2020. szeptember 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> MON 2002 - 2011 >> Élet Új-Zélandon - Kiköltözés, letelepedés
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 peti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-06 03:27   
hi apuka,
a Tv1 en ma delutan 15.55 tol elo kozvetites!!! gr8 a work permithez!

apuka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-05 10:37   
Sziasztok. Nem tudja veletlenul valaki hogyan lehet itt Zelandon nezni a Forma-1-et? Vagy valahol online? Ja es megkaptuk a work permitet 2 evre, ugyhogy irany a Residency. Cool.

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-04 21:40   
Nem volt a celom az ujzelandi allampolgarsag
ertekenek megitelese. Ritkan jarok az USA-ban, Ausztraliaban. A leggyakrabban Europaban jarok-kelek. De hogy neked is igazat adjak, a legpraktikusabb ha uj zelandi es unios polgar is vagy, akkor mindket allampolgarsag elonyeit ki tudod hasznalni es a hatranyait kevesbe erzed.

peti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-04 08:33   
hey Bobo

azert az NZ allampolgarsagot nem kellene lebecsulni csak 1 et emlitenek az usa ba valo belepeshez nem kell semmifele vizumot megigenyelned hanem a repteren bepecsetelik a munkavalalashoz pedig csak 1 job offere van szukseged!!! hat kicsit 1szerubb mint a magyar allampolgarsaggal!!! ja es meg mindig megtarthatod a magyart is
ja meg 1 ausztraliaba meg rogton telepulhetsz is at ...ugytudom meg a turista vizum is huzos megszerezni Mo-rol nem meg bevandorolni
peti

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 15:33   
2005-02-25 14:30, Valeria:

Hogy az Ujzelandi allampolgarsag annyit er mint a Magyar? Ezt rajtad kivul meg ki allitja?

En magyarkent az Europai Unio polgara vagyok. Nekem ez rengeteget er! Sot mi tobb buszke is vagyok ra. Mindez semmit nem von le Uj Zeland ertekebol, aki ott akar elni, boldogulni becsulettel, csak batoritani tudom.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 14:30   
Hogy az Ujzelandi allampolgarsag nem er annyit mint a Magyar? Ezt rajtad kivul meg ki allitja?

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-25 12:00   
Annyiban egeszitenem ki Safi reszere a leirtakat, hogy ha tenyleg mindketten Uj Zelandon akartok letelepedni, akkor batran csinaljatok, es nem kell elore ragni a gyurket,hogy mi lesz ekkor vagy akkor. Csak annyit tegyel meg,hogy kesobb visszairsz ide a listara es oszd meg a konkret tapasztalataidat, hogy masok is okuljanak belole!

Mivel en europainak erzem magam, meg annyit jegyeznek meg, ha ott akarsz elni Uj Zelandon, akkor jelent valamit az uj zelandi allampolgarsag. De lehetosegben a magyar mar ma is sokkal tobbet er, es nagyobb tavlatokat nyit meg, mint egy ujzelandi.Legalabbis a vilag nem ujzelandi reszen

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 16:14   
A lényeg:

2006 jan. 1től megszűnik a babák automatikus állampolgársága.
Ha addig megszülsz....
(erre nagy esélyed van, ha már terhes vagy )

http://www.clerk.parliament.govt.nz/Content/SelectCommitteeReports/148BAR2.PDF

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 16:02   
Most találtam:
http://www.asianpacificpost.com/news/article/192.html

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 15:15   
Amúgy bratulálok a babához!

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 15:10   
http://www.moh.govt.nz/moh.nsf

Itt keresgélhetsz...

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 15:08   
Tuti megkapja, ha kiutazik.
De az, hogy NZ a gyerek, nem véd meg attól, hogy gyerekestől kiutasítsanak. Ez már előfordult magyarokkal.

Énszerintem a régi módszerek már nem működnek, de ti tudjátok. A ti életetek.
Én pl. pont fordítva csinálom. Anyát pl. hazaküldöm szülni magyarországra. Azért, hogy még 3 évig ne kelljen dolgoznia. Szóval, mondom, mindenki másként dönt. Ahogy akar. Anyagi és egyéb lehetőségei döntik el.
A határon:
Ha túristaként mész, akkor aként kell viselkedned. Utiterv, szállás, autófoglalás stb.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 14:54   
http://www.nz-immigration.co.nz/

Ez valoszinuleg segitsegedre lesz. Kerj toluk informaciot.

Valahogyan az az erzesem, hogy ha nagyon elorehaladott allapotban vagy, nem fognak beengedni, de ez csak az en velemenyem. Nezd jol meg mi a torveny.

safi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 14:41   

Igen olvastam a honlapon az új EÜ rendelkezéseket. Angolul tudok, az nem gond, de azért kint mindenképpen beíratkozok még tanulni. Aki kint van, nem ő a munkáltató csak tud munkahelyeket, ahol elbeszélgetés van vagy legalábbis kiváncsiak,. hogy kit alkalmaznak, és ahol szükség van emberre /pl.: pékségben rakodóra/. Aki kint van ő is így kezdte és most nyugodtan és anyagilag rendezetten él. Csak baromira unatkozik ezért is örül, hogy végre kimegy hozzá vki. A késöbbiekben ha már nagyon jól tudjuk a nyelvet, akkor lehet normálisabb munkákat is vállani a szakmánkban.
A pénz ebből a szempontból nem számít, mármint a gyerekszülésnél, a lényeg hogy megkapja- e az állampolgárságot. Ha igen onnantól nem tartom valószinűnek, hogy kiraknak az országból, ha a férjem is kap munkát. Már régóta terveztük, hogy kimegyünk de most tudtuk realizálni. Nem is lett volna gond, ha nem esek teherbe, mivel itthon egy multinál dolgozom, ahol van arra lehetőség, hogy átigazoljak az Új Zélandi vállalatunkhoz, de jelen esetben az állapotom miatt nem tudok. Tudom, hogy nagyon meleg dolog igy belevágni az utazásba, de nme akarom a fejemet a falba verni 5 év múlva, hogy miért nem próbáltam meg. Ameddig nincs kötelező vizum a belépéshez / ami szerintem nemsokára lesz/, addig kell megpróbálni. Anyagi hátterünk van, legrosszabb esetben hazajövünk /volt egy szép, hosszú nyaralásunk/, de a gyereknek "vettem" egy állampolgárságot, amiről majd dönt hogy 18 éves korában hogyan rendelkezik.
A kérdéses az hogy megkapja- e, ha kint születik meg?
A beutazás nehézségere én is gondoltam, de ennyi rizikót bevállal az ember. A repjegyet 3 hétre állítattam ki, ha tényleg beugratós a munka és tényleg annyira nem mennek kint a dolgok, akkor 3 hét múlva hazajövünk.
Gondolom neked vna vmi tapasztalatod, vagy inkább úgy mondanám, hogy többször voltál az Új Zélandi reptéren, mint én:)
ott a fináncok, mit szoktak kérdezni, vagy mit néznek a beutazókon, ami okot ad arra hogy hátra arcot mutassanak? MEnnyire kekeckednek?

A férjem és én is dolgoztam külföldön ő NémetO- ban, én Olaszoknál és eddig mindenhol azt tapsztaltuk, hogy ha tudsz és akarsz dolgozni, akkor megtudsz élni. Olvastam a korábbi leveleidet és igen sok negatívumot írtál le Új Zélandról, persze minden ember másképp gondolkodik, mások az igényeink és elvárásaink. Én nem akarok mást mint dolgozni, gyerekeimet tisztességben felnevelni egy olyen országban, ahol nem kell félnem hogy leszúrják, kirabolják, elrabolják stb... és látom hogy az országban van lehetőséged élni, jutni egyről a kettőre. Én ezt nem látom Magyarországon. Tudom, hogy te másképpen látod a dolgokat, olvastam ,de anyit mondanék, hogy egy ember eljusson idáig, hogy a saját országát elhagyja, annak nyomós oka kell hogy legyen.

Amit írtál ezek igen nagy volumenű műtétet vagy beavatkozást igényel és igen specifikus. Általános eü ellátás talán nem ilyen költséggel jár vagy igen? Mondjuk engem konkrétan a szülés érdekelne, de gondolom ezt kórháza, orvosa válogatja. Ha jól olvastam akkor biztosítási rendszer van kint, ha esetleg tudsz olyan lapot ahol vannak erre vonatkozó árak, vagy bővebb infó, akkor megköszönném ha elküldenéd.

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 12:49   
Szerintem felejtsétek el az egészet.
Én így nem mennék ki az tuti.
Ha az ismerős munkát akar adni, akkor adjon munkát most.
Elég beugratásnak tűnik nekem ez a van munka, csak gyere, aztán majd később elintézzük a vízumot.
Az sem biztos, hogy be tudtok utazni.Lehet, hogy már a határtól visszaküldenek. Nem egy ember járt így.

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 12:45   
Akkor miért nem innen intézitek el a vízumot?
Április 4 től nagyon megszigorítják az EÜ vizsgálatot. Lehet, hogy bebukjátok az egészet és egy vagyon lesz kint a vizsgálati díj.
Mondom, attól függ, mennyi időre kap vízumot. Ha egy év és évente hosszabbítjátok, akkor semmi nem jár.

Egy két ár:
Typical costs of
private procedures in New Zealand are:
Procedure
Cost NZ $

Prostate removal (cancer)
4,500

Heart Surgery
12,000

Hernia Repair
2,800

Cataract
2,400

Gall Bladder
5,000

Hysterectomy
5,500

Hip or Knee replacement
12,000

Heart Bypass
25,600

Ha feltétlenül kint akarsz szülni, akkor irasd be magadat egy nyelviskolába.

safi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 12:20   
Szia Tudós,

Köszönöm, hogy válaszoltál.
A bibi ott van, hgy turistaként mennénk ki, és ott keresne a férjem munkát. Van kint ismerős, aki tud ebben segíteni és van munkalehetőség is. Ha férjem megkapja a munkát, akkor munkavállalási engedélyt is megkapja ezzel együtt. Igy milyen "jogok" illetnek meg engem ill. a gyereket?

Safi

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-22 09:51   
Ha legalább 2 évre szól a vízumod, akkor a terhesellátás és a gyerek 6 éves koráig az ellátás ingyenes.

safi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-21 18:11   
Sziasztok,

Igaz kicsit késve, de bekapcsolódnék a társalgásba. Én is csatlakozom azon táborba akik kimennének. ill mi már ott tartunk hogy megyünk is március végén. Rengetek NZ.- i honlapot végig böngésztem és sehol nem találtam arra vonatkozóan információt, ami engem érintene, érdekelne. A következőről lenne szó. Én jelenleg állapotos vagyok és szeretném a gyereket kint megszülni, gondolom, hogy anyagiakban igen tetemes összeget jelent, a kérdés az lenne, hogy a gyerek automatikusan megkapja- e az állampolgárságot /az 1977- es törvény szerint igen, de nem találtam arra infót, hogy modosítás vagy szigorítás volt- e azóta/, és ez valamelyest segít- e nekünk is abban, hogy a letelepedésünket pozitív írányban előmozdítsa?
Ha vkinek van ezzel kapcsolatos tapasztalata és ezt megosztaná velem /eü, orvosok , költség, kórházak stb.../, akkor a köv mail címen várom a levelét: maroska@mailbox.hu.
Végig kísértem a társalgás fonalát és erre vonatkozóan nem találtam infót.
Aki tudna ebben informálni annak nagyon megköszönném.

Üdv,
Safi

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-14 19:54   
Mi van veletek, kiwik? Mindenki nyaral? Nagy a pangás...

Cody  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 15:15   
2005-01-17 14:20, Tudós:

- huhh! meg kell hagyni ezeknek a Kiwiknek van egy fura építkezési stilusuk, szokásuk vagy nem is tudom minek nevezzem....

Ja. fabódék.
Otahuhu különben is a kedvencem:)
Iszonyat egy hely. Szerintem a leglepusztultabb környék egyike.
...

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-25 00:10   
2005-01-19 09:08, apuka:

Szia Apuka !

Koszi az infot Egyenlore meg varok, majd ha meg lesz a rezidensem ...
Hogy vagytok ? hogy sikerult az allasinterju ? meselj, kerlek, valamit !

Kuldok priviben recepteket, ill. ha megadod a mail cimedet, akkor oda is. Ha vasarolni akarok jo receptkonyvet, akkor az Edmond`s felet vegyetek, 24 dollar korul van. Nekunk ugyan regebbi van, abban jo kajak vannak - nem csak sutik

VEGRE ITT A NYAR

idv:
kiwi

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 03:22   
2005-01-21 17:31, Cody:

Szia Cody !

Nem remisztgeti, csak erzekeltetni szeretne, hogy vannak jo es kevesbe jo reszek Auckland keruleteiben. Pl. vegyuk Budapestet : 8-ker, 7-ker, Belvaros, Rozsadomb ... stb... Itt az epuletek maskepp epulnek, maskepp tortenik a felujitas is. Pl. a konyha, furodoszobat nem kell festeni minden evben, eleg lemosni a falakat Vannak fabol keszultek, amelyekre egy vagyon a festek ... es meg sorolhatnam. Sajna, az alcsony ar neha csaloka lehet ...

Cody  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-21 17:31   
...csak tudnám, hogy Tudós miért rémisztgeti a reménykedő népet?

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 09:29   
2005-01-19 09:08, apuka:
És hogy megy a sorod?

Mesélj már valamit.

apuka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-19 09:08   
Szia NZkiwi,

Regen beszeltunk. Eltuntel te is meg mi is. Ha tudsz majd kuldhetsz recepteket, tudod a helyieket, mert meg nem sikerult normalis zelandi kajat talalnunk.
Nekunk a csomag kiszallitast a MASPEED intezte - 1 vagy 1,5 kobmetert kb. 70-80 ezer ft-bol meg lehet uszni, aztszem, de az a biztos ha megkerdezitek oket. Ja es kb 1v.1,5 honap mig ide er.
Meg irok majd. Ja es ma fogtunk 15 hatalmas hulye nevu halat, meg 1 Snappert is

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 10:31   
Ezen az azsiai utvonalon nagy szallitasi kapacitasok mozognak es mind tengeri mind legi uton Europabol kedvezoek a dijtetelek. Persze a sulytol es terfogattol fugg az egesz mutatvany koltsege. Ha a legi szallitas erdekel,ne a DHL-t hanen a New Zealand Air-Cargot kerdezzetek. Szerintem Munchenen es Hongkongon keresztul nagyon jo arat tudnak adni Europabol. De megkerdezheted a DHL-t is ellenorzeskeppen. En szemely szerint a tengeri utat javaslom, az mindenkeppen olcsobb es kisebb teteleket is felvesznek.

NZkiwi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 02:54   
2005-01-17 10:33, BlackBird:

Hali !

Ugy tudom, vannak szallitmanyozasi cegek, akik egy kontenerbe pakolva atutaztatjak a motyot. En is atszeretnem hoznatni, de egyenlore meg nem aktualis a dolog. De gondolom, a vilag vegere nem occso a fuvar ... Gondolom DHL s hasonszoru tsaik ...

udv:
kiwi

burgkastl  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-18 01:00   
Kedves Új-zélandi Magyarok !

Bajor-Magyar állampolgár vagyok. Nyugat-Európában lévö Kastl Magyar Gimnázium-és Internátus Iskolabizittságának vagyok az alelnöke (eyébként mérnök)
Fiam Kastlis tanlmányait megszakította és azt egy angliai gimnáziumban folytatta. Sok német gyerek volt az osztályába. így gyakorlatilag nem sokar nyert a "környezetváltozással" Most úgy határoztunk, hogy Új-Zélandon folytatja tanúlmányait, hiszen az ember fiatalon tudja igazán magába fogadni a világ csodáit, az emberi kapcsolatok mélységét és felszínességét.
A magyar nemzeti gyökerek tisztelete családomban létkérdés ezért fordulok az Új-Zélandi kedves Magyar
közösséghez. Az iskola címe:Kristin School. Fiam, aki 17 éves és 189 cm, sokat akar sportolni és tanulmányait angolul folytatni, de magyar szívvel és magyar lélekkel.
Tehát várom váleményüket az iskoláról. Szeretnék néhány barátra lelni a NET "hullámain" Magyarországtól legtávolabb fekvö ország magyar közösségéböl.

Bodó-Kirchsteuer Attila
burgkastl@web.de

Tudós  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-17 14:20   
Ja. fabódék.
Otahuhu különben is a kedvencem:)
Iszonyat egy hely. Szerintem a leglepusztultabb környék egyike.

Ahol én szeretnék élni, és az igazi NZ hangulat is csak ott van, az a Rural kategória. Azt nézd meg...700K környéke. Azaz száz milla Ft.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó