2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztria >> Osztrák emberek, szokások, kapcsolatok...
Új topik indítása   Üzenet küldése
 timea26  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-17 10:22   
2004-09-23 11:47, asx:
-

Szia asx,

nekem egészen más a tapasztalatom a tegezéssel kapcsolatban. Itt Ausztriában talán még sosem fordult elö hogy letegeztek volna idegenek. Oké más a helyzet a vendégmunkásokkal,ebben igazad van. Budapesten viszont ha bemegyek egy üzletbe - inkább olyan bevásárlóközpontos üzletekre gondolok- tuti hogy letegeznek a holdjárótalpú lányok és engem ez zavar hogy öszinte legyek. Mert nem legeltettük mi együtt a libákat nem igaz?

pey  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-12-08 14:22   
Bar idöben picit lekestem, de kikivankoznak belölem a kezfogassal kapcsolatos gondolataim, bar nem Ausztriaban elek. Svajcban viszont ugyanugy divik a kezfogas, mindig, mindenhol, mindenkivel. Otthon a baratnömmel összepuszizkodok, ha talalkozunk. Itt kezet fogok a baratnökkel, baratokkal, a tanitonövel, az ismerösökkel, az orvossal, lassan mar az összes szomszeddal is.

Furcsa szokas, de nekem közvetlenebb kicsit, mint a magyar semmitnemcsinalas. Jol esik, ha a doki kezet nyujt es a szemembe nezve köszön nekem. Ezen a környeken amugy is boldog boldogtalannak köszönget, az erdöben, a faluban setalva... Edesek a gyerekek is, ahogy mindegyik köszön nekem, ha talalkozunk az utcan, pedig nem is ismernek!

mesi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-27 15:25   
Kedves Kibic!
Nekem is furcsa volt eleinte ez a kézfogás, de hát itt más a szokás és az ember nem várhatja el, hogy magyarosan üdvözöljenek .
Ahogy mondani szokták ahány ház annyi szokás.
Tegedözésre visszatérve otthon sem tegeztem le senkit elsö látásra.
A tapasztalatom az, hogy az itteni emberek nem olyan nyitotak mit mi magyarok, de hát minden nemzetnek meg van a saját mentalitása.
Mesi

asx  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-23 11:47   
2004-09-22 22:50, kibic:

Szia kibic,

mi a gond a kézfogással? Otthon nem szoktál? ))
A tegezésről: Neked mi a véleményed egy olyan emberről akit életedben először látsz és letegez?
Lehet, hogy én is már túl régen élek itt, de nekem furcsa lenne egy idegent egyből letegezni, még ha fiatalabb is.
Ehhez még hozzájön az is, hogy majdnem az összes török és jugoszláv vendégmunkás mindenkit tegez (vannak kivételek is, de nagyon kevés!), mivel nem tudja a német magázási formát.

kibic  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-22 22:50   
Érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata az Ausztriában élőkről, arról, hogy hogyan viszonyulnak hozzánk, magyarokhoz, mik a legfontosabb kulturális különbségek.
Ami nekem eleinte nagyon furcsa volt, az a kézfogás. Mindenkivel, mindenhol. Bunkóság nem kezet fogni, ezért néha azon kapom magam, hogy otthon is elkezdek kezet fogni... A másik dolog, ami feltűnt, hogy mennyire nehezen kerül valaki tegező viszonyba a másikkal. Otthon a játszótéren, oviban normális dolog a szülőkkel való tegeződés, hát, itt nem. Többnyire legalább tízszer kell összetegeződnöm valakivel, mire visszategez.
Annál nagyobb volt a meglepetésem, amikor a fiam elsős tanítónője megkért, hogy tegezzem. Na, ő a kivétel.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó