2018. szeptember 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Frieslandban, Leeuwarden, Ameland, Dokkum, Vlieland
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 Querubín  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-01-10 09:30   
Sziasztok!
Gyermekes családot keresek Harlingen környékén barátkozás, beszélgetés céljából. Mi egy 4 éves kislánnyal, és egy 13 éves fiúval élünk Harlingenben.

Janyka13  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-25 21:41   
Sziasztok!

Ilyen kevés magyar lakik itt Frieslandon, vagy csak nem szeretnek ismerkedni? Olvasom a forumot, és csak azt látom, hogy Dél- és Közép-Hollandiában rendszeres a magyar találka, klub, stb., de itt... Ez nagyon érdekes számomra!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-04-24 07:37   
Üdv Mindenkinek,

megismétlem a fórum tetején látható feliratot:

"FIGYELEM! Fórumunkban kivándorlási kérdések, valamint állás-, lakáskereső hirdetések nem lehetségesek!"

BESZÉLGETŐFÓRUM: A MON fórum a már külföldön élő magyarok ismerkedő helye, beszélgetőfóruma, ahol mindenkit szivesen látunk, éljen bárhol is a nagyvilagban. Ha csak állást, lakást keresel, hirdetnél, vagy kivándorlással kapcsolatos kérdéseket tennél fel, segítséget keresnél - ne fáradj a regisztrálással, nem ez a megfelelő hely számodra, fórumunk nem erről szól. A világhálón sok száz honlap foglalkozik ilyen jellegű segítségnyújtással, biztosan megtalálod majd a megfelelőt.

Ha honfitársak társaságát keresed lakóhelyeden, beszélgetnél, vagy programokat szerveznél, akkor keresd meg az országok listájában az erre megfelelő topikot. A MON nem a Facebook, nem egy mondatos "itt vagyok én is" beköszönések helye csak, itt jó, ha írsz magadról, érdeklődési körödről pár mondatot, hadd tudják a többiek, kit üdvözölhetnek körükben.

Kérem, ezt mindenki vegye figyelembe!

Hunor

mimo.s  módosítás |   válasz erre |   profil |  2013-03-05 11:08   
Sziasztok.

Én Aldeboarn-ban lakom, és szívesen ismerkednék, barátkoznék a környéken élő magyarokkal!

Mónika

kate.imp.0102  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-10-19 10:36   
Szió!

Harlingenen belül, hol laksz?
Én az Aktion mellett. És szívesen ismerkednék én is magyarokkal...

Katalin

kate.imp.0102  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-06-25 13:42   
Szia kissrenata88712!

Én Harlingenben élek. és én is szívesen barátkoznék honfitársakkal

Kata

kissrenata88712  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-28 19:55   
Sziasztok,

en is Hollandiaban elek, es szeretnek ismerkedni, baratkozni.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-20 18:58   
2012-04-20 17:13, Edelweiss:
-

Magyar gyerekek mindenhol tanulhatnak. Persze hollandul, de hamar megtanulnak, ne aggódj. Keressétek fel a lakóhelyhez legközelebbi iskolákat, segíteni fognak.

Edelweiss  módosítás |   válasz erre |   profil |  2012-04-20 17:13   
Sziasztok!

Infokat keresek iskolákkal kapcsolatban. Leeuwardenben vagy környékén tudtok olyan sulit, ahol magyar gyerekek is tanulhatnak? Van valakinek tapasztalata, hogyan lehetne felkészíteni a gyerekeket, hogy minél könnyebb legyen nekik? (10 és 7 évesek)

Köszi előre is!

kitti89  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-31 20:47   
Sziasztok!

Magyarokat keresek Franeker és környékén, és gondoltam, írok, hátha van valaki a környékről!

Én a családommal lakom itt, és szívesen vennék egy kis magyar beszélgetést öszejöveteleket vagy csak egy kötetlen pletyizést.Van egy 2,5 éves kislányunk is és ö is szívesen venné magyar gyerekek társaságát!

Várom válaszaitokat ide a fórumra, vagy az email címemre!

Email: t.kittike_KUKAC_citromail.hu

zsolt83  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-08-15 17:45   
Sziasztok!

Dokkum környékiek... ) Most látom mennyien vannak a környéken magyarok, ) mi is itt dolgozunk Dokkumban, és 10 km-re lakunk innen...

Monsó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-06-07 21:13   
2011-03-31 09:32, hollandus:

szia Hollandus!

Ne haragudj, hogy csak most válaszolok. Annyi minden volt az elmúlt hónapokban, semmire sem volt időm és energiám.

Elkérhetem az e-mail címedet? Nagyon örülnék ha tudnánk egy kicsit beszélgetni vagy levelezni.

Az én e-mailem: svab.monika_KUKAC_gmail.com

Köszi:
Móni

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-31 09:32   
2011-03-26 16:23, Monsó:
-

Szia Moni!

En Sneekben lakom immaron het esztendeje.
Talan egy beszelgetotarsnak megfelelek

Udvozlettel: Hollandus

kismacska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-30 14:46   
Sziasztok!

Én Dokkumban lakom. Írjatok nekem.

kismacska86 kukac citromail.hu

mimo.s  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-26 20:39   
2011-03-25 22:32, Seashell:

Nagyon szepen koszonom! Mindjart irok is nekik. Aranyos vagy.

Monsó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-26 16:23   
Sziasztok!

Witmarsumban élek immár két éve (Harlingentől kb. 10 km, Makkumtól 6 km, Sneek-től 16 km) magyarokat keresek a környéken beszélgetni, barátkozni.

Üdv.
Móni

Seashell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-03-25 22:32   
Kuldok egy email cimet neked, hivd fel oket, aprilis 15-tol lenne szukseguk bentlakasos babysiterre 4 gyerekre.
Sok sikert!

public.nomennescio@gmail.com

Seashell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-28 22:33   
Sziasztok!

En Leeuwardentol 15 km-re lakom.Ha van kedvetek beszelgetni irhattok a seashell333_KUKAC_gmail.com cimre.

Udv

juh.eva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-27 19:52   
Az nincs tul kozel. Miota vagy itt? Beszeled a hollandot? Udv! Ja, ha van kedved beszelgethetunk: kacceva_KUKAC_freemail.hu
Ide irhatsz! Meg, ha valaki a kozelben van, nyugodtan irhat nekem.

naja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-27 13:45   
Szia eva!

Dokkumtol par km.

juh.eva  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-25 12:31   
2011-02-24 14:27, naja:

Szia!

Pontosan hol van az a hely?
En GORREDIJKban vagyok, en is keresek a kozelemben magyarokat.

Szep napot!

naja  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-02-24 14:27   
Lakik valaki Hallum kornyeken?

nussz  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-02 21:14   
fú, látom régen irtak ide, úgyhogy most én próbálkozom minden kedves frieslandi honfitársamnak mondom, ha kedve lenne beülni vhova kávézni, vagy sörözni , keressen meg. én Leeuwardenben lakom, de hétvégén szivesen elutazok bárhova

21 éves vagyok, tanulok, dolgozok, emailem: dia-toth89_KUKAC_hotmail.com

Seashell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-18 08:41   
Koszonom Hunor!

Bongeszni fogok

Udv,
Seashell

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-18 07:20   
2010-06-17 18:21, Seashell:
-

Kedves Seashell,

kiköltözés, formaságok kapcsán nagyon sok infót megtalálsz a Segítségkérés Hollandiában c. topikban, kattintgass a topik neve alatti számokra is, úgy tudsz visszafele lapozni.

Üdv,

Hunor

Seashell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-17 18:21   
Hello Hollandus!

Koszonom tanacsaidat! Hidd el, ezeket mar mind elmeseltem neki, megbeszeltuk. Nem hiszem, hogy jonni fog velem... egyelore... de majd idovel, remelem rajon, hogy jobb jovoje lesz ott.

Meg abban szeretnek tanacsot, hogy mi az elso lepes amit tennunk kell a Hollandiaba erkezes utan?

Persze elsosorban a nyelvet kell megtanulnom, de minel hamarabb szeretnek dolgozni. Mennyi idobe telik a hivatalos iratok intezese?

Elore is koszonom a valaszodat, es remelem nem zavarlak ezzel a sok kerdessel...

Kellemes estet neked!
Udvozlettel,
Seashell

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-16 13:35   
Kedves Seashell!

Nem irigyellek ezert. Kenyszeriteni en sem kenyszeritenem. Azt is meg tudom erteni, hogy fel a fiad az ujtol, en is igy voltam annak idejen, amikor egy evre au-pairkent jottem Hollandiaba. Talan sok beszelgetessel lehetne a felelmeit csokkenteni, es szerintem a parod is segithet, ha minnel tobbet mesel neki az itteni eletrol, szokasokrol, idojarasrol. En elmondanam, hogy bizonyara nem lenne konnyu beilleszkedni, es sokszor hazavagyna, de hany gyereknek adatik meg, hogy egy masik orszagban eljen, ahol egy csomo uj dolgot tanulhat, kulonbozo emberekkel ismerkedhet meg. Ha nem erzi jol magat, meg mindig visszamehet az uj iskolai evre. A nyelvtanulas csak az elso par honapban menne docogosebben, ha mar van egy alap, akkor szinte eszrevetlenul rakodik az emberre. En kb. harom honap utan mar eleg jol elboldogultam. Nem folytattam irodalmi eszmecseret es az is elofordult, hogy felreertettem dolgokat, de a hollandok turelmesek, foleg ha latjak,hogy van az emberben igyekezet. Nekem sok ismerosom volt mar azelott, hogy ide koltoztem volna. Ok mind az orszag nyugati reszeben elnek. Amikor meghallottak, hogy Frieslandba koltozom, mondtak, hogy kossem fel a felkotnivalot, mert a frizek maguknak valok, nehez kozejuk illeszkedni. Igy is volt egy ideig, de amint megismertek es tudtak, kivel allnak szemben, akkortol jo viszonyom alakult ki tobb szomszedunkkal is. Egymas kozott frizul beszelnek (egyesek sneeki nyelvjarasban), de ha en is ott vagyok, akkor atvaltanak hollandra, bar lassan ertegetem az anyanyelvuket is. Szoval mindig ket feltol fugg. Remelem, sikerul olyan megoldast talalnotok, amely mindotok szamara jo.

Varom ujabb leveled:
Hollandus

Seashell  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-15 17:32   
Szia Hollandus!

A tavaly nyaron Hollandiaban dolgoztam ket honapot, akkor ismertem meg a parom. Nagyszeru kapcsolatunk van es most mar szeretnenk osszekoltozni.

MInden siman menne, ha a fiam is akarna jonni velem, de sajnos nem akar en meg nagyon nehez szivvel hagynam itt. O most 15 eves, legnehezebb kor. Kenyszeriteni sem akarom, de az apjaval nem a legjobb a kapcsolatom es neki sem. Fel a kihivastol, a nyelvtanulastol, az ismeretlentol.

Neked van gyereked? Tudnal esetleg valami tanacsot adni ezzel kapcsolatban?

Koszi elore is

Szia!

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-15 12:38   
Kedves Seashell,

Akkor nem sok ujat tudok neked mondani vagy mutatni Sneek valoban nagyon szep, en is szeretem. A soraidbol az is kiderul, hogy holland a parod. Eddig Kolozsvarott laktatok? Vagy esetleg most hazasodtatok es ezert koltoztok?

Mi, a hazassagkotesunk utan, ket evig otthon eltunk, de a korulmenyek ugy hoztak, hogy jonnom kellett, ha egyutt akartunk maradni. Emberkem nemzetkozi gepkocsivezeto, sajnos, a ceg, ahol akkor dolgozott, csodbe ment es az uj munkahelye csupan Skandinav orszagokba szallitott, igy alig talalkoztunk. Hogy megszoktam-e az ittletet? Nagyjabol, de ehhez az is hozzajarul talan, hogy igen szoros a kotelek a szuleim, az ocsem es kozottem, no meg mar 37 is elmultam, amikor kikoltoztem. Fiatalabb korban konnyebb uj eletet kezdeni. Am a legfontosabb, hogy jol megvagyunk a parommal es ez sokmindenert karpotol.

A nyelvet mar azelott beszeltem, mielott Hollandiaba jottem volna. 1991-ben babysitter voltam egy evig, otthon pedig egy roman-holland fuvarozo cegnel dolgoztam. Ez bizony jokora elony volt a szamomra.

No jo hosszura sikeredett a levelem. Meg egyszer, jo koltozkodest!

Udvozol: Hollandus

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-06-14 23:28   
SEASHELL ÜZENETE

Seashell 2010-06-14 21:55

Szia Hollandus!

Sneekben sokszor jartam mar, a parom szulovarosa. Ott elnek baratai, testverei. Nagyon szep kis varos, en is szeretnek ott elni.

Nehezen szoktad meg az ottani eletet?

Gondolom jol erzed magad ott, ha immaron 6 eve ott elsz. Mennyi ido alatt sajatitottad el a nyelvet?
Annyi minden foglalkoztat, izgatott vagyok a sok valtozas miatt

Koszi a jokivansagot! Vidam hetet kivanok neked!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó