2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Élet Ausztráliában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
 Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-19 06:20   
2003-02-18 11:05, hubrentus:
-
2003-02-08 20:17, Titán:
-
Kedves Ausztráliai magyarok!

Én Mo-n élek. Ki szeretnék menni először kis időre utána pedig hosszú távra. Meg szeretném kérdezni, hogy a kontinens melyik részét tartjátok érdemesnek, hogy közelebről megnézzem a párommal? Mennyire más az élet odakint mint Mo-n? Persze még sorolhatnám a kérdéseimet, de egyenlőre ennyi elég.
Előre is köszönjük szépen a válaszaitokat Szia hubi.Magyarország és Austrália között szerintem,az életkörülmények a megbecsülés és a tisztesség ami különbözik természetesen Austrália javára.Mi ezért is szeretnénk kijutni na meg a táj és a környezet, rabul ejtett immár 2 éve függők vagyunk.Persze soha nem szabad elfelejteni ott is nagyon keményen kell dolgozni mert ingyen nem adnak semmit DE ha ott szorgalmas és becsületes vagy az eddigi tapasztalatok azt mutatják hogy nyugodt és kiegyensúlyozott életet lehet kialakítani.Ti mikor jutottatok arra az elhatározásra hogy kimentek??Gabesz.ÉRD.-8fok árnyékban.

hubrentus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-18 11:05   
2003-02-08 20:17, Titán:
-

Kedves Titán.
Talán nem mondok újat,ez az ország hatalmas,talán egy élet is kevés lenne megismerni.
Ha a jó sors megsegít,és ide tudtok utazni,meglátjátok mennyire más ez az ország.
Szokták mondani,egy nagy falu.
És ez igaz is.
A nagy városközpontok kivételével, amerre a szem ellát ,földszintes házak sorakoznak.
A növényzet télen zöld, nyáron minden elsárgul,itt melbourne környékén.
Sokan azt hiszik,ez egy meleg ország.
Vannak részei ahol igen,de ott nagyon.
Itt a déli részen nagyon lehet fázni télen ha fój a szél.
Azt mondják,az itteni szél lusta,nem kerül meg,hanem átmegy rajtad.
A melbournei időjárás nem unalmas,akár néhány óra alatt átéled a négy évszakot.
Most egyszerre ennyit.

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 03:29   
Bocs fiúk lányok de ma nem megy a levélírás, nagyon álmos vagyok minden gombot kétszer nyomok meg.Tiszta depi vagyok ettöl a téltől.Na pusGabesz.ÉRD.-7 fok a tűző napon.

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 03:24   
Szia Valcsi!Azt hittem te is kenguru vagy.Tasiördög és mostmár Wrí is erszényes jó nekik szívesen cserélnék velük de megne mond nekik.Az USÁBA nem vágyunk valahogy nem vonz a dolog ott csak a pénz meg a pénz a lényeg.Ausztrália nyugalmat sugároz máramennyit lehet érezni 16000 km-ről.Elhatároztuk hogy megyünk és körülnézünk.Ebböl a piszok hidegből szívesen átmennék Tasiba.Komolyan itt Magyarországon mindenki depressziós a téltől ilyen hosszú és kemény telünk már nagyon rég nem volt.
Megyek csicsikálni reggel meló.Pusszancs.Gabesz.ÉRD.-7fok árnyékban!!!
-

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 03:06   
Sziasztok!!!Szia Wrí!Nem is tudom mit írjak eddig is irígy voltam,nade most nem tudom szavakba önteni.Te ott Tasiban én meg.......Na hadjuk Örülök hogy épségben egészségben megérkeztetek és hogy bejött az amire vágytál.Amit írsz tasiról elképesztő ha továbra is ilyeneket írsz én szepukut fogok elkövetni magamon.A téli képeket nem felejtettem el küldök az e-mail címedre.Üdv.Gabesz ÉRD -7 fok.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-17 01:58   
Köszi Vali drága vagy hogy segítessz.Te merre laksz?Puszi.Gabesz.Hideg van.

Gabesz,

Orulok, hogy segiteni tudtam.

En Williamsburg, Virginiaban lakom az USA-ban, es itt is hideg van. Ma egesz nap esett a ho es havas eso, az utak teljesen lefagytak. De sebaj, ugysem akarok sehova menni holnap.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-15 11:05   
Gabesz! ezer bocs. teljesen nem tudom hogyan keveredtem ide, ilyen meg nem fordult elo velem, biztos megint a "stoli" a hibas (ha egy nap erre jarsz, de ugy otthon is, mindenkepp tekerd a citronyost egy feles "stolichnaya vodka" kore, mert itatja magat es csak ugy sugarzik beloled az ontudat es magabiztonsag, a joakarat es pozitiv energia bla bla bla).
maskulonben meg ha erre (tas) is jarsz, tedd meg azt, hogy felkeresel es meselsz nekem a legszebb telrol, amibol teljesen kimaradtam, mondjuk egy kave mellet, de ha akad nalad Varga fele felszaraz furmint akkor amellett is meselhetsz.
jo utat (mar, amennyiben tenyleg jottok ahogy irtad valahol) nektek.

ui. az emailcimem most epp halott, ezert uzenni csak topikokon keresztul tudsz, barmilyen celzattal.

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-11 05:51   
Szia Ördög.Nagyon köszönöm hogy küldtél nz-ról lapokat.Te igazán rendes vagy mégegyszer köszi.Gabesz.Érd.Kedd.-5 fok.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 10:22   
Wri, ez az általános oszi topik, itt kérdezhet Gabesz Uj Zélandról de megyek keresek oldalakat a kiwikről és felrakom a kiwi topikba.

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-10 00:48   
Köszi Vali drága vagy hogy segítessz.Te merre laksz?Puszi.Gabesz.Hideg van.

Valeria  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-09 14:13   
http://www.purenz.com/

Gabesz:

Erre kattints ra. New Zealand Official Tourism Site.

wrí  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-09 13:29   
Gabesz:

MÉg valami.Ördög tudnál nekem küldeni NZélandról lap címet amin kicsit átláthatom a szigetet.Köszi.Gabesz.

ne haragudj, de meg kell kérjelek, hogy nyiss topikot új-zélandról, vagy írj az új-zéland fórum egyik topikjába, vagy személyesen bárkinek, de a tasmánia topik alá - amennyiben egyetértesz - a téma maradjon inkább kizárólagosan tasmánia. kérlek értsd meg, nem kötekedni akarok, csak szeretném, ha ez a topik maradna tasmániás és kizárólag tasmániás :)

[...] a szürke Magyar világba.

ha valóban így látod magyarországot, akkor neked tényleg itt a helyed. nekem mikor a hazám szürke, akkor is színekben és teljes fényében pompázik, pláne mikor vidám és éles, hangulatjavító káprázatos színekben virágzik, olyankor mintha nem is a földön lennék.
igen, még mindig nagyon hiányzik... bár ha Kató szerint tasmánia hasonlatos az mi magyar földünkkel, akkor annak bizony így kell lennie :)

ui. ez most biztos vagyok benne, hogy hülyén fog hangzani, de nincsenek véletlen az idén készült színes fotóid a magyar télrõl?

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-09 06:56   
MÉg valami.Ördög tudnál nekem küldeni NZélandról lap címet amin kicsit átláthatom a szigetet.Köszi.Gabesz.

Gabesz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-09 06:48   
nagyon vágyunk már tasiba vagy egyenesen austráliába és ezek a levelek még jobban vágyat keltenek bennünk.És az hogy megszereti az ember vagy sem szerintem ezt egy belső hangnak kell sugalni.Ahányszor leülök a gép elé vagy a mindennapokban mindig előttem van a cél a nagy cél az álmunk és tudom hogy megcsináljuk mert akarjuk és megteszünk mindent azért hogy a lehető legtöbb információt megszerezzük tőletek vagy más egyéb úton.Köszönjük tasiördögnek és wrínek hogy önzetlenül segítenek és hogy őszinte levelekkel fényt hoznak a szürke Magyar világba.Tegnap filozofálgattunk egy baráti társaságban a kinti életről és arról hogy minnél messzebre mész annál nagyobb erőt kapsz ahhoz hogy új életet kezdj és hogy emberként megáld a helyed.Tehát a beszélgetés végén arra jutottunk hogy igenis menni kell mert a bennünk lévő vágyat nem lehet elfolytani,mint ahogy a hurrikánt sem lehet megállítani,jön elvégzi a dolgát majd továbbhalad így érzem én.Üdv Gabesz.Február.9.Vasárnap.-8 fok.

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-09 02:59   
Titán, a kontinens olyan nagy és olyan különböző az egyik rész a másiktól, hogy igazán nem lehet ajánlani mit nézzetek meg. Attól függ, hogy városokat szeretek-e vagy a természetet akarjátok nézegetni inkább. Itt lent Tasiban hasonlit leginkább otthonhoz, de csak annyiban, hogy hegyet-völgyet, folyót-tengert, falut-várost láthatsz egynapi utazásod során. A kontinens közepén, a Ny.A-t Dél A.-val összekötő uton, két napig utazol nyilegyenes uton, enyhe le-fel hullámzással, az alacsony bokrok között.Aztán pár óra és teljesen más világba kerülsz, szépen rendezett, tiszta kisvárosok közé, szőlőskertek ameddig a szemed ellát. A lenti úton, az óceán mellett mész, betérhetsz kis halászfalukba, szinte mind más. Egyik öreg település, kis, hüvös kőházakkal, másik nem több néhány összedobott viskónál. Az óceán mindenütt lélegzetelállitó!
Az élet idekint TELJESEN más, mint otthon! Vagy azonnal szeretni fogod vagy sosem szokod meg! Szerintem nincs középút. Van köztetek, aki ugy igazán, évek mulva megszerette?

Titán  módosítás |   válasz erre |   profil |  2003-02-08 20:17   
Kedves Ausztráliai magyarok!

Én Mo-n élek. Ki szeretnék menni először kis időre utána pedig hosszú távra. Meg szeretném kérdezni, hogy a kontinens melyik részét tartjátok érdemesnek, hogy közelebről megnézzem a párommal? Mennyire más az élet odakint mint Mo-n? Persze még sorolhatnám a kérdéseimet, de egyenlőre ennyi elég.
Előre is köszönjük szépen a válaszaitokat.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-10 18:27   
Reuters - Ömlik az eső Ausztrália legnagyobb városa Sydney térségében. A felhőszakadás eloltotta a várost közvetlenül fenyegető, hat napja tartó bozóttüzeket. Az eső már hétfőn elérte a szövetségi állam területét, ám akkor még csak csillapítani tudta a tüzeket. A távolabbi területeken tovább tart a vészhelyzet, és a tűzoltók - közülük négy és fél ezren vesznek részt az oltásban - attól tartanak, hogy az esőfront elvonultával, a nyári forróság visszatértével ismét szembe kell szállniuk a lángtengerrel. Az egy nap híján egy hétig tomboló bozóttűzben egy ember halt meg, félszáz ház leégett a sűrűn lakott Új-Dél-Wales szövetségi államban.

Avokado  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-12-05 23:49   
Szerbusztok Ti Kedves ausztraliai lakok!

Rem erdekes volt olvasni az eddig leirtakat!Kislany koromban Ausztralia nekem egy tavoli foldreszt jelentett,ahol a keresztapam el,s en csak a fali keprol ismerem Ot.Testepito modellkent lattam meg uszonadragban feszulo izomzattal.Aztan vagy 20 ev utan elhagyta Ausztraliat,de nekem benntmaradt a szivemben.
Ennek tudhato be,hogy felre tettem egy cikket es mar nagyon regota orzom az elet-ut utolso idoszakara.
" A nyolcvanhat eves ausztraliai Bob Robbin nyugdijas molnar oregkoraban elete nagy vagyat valtja valora:koalak vadorekent dolgozik.Ellatja az allatokat a Cleland-rezervatumban,amely Del-Ausztralia fovarosatol,Adelaide-tol nem messze,a hegyekben talalhato.
Manapsag ez az erszenyes joszag,amelyet tevesen tartanak medvenek,az otodik foldresz legszigorubban ovott allatai koze tartozik.
Alig 100 eve meg millionyi koala elt.Azutan az osszes jatekmacko osapjara elkezdodott a vadaszat.Plussre hasonlito premje keresett exportcikk lett.
Az eukaliptusz leveleken elo koalamedveket az erdoirtassal megfosztottak letalapjuktol."

Ha tudnek kepet betenni,most itt lathatnatok a koalamacit vedelmezojevel!

Irjatok meg Ausztraliarol!Milyen a munkarend,milyenek az unnepnapok,milyenek a tradiciok,mire fektetnek hangsulyt a generaciok nevelesenel????- es meg stb...ami Nektek a legjobban fekszik,amit szerettek;S mi ami nehez,nem elfogadhato,megvaltoztatasra erett?

Addig is jo egeszseget!
Udvozlettel
Avokado

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 01:49   
Tasiörgöd,

hát tudod mit: Neked "ördögöd van"... még ilyet! Kezd érdekelni Tasmánia, ami - sokan mondják - inkább "mánia", ha nyugodtan akarsz élni.

Hmm..
Lehet, hogy Te vagy a jó helyen? Na, ugrok tovább, de mindezek elött kellemes hétvégét kivánok Nektek.

Mikinek is...

kenguru

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-31 01:27   
Kenguru!
Miki itt volt mar a szolok ultetesenel is,az elso szuretet meg alig varja! Elkoltoztek Sorellbol,itt laknak nem messze tolunk Cygnet-ben,ugyhogy ha atugralsz latogatoba,hozzank is beugorhadsz!

Lulu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-30 09:58   
Kedves Balu
A kerdesre hogy a koalak kihalo felben vannak-e nem tudom hogy mashol mi van, de pl Kangaroo Szigeten annyira elterjedtek, hogy lassan ehenpusztulnak mert a nekik valo leveleket mind megeszik a sajat maguk taplalasara es egyben a sajat karukra. A kormany segiteni akar ugy hogy egy bizonyos mennyiseget kiirt (culling) de annyi erzelmi felhaborodas van ezen, vilagszerte, hogy ettol lehet hogy elneznek. Viszont ha attelepitik oket mas videkre, akkor szegenykek esetleg idegosszeroppanasban pusztulnak el. Tehat nekik is faj ha el kell hagyni hazajukat!
Egyebkent ha eljossz a 12 Talalkozora Adelaide-be, onnan mar egynapos kirandulast is megtehetsz Kangaroo Sziget szepsegeit es allatait megnezni, mint a fentemlitett koalak, a K sziget kengurui, tunder pingvinek (fairy penguins) es persze a fokak Seal Bay-ben.
Udv
Lulu

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 13:03   
Szia Balu!

Sajnos ez így igaz, mint mindenhol masutt, itt is sok allat kihalóban van. A koala például csak egy pár féle eukaliptusz fajtát eszik, tehát nem mindenhol él meg.

Itt a faültetés nagy mozgalom, és sokfelé ún Wildlife Corridort (nem tudom magyarul, valaki tud segiteni? Ez lenne a Természetvédelmi Övezet?) telepítenek, ami azt jelenti, hogy bozótot meg fákat ültetnek az állatoknak, hogy ott meghúzhassák magukat. Sok állat védett, és például nem szabad semmit se leszakítani az út mentén vagy az állami erdőben, büntetéssel jár. Ez biztos így van máshol is?

kenguru  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 10:17   
2002-08-27 09:45,-re, tasiordog-nek:

szevasz, az már majdnem a déli sark hallod-e! Nem voltál elözöleg fóka? Nem tudom, hogy Sorell mennyire van Töled? Ott van egy nagyon kedves magyar ember, Barbay Miklós. Szüretre hivd meg feltétlenül, vizszerelö is volt régebben, úgyhogy ha "csireg-csurog a hegy leve", akkor elkél majd egy vizszerelö meg a humora is.

Ha arra ugrálok, beugrok Hozzátok. Pláne, ha elöbb megismerkedünk valahol féluton. Mondjuk Adelaideben a Találkozón.

Na, mit szolsz?
kenguru

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 07:53   
Klara!

Szervusz. Köszike a WEB-oldalt. Én sajnálom a koalákat: azt hallottam nagyon kihaloban vannak.(Igaz ez? Valóság a Természetvédelmi övezet?, csodálatos növényvilágával, rikaságaival?)

Írjatok,
üdv:Balu

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-29 07:27   
Ausztrália legfurcsább állata a kacsacsőrű emlős, a platypus. Vízben él, halat meg rákokat eszik. Szép bundája van, uszonyos a lába és olyan a csőre mint a kacsának... Ami a legérdekesebb, hogy tojást toj, és mivel emlős, a gyerekek kikelése után szoptatja őket. Nagyon félénk, és úgy tudom hogy éjjel szeret kimozdulni otthonról. Ha érdekel Benneteket a többi ausztrál állat, találtam egy jó kis honlapot, ott meg lehet nézni őket és olvasni róluk.

www.npws.nsw.gov.au/wildlife/factsheets/

Apropo kengurú, egy nagyon kedves, okos és jól tanuló ausztrál kislány nem akarta nekem elhinni, hogy Magyarországon nincsenek kengurúk, csak az állatkertben...

Lulu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 20:38   
Kedves Balutol Klaraig mindenki!

Meg nem beszeltunk a koalarol, Ausztralia legaranyosabb kis szurkebundaju maciszeru lenyerol. Ez eukaliptusz fakon lakik es rendszerint egy kicsit reszeg az euk. level alkohol tartalmatol. Szerencse hogy a gyereke jol tud kapaszkodni a hatan. Erdos helyeken laknak, de ujabban lekoltoztek a kornyekunkre, ugy hogy mar tablakat is kiraktak ami figyelmeztet hogy itt koalak laknak. A multkor a bejaratunknal egy fan ugy embermagassagban kapaszkodott egy koala, majd atmaszott egy masik fara; mikor ezt is megunta, melan lesetalt az utcan mas lakast keresni. Estenkent hallani oket makogni a fan.

Kerdes: mi a kenguru tobbes szama?
Felelet: kentek gurunak
(jaj! ezer bocsanat...)

Udv
Lulu

Balu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-28 11:33   
tasiordog... szilyaaaaa

Csak nem szüreteltek már? Komolyan. Nálunk csudajó, édes a szőlő -- gondolom Felétek még jobb. -- Egyébként is valamivel minden "édesebb" lett nálunk.

Megindult már a KOMP? v. szept?
De jó lesz akkor arra.

Ölel:
Balu

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-27 09:45   
Kenguru
lent elek Hobarttol delre, egy Dover nevu kisvarosban, majdnem az ut legvegen. Van kozos ismerosunk?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-08-27 09:42   
kenguru üzenete:

Tasiördög,

pontosan hol élsz? Hobartottól, merrefelé?Van ott is pár jóbarátom.

kenguru

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 10:17   
Kuldom a cimet Frankston.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó