyományos karácsonyi virág azonban a jácint, ennek illata hozzátartozik a karácsony hangulatához, ugyanúgy, mint a frissen behozott fenyöfa illata is.
A finn élet szerves része az erdö, ami nemcsak a faipar szempontjából fontos, hanem sok embernek az erdö lelki megujulást és békét jelent. Az erdöbe ugyanúgy mehet az ember felüdülni, mint elsírni a bánatát és meg dühében is bekiálthat az erdöbe levezetni a mérgét, az erdö a közmondás szerint úgy válaszol, ahogy kiáltottál oda. De az erdö arról is híres, hogy ott sokféle tündér és manó is lakik. A manók különösen karácsony táján járkálnak és figyelik a gyerekeket, a manók úgy általában láthatatlanok, de ök mindent látnak. Sokféle manó = tonttu van, házi manó ( kotitonttu) szaunamanó (szaunatonttu) istállós manó aki az állatokra vigyáz ( tallitonttu ) de talán az egyik legfontosabb a karácsonyi manó a joulutonttu. A karácsonyi manónak hosszú, piros sipkája van és az erdö odvaiban van az otthona, karácsony táján azonban bejár a városba is . Itt a Mikulás Karácsonykor jön, a dec. 6.-a Finnország legfontosabb ünnepe a finn nemzeti függetlenség ünnepe, erröl majd máskor többet is írok. Mellesleg a Mikulás Finnországban lakik és a rengeteg karácsonyi manó segít neki kihordani az ajándékokat az ország minden részén. A manók válaszolnak mindazokra a levelekre is, amiket a Mikulás, azaz finnül Joulupukki a világ minden táján lakó gyerekektöl kap. Az alábbi képen egy karácsonyi manó amint a tulipánokkal foglalatoskodik

fellegvar  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-28 00:28   
Kedves Etelka !
Amerikaban is szokas karacsonykor piros nyilasu viragot ajandekozni . A Poinsettia a hagyomanyos karacsonyi virag itt es igy nez ki:

Törölt Nicknév2  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-27 20:34   
Kedves Virág és fellegvár!
Köszönöm szépen kedves soraitokat.
Most, hogy holnap kezdödik az Ádvent és ezzel a karácsonyvárás idöszaka talán a finn karácsonyi szokásokról is lehetne valamit írni, remélem, hogy OMGI is társul hozzám és ír, hiszen neki nagy tapasztalata van az itteni karácsonyi szokásokról.
Azzal kezdeném, hogy ez az egész karácsonyi idöszak és maga a Karácsony is a virágüzletek legjobb ideje, hiszen a legnagyobb forgalmat most csinálják. Mivel itt ilyenkor a tél már mindenhová beköszöntött és semmi virág nincsen a természetben, a finnek a virágot nagyon nagyra értékelik és mindenki örül az egyik leggyakoribb karácsonyi ajándéknak, az élö virágnak. Többféle virágot szokás adni, az egyik leggyakoribb a karácsonyi kaktusz, amit sokan otthon, maguk is ápolnak. Az alábbi képen lévö kaktuszt én kb. 3 éve kaptam, akkor kis palánta volt, azóta minden évben virágzik így karácsony táján. A színe az itteni karácsony színe: piros. Hogy miért pont a piros a karácsony színe azt nem tudom, az ezüst és aranyszínü dekorációk késöbb lettek honosak itt, a piros volt az elsö szín. Karácsony táján sokan viselnek piros ruhát, blúzt, pullovert, talán azért, mert itt karácsonykor jön a magyar Mikulás és Ö is pirosba van öltözve? Vagy azért mert minden fehér és a piros szín valami élénkséget hoz a tájba? Talán OMGI tudja erre a választ.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó