2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Belgium >> Egyedül érzed magad?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
 nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-16 21:46   
2017-09-16 10:57, Fekete Istvàn:
-
Szivesen.

-

Fekete Istvàn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-16 10:57   
2017-09-12 19:31, nidda:

Koszonom szépen.

Tisztelettel: Fekete Istvàn

Fekete Istvàn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-16 10:55   
Olyan segitséget szeretnék kérni, hogyha egy telefonszàmot szeretnék leellenorizni Belgiumban, hogy tudom azt megtenni?
Erre azért lenne szukség, mert valoszinuleg egy kedves ismerosom, egy nagyon durva szélhàmosba futott bele és nincs csak telefonszàmunk rola!!!!!

Tudakozo, meg olyan intézmények, ahol ezt meglehet tenni és nem gond, maga az ellenorzés!!!!!!!!

Koszonom szépen

Tisztelettel: Fekete Istvan

nidda  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-12 19:31   
2017-09-12 12:22, Fekete Istvàn:
-
Esetleg, ha innen nem kapnál választ, mert a bejegyzés már több, mint öt éves, kedves ismerösöd megpróbálhat töle segítséget kapni:
http://aranyoldalak.eu/listing/jasik-zsolt/
Véleményt róla nem tudok mondani, csak a neten keresgélve találtam.....

Fekete Istvàn  módosítás |   válasz erre |   profil |  2017-09-12 12:22   
2012-04-19 17:30, PapiZsepi:
Tisztelt Zsolt!

Surgosen szukségem lenne az On segitségére, mint informatikus! Egy nagyon kedves ismerosomnek kellene Brusszelben a vadi uj Tabletjét beàllitani. Kérem legyen szives vàlaszolni a kovetkezo e-mail cimre: fekeistvan3@gmail.com Nagyon vàrnànk a segitségét. Tisztelettel: Fekete Istvàn

PapiZsepi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-19 17:30   
Sziasztok.

Beltaláltam az "ismerkedés" topikba, de most látom, hogy milyen klassz, hogy van egy másik is.

Én is hasonló cipellőben járok, február óta vagyok Brüsszelben, Uccle-ban lakom, informatikus vagyok és már eléggé unom a UPC-t.

Ha valakinek van kedve elütni értelmesebben az időt, mint hogy kinunkban nézzük a Barátok közt-öt, irjon nekem. Magamról: ahogy mondják, középosztálybeli, középkorú fiúcska.

üdv. Zsolt

bettabettyna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-18 11:57   
Sziasztok!

Január óta lakom Brüsszelben, és szívesen ismerkednék itt élő magyarokkal!

Az e-mail címem: bernadett.vargas_KUKAC_gmail.com

Előre is köszönöm a válaszokat!

Üdv: Betty

Bc-Consultancy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-01-04 22:21   
Lakik valaki Maasmechelenben?

attila_KUKAC_bc-consultancy.nl

Mercedesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-14 16:45   
2005-02-15 14:33, herceganna:
-

Kedves Anna,

ne haragudj, mar evek ota nem jelentkeztem be, koszonom szepen az uzeneted.

Kuldom neked egy maganuzenetet is.

Szivesen baratkoznek,
e-mail cimeme
lapinlapin_be_KUKAC_yahoo.com

Udvozlettel:
Mercedes

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 01:06   
jut eszembe trefi! ismered a magyar házat? ott laknak itteni diákok, de esetleg lehetne bérelni olcsón, vagy valakivel összeköltözni?
anecz

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 00:46   
Szia trefi,

Te kis lusta! nagyon szívesen segítek neked is, ha tudok. Neked mit jelent az olcsó lakás? Tényleg felírom akkor, ha mászkálok és szólok, csak tudom kéne az elképzelésedet. Örülök, hogy rajtam kívül is van bagoly a neten!:-)

üdv

anecz

trefi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 00:31   
Sziasztok!

Ez a lakas ugy engem is erdekelne, bar en brusszelben vagyok, tehat mondhatjatok hogy lusta vagyok de nezem en is a lakasokat es csak annyi lenne a kersem ha valaki tud olcson, de turheto korulmenyekk kozotti lakhelyet egy fore VAGY valaki szeretne osszekoltozni berleti dij es rezsi megosztasa celjabol az jelentkezzen mert sajna en nem sok mindenkit ismerek kint akivel ez veghez viheto lenne, elore is koszonom.

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-05 00:23   
Kedves Tamás,

mi Etterbeekben lakunk a Millenium Parkhoz közel, majd szétnézek lakásügyileg - a környéken nagyon sok lakás kiadó, s nemcsak az ügynökségek útján. Írd meg, hogy milyen lakást szeretnél, mi a max. bérlet, plusz rezsivel mennyiért vállalnád? (nálam mindig van pici jegyzettömb, akkor írni fogom az infókat) Ahogy néztem korábban, lehet találni 800-900 közötti lakásokat is, persze plusz rezsi. A suli hol van? Ez is érdekelne - csak úgy. És speciális, vagyis az otthoninak megfelelő, vagy normál itteni?

Lassan meg kéne adnod a tel.számodat, akkor legalább tudnánk "forró dróton" beszélni.

üdv

anecz

garzon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-04 08:51   
Sziasztok,
Ugy latom valoban a magyar iskola nem igazan jarhato ut...
DE, jo hir, hogy ugy tunik van iskola! Tegnap este kaptam a hirt, Etterbeekben, az emlekmu kozeleben. Ugyhogy valoszinuleg arra a kornyekre is fogunk koltozni.
Tamas

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 21:59   
Sziasztok, én is örülök, hogy felpezsdült az élet!!!
Tamás! A gyerekekre visszatérve: azt tudnod kell, hogy a 2.sz. Európai Iskolában indult a magyar szekció (Uccle, Magyar Nagykövetség mellett, vagyis másik bejárat a Chaussée Waterloo-ról van), s csak azoknak ingyenes, akik az EU-ban, vagy az EU Képviseleten dolgoznak. Egyébként rendkívül drága!!! Egy gyereknek egy tanévre 8.500 € (persze ez csökken a beíratott gyerekek számától függően, az iskolabusz még hozzájön 1000 €)
Úgyhogy inkább a francia iskolákat kellene keresned! Ha megírod, hogy hol fogsz lakni, megpróbálok azon a környéken körülnézni, biztos van valami jó suli. Vannak itt ismerőseim, akik régóta itt laknak, valószínű tudnak segíteni.

Üdv Mindenkinek!

anecz

trefi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 18:23   
Sziasztok!

En most talatam ezt a forumot es igazan orulok hogy van ilyen, mert legalabb hallani magyarhangokat innen brusszelbol. Csak kivancsisafbol szerintetek mennyien lehetunk kint? Amugy az osszetartasrol annyit hogy igazabol en nem ismerek sok magyart kint de szivesen leveleznek, mert hat azert csak "karnyujtasnyira vagyunk".

garzon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 10:24   
nem jol tudtam:
garzon@albarid.net
(azaz most mar tenyleg ott van...)

garzon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-03 10:23   
Sziasztok, tenyleg felpezsdult az elet. Csilla, irtam meg egy uzenetet.
A magyar szekciorol az iskolaban mit kell tudni? Kicsit ketsegbe vagyok esve az iskolakereses miatt.
Hogy tiszta es vilagos legyen mindenki elott. 3 gyermekunk kozul a kozepso 7 eves es vak. Integraltan jar otthon iskolaba, es ezt szerettuk volna itt is folytatni; egyelore erre nem sok az esely (kb 9 honapja tanul franciaul, olyan mint a szivacs...). Ha valaki ismer/tud olyan pedagogust, iskolat, ahova felvennek, vagy ahol van lelkesedes ezirant, annak nagyon orulnek. Termeszetesen mind a harman abba az iskolaba jarnanak, igy meg egymast is tudnak segiteni. Az itteni vakok intezetevel felvettem, a kapcsolatot, jelenleg ok keresnek iskolat - eddig 28 iskolat kerdeztek meg itt Brusszelben, ezek kozul 4 valaszara meg varunk, a tobbi negativ. Hat ezert vagyok elkeseredve. A magyar szekcio azert is erdekel, mert ha nem talalnuk neki iskolat, akkor is valahova jarnia kellene, mert ugy se a nyelvet, se az embereket se az orszagot nem ismeri meg, ha a felesegemmel egesz nap otthon van...
Bocs, ha hosszu voltam. Udv mindenkinek:
Tamas
u.i.:e-mailcimem az adatoknal megtalalhato, ha jol tudom.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 00:41   
Anci 2005-04-28 11:10

Szia Csilla

Nagyon örülök, hogy minden jól sikerült, sokszor eszembe jutottál.
Egészen felpezsdült itt az élet...
sok sikert kívánok Nektek

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-30 00:23   
2005-04-28 11:10,Csilla
-
Szia Anci / Csilla!

Örülök, hogy berendezkedtetek! Az én lányom is a magyar szekcióba jár, ő elsős - a felsőben. Ha valamiben segíthetek, vagy te nekem, akkor szólj!!!
üdv
anecz

Anci  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-28 11:10   
Sziasztok!

Végre van netünk. Nagyon örülök nektek. Örülök, hogy végre hallok hangokat felőletek! Elnézést kérek, de csak este lett végre bekapcsolva az internet hozzánk. 231 elolvasatlan levelem érkezett április közepéig, aztán befagyott a postaládám. Tamás sajnos nem kaptam meg a leveledet, elküldenéd még egyszer? Örülök, hogy jelentkeztek hasonló cipellőben lévő társaim is. Így utólag is köszi a tanácsokat, élnék még vele továbbra is. Egy kis beszámoló, ha nem baj. Március 13-án érkeztünk 4 gyerekkel, 6 óriási bőrönddel, és megszámlálhatatlan csomagunkkal. Hát igen kalandos utunk volt a szállodáig, néha már a burleszkbe illő jelenetekkel, de 11-re megérkeztünk. A Vleurgat utcába laktunk 5 napig. Jó volt, meg volt minden, nem is fizettünk olyan rengeteget. Két nap alatt sikerült lakást találnunk, szombat este költöztünk is. Uccléban lakunk, az Európai Iskolától nem messze, az Obszervatóriumnál. Szeretünk itt lakni, csendes, tiszta környék, rengeteg a virág meg a fa. A madarak meg olyan koncertet rendeznek minden reggel, hogy ma már csak nevetünk rajtuk. Kb. olyan, mintha a szobánkba kiülnének a bútorokra és onnan adnák elő ébresztő koncertjüket. A gyerekek járnak iskolába. A lányaink már nagyok, 17 és 14 évesek. Nagyon rendesek velük a suliba. Habár a kicsinek van már magyar szekció, azért mindig megragadják az alkalmat, hogy bármilyen angol nyelvi órára berakják őt. A nagyobbik lányunkat be kellett dobni a mélyvízbe, de ő erre is készült. Először rettenetesen megijedt, de most 3-4 hét elteltével már nagyon élvezi. Alapvető problémája volt, hogy nem mert megszólalni, de elég jól leküzdötte amint látom. A fiank még kicsik. A nagyobbik most 2. osztályos, a kicsike még ovis, középsős. Nekik már van teljes magyar szekció, nagyon élvezik.
Ha a sulival kapcsolatba segíthetek bárkinek, szóljon nyugodtan. Lakáskereséssel kapcsolatban is van egy-két tippem, ha gondban vagytok, csak szóljatok.
Ja igen, a barátokról. Tudom, hogy a magunk társaságát nekünk kell megkeresnünk, de hát valahol el kellett már Magyarországról is kezdenem. És hát valamilyen szinten sikerült, mert itt vagytok ti is és én is. És én ennek örülök!
Esetleg lakik erre valaki? Bár Brüsszelbe nem nehéz közlekedni, tömegközlekedéssel bárhová el tudtam még eddig jutni. Állok elébe egy találkozónak.

Sziasztok, most már megyek, nagyon örülök nektek!

Csilla

garzon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-20 15:41   
Kedves Csilla,

Kuldtem maganuzenetet, nezd majd meg!
A lenyege, hogy hogy alltok beilleszkedesileg?
Tamas

any74  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-14 10:33   
Kedves Anecz!

Először is nagyon köszönöm, hogy válaszoltál. Ez azért nagyon meglepő, hogy nem tartanak össze a magyarok. Miért? Ez tök hülyeség, hiszen mindenkinek jobb volna, ha legalább néha tudna olyan emberekkel találkozni, akik tudják mi az a tv-maci és ki az a vizipók-csodapók:-)

A másik, ami érdekes, hogy hogyhogy csak a házuk küszöbéig? Ez azt jelenti, hogy gyakorlatilag pl. nem létezik olyan, hogy a munkahelyen tök jól összejön 1-2 hasonló korú kolléga, és aztán barátok lesznek, és összejárnak? Akkor honnan találnak barátokat? Szórakozó helyekről? Na mindegy. Én azért igyekszem optimista lenni. Mivel azt tervezem, hogy amikor kimegyünk, akkor Leuvenben elmegyek egy nyelvtanfolyamra, ezért bízom benne, hogy ott talán fogok találni olyan embereket, akikkel később is lehet tartani a kapcsolatot!

Mindenesetre nagyon szépen köszi mégegyszer, és sok sikert Nektek erre a négy évre!

any

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 23:08   
Kedves any,
egyelőre csak azt akarom mondani, hogy ne félj, nem fogsz Belgiumban csalódni! Nagyon szép és kedves ország, az emberek nagyon kedvesek DE csak a házuk küszöbéig. Igazság szerint nem tartanak össze a magyarok, legalábbis én nem igazán tapasztaltam. 28 éve itt élő magyar barátnőm sem igazán osztja ezt az érzést. Mi itt csak un. "jött-mentek" vagyunk, azaz csak négy évig vagyunk itt, s aztán vissza, haza Magyarországra. A saját társaságodat Neked kell megalapoznod! Nagyon remélem, hogy a Ti generációtok sokkal összetartóbb lesz, mint a korábbi évek kiköltözöttei. Bízom benne, sőt biztos is vagyok benne! Fel a fejjel! Gyönyörű az ország!!!
üdvözlet
anecz

any74  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-13 10:50   
Sziasztok!

Engem Annának hívnak, és érdeklődéssel olvastam, hogy Belgiumban is milyen jól összetartanak a magyarok! Ez jó! Én pont emiatt fordulnék Hozzátok. Férjem belga, és jövő májusban jár le a magyarországi szerződése, miután kislányunkkal (aki most 3 hónapos) kiköltözünk Belgiumba. (Leuven környékére) Számomra egyenlőre egy nagy misztikum a jövő, és tele vagyok kérdésekkel, félelmekkel a jövőbeni életünkkel kapcsolatban. Legfőképpen az bánt, hogy itt kell hagynom a családom és a sok-sok barátot. Alapvetően egy életvidám és nyitott ember vagyok és nagyon jó volna, ha össze tudék ismerkedni már most kint élő magyarokkal, hogy amikor kimegyünk úgy érezzem, legalább lesz kihez szólnom.
Ezen kívül nekem egyenlőre nincs sok tapasztalatom azon a téren, hogy hogyan fogadják a Belgák a kelet-európai feleségeket? Mennyire nehéz a beilleszkedés? Beszélek valamilyen szinten flamandul, még ebben az évben szeretnék középfokú nyelvvizsgát tenni. Nem tudom, hogy mennyire nyitottak a belgák, milyen könnyű barátokat találni odakint? Szóval ha meg tudnátok osztani velem a tapaszalataitokat, nagyon nagyon hálás volnék!!!

Köszönöm szépen előre is, és mindenkinek szép napot kívánok: anna

garzon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-12 16:17   
Koszonom a segitseget!

Megnezem visszafele a forumot, meg belenezek a tobbibe is, mihelyst lesz ra lehetosegem - egyelore ebbol keves van itt az intezetben.
Azt hiszem eloszor terkepet szerzek be, aztan johet a tobbi. A VLAN-t a kollegaim is ajanlottak, de ok csak az online valtozatat emlitettek - elobb utobb a nyomtatottbol is beszerzem az aktualis peldanyt. (Bar epp ma csillant fel a lehetosege annak, hogy itt a campuson talan akad egy berelheto egyetemi butorozott lakas szeptembertol, ami azt is jelenti, hogy akkor csak a nyarra lesz szuksegunk egy kisebb lakasra; de meg az is lehet, hogy az egyetem mar a nyaron felszabaditja, amit ajanl tud, ezt meg nem tudom, remelem hamar kiderul.)
Udvozlettel minden olvasonak (es ironak):
Tamas

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 20:13   
Kedves Garzon / Tamás,
olvass vissza, ott van az e-mail címünk. Bármiben nagyon szívesen segítünk!!! Először is szerezz egy Vlan nevű újságot - keddenként ingyen osztogatják a postaládákba, egyébként azt hiszem 1 €-ért bárhol meg lehet vásárolni a bővebb kiadást. Az tele van kiadó lakáshirdetésekkel.
Az utikönyvet talán megkaphatod az új magyar üzletben: rue Royale 25 Kovács Márta, tel: 02 / 218.51.08. Először azonban szerintem egy jó térképet kéne szerezned Bruxellesről, s egy tömegközlekedési térképet (ezt ingyen elhozhatod a STIB - itteni BKV - irodából -- a legközelebbi az ULB-hez az 1a metró Thieffry megállótól a de Bruckere-ig)

üdv

anecz

garzon  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-11 09:41   
Udvozletem mindenkinek a Forumon!

En aprilis 3-an erkeztem Brusszelbe, es sajnos a csomagom eleg nehez volt, igy igazabol utikonyv es hasonlok mar nem fertek be. Igaz igy is eleg szep volt a het vegen a varos, de eleg butanak ereztem magamat mindenfele leiras nelkul. Szoval ki tud segiteni egy jo utikonyv megszerzeseben?
DE, igazabol ez csak a jeghegy csucsa... Ugy tervezem, hogy 2,5 evre leszunk itt csaladostul (feleseg + 3 gyermek: 3,5;7;9 evesek). En elore jottem, mert a gyerekeknek meg iskola van otthon. Ok csak juliustol csatlakoznak hozzam, igy addig el kell rendeznem az itteni kozos eletunket is (kell egy megfelelo lakast talalnom, iskolat, stb.). Akinek van jo es jo sok tanacsa, azt szivesen fogadom. Ja, igen, en orvos vagyok, de biokemikuskent dolgozom es az UCL-en kaptam kutatoi osztondijat, jelenleg az egyetem szallasol el, annak minden elonyevel es hatranyaval.
Tamas

anecz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 23:48   
Kedves Anci / Csilla,
én ma pottyantam be erre a honlapra, teljesen véletlenül. Egész este itt ülök és megbabonázva olvasom a hozzászólásokat, véleményeket. Mi már "őslakosok" vagyunk: férjem 2003. szeptembere óta, a kislányom és én 2004. február óta élünk itt. Szintén hivatalos kiküldetés, szintén EU.
Végigjártuk azt az iskolát, ami most vár Rátok, s most már némi tapasztalattal is rendelkezünk: nagyon szívesen segítünk mindenben, hogy megkönnyítsük a beilleszkedést, ami főleg a gyerekeknek nem lesz könnyű!
Kislányunk már a második iskoláját nyűvi, de reméljük, hogy ez már bejön. Az egyik brüsszeli Európai Iskola e tanévtől magyar szekciót is indított, ahol magyarul tanulják a gyerekek az alaptantárgyakat - ez a hazamenetel miatt nem mindegy! Korábbi kiküldetésünk után a gyerek nem a magyar oktatási elvárásoknak megfelelően - ált.isk.3.osztály! - tudott magyarul, s nagyon sok nehézséget kellett elviselnie.
Az e-mail címünk: sb312174@skynet.be - nagyon szívesen segítünk bármiben! Írj!

Sok szeretettel köszöntünk ebben a csodálatos városban és országban! Biztos jól fogjátok magatokat érezni - mint ahogy mi is.

Üdvözlettel

anecz

Katalin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-03-12 14:34   
Sziasztok,

6 eve elek Brusszelben ismerem a varost es ismerek nehany magyar embert.
Ha barkinek barmiben segithetek csak irjon.

udv Katalin

Ugrás a ( 1 | 2 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó