2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Németország >> Filmek, műsorok, könyvek, színészek, szerzők és társaik
Új topik indítása   Üzenet küldése
 hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-22 08:13   
Kedves S.,

ilyen híreknél szerintem nem árt utánajárni - ez így pletyka, rémhír, minden, csak nem egy tényszerű hozzászólás.

Két dolgot javasolnék:
- írni az Intézetnek, rákérdezni,
- írni a stuttgarti magyarok levlistájára, vagy a honlapjuk szerkesztőinek.

A választ pedig szívesen olvasnám itt.

Üdv,

Hunor

stillwater  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-12-22 06:47   
Üdvözlet,

kérdezem, hogy igaz, hogy a stuttgarti magyar intézet igazgatója, Keresztúry feljelentette a stuttgarti magyarokat október 23-án megtartott ötvenhatos megemlékezés miatt? Mert fasiszták állítólag, azok az emberek. Ki hallott erről?

Köszi,
s.

Erazs  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-11 22:08   
Mivel gözöm nem volt melyik topikba rakjam, újat nem akartam, gondoltam megpróbálkozom ezzel, majd kimoderáltok, ha nem jó.
Na de a lényegre Safranek

Szóval keresem a következö németül megjelent sorozatot:

NAM - Dienst in Vietnam

Akinek megvan, vagy van valami ötlete, sikítson! Magyar vagy német nyelvü jöhet számításba.

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 18:25   
hátha még valaki nem ismeri

http://www.trekearth.com/gallery/Europe/Hungary/

huba  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-03-10 18:20   
ajánlatos

http://mek.oszk.hu/kiallitas/keptar/keplista.htm

Ibolya  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-11-28 20:16   
Kedves Németországi Magyarok,

Tegnap este, 6 orakor, egy félorás riportot láttam a tv-ben amit Románia-Erdélyröl sugározott a 3 Sat. A téma Románia felkészülése az EU-ra, állatvilága, természetvédelem és ökoturizmus. A film egy részét itt is megnézhetitek a net-ben. Feldobodott a kisebségek élete Erdélyben is. A kevés még ott élö szászokrol és a roma nép jogairol beszéltek, a magyarokat nem emlitették.

http://www.zeit.de/zeit-reisen/zeitreisen-tv

mms://ms.mdcs.dtag.de/zdf/zdf/050929_expedwiss_1_h.wmv

http://www.zdf.de/ZDFde/inhalt/16/0,1872,2362960,00.html

„Expedition Wissen 27.11.2005 - 18:00 Uhr Fünfteilige Reihe
3. Wolfs Revier - Transsylvaniens Weg nach Europa
Film von John Kantara (Erstsendung: 6.10.2005)

Wölfe, Bären und Luchse - Spuren der größten Landraubtiere Europas findet man in den rumänischen Karpaten überall. Noch sind die Urwälder im Herzen Transsylvaniens fast unberührte Wildnis. Doch das könnte sich bald ändern: Rumänien hofft, 2007 in die Europäische Union aufgenommen zu werden. Schon heute sorgt der angekündigte Beitritt überall im Land für Veränderungen.
Eine Reisegruppe ist aufgebrochen, um mehr über die Natur, Geschichte und Kultur Rumäniens zu erfahren. John Kantara hat die spannende Exkursion begleitet.“

Forrás: 3 Sat

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-02-04 08:55   
MAGYAR FILM FRANKFURTBAN!

MAL SEH’N KINO

Adlerflychtstr. 6, 60318 Frankfurt, Tel. 069-5970845, http://www.malsehnkino.de
Do. 10.02.- Mi. 16.02.
Do.– Mi. 22.00 Uhr
KONTROLL (OmU)

von Nimród Antal, Ungarn 2003,

Bulcsú und seine durchgeknallte Truppe von Fahrkartenkontrolleuren ertragen ihren undankbaren Job nur mit viel schwarzem Humor. Sie werden angespuckt und angepöpelt, sie kommen mit dem Leben oben nicht mehr klar. Dann treibt auch noch ein mysteriöser Killer sein Unwesen. Ein rasante Geisterfahrt durch die fantastischen Neon-Labyrinthe der Budapester U-Bahn, symbolische Komödie und mythischer Actionthriller zugleich, an dessen Ende unser Held von einem Mädchen in Engelsgestalt aus dem Underground-Fegefeuer in die wirkliche Welt geholt wird.

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-26 15:00   
Kedves Film-, és Színházbarátok!

2004. október 29-én pénteken este 20 órakor DVD-röl vetítövel nézhetjük az

ÜVEGTIGRIS

címü magyar filmvígjátékot.

2001–ben készült.

Rendezte: Rudolf Péter, Kapitány Iván
Föszerepben: Rudolf Péter, Reviczky Gábor, Gáspár Sándor, Szarvas
József, Bodrogi Gyula, Básti Juli, Kecskés Karina, Szilágyi Tibor,
Kállai Ferenc, Nagy-Kálózy Eszter

Az Üvegtigris egy lakókocsis büfé neve, ami egy lepusztult kis tó
közelében álldogál, ici-pici forgalmat produkálva. A büfé Lali (Rudolf
Péter) egyszemélyes vállalkozása, aki nagy lelkesedéssel indítja be a
nyári szezont kis bódéjában, kávét, hamburgert, és hasonlókat készül
árulni az úton arra haladóknak, viszont csak a környékbeli lézengök, a
haverjai és ismerösei vásárolnak nála. A filmben többször felmerül a
kérdés, hogy talán nem jó helyen áll a büfé, de Lali bízik a vendéglátás
örangyalában, és nem akarja máshova cipelni a bódét.
A törzsvendégek válogatott helybéli figurák: van köztük egy"szelíd
motoros" (Csoki), aki egy Babetta kismotorral száguldozik, és közben az
USA végtelen útjaira képzi ki magát, egy kisstílü autókereskedö (Gaben,
Reviczky Gábor), Sanyi, a környék bolondja, és a Róka nevezetü
hihetetlenül ostoba ál-maffiózó (Gáspár Sándor), aki értelmetlen
dolgokat vásárol fel, és hord oda Lali büféjéhez, hogy ebböl késöbb még
vicces bonyodalmak süljenek ki.

Mindenkit szeretettel várunk a filmklub helyszínén:
a Magyar Katolikus Egyházközség és a Cserkészek faházában, a
Hohensteiner és a Rossittener utcák keresztezödésében,
Postacím: Frankfurt Ludwig-Landmann-Str. 365.
Megközelíthetö: U6 Fischstein megállótól.

Jó szórakozást kívánok!

Cserna Csaba

tengerecki  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 23:14   
Sziasztok lányok!
Én ezzel ki szoktam húzni a következő hazamenetelig , ha még van aki nem ismeri ezeket a linkeket:
http://ujsag.lap.hu/
http://www.onlineujsag.lap.hu/
http://irodalom.lap.hu/
http://www.radio.hu/
A magyar rádiótól lehet kérni hírlevelet, tiszta Reggeli Krónika, mintha otthon lennél , sőt még a Déli Harangszót és Jó ebédhet szól a nótát is meghallgathatjátok, ha az is hiányzik a déli rántott csirkéhez .
A kincsestárjuk egy tényleges kincsesbánya, ajánlom mindenkinek, rengeteg letőlthető anyaguk van, de a navigátorban is érdemes kutakodni, fél évig megőriznek mindent.
Móni

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 22:38   
A legtöbb lap online is olvasható, nem kell a nyomtatottat szkennelni:
http://hirek.mti.hu/ - Magyar Távirati iroda
http://www.nol.hu/ - Népszabadság
http://www.mno.hu/?PHPSESSID=31e23bf69f72d6cc73a42ef092835ce9&pass=2 - Magyar Nemzet
http://hvg.hu/ Heti Világgazdaság
http://www.noklapja.hu/ - Nők Lapja
http://www.hocipo.hu/ - Hócipő
stb., kiki szimpátiája szerint válogathat. Ha nem elég, a Google alatt biztosan megtalálod a kívántat: nem akartam az egész magyar sajtót idemásolni.

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-15 13:35   
Szia Juli!

Melyik a Kulcsár Erzsi új lapja?
Újságilag: a napi pletyilapok olvasás után deletézve lettek, szóval mentek az archívba. Ne hogy azt gondold, hogy a Blikk minőségben megfelel a HVG-nek! Én mindent elhozok Győrből nem válogatok! Ki vagyok éhezve a magyar betűkre. (Egyébként a HVG-t meg a kiskegyedet már elég régóta meg lehet kapni itt Nürnbergben, a Nők lapja az újdonság 2,9 -EUR-ért, kb. az uniós csatlakozásunk óta!)

Tudod mit találtam ki? Hogy be kéne scannelnünk az újságokat, és emailban elküldeni! Még van 1 valagnyi újságom, hétfőn, vagy holnap meg fogom próbálni! Meztelen nagymellű nőket kihagyom, meg a sportot is, mert egyik sem érdekel! A HVG -nek pedig én járatom az ingyenes értesítőjét.
Templomba én nem járok, mert ott nincs sör, csak misebor, de azt igya csak meg a sekrestyés! )
A nappalinkban még nincs bútor! Most költözünk valamikor!
A német oviban sem hiszem, hogy nagyon örülnének a magyar írónőnek, nem beszélve a közönségről, ha csak Mary, meg én lennénk ott, nekünk kéne összedobni a terembérlést,a gázsit és az utiktg-eket! Ez így nem dzsóbácsi!
Ja, majd elfelejtettem, most csak viccelek! ))

Én az ellentéted vagyok, mert én nem szervezek semmit sem túl, én egyszerűen elfelejtek mindent! ) Most se tudom, merre gurult a Cavintonom!

Andi

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 15:20   
Szia Andi, szia Forelle!

Jól esett hallani, hogy végre valaki egy kicsit már engem is írigyel! Márcsakha a Schäffer Erzsi miatt is!
Èn már évek (mit is:lassan évtizedek)óta mindig a V.Kulcsár cikkeit olvastam el elsönek. Azután egy iöre eltünt. (kiderült, utólag, hogy egy új lapot indított)

A fiúk, azok tényleg imádnivalóak! Annyira beleillenek ebbe a nöi újságba, hogy na!
Különösen jó volt, hogy egy fiatal srácot indítottak el (Bùs)

A Barátok között-i véleményedet annyiban tudnám "überelni", hogy talán én vagyok az egyetlen, aki még egyetlen részt sem látott ebböl a sorozatból. De, szintén a Nök Lapjának köszönhetöen, ismerem a történéseket. (Az egyik föszereplövel "egy faluból" valók vagyunk, követem az útját.)
Öszintén szólva, semmi kifogásom sem lenne az ellen, ha újságokat cserélnénk! Pl. te elküldhetnéd nekem a június 13.-i
Blikket én meg cserébe az augusztus elejei HVG-t! (Ha beindulna, lehet, hogy a postánál engedményt kapnánk azért, mert kihasználjuk a szabad kapacitásukat!)

Nem tudnál utánanézni?: -lehet, hogy ott, ahol a magyar miséket tartják, vagy egy kocsmában, ahol magyar borokat mérnek, vagy
nálad otthon a nappaliban (?)is megtarthatná a S.Erzsi március elején
- azt igérte, akkor jön -
a bemutatkozó estjét!

Èn remélem, hógy esetleg valakivel közösen találnál valamilyen termet, megoldást, pl.a Meryvel. A´propos: itt van pl. az óvoda is!

À, elég: mindig az a baj nálam, hogy túlszervezem a dolgokat. Megyek is...
Üdv. Juli

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 12:27   
2004-10-11 14:04, Juli:
Szia Juli!

Szuper lehetett a délutánod! Meghívnám én az írónőt nagy örömmel, de hova?
V.Kulcsár Ildi cikkeit is imádom, meg a fiukat is nagyon. A Vig és Bus (ha jól téveked mindkettő Gyuri) ill, a 3. kollégájuk (most nem jut eszembe a neve) is szenzációs. Még a leghülyébb magyar szinésznővel is olyan riportot tudnak készíteni, hogy megnyalom utána mind a 10 ujjamat. Van egy-két olyan nénike-bácsika, akik különböző szappanoperákban tűntek fel (mondjuk nekem nem tűntek fel, mert én ezeket egyszerűen nem bírtam megnézni) és szegény nőklapjásoknak az ilyenekkel is kell riportot készíteni, mert van rá igény. Valahogy annyira mesterkélt pl. ez a Barátok közt, nem találok benne semmi élvezni valót. Talán én vagyok az 1etlen Mo-on, aki nem tudja, hogy ki pl. a B-ék Ferije! )Na szóval, még ezekkel a sztárocskákkal is tudnak a fiúk riportokat készíteni!Nem olvasnám el a cikket mondjuk az interjúalany miatt, de elolvasom a Bús István miatt!!! Hopp, megvan! Az egyikük István!
Szóval én csak szuperlativuszokban tudok az egész gárdáról beszélni.
Azt mondod fiatalok közül sokan lenézik? Azért ez tényleg kár, mert egy-két cikk maga lehetne a nevelés. Nem demagóg, hanem értelmes. Lehet, hogy később a fiatalabb csajszik is megtalálják ezt az újságot. 20 évesen engem is csak az IM (Ifjúsági Magazin) érdekelt. Most vagyok 38, a Nők lapját kb. 10 éves olvasom, úgy látszik a szellemi (be)érésem nálam is kissé későbbre datálódott!

Én is 2 valag újságoggal teli szatyorral szoktam hazatérni Mo-ról. 2 hete is otthon jártam, elhoztam az összes összegyűjtött (mindenféle) újságot, olvasgatom őket. Rendkivül naprakész vagyok, tegnap olvastam a június 13-i Blikk-et! )) Mary mondta, hogy jó nekem, így legalább tisztába leszek azzal, hogy az előrejelzés szerint milyen termés várható idén nyárra!! )

Szia: Andi

forelle  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 09:07   
Kedves Juli!
Csatlakozom Anduhoz,igazán irigyellek.Schäffer Erzsébet nekem is nagy kedvenc,szeretem az írásait.A Nök Lapját évek óta olvasom,gyüjtögettem régebben.Itt-Hamburg-sajnos nem láttam még.
------------
Sokat olvasok-sokszor tanulás helyett is Persze csak magyarul.Kedvencek?Irwin Shaw,Wilbur Smith,Szabó Magda,Ken Folett:Katedrális,és nagyon hosszú lenne a sor,ha folytatnám.
Filmek:Keresztapa,Abigél;Koltai filmek.
Tudom ez nem az a topic,de talán sikerem lesz,régóta keresek egy filmet, c:Sztálin,fsz:Robert Duvall.Már több helyen kerestem,de semmi.Akinek megvan,kérem írjon nekem.Köszi!

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 14:04   
2004-10-06 14:57, Andu:
-
Szia, Andu!

Nagyon jól éreztem magam tegnap délután! Az írónö pontosan úgy néz ki életben is, mint a
Nök Lapjában a fényképen. Egy kedves, közvetlen, tündéri jelenség. Sokat és színesen mesélt. Utána még hosszú sor várt rá, hogy dedikálja a könyveit. Mindenkihez volt pár kedves szava.
Sajnálom, hogy már nem volt alkalma a közönségnek kérdeznie is - a müsorvezetö kb. másfél óra után "elköszöntette" az írónöt. Azt hiszem, hogy a Franfkurti Könyvvásáron (is) volt. Legközelebb február/márciusra tervezi, hogy újra eljön. Akkor talán hosszabb idöre.
Megkérdeztem, hogy Nürbergbe megy-e. A válasz ingen prózai és egyértelmü volt: ha meghívják, nagyon szívesen, bárhová!

Igen, ha Magyarországon fizetném elö a Nök Lapját, jól megkoppasztana a elöfizetési osztály! Igaz, hogy így meg jócskán megkésve olvasom öket, mert kb. 5-10-et összegyüjtve
küld a barátnöm valaki ismerössel. De, nem
zavar, mert nem is a napi hírek érdekelnek benne.
Sokan vannak az itteni ismeröseim körében, talán a fiatalabbak, akik egy kicsit lenézik ezt az újságot.

V.Kulcsár Ildikó cikkeihez mit szólsz?

Üdv. Juli

Andu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 14:57   
"2004-10-06 14:31, Juli:
2004.október 10-én a mise és a szeretetvendégség után este kb. fél hatkor
S C H Ä F F E R E R Z S É B E T
a Nôk Lapja fômunkatársa lesz a vendégünk."

Kedves Juli!

A szívembe egy tőr! A Schäfer Erzsébet és kollégái, az egész Nők Lapja az egyetlen olyan magyar hetilap, amit már évek óta magasan a legjobbnak ítélek. Szinvonal, fantasztikus tollú emberkék (szinte )semmi "cosmolány" image. Ez az egyetlen újság, amiért 2,90 EUR-t ki is adtam már több ízben a Nürnberg-i pályaudvaron! Most dolgozom az előfizetésen, de sajnos nagyon drága. (Fél év: 15 ezer forint körül van. Meg tudnád érdeklődni, Nürnbergbe nem jön az írónő? Szuperek a könyvei!!!! Nagyon irigyellek!

Juli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 14:31   
2004.október 10-én a mise és a szeretetvendégség után este kb. fél hatkor
S C H Ä F F E R E R Z S É B E T
a Nôk Lapja fômunkatársa lesz a vendégünk.
Élménybeszámolója után bemutatjuk eddig megjelent könyveit.
(Pipacsvirágom 2000, Bodobács 2002, Egyszer volt 2004)
2000-ben Köztársaság Lovagkeresztje, 2001-ben Purlitzer díj,
2004-ben Vörösmarty díj eddigi fontosabb kitüntetései.
Szeretettel várja kérdéseinket.
HELYSZÍN: a Magyar Katolikus Egyházközség ,
Frankfurt
Ludwig Landmann Str.365.
ill./ a Cserkészek faháza,
a Hohensteiner és a Rossittener utcák keresztezôdésében.
Megközelíthetô: U6 Fischstein megállótól.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-05 17:41   
2004-09-29 23:39, Edith:

Alle die sich über Film informieren möchten sind am Donnerstag den 07.10. ins Filmhaus in Stuttgart Eingeladen.
Das Filmhaus befindet sich in der Friedrichstr 23a (Club das Bett / Kommunale Kino)

Es gibt einen gratis Sektempfang, Häppchen, gute Musik und natürlich jede menge Filme

Ausserdem öffnen alle Film und Medienfirmen im Haus ihre Türen und stehen euch Rede und Antwort!

Ihr seit alle willkommen

Edith  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 23:39   
Melyik varosban melyik moziba szoktatok jarni?

En Stuttgartban a Maxx-ba, meg a Corso-ban fordultam mar elo tobbszor.

Tudtok olyan helyeket, ahol indy filmeket jatszanak?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-09-29 11:52   
Filmek, könyvek, színészek, szerzők és társaik.

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó