2017. november 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> A Magyar Világkapcsolat >> Magyarország a Világsajtóban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 17:55   
valamikor el kell kezdeni, (21-éves!) ha pedig a Spiegel Online-ba írhat, (ami nem Ludas Matyi!) szerintem kezdésnek nem rossz.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 09:12   
A magyar beszamolo az eleg gyengusz, a roman utleiras es kicsit jobb, de nagyon erzodik rajta a kezdo ujsagiro. Ez nem vilagsajto szinvonal.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 05:21   
Budapesttől Bukarestig
A határon matricát vásárolunk. Mezítlábas gyermekek szaladgálnak a busz körül, gyerekek, akiknek nedves a nadrágjuk, koszos a fülük, nyálas az álluk, taknyos az orruk. Gépiesen ismételgetik az egyetlen angol mondatot, amelyet ismernek:
- Please Sir, money!
Hol vagyunk hát? A jelzőtábla szerint: Romániában.
-Nem,-mondja Mária,- ez itt Afrika.

A bukaresti útelágazást lezárták.Mosolygós rendőr áll ott, és integet. Mögötte teherautó parkol, a földön piros maszat. Paradicsomok? Almák? Figyelmesen megnézem.Belsőségek.. Egy férfit elütött az autó, de senki sem takarja le a szétnyomott testet. Rosszul leszek, Maria elsápad.Románia megijeszt bennünket.
Átszáguldunk az országon.A föld nyomorúan és rettenetesen mutat. Ha itt élnék, hogyan változva meg az életem? Kunyhóban laknék, amely hulladékból, hullámlemezből, kartonból, forgácsból épül?
Az utak egyre rosszabbak, egyre mélyülnek a gödrök. Ráz a busz, mintha földrengés lenne. Majdnem három óra alatt tesszük meg a száz kilométert. Lilásfekete homályban utazunk. Budapesttől Bukarestig egyetlen nap alatt? Lehetetlen. Ezért a Duna mellett szállunk meg. A darvak és a hideg ébreszt fel. Pirkad. A Duna itt, a szerb határon, széles, mint a tenger. Innen veszi útját a Déli-Kárpátok felé.
Épp egy hete utazunk. Indulásunk előtt Jack Kerouac Országúton című könyvét olvastam, kétszer egymásután.Azt hittem, ez az út egyetlen őrült kaland lesz. Nem számítottam azzal, hogy veszélyessé is válhat.

Itt a vége, fuss el véle. Szerintem nem talál ebbe a topikba, az Abszurd rovatban lenne a helye.

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-16 04:45   
Ide találtam. Várjatok kicsit.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-15 22:13   
2007-11-15 18:36, huba:
-

ok. akkor kezdje a Zsuzsanna...

Hunor most Te jössz, a Bukaresti résszel.

-

Ha Zsuzsa reggel nem talál ide, jövök én akkor.

Hunor

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-15 18:36   
Két fiatal elsö benyomása Budapeströl…(szimpla közösségi fordítás!)

Mi Ritánál lakunk. Lakása van a belvárosban. Mivel a lakás túl nagy, és pénzhiányban szenved,
kiad három szobát hátizsákos túristáknak. Rita elvisz minket a Szimplába, egy régi gyárból átalakított Club.
A falak graffitival vannak bemázolva, a levegö piaszagos, vágni lehet a cigaretta füstöt.
Minden honnan bömböl a zene. Az emberek széken állva táncolnak.
Hippik, skater, és fiatal bankosok öltönyben buliznak itt. A levegöben bútorpolitúr és marihuana szag terjeng.
Szinte elfelejtem Bécset és Bratislavát, ez itt Budapest!

„Budapest újra kitalálta magát az EU belépése után 2004-ben” mondja a 27 éves Tamás.
Ö itt BWL-t tanúlt és dolgozott már Frankfurtban is mint Investment bankos.
Elvisz minket autójával városnézésre. Tamás mutat nekünk barock szökökutakat, lovas szobrokat, és régi villákat.
„Az a vár, és amott az István templom.“

Tamás úgy vezet, mint egy öörült. Ide, oda kacsázva az autók között, lökésgátlóig hajt, keresi azt a kis rést ahova még befér.
Minden piros lámpán átmegy ahol csak tud.
„Budapest nem sír tovább a múltján” mondja Tamás. „Az emberek végre újra nyitottak“

Boldogok vagyunk amikor végre kiszállhatunk autójából.

Hunor most Te jössz, a Bukaresti résszel.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-15 15:18   
HUBA ÜZENETE:

2007-11-15 13:11, hunor:
-

PS: végszükség esetén csinálhatunk közösségi fordítást is, én is beszállok pár mondattal.
-

ok. akkor kezdje a Zsuzsanna...

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-15 15:17   
HUNOR ÜZENETE:

2007-11-15 12:56, huba:
-
Egy fiatal német újságíró útibeszámolója, sorry, csak németül..

-

Nem írsz azért egy fordítást hozzá? - nem mindenki ért németül.

Hunor

PS: végszükség esetén csinálhatunk közösségi fordítást is, én is beszállok pár mondattal.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-11-15 15:16   
HUBA ÜZENETE:

Egy fiatal német újságíró útibeszámolója, sorry, csak németül..

Von Schlagloch zu Schlagloch brettert Maximilian Popp, 21, mit dem VW-Bus durch Osteuropa. In Budapest sitzt er im Wagen mit einem Wahnsinnigen, Rumänien lässt ihn erbleichen, kurz vor Serbien wird es einsam und finster - und Istanbul ist noch ziemlich weit.

Wir fahren weiter. Irgendwann hört es endlich auf zu regnen. Schimmernd liegt Budapest vor uns, noch 40 Kilometer entfernt.
Wir wohnen bei Rita. Ihr gehört eine Altbauwohnung in der Budapester Innenstadt. Weil die Wohnung für sie allein zu groß ist und weil sie das Geld gut gebrauchen kann, vermietet die Studentin drei Zimmer an Rucksacktouristen.
Rita führt uns ins Szimpla, einen Club in einer alten Fabrik. Die Wände sind mit Graffiti beschmiert, in der alkoholgeschwängerten Luft hängt dichter Zigarettenrauch. Musik tönt von allen Seiten. Die Menschen stehen auf den Stühlen und tanzen.
Hippies feiern hier, Skater und junge Banker im Anzug. Es riecht nach Möbelpolitur und Marihuana. Ich vergesse Wien und Bratislava, das hier ist Budapest!
"Budapest hat sich neu erfunden, nach dem EU-Beitritt 2004", sagt Tamas, 27. Er hat hier Betriebswirtschaft studiert und in Frankfurt als Investmentbanker gearbeitet. Er fährt uns in seinem Wagen durch die Stadt. Tamas zeigt auf barocke Springbrunnen, Reiterstatuten, alte Villen. "Das ist der Burgpalast und das die Matthiaskirche."
Tamas rast wie ein Wahnsinniger. Er schlängelt sich durch die Wagen, rammt sie fast, springt hier in die Lücke, hängt sich da an die Stoßstange. Er braust über jede rote Ampel, die er finden kann. "Budapest weint nicht länger der glorreichen Vergangenheit nach", sagt Tamas. "Die Menschen öffnen sich endlich Neuem." Wir sind froh, als wir aussteigen dürfen.

Von Budapest nach Bukarest

An der Grenze kaufen wir eine Vignette. Barfüßige Kinder laufen um den Bus, Kinder mit nassen Hosen, Dreck in den Ohren, Spucke am Kinn, Schorf auf der Nase. Sie wiederholen mechanisch den einzigen englischen Satz, den sie beherrschen: "Please Sir, money!" Wo sind wir hier? Das Straßenschild sagt: Rumänien. "Nein", sagt Maria,
„das hier ist Afrika.“

Die Abzweigung nach Bukarest ist gesperrt. Ein Polizist steht lächelnd davor und winkt. Hinter ihm parkt ein Lastwagen, auf dem Boden liegen rote Klumpen. Tomaten, Äpfel? Ich sehe genauer hin. Es sind Gedärme. Ein Mann wurde überrollt, aber niemand bedeckt seinen zermatschten Körper. Mir wird schlecht. Maria ist blass. Rumänien macht uns Angst.
Wir hetzen durch das Land. Der Boden sieht sauer aus und grämlich. Wenn ich hier leben würde, wie würde sich mein Leben ändern? In Hütten wohnen, die aus Abfall gebaut sind, aus Wellblech, Pappe, Spanplatten?
Die Straßen werden schlechter, die Schlaglöcher tiefer. Wellen erschüttern den Bus wie kleine Erdbeben. 100 Kilometer dauern fast drei Stunden. Wir fahren durch violettschwarze Dunkelheit. Von Budapest nach Bukarest an einem Tag? Unmöglich! Also übernachten wir im Bulli an der Donau.
Wir erwachen vom Geschrei der Krähen und der Kälte. Es dämmert. Die Donau ist hier, an der Grenze zu Serbien, breit wie ein Meer. Sie bricht sich ihre Bahn durch die südlichen Karpaten.
Seit einer knappen Woche sind wir unterwegs. Ich habe vor der Fahrt "On the road" von Jack Kerouac gelesen, gleich zweimal. Ich dachte, unsere Reise würde ein einziges verrücktes Abenteuer werden. Ich habe nicht damit gerechnet, dass sie auch gefährlich sein könnte.

Maximilian Popp, 21, hat die Henri-Nannen-Journalistenschule besucht und als Redakteur bei SPIEGEL ONLINE gearbeitet. Jetzt zieht er gemeinsam mit seiner Freundin zum Studium nach Istanbul und führt auf SPIEGEL ONLINE sein Reise-Tagebuch.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-18 16:20   
Ugyes marketing fogas! Elvben azt jelenheti, hogy peldaul aki 5 ejszakara szall meg a Ginanal, csak 4 ejszakat kell hogy fizessen...

perec  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-18 15:22   
Miközben ezt a beírást olvasom, egy villódzó reklám a lap tetején honfitársainknak 20 százalékos kedvezményt kínál egy toszkánai magyar szállodában...

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-18 12:09   
Nos a vizsgalat eredmenye: a nemet utazasi iroda 2+1 szemelyre, felpanzioval 4 napra 252 euroert adta. A magyar szalloda a magyarnak detto ugyanezt 107.640 ft-ert ajanlotta. Es ezzel hajszalpontosan annyit kert a szobajaert.
Tehat nem nezte a szalloda, hogy magyarnak vagy nemetnek adja el, es nem is vagta meg a kulfoldit, epp ellekezoleg!

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-17 21:06   
"Balaton, strand, árus kiabál, hogy barack, kilója 250, Pfirsich, dreihundert Forint"
Ha a nemet nem lenne olyan el!"£$ott nyelv, akkor talan a kettootvenet is ki lehetne rajta mondani. De normalis embernek meg otlete sem lehet arra, hogy ez most 50 es 200 vagy ketszaz es nulla-5 vagy valami egesz mas
A 300 meg szep kerek szam, nincs vita, egyertelmu!
-seci

manon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-17 09:18   
Csak még egy példa: egy Hotel Siófokon.
Egy háromágyas szoba erkélyes, fözezonban: 22000 HUF. Az angol nyelvü oldalon ugyanez a szoba 97 euro. Ha egy euro +/ - 250 HUF, akkor ez csak 88 euro. Kétágyas, egy személyre 11600 HUF (46.40 euro)--> 52 Euro. De viszont a kétágyas a "magyaroknak" valami 2 euróval drágább.
Különben megkérdeztem tavaly, hogy miért ez az árkülönbség? A válasz az volt, hogy az otthoniakat akarják segíteni, hogy nekik is legyen lehetöségük üdülni.
M.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 22:51   
Na, megfigyeltem a dolgot

A sorozat 5 részből áll: A németek 5 legkedveltebb üdülőhelye: Olaszország, Hollandia, Magyarország, Spanyolország és Németország. Azért az hízelgő, hogy a régiónkból csak mi voltunk a sorozatban...

A leírásban szerepel csótány a hotelszobában - ez tapasztalataim alapján Spanyolország lehetett.

Ma adták a német részt. Itt is volt több érdekes dolog, pl. rossz kaja drágán, medúza a strandon. Itt angolul akartak eljutni a pályaudvarig: Nem sikerült. Mindenesetre azért jóval több pontot kapott, mint Magyarország.

A végét elszalasztottam, de ha minden igaz, jövő héten (aug. 23., 22:15, Kabel1) lesz egy összesítés, ha érdekel valakit, nézzen bele.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 22:42   
Tehat tudjak, hogy nem vagyok magyar. Lehet tippelni: a magyar ajanlat tobb-ugyanaz-kevesebb lesz 252 euronal?

Az attól függ, mekkora a hotel és milyen szerződése van az utazási irodának
Ha nagyobb az iroda, akkor a magyar ajánlat magasabb lesz, de ehhez nem feltétlen van köze az átveréshez...

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 22:40   
Mit ertesz atveres alatt? Hogy tobbet fizettetnek a szallasert mert eszrevettek hogy kulfoldi vagy? Oszinten szolva nem hiszem hogy olcsobban kapsz valamilyen szolgaltatast, csak azert mert magyar vagy.

Hááát...

Sopron Fő tér, étterem kerthelysége, remek kaja. A fizetésnél a nyugtán 30% kedvezmény. Kérdő tekintet, a pincér már vágja is: Ja, az étlap az osztrákoknak van... (Ez mondjuk már 2 éves történet, de akkor is)

Balaton, strand, árus kiabál, hogy "barack, kilója 250, Pfirsich, dreihundert Forint"

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-16 19:34   
Most akkor vegyuk az en peldamat "par excellence". Az interneten kineztem egy balatoni szallast szeptember 4-8 kozott 4 ejszakara, ket felnott es egy 10 eves gyerek reszere, felpanzioval. A kepeken egesz pofas szallasnak nez ki. Az ITS (nemet) utazasi iroda 252 eurot ker erte osszesen. Irtam a szallodanak kozvetlenul is email-ben egy nemet e-mail cimrol. Tehat tudjak, hogy nem vagyok magyar. Lehet tippelni: a magyar ajanlat tobb-ugyanaz-kevesebb lesz 252 euronal?

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 14:11   
Mit ertesz atveres alatt? Hogy tobbet fizettetnek a szallasert mert eszrevettek hogy kulfoldi vagy? Oszinten szolva nem hiszem hogy olcsobban kapsz valamilyen szolgaltatast, csak azert mert magyar vagy. Szerintem ugyanugy megprobaljak megkaszalni a bennszulotteket is, mint a kulfoldieket. Szerintem ez az egesz vilagon igy van a turistakkal. Nekem Franciaorszagban vannak nagyon rossz tapasztalataim turisztikailag.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-15 07:55   
Ez azert mar mindjart egy kicsit mas, es eletszerubb. De ez ugyanaz mint az emberek kozerzete, nagyon szubjektiv.

Na igen, de belegondoltam, mi lenne, ha nem beszélném a nyelvet és nem lenne ott ismerösöm? Találnék normális szállást? Nem akarnának átverni?

Ugyanigy a beszamolo is ami megrendelesre keszult. Ez tulajdonkeppen semmit nem ront a rossz szalloda piaci megitelesen, ugyanis nevtelenul tortenik.

Mutogatták a szállodát, beszéltek a környéken turistákkal. A szállodák nem névtelenül jelentek meg a riportban.

A prospektusokban meg minden hotel szuper, es kell az emberek figyelmet felhivni arra, hogy ez nem feltetlen igy van. Azaz tukrot tartani a fogyaszto ele, hogy ha 10-2o euros szallast vesz ki, nem lesz 5 csillagos a szallodai ellatas, all-inclusive.

A gond ott van, ha a többcsillagos szálloda is rossz... Igaz, ez megint nem magyar specialitás: Genfben pl. a Youth Hostel nevü ifjúsági szállás a 20 euróért jobb, mint a négy csillagos Hotel Diplomat, ahol simán ott lehet hagyni 150-200 eurót naponta...

De egy konkrét eset: Kolléganöm pont Magyarországon van, a négycsillagos büki Caramell Hotelban. A beszámolója: A hotel sajnos messze nem olyan, mint az interneten, gyakorlatilag nincs a közelben egy bár, vagy étterem, ahova este be lehetne ülni. (Ez mintha általános lenne Magyarországon.) Az egyetlen (közepes) vendéglö eléréséhez már túracipöt kellene felvenni.

A termálfürdöben rendszeresen tünnek el kisebb-nagyobb dolgok, míg a vendégek a medencében vannak...

Még jó, hogy süt a nap, mert akkor mindenhol jó.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-14 17:56   
Ez azert mar mindjart egy kicsit mas, es eletszerubb. De ez ugyanaz mint az emberek kozerzete, nagyon szubjektiv. Ugyanigy a beszamolo is ami megrendelesre keszult. Ez tulajdonkeppen semmit nem ront a rossz szalloda piaci megitelesen, ugyanis nevtelenul tortenik. A prospektusokban meg minden hotel szuper, es kell az emberek figyelmet felhivni arra, hogy ez nem feltetlen igy van. Azaz tukrot tartani a fogyaszto ele, hogy ha 10-2o euros szallast vesz ki, nem lesz 5 csillagos a szallodai ellatas, all-inclusive.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-14 10:46   
En is szeretnek szept. elejen elmenni a Balatonra, regen jartam arra. Meselj akkor konkretan, mi a helyzet ott? Mik voltak a tapasztalataid?

Khmmmm, most megfogtál
Ui. a szállásokat nem teszteltük, ismerösnél szállhattunk meg. Helyzeti elönyünk is volt, mert ugyan jó ideje külföldön élünk, ez (remélem) nem hallatszik beszéd közben, így feltehetöen kevesebben akartak átverni. Csak közvetve tapasztaltuk, hogy az idegenforgalomból élök nem igazán beszélnek idegen nyelveket. Olyant azért hallottunk, hogy németül más ára volt a baracknak, mint magyarul (nem volt kiírva).
Enni részben helyi ismerösökhöz mentünk, részben ök vittek el különbözö éttermekbe, ráadásul az étlapot is el tudtuk olvasni, értettük is, ismertük is a kajákat, szóval itt sem volt gondunk
Taxival megint nem mentünk, úgyhogy ezt sem tudom értékelni.
Füreden vizisíztünk egyet, ott minden rendben volt.
A pár nap alatt igazából csak egy nagyonbuta kiszolgáló csajszival találkoztunk, de vele nem nagyon törödtünk, nem érdekelt.

A strandok tekintetében nem vagyok válogatós: Ha valahova ki tudom teríteni a törölközömet és be tudok menni a vízbe, akkor nekem az már jó. Igazából tiszta volt mindegyik (nem úgy, mint a spanyol tengerpart), a víz meg zavaros, mint mindig. Az északi parton a szolgáltatások (pl. kölcsönzök) jobbnak tüntek.

Út a Balatonig: A vonatok túlzsúfoltak, koszosak voltak és szinte mindig késtek, de ez asszem senkit nem lep meg.

Azt hiszem, ha ajánlanom kellene valakinek, akkor Balatonfüredet ajánlanám, igaz, az interneten nézve a szállásárak itt sem tünnek túl jónak...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-14 03:06   
2007-08-10 14:32, bazsi55:

Egyebkent a valtozas elerese erdekeben az lenne igazan hasznos, ha Magyarorszagon mutatjak be ezeket az oknyomozo riportokat, ahol azok, akik bemutatasra kerulnek kart szenvednek a negativ publicitas miatt.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 22:51   
2007-08-13 22:31, bazsi55:
>>Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy idén voltam a Balatonon is, meg a kenyai Diani Beach-en is.

En is szeretnek szept. elejen elmenni a Balatonra, regen jartam arra. Meselj akkor konkretan, mi a helyzet ott? Mik voltak a tapasztalataid?

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 22:31   
Jaja, ha már én nem kötözködhetek, alkalmat adok másnak

A forgatócsoport több, idegenforgalmi szempontból fontos országba is elment és a tapasztalatokat sorozat formájában adták le. Azt azért meg kell említenem, hogy a sorozat többi részét nem láttam.

Egy ilyen "felmérés" nem lehet pontos, de sajnos a Balaton esetében fején találta a szöget.

Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy idén voltam a Balatonon is, meg a kenyai Diani Beach-en is. Nos, ha importálnánk néhány kenyai munkanélkülit onnan a partról, alkalmaznánk bárhol a Balaton partján, teljesen mindegy, milyen munkakörben, akkor a balatoni vendéglátás színvonala klasszisokkal emelkedne.
Komolyan...
És sajnos.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 22:22   
Nem érdemben akarok vitátokhoz hozzászólni, csak módszertanilag. Itt az a baj elsősorban, hogy nem tudjuk mit jelent ebben a konkrét esetben 4. Ha ugyanis az illető helységnek csak összesen 4 szállodája van, akkor minden világos, de ha a lehetséges - mondjuk 32-ből 4 lett találomra kiválasztva, akkor a hír semmitmondó.

Nem biztos, hogy olyan rossz lenne 32-ből 4-et kiválasztani. Persze nem ugyanaz, mint amikor pár millió szavazó közül megkérdeznek pár ezret és ezt vetítik a pár millióra.

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 19:02   
2007-08-13 07:32, bazsi55:
>>>Sok mindent. Feltehetően a forgatócsoport elment a Balatonhoz és szállást keresett.

Itt engem agyonkerdeztetsz!
Miert ment el a Balatonra es miert keresett szallast? (a forgatocsoport) Nem azert-e mert ezt valaki megfizette? Nem lehet, hogy volt egy megrendelo, aki azt mondta, hogy itt a dohany, ezt szeretnem a musorban lenyomni, es ehhez gyujtsetek anyagot?

seci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 10:51   
2007-06-25 13:00, Fredi:
-
Kedves Zsuzsa, kedves bazsi55,

szeretném egy tévedésre felhívni a figyelmeteket. A hunok az 5-ik században istentelenkedtek Nyugateurópában. Akkor pedig amikor a St.Galleni vérengzés történt, 926-ot írtak, tehát a "tettesek" magyarok voltak, még akkor is, ha a svájciak fogalomzavarral küszködnek.
-

Hat ez az! Mi a feneert nem fogtak meg az egesz pereputtyot es koltoztek ODA, marmint Svajcba??? Megmenekultunk volna az evezredes atjarohaztol...
-seci

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 09:34   
Nem érdemben akarok vitátokhoz hozzászólni, csak módszertanilag. Itt az a baj elsősorban, hogy nem tudjuk mit jelent ebben a konkrét esetben 4. Ha ugyanis az illető helységnek csak összesen 4 szállodája van, akkor minden világos, de ha a lehetséges - mondjuk 32-ből 4 lett találomra kiválasztva, akkor a hír semmitmondó.

bazsi55  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-08-13 07:32   
>>> Ha egy forgatócsoport elmegy egy idegen helyre és egy városban 4 felkeresett szállásból 3 ár/érték aránya rossz-nagyon rossz kategóriába esik, akkor az azért elmond valamit.

Biztos? Mi az, amit elmond?

Sok mindent. Feltehetően a forgatócsoport elment a Balatonhoz és szállást keresett.
Valószínűleg nem keresgéltek sokáig, olyan szállásokat kerestek fel, amit egy átlag külföldi is felkeresne, ha ott lenne, vagyis vagy ismert, vagy a többinél jobban reklámozott helyeket.

Ha ezek 75%-a rossz volt, akkor két dolog lehetséges:
Ha az arány kb. megfelel (és miért is ne?), akkor a szállások 75%-a rossz.
Ha nem, akkor előfordulhat, hogy a jó szállásoknak rossz a vezetőségük, mert nem sikerült felhívni ajánlatukra a vendégek figyelmét. Különben hozzájuk mentek volna tesztelni...

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó