2018. szeptember 18. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Ausztrália >> Élet Ausztráliában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-28 09:39   
Frankstone üzenete:

Szia Tasiördög!

Egy magánjellegű kéréssel kereslek: meg tudod-e mondani, hogy melyik hajóstársaság közlekedik Melbourne és Tasmánia között? Tervezzük, hogy decemberben egy kis látogatást tennénk Tasmnániában, de azt javasolták, hogy már most augusztus - szeptember hónapban foglaltassuk le a helyet a kompon, mert decemberben nagyon telítettek a járatok. Mivel a cityben van a jegyeladó iroda - az egész napi munkám miatt képtelen vagyok bejutni, így interneten akarom elrendezni (meg angolul sem tudok, hogy telefonon cseverésszek a jegyeladókkal)

Tudsz-e esetleg internetcímet?

Köszi:

E-mail címem: tokayformwork@hotmail.com

Frankston

Bocsi - de a magánüzenekben nem vette be a rendszer.

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 19:22   
Kedves Tasiördög!

nagyon érdekes, milyen állatok élnek arrafelé Nálatok, s mindenki érdeklödéssel olvassa a beszámolokat.

Talán én inkább az USA rubrikában irok arrol, mi minden vesz minket itt körül Kaliforniában.

Andrea

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 09:30   
Itt olvashattok az ordogrol:
http://www.parks.tas.gov.au/wildlife/mammals/devil.html

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 06:13   
Kedves Andi!

Kosz a link-et, en ilyet nem tudok A Tasman ordog, tasmanian devil, biztosan van hely a net-en, ahol roluk is irnak, megkeresem es tudatom veletek. Egyebkent kutya nagysagu - na ezt jol megmondtam, kutya van pincsitol nagy danig minden meretben - szoval olyan 15-20 kg-s lehet az ordog. "Zsebes" joszag ez is, feketek, a fuluk atlatszo rozsaszin, allitolag budosek es olyan hangot hallatnak, mint mikor valaki egy asszonyt fojtogat Mikor eloszor hallottam megallt bennem az uto! Aztan rajottem, hogy a "csaladi" ordogok veszekedhetnek fent az erdoben. Wombatunk is lehet, mert van egy nagy lyuk az egyik fa alatt, ami ugy nez ki, mintha kucko lenne, de a lakoival meg nem talalkoztam. Erdekes, aranyos joszagok laknak fent az eroben, legelonkon, mikor idekoltoztunk sok bandicoot(bandicot?) lakott a hazhoz kozel, de felkoltoztek a dombon macskatavolba. Hangyaszsun, mindenfele kigyo, gyikok es rengeteg fele madar lakik itt. Van egy par plava-nak nevezett madar, akik rendszeresen patrolaljak a vetemenyesem, szolost, biztosan sok kartevot kitakaritanak nekunk!Fiatalok meg, olyan idetlenek, raknak 3-4 tojast egy kis melyedesbe a foldon es eddig ketszer koltottek, de nem sikerult nekik felnevelni egy csibet sem, mindig elviszi a hejja vagy a sas

andi_usa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 05:20   
Kedves Zsuzsa,

én se tudtam, de megkerestem, mi az a wombat: http://www.abc.net.au/schoolstv/animals/WOMBATS.htm

Üdvözlettel, Andrea

Ferencz Zsuzsanna  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-06 04:08   
Kedves ausztráliaiak!

Én pl. nem tudom, mi a wombat. Védett állat?

Mit tud? És - pardon, tasiordog - azt se, hogy t.k. milyen a tasmániai ördög?

Igen, én is úgy képzelem, gyönyörű természetközeli élet a tiétek.

Sok-sok irigységgel, Zsuzsa

kerezsizo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 16:44   
Szia tasiordog es Klara!

Nagyon erdekes tobb 10 ezer km tavolsagbol olvasni a beszelgeteseteket a kinti eletrol. Irigyellek Benneteket, remelem egyszer en is kozzetek fogok tartozni. Szivbol kivanok minden jot Nektek!

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-05 11:46   
Idelent nincsenek akkora kenguruk, sokkal kisebbek, nem okoznak nagy kart a kocsiban, ha elutik oket. Sajnos emiatt, annyi, de annyi itt az elutott allat az uton, hogy minden nap szinte sirvafakadok! Egy wombat-ot meg is sirattam.

Nyugat A.-ban laktunk 9 evig, ott nekunk is volt kenguru racs a kocsin. Ma hallottam, hogy 15 ezer kengurut lottek ki, annyira elszaporodtak.

Pinot, amit nagyobb mennyisegben ultettunk, de van vagy 10 mindenfele kiserletnek es azokbol valasszuk ki majd, hogy melyik terem jobb bort idelent. Shardonnay, gevurtztraminer, gamay, szurkebarat... otello es csabagyongye is van. Ezekbol nem lesz nagyobb mennyiseg, inkabb csak a turistaknak arulunk majd a "pincebol".

Ny.A-ban bent laktunk a varoska kozepen es mire odajutottunk,hogy vehettunk volna foldet a szolonek, ugy felment a fold ara, hogy beraktuk a csaladot a camper-be es nyakunkba vettuk Tasmaniat, ahol meg mindig igen olcso minden. Kiveve a kajat , de azt nagyjabol mar megtermeljuk magunknak.

Gyonyoru allam, tiszta, kevesen lakjuk, valahogy emberkozelibb, mint az irgalmatlan tavolsagok a "mainland"-en. NEM HIDEG! annak ellenere, hogy az a hire persze, ha felmesz a hegyekbe...

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-03 10:07   
Szia Tasiordog!

Jo dolguk van a kecskeidnek! Nekunk birkaink vannak, van egy kecskebak, a Mad Max "aki" akkora hogy majdnem feldont. Keritessel kapcsolatban, ferjem epp most ment ki, mert egy kilometernyi keritest kell megfoltoznia. Nagyon regi, meg a papaja epitette, es a szomszed tehenei allandoan bejonnek.

Nalatok is sok kenguru van? Itt nagyon elszaporodtak, a vetest dezsmaljak, meg veszelyes vezetni errefele, mert a kocsi ele ugranak. Itt mindenkinek "kenguru-elharito" van az autojan. A faluban lakunk, ferjem meg minden heten kimegy a farmra. En a postan dolgozom, de azert szeretek kijarni. Mindig Tasmaniaban eltel? Nagyon szeretnek elmenni arrafele, azt mondjak hogy gyonyoru hely.

Milyen szolotok van?

Szia Klari

tasiordog  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-07-02 12:17   
Klara!

Orommel olvaslak! En is farmon elek. Vegre ! Csak kijartok a farmra hetvegeken vagy ott is fogtok lakni? Irj meg legyszi, mekkora, milyen fak-viragok nonek rajta, dombos-lapos...?

Nekunk csak 25 ha-os a foldunk, nem lehet rajta nagy juhnyajat tartani, de elkoborol rajta nehany tehen Jelenleg csak Gondor es Samu van, a tobbieket eladtuk. Na meg Oreg Samu, aki mar fel eve a szomszed teheneit boldogitja Volt 10 kecskenk is, ezek hamarosan rajottek, hol lehet atbujni a 130 eves rozsdas drotokbol osszetakolt keritesen es ok is a szomszedot reszesitettek szederbokorevo tehetsegukben

Lehoztuk oket a lenti legelore, ami az ujonnan ultetett szolovel szomszedos. Hat gondolhatod,hogy mikor az elektromos, 3 szalas kerites "nyitjat" is kisilabizaltak, a parom elorohant a puskaval... CSAK 3-at sikerult lelojon, a tobbi hanyatt-homlok menekult vissza az arammmal vedett teruletre. Aztan meg panaszkodott a Nagy farmer, hogy nem akart ma este kecsket nyuzni A megmaradtak azota elik bekes eletuket egy "zold" baratunknal, ahol nincsenek kiteve semmilyen puskaval hadonaszo "orultnek" nyugdijas korukig

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-20 07:03   
Szia Hunor es Zsizel!

Orulok hogy erdekel Ausztralia. Mi olyan messze vagyunk mindentol! Hunor, kerdesedre valaszolva, legalabb egy evembe kerult, mire itt ugy-ahogy megszoktam, pedig csak 17 eves voltam akkor. Nagyon nem szerettem itt lenni, annyira mas volt minden. Eloszor is a velem egykoru lanyok valahogy sokkal gyerekesebbnek tuntek nekem. Most elkepzelem akkori magamat, a "nagyvilagi damat", biztosan elviselhetetlen voltam! De vegul jo baratnok lettunk mindnyajan. Nekik is idegen lehettem eloszor, nem is nagyon ertettek. Azutan mar szerettem itt lenni, a lanyok elhivtak ide-oda. Amikor ide jottunk, azt hittem hogy eleg jol tudok angolul, de nem ertettem egy budos szot sem! Az ausztral angol olyan mas, mas kiejtes, mas mondasok, meg mindig tanulok uj dolgokat, harminc ev utan. A falusi mondasok a legjobbak.

Az ausztralok hozzaallasa is egesz mas mint az europaiake. Nagyon lezser, majd kesobb, raer meg, holnap is van nap stb. A humorerzekuk is kulonbozik a mienktol. Szeretik ugratni az embert, es soha nem lehet tudni hogy most komolyan beszelnek vagy viccelnek. Az elejen allandoan meg voltam sertodve! Hozza kell tennem, hogy en is egy kicsit ilyen lettem. Amikor elmentunk Budapestre, rolam se tudtak hogy most viccelek vagy mi. Ahogy mondjak, vagy megszokik vagy megszokik (ennek ekezet nelkul nincs ertelme), es mivel megszokni nem volt modomban, hat egy kicsit asszimilalodtam. Olyan keverek lettem, de a gondolkodasmodom meg mindig magyar, azt hiszem. Sziasztok, kerdezzetek, szivesen valaszolok.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-18 01:14   
szia Klara,

koszi, hogy meseltel

mit jelent farmernek lenni? milyen volt Neked az elejen, rogton beilleszkedtel az ottani eletbe?

Udv,

Hunor

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-17 19:15   
Szia Klara,

nagyon örültem, hogy uj "arcot" látok a fórumban. Rém érdekes, amit irsz, irigyellek a nyugalomért, a természetért, ami körülvesz. Én is szivesen chat-telak, de nem tudom, mi van a chat-tal, mert bármikor bemegyek, mindig csak én vagyok egyedül. Na, majd megkérdezem Hunort. Mesélj mindenröl, itt a fórumban, nagyon érdekes! Kellemes napokat, itt nálunk (Mannheim/Németország, Frankfurttól délre) ma épp ca, + 37 fok meleg van, este fél nyolc, még mindig dolgozom. Már mennem kell haza, pedig már nagyon kellene irnom Ferencz Zsuzsának és Pompéry Juditnak. Élvezem, ahogy ök irnak mindenféléröl.

Neked Magyarországon hol van "otthon"?

Szeretettel köszöntelek
Zsizel

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-17 05:55   
Kedves Judit es Hunor!

Budapesti vagyok, vagyis kispesti. Apammal es masodik felesegevel "kulfoldon maradtunk". Eloszor Indiaban eltunk aztan Franciaorszagban, kb ket evet. Apamnak az angol jobban ment mint a francia, hat ide jottunk. Evekig Sydneyben laktunk. Elso ferjem ausztral, van egy fiam, 25 eves, es lanyom, 22, meg egy gyonyoru ket es fel eves unokam.

Masodik ferjemmel, a farmerrel harom eve vagyunk egyutt. O is ausztral, ir es skot leszarmazott, mint sokan itt. Kepzeljetek, az Interneten talalkoztunk, eloszor leveleztunk, aztan "eloben" is megismerkedtunk. A farm innen masfel orara van. Sokat megyek ki segiteni, peldaul jovo heten keritest fogunk foltozni, csak meg meg kell tanulnom hogyan kell Multkor meg a birkakat kellett beterelni a karamba. En es a harom kutya gyonyoruen elboldogultunk!

Nagyon szeretem nezni, ahogy a kelpie kutyak dolgoznak. A kisbaranyok a legaranyosabbak, csak nem lehet tul kozel menni hozzajuk, mert anyukaik feltik oket.

Szep a taj, csendes es bekes, mar nem mennek vissza a nagyvarosba, es maga az itteni elet is jo, nincs rohanas, mindenki baratsagos.

Sajnos en vagyok az egyetlen magyar itt es mindig keresem a honfitarsakat. Sok magyar lannyal levelezek, a vilag ot csucskebol.

Idaig egyszer voltam otthon, harom eve, nagyon jo volt. Ha lenne sok penzem minden evben ott lennek. Apam kivetelevel mindenki mas Magyarorszagon van, nagyon hianyzanak.

Szerencsere van modom Edesanyammal beszelgetni a Messengeren, minden masodik szombaton, itt este het van, ott delelott 11. Mindig megkerdezem hogy mi lesz az ebed...

Szeretettel udvozollek en is Mindkettotoket es remelem talalkozunk a chaton!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-14 15:13   
Szia Klara,

milyen farmernek lenni Ausztráliában? mesélj az ottani életről, amit ez jelent.

Üdv,

Hunor

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-14 12:57   
Kedves Klári,

a kevés, de érdekes, amit irtál, rengeteg további kérdésekre ösztököl.

Hogyan kerültél Ausztráliába?
Honnan?
Átállást jelentett-e neked a farmer életforma?
Férjed milyen nemzetiségü?
Van-e gyereked/etek?
Hogyan érzed magad?
Vannak-e magyar kapcsolataid?
Jársz-e haza?

Bemutatkozhatsz a Mi vagyunk rovatban is.

Szeretettel üdvözöllek a távoli Európából, ahol én egy izgalmas-mozgalmas nagyvárosban a Te körülményeidet idillikusan nyugodtnak képzelem - nem biztos, hogy helyesen.

Judit

klara  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-14 11:33   
Sziasztok!

Klari vagyok Ausztraliabol, 1972 ota elek itt, eloszor Sydney-ben, hat eve egy kis varosban. Ferjem farmer, buzat termeszt es van vagy 1800 birkaja, ami itteni viszonylatban nem is olyan sok. Kerdezzetek amit akartok az ausztral eletmodrol, szivesen valaszolok ha tudok.

Udv

MagyarOnline.net  módosítás |   válasz erre |   profil |  2002-06-12 22:14   
Ahogyan mi látjuk. Szokások, életmód, hétköznapok, ünnepek, minden, ami itt van.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó