2018. június 24. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Frieslandban, Leeuwarden, Ameland, Dokkum, Vlieland
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-23 11:23   
2008-07-23 10:18, hollandus:

Kedves Hollandus

Dehogy bántottál meg, kellemetlen helyzetbe sem hoztál, csak egyértelművé akartam tenni, hogy a sok itt töltött év még nem jelenti azt, hogy mindenről van tapasztalatunk
Válaszomat ugyan a te beirásod ihlette, de az új érdeklődőknek szólt, mert lakásbérlés ügyben nem tudok tanácsot adni.

Örülök neked, hogy irogatsz, sok kérdésben a frissebb bevándorlók többet tudnak, mert újabbak a tapasztalataik.

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-23 10:18   
2008-07-22 12:51, poe:

Kedves Poe,

Remelem, nem bantottalak meg, nem allt szandekomban.
Igaz, mi nem ismerjuk egymast, levelezni is nagyon ritkan szoktam, viszont naponta beleolvasok a kulonbozo topikokba es a hozzaszolasaidbol ugy iteltem meg, hogy igen sokretu az ismereted a Hollandiaban valo tartozkodast illetoen, ezert ajanlottalak - ismeretlenul is - teged. Elnezest, ha esetleg, akaratom ellenere, ezzel kellemetlen helyzetbe hoztalak.

Szeretettel udvozol: Hollandus

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-22 12:56   
2008-07-21 12:27, tőkésné kati:

Kedves Kati
Isten hozott benneteket az esős-borús Hollandiában.
Majd megszokjátok az időjárást, mint minden mást.
Van egy kis holland vicc erről.
A turista morog, vacog, megszólitja egy bennszülött holland:
- Nem tetszik az időjárásunk?
- Egyáltalán nem!
- Ne aggódjon, fél órán belül úgyis megváltozik.
Ebben van is valami, de nem mindig előnyére változik. Nekem ebben is szerencsém volt, Limburgban a legmagasabb az évi napsütéses órák száma

Majd ird meg a tapasztalataidat, milyen itt az élet egy újonnan jövőnek?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-22 12:51   
2008-07-22 12:05, hollandus:

Poe is sokat tudna segiteni, hiszen o mar eleg regota el Hollandiaban (joval hosszabb ideje mint en).

Az igaz, de mi 16 évvel ezelőtt rövid ideig laktunk egy kis bérlakásban, feketén. Aztán megvettük a házat és azóta semmit sem tudok a lakásbérlésről. Tehát jelenleg mindenkinek, még a most érkezőknek is frissebbek e téren az információi. Ráadásul minden tartományban más a helyzet, a szabályok, az árak.

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-22 12:23   
Egy kis kiegeszites:

http://huis.frieslandtotaal.nl

http://www.pararius.nl

Remelem, nem irtam el a cimet. Hollandus

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-22 12:05   
Isten hozott Benneteket!

Sajnalom, hogy ilyen rossz idojaras kozepette kerultetek ide, s tiszta szivbol szeretnem mondani, hogy ez csak ritkan fordul elo, de sajnos, az ev nagyobbik felere a szeles-esos napok a jellemzoek, annal is inkabb, mivel aranylag kozel vagyunk a tengerhez.
Ami az alberletet illeti, nem tul sok az informaciom, mivel en "kesz" berlakasba koltoztem (a ferjem mar evek ota ugyanabban a hazban lakik, a tulajdonos (woningskoorporatie) hazak epitesevel, eladasaval es berbeadasaval foglalkozik). Amit en tudok az az, hogy fel kell iratkozni egy listara es az ures vagy rovid idon belul meguresedo berlakasokat pontrendszer alapjan kaphatja meg az uj lako. A kozsegkozpontokban vannak ilyen lakasegyesuletek, ahol lehet erdeklodni.

A ferjed eddig hol lakott? Talan erdemes lenne a vallalatanal is segitseget es utmutatast kerni.

Poe is sokat tudna segiteni, hiszen o mar eleg regota el Hollandiaban (joval hosszabb ideje mint en).

Kivanok sok sikert az itteni eletetekhez.
Udvozlettel: Hollandus

tőkésné kati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-21 12:27   
Szia Hollandus!

Megerkeztunk epsegben. Meg furcsa itt, de remelem, hogy megszokjuk. Fura, hogy szinte mindig esik az eso, es fuj a szel. Tegnap(vasarnap) voltunk a ferjemmel a tengerparton makkumban. Gyonyoru, csak szeles. Tudsz segiteni alberlet kapcsan, itt a kornyekunkon?

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-15 14:33   
Szia!

Mi ugy 30 km-re lakunk deli-delkeleti iranyban Berlikumtol. Itt barmikor elerheto vagyok, naponta benezek a forumra. Ha van kerdesetek, szivesen valaszolok rajuk, amennyiben tudok. Szerencses utat kivanok! Talan viszlat Hollandiaban. Udvozol Hollandus

tőkésné kati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-15 13:19   
Sziasztok!

Én most készülök menni a férjem után, és jön velem a 3 éves kislányom is. Berlikumba fogunk lakni. Van valaki arrafelé? 17.-én, csütörtökön indulok Vácról.

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-11 09:17   
Szia!

Majdnem negy eve koltoztem ide, a ferjem reven kerultem Hollandiaba, o ugyanis fapapucsos. Egy szallitasi vallalatnal dolgozom Heerenveenben.

Es Te merre laksz? Regota elsz itt?

Udvozol: Hollandus

eszter77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-10 17:57   
Szia!

Mióta élsz itt? Pontosabban hol laksz? És mivel foglalkozol?

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-07 10:52   
Szia!

Itt vagyok peldaul en...

eszter77  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-07-06 13:21   
Sziasztok!
Friselandban azóta már nincsenek magyarok? Senki?

v.pit80  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-07-05 06:53   
hi magyarok, én is itt vagyok (harlingen)
ha valaki nagyon uncsizik, szoljon és csináljunk programot.

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-28 10:27   
2005-05-12 21:26, kriszta_liesting:

-

Szia Kriszta,

en is eszakon lakom es ez ev februarja ota Heerenveenben dolgozom.
Ha van kedved ismerkedni, valaszolj kerlek.
Udvozol Hollandus

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-15 14:33   
2007-02-14 12:48, KokaMoka:

-

Ha mindennap csak egy valaki jelentkezik, elobb-utobb szep kis csapat jon belolunk ossze... szoval ne hagyjatok abba ti sem!
Hollandus

KokaMoka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-14 12:48   
Sziasztok,

En nem Friselandban elek de kozel hozza.

Leek-ben lakok, Groningen es Drachten kozott. Ha valami osszejovetelt rendeztek en is benne vagyok.

Ferko

lya24  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-13 17:13   
Nagyszeru hollandus! bovulunk.
Gyerunk jelentkezni bátran, várjuk az uzeneteket! Udv, Lya

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-13 16:47   
2007-02-13 15:29, lya24:

-

Itt az elso Frieslandban elo magyar. Talan batorsagra kapnak a tobbiek is, es jelentkeznek.
Hollandus

lya24  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-02-13 15:29   
Ez a Friesland úgy néz ki, hogy Hollandia legkipusztultabb része, még magyarok sincsenek erre. Ez elég kár. Vagy hol bujkáltok már? Látom hogy az ország tobbi részén vannak találkozgatások, de mikor alakul ki egy jó kis csapat itt mifelénk? Nosztalgiábol osszejonni, kicsit bulizni, piázni, ezt azt... tudjátok. Ha Frieslandban, akár Groningenben laksz, írj ebbe a fórumba, és lehet ossze tud gyulni egy jó kis csapat! Szerintem minden itt élo magyarnak jó kikapcsolódás lenne ez. Ciao, Lya

hollandus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-09-12 09:07   
Sziasztok,

Immar ket eve en is Frieslandban lakom. Remelem, "talalkozunk" egymassal!!!
Viszlat!

mares  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-05-25 16:27   
sziasztok!

én itt elég új vagyok...
szeptemberben megyünk barátnőmmel leeuwardenbe tanulni 5 hónapra és hát fog. sincs, hol alhatnánk pár napig mondjuk, míg állandó szállást nem találunk. ha tudnátok elérhetőségeket, azt megköszönnénk.
előre is köszi mindenkinek!
m.

kriszta_liesting  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-05-12 21:26   
Szia Orsi!

Többen is vagyunk itt északon, csak úgy t-nik, a legtöbben még nem találták meg a magyaronline-t. Ezek szeritn te 17 éves korod óta Hollandiában élsz? Franeker, ott van a planetárium, ugye?
Én Heerenveen szomszédságában élek a holland férjemmel és 2 gyerekemmel.

Kriszta

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-09 19:42   
Szia Orsi
Isten hozott a MON-on. Itt valóban nem nagy a forgalom, de mindenhová írhatsz, a többi rovatba is. Ott idönként egészen pergö beszélgetések alakulnak.
Sok érdekességet találhatsz a fórum egyéb rovataiban is, ismerkedj velük. Biztosan találsz az érdeklödési körödnek megfelelöt.
Esténként a chaten lehet traccsolni is, söt néha már délután is vannak.
Kellemes idötöltést

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 21:17   
Kedves Kriszta, szia

örülök, hogy jöttél. Valóban nem vagyunk még sokan, de csak a napokban küldtük ki a leveleket, ahhoz képest már jelentkeztek jó páran. A provincia topikok csak a tájékozódást könnyítik, bárki bárhová írhat, és nem csak a holland rovatokba. Sok érdekes dolgot, témát találhatsz a törzsasztal cím alatt is, és más országok rovataiban. Kellemes olvasást, a chaten este 8-11 között zajlik az élet. Remélem, jól fogod magad érezni. Én hamarosan két hétre elutazom, de a többiek maradnak
Mégegyszer üdvözöllek

kriszta_liesting  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-29 20:59   
Úgy látszik, ide még senki sem jelentkezett. Liesting Kriszta vagyok, 35 éves és Heerenveen közelében élek.

Kriszta

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 19:30   
Ide várjuk a frieslandi magyarok jelentkezését és írásaikat, valamint a Friesland iránt érdeklödöket.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó