2015. március 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Brabantban Tilburg, Eindhoven, Oss, Helmond
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
 Szandrag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-02-22 17:21   
Koszi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-02-22 15:26   
2015-02-22 13:14, Szandrag:
Szia. Magyar bolt nincs, de van egy mozgóbolt, az üvegtigris, megtalálod a facebookon őket. Lehet rendelni, havonta egyszer kb. jönnek erre délebbre. Pechedre épp tegnap voltak. De ha valami fontos és sürgős, postán is elküldik, 6-7 euró a postaköltség egy csomagra.
https://www.facebook.com/uvegtigris.holland

Szandrag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-02-22 13:14   
Eindhoven környékén van Magyar bolt? Előre is köszönöm!
Szandra

hallogeldrop  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-02-21 14:51   
Hetvegente holland tanitast vallalok Eindhovenben es annak kornyeken.
Tanari diplomaval rendelkezem es jelenleg is iskolaban tanitok.
most.hollandul@gmail.com

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-01-30 09:48   
2015-01-29 17:48, marci077:
Kedves Marci

Ezt a "mindenki tudja, hogyan jutottak ki" szöveget hagyjuk, mert nem tudod, ki hogyan jutott ki és honnan érkezett. Sok embert ismerek, mindenkinek megvan a saját élettörténete, ami nem feltétlenül azonos a te elképzeléseddel. Számon kéred rajtunk az általánosítást, miközben magad is általánosítasz, elítélsz minden kint élő magyart. Ez egy meddő vita. Aki akar, boldogul, aki arra való, talál segítő kezet, amibe talán nem harap bele később. Aki otthon se ment semmire, szülői háttérrel, baráti közösséggel, nyelvtudással, az bizony itt sem könnyen boldogul. És ha a régóta kinn élők figyelmeztetik a nehézségekre, vagy tanácsot adnak, hiszen azért fordult hozzájuk, akkor nem megsértődni kell, vagy lehurrogni azt, aki ismeri a helyi viszonyokat, hanem legalább 5 percre elgondolkodni, hátha igaza van.
Egyetérteni persze nem kell, azt mondja a mondás: ne egy véleményen legyünk, csak egy szinten.
Kulturált vitára bármikor kész vagyok. Csak az kedvetlenít el, ha a még Magyarországon élők mindent jobban akarnak tudni a holland viszonyokról, mint mi, itt élők. Nem irigységből akarjuk levenni a rózsaszínű szemüveget róluk, hanem tapasztalatból.

marci077  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-01-29 17:48   
2015-01-29 16:15, poe:

Kedves Poe!
Na akkor én is mondok erre valamit. Ezt a valamikor kijött ide meg nem volt ineternet meg google meg ilyen szöveget szerintem hagyjuk mert mindenki tudja hogy akik ezek nélkül jutottak ki hogyan jutottak ki. Egy részük ki szökött úgymond a Kádár rendszerben így vagy úgy más részük a rendszerváltáskor lépett le emlékszünk a sok magánosításra egykori állami cégek vezetői osztályvezetők különféle vezetők aki egy része úgy jutott ki hogy előtte szétlopta az országot maga mögött hagyván. Tisztelet a kivételnek, mert vannak tényleg akik csak egy táskával vágtak neki és becsületesen dee szerintem ez igen vékonyka réteg.A véleményem pedig az hogy a külföldi magyaroknak ne legyen semmilyen szavazati joga a magyar belügyekbe ha már egyszer döntöttek hogy külföldön kívánnak élni akkor ott okoskodjanak és ne itt. Emlékszem egy riportra amikor volt az utolsó parlamenti választás, nagy hévvel mentek ám a külföldi magyarok is szavazni, csak azt nem értem miért is? Egy vajdasági magyar nőt kérdezett a riporter, hogy ön volt e szavazni a magyar parlamenti választásokon? a vajdasági nő azt nyilatkozta hogy nem kíván élni a szavazati jogával mivel nem él Magyarországon nem ismeri a belpolitikai helyzetét nem ismeri úgymond az ott élők helyzetét így nem él szavazati jogával. Azt tudom garantálni hogy a jelenlegi kormányunkat nem a Magyarországon élő magyarok szavazták meg.Az meg hogy ön üres zseebű nagyszájúaknak titulálja azokat a magyarokat akiket szintén magyar olykor kinti magyarok álneveken álcégeken mindeféle hazugágokkal kicsábítanak aztán bajba kerülnek az mindent elárul önröl Csak tudja nem mindenki egyforma és nem kell általánosítani mert lehet valakit tényleg rászednek és kinn ragad ha meg kinn ragad akkor meg már minek jöjjön haza ha talál munkát illetve van nyelvtudása hozzá.Szóvel részben igazat adok önnek részben pedig nem értek egyet maradjunk ennyiben.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-01-29 16:15   
2015-01-28 20:26, marci077:

Kedves Marci

Nem, nem könnyű pampogni, szájat jártatni annak, aki sok éve él külföldön, és mindent a maga erejéből, fáradságából, kínjából és tévedései tapasztalatából ért el. Akkoriban ugye nem volt internet, fórum, munkaközvetítők, tolmácsok, google-fordítók, önéletrajzírók, tanácsadók serege. Jöttél, láttál és vagy győztél, vagy továbbálltál. Nem, egyáltalán nem volt könnyű.
Más:
Pont annyi rendes magyar van külföldön, mint otthon. A régebben kint élők között és az újonnan jövők között is. Te elmeséled a rémtörténeteket a lehúzós kinti magyarokról, a régóta kint élők elmesélik a rémtörténeteiket a lehúzós, üres zsebbel de teli szájjal érkezőkről, akik elvárják a segítséget, a készet, tanácsot, lakást, állást, kölcsönpénzt, majd köszönet nélkül lelépnek, jobb esetben nem visznek magukkal pénztárcát, értéktárgyakat.
Ilyen is van, olyan is van. Sokan megégettük már a szánkat, szkeptikusok, óvatoskodók lettünk. Minden éremnek legalább két oldala van.
Sajnos a jó tapasztalatokkal már nem jönnek vissza a fórumra az emberek, ide leginkább kérni és panaszkodni járnak
Még egy szempont: akik ma számon kérik a segítségnyújtást, az összetartást, azok egy-két év múlva érzéketlenebbül reagálnak a segítségkérőkre, mint a 20-30 éve kinn élők.

marci077  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-01-28 20:26   
sziasztok még egyszer xd
Nos nem tudom megállni hogy ne írjak ide.
sok sok hozzászólást végig olvastam, olvastam bajba jutott emberkékről is.Sajnos gúnyos hozzászólásokat is olvastam bajba jutott emberkékkel kapcsolatban. Ezeknek a gúnyos hozzászóloknak üzenem hogy valaha valamikor ti is elkezdtétek valahol, könnyű úgy pampogni szájat jártatni hogy már több éve kint él valaki és ráadásul úgy hogy nem tudjátok magyarországon jelenleg milyen a belső helyzet. Sajnos vannak akik végső elkeseredésükben menekülnek magyarból nem véletlen hisz olykor tisztán 200 eurobol kell megélni a magyarban lévő multik nyúzzák az embereket napi 12órában és meg sem fizetik, az árak unios szinten vannak ám de a bérek? Megértem a bajba jutott embereket külföldön hisz végső elkeseredésükben képesek nyelvtudás nélkül is bele vágni lesz ami lesz alapon.Vannak rendes magyarok is külföldön az biztos, de én ilyet nem tapasztaltam. Azt viszont igen hogy külföldön magyarnak magyar a legnagyobb ellensége. saját példámat mondom el, én is kiutaztam angliába manchesterbe dolgozni raktári munkára egy céggel, ki is vittek meg minden, bedugtak egy üres lepukkant házba a földön aludtunk matracon pokróccal takarozva, majd 2 hét után megjelent a tulaj és kidobott minket mivel nem lett fizetve a lakbér (munkáltató fizette volna) kerestük aztán a kapcsolattartót, az meg eltünt, voltunk 12-en aztán szerencsém volt nekem hogy van nyelvtudásom elég jól beszélem az angolt és értek is elég jól erős középszint. na én fogtam magamat leléptem, aludtam az utcán majd hajléktalan szállón pár napot, aztán találtam munkát kreáltam önéletrajzokat gyakorlatilag 1 hét alatt találtam másik munkát, és most figyeljetek aki segitett rajtam az egy arab emberke volt keleti étterem tulaj ő adott nekem szállást ingyen bérmentve szívességből , munkát én kerestem magamnak mert mondta hogy sajnos munkát nem tud adni de szállást tud adni ,munkát egy logisztikai cégnél találtam mint raktáros.Bajba jutottam én is probáltam kinti magyarokkal keresnia kapcsolatot de hiába, fórumkban facebookon is csak kussolt mindegyik, a magy képviseletről nem is beszélek azok be sem engedtek xd, megjártam a rendőrséget is az utcai csövezés miatt de nem bántottak egy rossz szót sem szóltak nekem sőőt azon voltak hogy segítsenek még az angolok is ide értem a rendőrséget és szociális intézőket. Mondták is nekem hogy menjek haza magyarba én mondtam hogy nem szeretnék szeretnék maradni dolgozni és nem a szociális segélyekre apellálok, ez tetszett is nekik meg úgy mindenkinek. Pedig higgyjétek el nem vagyok az a perfect angol inkább közép szint. Önállóan intéztem NI tb számot, TAX adószámot, bankszámlát mindent az ég világon, mindenhol minden hivatalban segitőkészek és rendesek voltak velem szemben volt úgy hogy nem értettem elsőre amit mondtak nekem angolul ekkor megkértem hogy még egyszer aztán elmondták még egyszer másképp. Most jön a csattanó: HALLÁSSÉRÜLT vagyok hallókészülékkel élek és így is tudtam boldogulni külföldön. Ahol meg nyeltudás nélküli munkát hírdetnek az tuti kamu mert nyeltudás nélkül sehol nem lehet boldogulni kell jó nyeltudás, alapszint az kevés, alapszint elég turistáskodni, de dolgozni kint élni ahhoz kicsivel több kell. 2éve vagyok itthon magyarban családban történt halál eset miatt haza jöttem angolból. Most másik uticél van hollandia egy flex -temp kft nevezetű cégen keresztül tilburgi raktári munka ide is kérik az angol tudást.
Nem kívántam senkit megsérteni ne értsen félre senki mert vannak rendes magyarok is külföldön tuti csak én még nem tapasztaltam.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-01-27 11:23   
2015-01-27 00:43, Fatima22:

Kedves Fatima

Ne haragudj a véleményemért, szerintem nagy felelőtlenség egy bizonytalan állásra egy újszülöttel külföldre költözni. Egyáltalán, tudsz valamit Hollandiáról? Az egészségügyről, a lakáslehetőségekről, a párod munkaszerződéséről, a betegbiztosításról, stb? Hová fordulsz a családi pótlék ügyében, az esedékes védőoltásokért, betegség esetén? Csak akkor lépjétek ezt meg, ha a párodnak állandó munkaszerződése van és ha te otthon is jövedelem nélkül vagy! Különben sírás lehet a vége.

Fatima22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2015-01-27 00:43   
Sziasztok.
Szeretnék segítséget kérni.
Párommal szeretnénk letelepedni Hollandiában Eindhovenbe vagy környékére.
Párom már kint van, mert kapott egy állást egy húsüzemben. Van ingyen szállása munkahely által.
Én 35. hetes kismama vagyok jelenleg, és Lia megszületése után amint lehet, szeretnénk utána menni, de a szállóra ahol ő van, nem lehet, meg ugye nem is ideális környezet egy picinek hangulatjel
Nem szeretnénk várni amíg párom ki tud venni egy albérletet, mert az hónapokba is beletelhet mire talál, és szeretnénk együtt nevelni a kislányunkat hangulatjel
Egy magyar családot keresek akik kiadnának egy szobát nekem és Liának.
Ezen az e-mail címen tudtok elérni: tothfati22@gmail.com
Bármilyen javaslatot is szívesen elfogadunk amennyiben bárki tud jó megoldást a helyzetünkre.
Előre is köszönjük szépen <3 hangulatjel
Balázs-Lia-Fati.

Kriss  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-10-08 15:40   
Tudnátok segíteni merre találok magyarok álltal kedvelt és látogatott szorakozóhelyeket itt Hollandiában? Bárhol! Vagy magyar találkozók koncertek? Köszönöm!

Kriss  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-10-08 15:37   
hello mindenkinek!

reznek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-10-05 09:43   
2014-01-09 20:15, aangyalk

SASi aktuális még?
.
-

reznek  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-10-04 11:51   
Hali, mindenkinek, novembertől keresek két,nem ivó,.kulturált, férfi számára,albérletet, vagy társbérletet-apa,fia-.Eindhoven, és környéke. reez@freemail.hu

karesz2020  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-08-17 09:20   
Sziasztok ha van valakinek kedve találkozni Eindhovenben irjon rám nagyon rossz senkivel nem tudok beszélni magyarul várom válaszotokat

suby  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-07-27 12:43   
Sziasztok! Segítségre lenne szükségünk szállás ügyben! Augusztus 31.-től szobát szeretnénk bérelni a párommal Tilburg környékén. Magunkra és környezetünkre igényesek vagyunk, nem dohányzunk és nem iszunk. Augusztus 30.-án indulunk Magyarországról! Előre is köszi

kf  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-06-20 18:39   
Waarover wil je praten? Mirol szeretnel beszelgetni?

2014-06-18 13:56, agnes2014:
-
Sziasztok!
Agi vagyok Zeelandrol Nieuwerkerk-bol.ismerkedni beszelgetni szeretnek magyarokkal.Irjatok!
Most tanulok hollandul segitseget is elfogadok, elore is koszi.
-

agnes2014  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-06-18 13:56   
Sziasztok!
Agi vagyok Zeelandrol Nieuwerkerk-bol.ismerkedni beszelgetni szeretnek magyarokkal.Irjatok!
Most tanulok hollandul segitseget is elfogadok, elore is koszi.

steri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-06-14 17:08   
Sziasztok!

A párom 3 és fél hete egy online hirdetésben talált közvetítő útján jutott ki Helmondba. Egy Mo-Jo nevű japán grill étteremben konyhai kisegítő. Sajnos semmi nyelvtudása, de azért feltalálja magát. Viszont örülne, ha magyar hangot is hallana végre. Azért én írok, mert egy kis okos telefonja van telenor-os kártyával, és időnként belassul. Mi skypon tudunk beszélni szerencsére. Szóval Jocónak hívják és 39 éves.
Elérhetőségei:
email: batizjozsefkukacgmail.com
face: Jozsef Batiz

KMark  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-06-11 01:25   
Szabadnapom mar voltam tobbszor is, de egyedul annyira nem szorakoztato. Kinai etteremben szakacs tanonc vagyok

kf  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-06-11 01:11   
Szia es Isten eltessen szuletesnapod alkalmabol!
En sem hiszem, hogy Bergeijkben mas magyar lenne. Be kene jonnod neha Eindhovenbe, mert itt viszont nyuzsognek a magyarok. Bar ha hosszabb tavra tervezed a maradasod, inkabb a hollandok fele nyissal.
Egyebkent mit csinalsz ott?

2014-06-09 23:58, KMark:
-
Sziasztok!

Bergeijk -ben elek (Eindhoven mellett). Eleg pici ahhoz, hogy nagy eselyem legyen ra egyedul vagyok magyar a varosban Azert irjatok ha nem igy van.

2 napja lettem 27 eves. Szeretek sportolni, szorakozni es az elmult ket evben rakattantam az olvasasra is
-

KMark  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-06-09 23:58   
Sziasztok!

Bergeijk -ben elek (Eindhoven mellett). Eleg pici ahhoz, hogy nagy eselyem legyen ra egyedul vagyok magyar a varosban Azert irjatok ha nem igy van.

2 napja lettem 27 eves. Szeretek sportolni, szorakozni es az elmult ket evben rakattantam az olvasasra is

paul8909  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-11 10:21   
Sziasztok!
Barataimmal mar boxtelban dolgozunk 7 honapja es szivesen talalkoznank magyarokkal kirandulas, kerti party vagy akar beszelgetesre is . ha segitseg kell,akkor is irjatok nyugottan!

paul8909  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-05-11 10:15   
Sziasztok! en mar kint vagyok egy ideje egy jobaratommal es nem sokara jon ki baratnom is es mi is szeretnek mas magyar csaladokkal ismerkedni irjatok batran : c.paul8909@gmail.com

-

sniki92  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-04-26 00:58   
Sziasztok!

Van akinek lenne kedve alkalomadtán Eindhovenben bulizni egyet? :)

imrex  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-04-12 12:59   
2014-03-31 17:53, hogyKrisztina:

Szia Imre vagyok Eindhovenből

H.Krisztina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-03-31 23:24   
2013-08-11 03:39, molnarzsolt:

szia. Veldhoven ben laksz még? KRISZTINA

H.Krisztina  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-03-31 17:53   
2013-05-12 18:43, hergo81:
sziasztok!
én is keresek Magyar ismerősöket, esetleg barátokat Eindhoven és környéke közelében.(de természetesen messzebről is):_). szívesen találkoznék Magyarokkal kellemes kikapcsolódás, időtöltés, kirándulások összejövetelek miatt. ha van kedvetek akkor csatlakoznék szívesen olyan társaságokhoz akik nyitottak az ilyesmire.

Kriszti Veldhovenből

kofa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-01-17 11:11   
Sziasztok.Szeretnék segitséget kérni.Tilburgban hol lehet hollandul tanulni,dijmentesen,vagy kevés pénzért.Kérlek irjatok erre az e-mail cimre:hajdujosef@gmail.com Köszi.Jozsef

aangyalka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2014-01-09 20:15   
Sziasztok! Lakótársakat keresünk családi házba Eindovenbe, bejelentett lakcimmel. Párok előnyben.
Érdeklődni:0645920729-es telefonszámon lehet.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó