2018. december 17. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Élet Ausztráliában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-04 09:22   
Mire odaérne a mustom kiforrik! Nem akarsz valami zavaros, lilás löttyöt inni gondolom!

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 23:28   
Jajj majd elfelejtettem MUSTOT küldjetek egy üveggel imádom!!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-03 09:30   
Sziasztok! Gabesz hogy álltok a kérelmetekkel? Wri megint nem tud a netre jönni, lejárt a hónapos előfizetése és még nem keresett másik ISP-t. Jó hirek róluk, hogy megkapta végre "partner" segélyt, ami abból áll, hogy sociális juttatást kap. Nem sok, de nem is az a lényeg, hanem ezzel változott a státusza, joga van mostmár segitségre a munkakeresésben vagy beiratkozhat egy itteni suliba! Nagyon remélem, hogy heteken belül fog munkát is kapni! Keresi, a héten azt hallotta, hogy az antarktiszi központ-ami itt van nálunk- használja a Linux-ot. Tegnap találkozón volt a Linuxosokkal, hátha összejön valami munka belőle! A halbelezést nagyon nem ajánltam neki! Baba növöget, kisfiuk nagyon aranyos! Vasárnap szüretelünk, jönnek ők is, majd irok róla. Zuhog az eső! Tegnap még mesés ősz volt, ma öntik a nyakunkba. Én fülig vagyok a tesztjeimben, hónap végén vizsgázom. Angol nyelvvizsgát csinálok, mert menni akarok vissza az iskolapadba

hubrentus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-05-02 08:56   
Mi történt a kérelmetekkel?

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-23 13:18   
Szia ördög!Képzeld elindítottam a vízumot de úgy hogy jó lesz érted hogy gondolom?Ha így nem jön össze akkor sehogy de nagy az esély. Mi van veletek mit ügyködsz milyen az idő.Ez a piszok Wrí merre van hihetetlen ez a pasi jobban szeretjük mint az elnököt mégsem jön elő.Postázok neki egy SZ-gépet mit szólsz?Itthon csend van EU tagok leszün mily boldogság!Beindult a cumizás de nem fog sokáig tartani KB 10-15 évig.Nem szeretném megvárni!Ha kinnt leszünk minden gond nélkül tudunk lakást bérelni vagy ez is döcögős?Pénzt viszünk legalább annyit hogy 2-3 hónapig ne legyen gond még akkor sem ha esetleg nem sikerül munkát találni.Bár erre nem is merek gondolni.Wrínek is elég nehéz volt munkát találni ez egy kicsit megijesztett.Nem tudod mi volt a gond?Napról napra nagyobb a vágy ahoz hogy kimenjünk.Üdvözlök mindenkit.Sziasztok.Gabesz.Érd. 16 fock esőőőőő

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 11:03   
Anri, átadom.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-16 11:02   
Erzsikém, te értettél félre Nagyon is jól értettem mi a szabadság, a te szavaiddal, én azt akartam mondani, hogy nekünk nincs olyan Olyan rég voltunk vakációzni, hogy már elfelejtettem a szó értelmét is! Alakul már valami ügyetekben?

nyanyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-14 19:39   
Tasiordog:
A "szabadsagon" a vakacoit ertettem, bocs, de en mar 27 eve nem beszelek rendszeresen magyarul. Azonban szivvel-lelekkel magyar vagyok! Itt, USA-ban egyre kevesebb a "szabadsag" a szo sokfele ertelmeben!
Minden Jot Mindenkinek!
Erzsi

ExMONTag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-14 19:11   
Tasziördög add at Wrynek es kedves csaladjanak üdvözletem, nagyon örülök hogy te nehe irsz roluk es magadrol
Puszi anri

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-14 11:31   
Dehogy bánjuk Gabesz, ha többet fogsz irni! Kérdezz csak akármiről. Mi 14 éve vagyunk kint, ebből 9-et Ny.Au-ban töltöttünk, de ott is "falun" laktunk. Vesszőparipám a turizmus, abból éltünk és most is reméljük lassan odajutunk, hogy meg fogunk élni belőle, nem kell halat belezzek a világ végééig Nem volt Wri a hétvégén, mert megint zuhog az eső, nem tudtuk csinálni, amit akartunk, talán ehéten sikerül lejönnie. Még nincs munkája, de bizatató hangokat hallott...

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-12 20:36   
Sziasztok!Köszi ördög a választ.Sajnálom hogy wrí nincs még gép közelben.Egyébként te mikor mentél ki nem mostanában az tuti.Mostantól kicsit több rálátásunk lesz a dolgokra mert beköttettük az ADSL-t.Többet is fogok írni az itteni dolgokról ha nem bánjátok.Álmos vagyok megyek csicsikálni Wrí embereld meg magad és írj mert ha nem átmegyek és akkor véged.Üdv.Gabesz.ÉRD.+4 fock.

-

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-10 03:19   
Gabesz, mi lent lakunk Tasmániában, itt kicsit mások a körülmények, mint a main land-en.( Main land-nek hivjuk a kontinenst, mi szigetlakók vagyunk ! )Munka van, ha keresel, nekem mindig ez volt a véleményem és nem változott. Alkalmi munkát inkább kapsz a nagyvárosokban, itt lent Tasiban nehéz ilyet találni, ami fizet is valamicskét. Fogalmam sincs mennyit lehet vele keresni, mikor Ny.A-ban laktunk és nagyon az elején kezdtem, takaritásért 10 dollárt fizettek óránként. Azóta többet kellene fizessenek! Lakásbérek idelent egyszobás unitért (sorház a unit, nem tudom otthol hogy hivjátok, 2-4 lakás egy udvarban ) heti 90 dollár körül kezdődnek, aztán attól függ, hogy hol van, lehet sokkal több is.Tusoló itt még a kinti budiban is van! na ez kicsit tulzás, de nem hiszem, hogy van olyan lakás Au-ban, aminek nincs fürdőszobája! Ebbe a legkisebb istenhátamögötti falu is beleértendő! A házakat hálószoba-szám szerint csoportositják, ha egy lakás egy szobás, akkor magától érhetődik, hogy egy hálószoba, egy nappali,egy konyha és egy fürdőszoba is van benne.
Wri megint internet nélkül van, de jön remélem a hétvégén hozzánk és innen majd beugorhat válaszolni.
Szoritunk, hogy mielőbb sikerüljön a vágyatok!

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-09 22:28   
Sziasztok!Szia Wrí szia ördög!Kicsit hanyagoltam a fórumot,de csak gyakorlatban gondolatban folyamatosan itt vagyunk.Csúnya és hosszú telünk volt,de úgy néz ki lassan vége.Elkezdjük az építkezést,a házkörüli munkákat.Wrí merre vagy hol laktok?Lapozgattuk a realestate.com.au lapot de elég drágák a lakások.400$ alatt nemigen van kiadó lakás.Valójában milyen árak vannak van olcsóbb lakás is?Tudom a lakás ára attól függ hogy milyenek a munkalehetőségek a közelben.Jövő héten találkozok egy emberrel aki remélhetőleg jó hírekkel szolgál a vízummal kapcsolatban.Ha megyünk először Sydney-be érkezünk remélhetőleg.Jó lenne úgy párosítani hogy a szállás is olcsó legyen és a munkalehetőség is kiaknázható legyen.Mi akarunk dolgozni nyugtassatok meg hogy van meló bármilyen munkát elvállalunk.Kinnt akarunk élni ezzel a szándékkal megyünk és tudjuk hogy nagyon kemény lesz.Elég komoly kezdőtőkénk van ez valamelyest megkönnyíti a helyzetünket de természetesen dolgoznunk kell.Ördög te merre vagy pontosan és ott ahol vagy van-e szálláslehetőség és mennyiért?Nem vagyunk nagyigényűek egy szoba konyha bőven megfelel ha tusoló is van az maga a tökély.Munka ha van(alkalmira gondolok házkörüli,állatok,takarítás vagy bármi)mennyit lehet vele összehozni havonta?Ha fedezi a havi lakásbérletidíjat+megélünk belőle neadjisten még előrébb is jutunk az már jó.NEM AKARUNK MEGGAZDAGODNI!!Wrí írj egy pár sort és ördög te is mi van veletek mit csináltok hogy telnek napjaitok?A mihamarabbi találkozás reményében üdvözöllek benneteket!Gabesz Érd -1 fok árnyékban.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-02 09:03   
Mi az, hogy szabadsag Erzsi? Csak atjottunk a deli videken, Adelaide kornyeke tetszett, foleg a szolos kornyek.A part csodaszep, a nagy ocean ut. 5 eve, talan ha 3-szor voltunk el ottholrol, akkor is csak egy ejszakara. A nagy kirandulasok kora nalunk meg varat magara par evet

nyanyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-04-01 01:53   
Szia Tasiordog es Mindenki::-)
Sajnalom hogy kihagytam a chat bulit 28-an...hogyan sikerult?
Tasiordog, igazad van, en is ugy vagyok, ha valamit eldontottem azt keresztulviszem, addig probalkozom. Tobben ajanlottak ugynokoket, veluk most kezdtem csak targyalni. Remelem kb. egy ev mulva Adelaide-ben vagy Melbourne-ben leszunk!8) Ti ismeritek a deli videkeket? Hova szerettek utazni szabadsagra?
Udv. Erzsi

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 10:10   
Köszönjük Bimbi! Épp azon voltam, hogy kitaláljam hány óra is lesz nálunk. Korán kell kelni remélem lesznek később is még néhányan.

bimbi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-28 03:36   
CHAT BULI:

Marcius 28, 2003 (pentek)

Magyarorszag ido szerint: 21:00
Anglia: 20:00

Egyesult Allamok-beli ido szerint:
keleti part: 15:00 PM
nyugati part: 12:00 PM
kozepen: 14:00 PM

Ausztralia: Szombat - 05:00AM

Kamcsatka: Szombat – 08:00

Taipei: Szombat – 04:00

http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=458&forum=29&47

GYERTEK EL

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-26 07:40   
Nyanyus, ugy tudom ezek nem adnak végleges vizumot, ha nem ugy kéred! Ugy értem, biztosan meghosszabitanák neked Uj Zélandon, gondolom akárhányszor, de véglegest csak külföldön kérhetel, itt nem lehet beadni rá az iratokat. Egyszerüen nem veszik be az emigrációs ügyirodán. Legalábbis igy tudom, pár éve hozták ezt be divatba Beszéltél már a követséggel? Talán változik valami, mióta ilyen nagy haverek vagyunk Amerikával Többen mondják, hogy érdemes ügyvédhez fordulni, aki ilyesmivel foglalkozik, legalábbis pontos tanácsot tudnak adni és talán az esélyeidet is jobban meg tudják mondani. Én nem adnám fel csak azért, mert öregnek tituláltak!!!!!!! Mindenütt vannak kisajtók, csak meg kell találjad! Addig menjél, mig sikerül, ha tényleg az a vágyad, hogy itt éljetek!

nyanyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-24 01:21   
Szia Tasiordog:
Koszi a batoritast, mert kezdett remenytelennek kinezni a dolog... En Feng Shui consultalassal foglalkozom, konyveket meg nem irtam ugyan es nem vagyok hires de olyan gazdag sem vagyok hogy csak 'atugorjak' par honapra es visszajojjek az USA-ba, ha kirugnak.. Ideiglenes vizumok pedig csak 3 honapra szolnak. Egy amerikai ismerosom azert kapta meg az 1 eves vizumot csak mert mint "investor" 150,000 dollart bevitt. Pedig o 'mar' 57 eves! Nekem nincs 150,000 dollarom...es biztosra akarnek menni, hiszen mindent itt kene hagynom... Szerinted kezdjem egy 3 honapos turista vizummal, es minden 3 honapban New Zelandon meghosszabbitanam, amig vegleges vizumot kapnek? Az pedig nagy riziko, en tul oreg vagyok hozza...Nem hiszem hogy el tudnek kezdeni egy uzletet turista vizummal... szerinted igen?
Koszi elore is, te nagyon kedves vagy.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-17 10:29   
Nyanyus, munkán keresztül is lehet jönni, ha találnál egy állást itt. Kérdezd meg a követséget, mert biztos vagyok benne, hogy ha papiron nem is, de a gyakorlatban különbséget tesznek, hogy ki honnan jön! Magyar O-ról is könnyebb bejönni, mint Romániából pl.

nyanyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-13 22:09   
Kedves Atila:

Koszi a valaszodat. Nagyon kedves vagy , Szerintem erdekes Los Angeles, nagyon halado, szinte minden uj torekves onnan kezdodik az utobbi 20-30 evben. Erdemes egyszer megnezni... En nem laktam ott, de sok baratom lakik L.A-ben, en 10 evig a San Francisco-i obol kulonbozo kisvarosaiban laktam ( ott jartam egyetemre) es 10 evig San Diegoban eltem. 97-tol atkoltoztem Coloradoba, mert vagytam a szelidebb, egyszerubb eletre, es kozelebb akartam koltozni a termeszethez. Igaz, szepek a hegyek, (ugy erzek mint Petofi) de az emberek nehezen fogadnak be barkit, igen konzervativak, igy nehezebb dolgunk van itt.
Mivel regi almom Ausztralia es a lanyom is allandoan konyorog, regota tervezzuk az attelepedest.
Azert valasztottam Adelaide-et, mert az is kissebb varos, ahhoz szoktam, es van ott egy jo egyetem a a lanyomnak, stb... Sokan ajanlottak, mert kedves kis varos, ugy hallom... Termeszetesen Sydney't szeretnem meglatogatni, hallom, gyonyoru.
Mindegy, ugy nez ki vizumot eleg remenytelen kapnom, azt mondjak csak fiatalokat engednek bevandorolni,(ami 44 evnel fiatalabb):roll: de azert nem adom fel... -kell hogy legyen valami mas lehetoseg...
Te szeretsz Ausztraliaban elni? Regota kint vagy? Milyen Sydneyben az elet?
Elore is halas vagyok neked es barkinek akinek van jo otlete a vizum keresessel kapcsolatban.
Szia Mindenkinek.

Attila  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 08:53   
Kedves Erzsi!

Akinek 16 eves lanykaja van az nem nagyon lehet nyanyus
Nekem a sogornomek laknak Los Angeles-ben es nagyon hivnak minket oda, de nem mennek semmi penzert Pedig soha nem jartam arrafele. Miert eppen Melbourne es Adelaide a kedvenced? Esetleg Sydney? Igaz itt Sydney-ben magasabbak a hazarak, de sokkal kellemesebb az eghajlat, tobb a munkalehetoseg. Azert csuda, hogy meg mindig van kedved vandorolni! Miert nem itt kezdted eredetileg is?

Udv: Attila

nyanyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-12 06:42   
Kedves Mindenki a Forumon:
En csak most iratkoztam fel ide... Mindig nagyon erdekelt az ausztralia elet... Eloszor oda szerettem volna emigralni de nem vettek be - akkor volt vege a vietnami haborunak - es igy mar 27 eve az USA-ban, (5 eve)Colorado-ban elek, elotte 20 evig Californiaban. Nagy-nagy vagyam, hogy attelepednek Ausztralia deli partjara, Melbourne-be vagy Adelaide -be... De eddig ez csak egy alom, mert ugy latom az immigracios torveny igen szigoru. Nekem azt mondtak, tul "oreg" vagyok (44 alattiakat engednek csak be)16 eves lanyommal egyutt mindketten szeretnenk az USA-bol "menekulni". USA allampolgar vagyok 1983 ota.
Ha valakinek van barmi jo otlete, nagyon halas lennek erte.
Koszi - elore is, remelem jobban meg tudok ismerni mindenkit hamarosan - Jo Ejt a Nagy Hegyekbol: Erzsi

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-02 23:11   
Szia Titán! Jó szakmád lesz! Remélem keresett lesz itt is Au-ban! Haverünk tengerallatjárók biztonságán dolgozik, kb. fél éve kapott munkát és nagyon szereti!

Titán  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 21:18   
Szia Tasiördög!

Én a Zrínyi M. Nemzetvédelmi egyetem biztonságtechnikai szakára járok. Nagyon színvonalas iskola, de egyben nehéz is.

üdv Titán!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 08:43   
Titán, mit tanulsz?

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-03-01 08:42   
Sziasztok! Gabesz a mai melegből nem kérsz, mert nincs , még jég is esett kicsi, szerencsére nem a szőlőmre, csak a melóban, ami 15 km-re van otthontól. Igaz, légvonalban csak 3 km lehet.Körbe kell autózzak az öböl partján, egy jó motoros csónakkal 3 perc alatt ott lennék Pillanatok alatt lehült, Tasi már ilyen, ha nyáron felmész a hegyekbe kirándulni, a fürdőruhád mellé jó ha becsomagolod a nagykabátot is!

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-20 21:15   
2003-02-19 10:37, tasiordog:
-
na? gyüjtögettek? Gabesz ne keseredj el, ma nálunk is hideg van! Mig Wry-al besétáltunk a Brunswic kocsmába, a kabátját szorosan ölelgette magához Nem ömlengek nektek, mert még elpirul, de ha irásai alapján kedvelitek, akkor élőben hatványozott a srác!
- SZIASZTOK FIÚKÁK!Ha én is megihatnék veletek egy pofa sört,na az lenne az igazi.Annyira jó olvasni hogy összetalálkoztatok.Wrí biztos jó fej legalábbis a levelei alapján igen csípjük a palit!A hidegről csak annyit hogy itt -8 -10 fokok vannak és elkaptam valami vírust.Már nagyon útálom ezt a rohadt telet.Figyu Wrí ha működik az e-mail címed szólj mert a téli képek itt toporognak a scanner előtt.Legyetek rosszak igyatok sokat és énekeljétek el az akácos út ha végig megyek rajtad én című nótát.Gabesz.ÉRD -6 fock árnyékban.

Titán  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-20 21:12   
Szia Gabesz!

Mi már egy idelye igen csak gondolkozunk rajta. Először is csak szétnézni szeretnénk kimenni,ami remélem, hogy mihamarabb bekövetkezik,de utána már komolyak a szándékaink. Na meg persze Én egyetemre járok és azt mindenféleképpen be szeretném fejezni. De addig is rendületlenül gyüjtöm az információkat a netről, könyvekből na és persze tőletek!!

üdv.: Titán

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 10:37   
na? gyüjtögettek? Gabesz ne keseredj el, ma nálunk is hideg van! Mig Wry-al besétáltunk a Brunswic kocsmába, a kabátját szorosan ölelgette magához Nem ömlengek nektek, mert még elpirul, de ha irásai alapján kedvelitek, akkor élőben hatványozott a srác!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó