2018. június 25. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Amsterdam, Alkmaar, Hilversum környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
 gyongyi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-20 20:49   
hat igen vannak ilyen emberek, talalkozok en is ilyenekkel sajna
ha valakit leakarok feketetiteni, akkor mondom a szemebe, en segiteni akartam, de te mashogy fogod fel, ha egy holland nem erti meg, hogy mit beszelsz, gondolod akkor, hogy egy oreg, aki 60 70 eves, megerti? ketlem, de mindegy, en levettem errol a kezem.

sok sikert

erlati  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-20 19:27   
2010-05-18 16:58, 1779666983:
-

Szia Laci!

Jól átvertél minket a lakással, köszi. Azért utaztam 3000 km-t, mert te jó fej vagy. Nem is értem, hogy mi volt a jó neked ebben!?
Na mindegy. Remélem, MÉG TALÁLKOZUNK!

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-18 16:58   
2010-04-22 12:22, Mr. Ijmuiden:

-

Igen, de egy honapig ment csak, ugyhogy most ismet szuksegem volna valamire, nagyon nincs szerencsem. Mar elegem van sokszor, ha tudsz valamit, irj!

reka-valkenswaard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-23 20:47   
2010-04-02 17:58, 1779666983:

-

Jaj, nagyon sajnalom, ugy hangzik hogy te tenyleg teljes erobedobassal rajta vagy, hogy valamit talalj, en amugy Belgiumban lakok. Ahol meg sokan dolgoznak az uzemek, naast de lopende baan - a soron, meg op bloem - groente kwekerijen, zoldseg-, virag- termesztoknel, de olyan is van aki esti peksegben dolgozik, meg persze vannak akik olyan jo szakmat valasztottak, mint az epitesz, mernok, szamitastechnikus, amihez nem kell a nyelv, es gondtalanok.
Egy baratnom meselte hogy van ismerose, magyar japan srac, vicces lehet, aki Amszterdamban nyomja azt a biciklivel fuvarozo szakmat, szerintem jo lehet, Remelem, sikerul valamit kerekitened belole, De laza vagy, hogy minden uitzendbureauba bemesz mar, ratermettsegrol tanuskodik. Amugy nekem is az az erzesem, hogy nem szivesen adnak munkat kulfoldieknek. Tudod mit, keress fel interneten sitekat, gyarakat, termesztoket, es direktben kuld el nekik megkeresesed (sollicitatie). kis meleg uitzendbureosokat kikerulendo.

udv,
Reka

Mr. Ijmuiden  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-22 12:22   
2010-03-28 17:35, 1779666983:
-

Hello!
sikerült már munkát találnod?

pozsibazsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-17 11:39   
Sziasztok! Amsterdamban elunk a parommal, szivesen ismerkednenk itteni magyar fiatalokkal! Egy filmvetitesen mar voltunk, de ott inkabb idosebbek voltak csak. A marc. 15-i unnepsegre meg epp nem tudtunk elmenni. Ha valakinek van kedve viszonylag uj amsterdami lakosokkal ismerkedni, vagy ha tudtok tippet, hogy hova menjunk, akkor irjatok! udv: P. Balazs

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-02 19:31   
szia!

nem tudom, hogy ez segit-e, egyszer az iwiw Hollandias topikjabol kopiztam ki, gondoltam hatha jo lesz valakinek.

Szoval ott ajanlotta valaki ezt a holgyet a munkat keresoknek, esetleg egy telefonhivast meger:

"Zadori Judit :+31-654-222-949 Wijco BV a munkakozvetito neve.Barchem ben van a ceg kozpontja de meloi az egesz orszag teruleten vannak."

sok sikert, Zsuzsi

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-02 17:58   
2010-04-01 10:07, reka-valkenswaard:

-

szia Reka!

hat a takaritos melorol ennyit: betelt. egesz nap uton voltam ketszer at kellett mennem ams-noordra, de csak az egyik uitzendburautol at egy masikhoz, a plane hogy az egyik mindig a varos egyik vegebe, van a masik meg a varos masik vegebe. ma ki vagyok teljesen tenyleg, ha valaki jobban akar dolgozni nalam, az hazudik, de semmi. annyi, hogy kedden vissza kell mennem az egyik uitzendburauba, de ezek nemetul megszolalni nagyon nehezen akarnak. ugyhogy ez se nyert. fura is lett volna ha egy havi jarkalas utan valami osszejon, lassan mar hagat rotterdamot, utrechtet, es amsterdamot ugy ismerem, mint egy taxis, mert mindent gyalog jartam at, van amit annyiszor, hogy tenyleg tudom, mi hol van beszelni nagyon kicsit tudok hollandul, de utbairanyitani mar nagyon tudok, ma is ket ember is tolem kert segitseget, hogy merre van ez az utca, es tudtam. osszerakok valami biciklis szekeret, mert ahogy lattam az van boven itt, es megyek azzal dolgozni, de ahhoz is valami engedely kell, mar gondoltam mindenre. ki vagyok ma teljesen, megyek pihenek egyet.

Laci

Mr. Ijmuiden  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-02 12:03   
Egy kis kultúra, aki ráér.....

Szeretettel meghívjuk a Magyar Film Club és a Kulturális Örökség szeminárium követekező előadására
Dátum: 6 April 2010, kedd
19:00 Film: Made in Hungária www.madeinhungaria. hu angol feliratozással
20:30 – Magyartáncok, táncház
Hely: Locatie: Dolenzaal, Universiteit Amsterdam Singel 421-425 Amsterdam
Hozzájárulás: EUR 7,50 (diákoknak és nyugdísoknak: EUR 5)

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-01 17:20   
2010-04-01 08:30, kajoh:

Szia!

Koszonom a gyors valaszt, ma egesz nap az uitzendbureaukat jartam, a temponal valami akadt, ugyanis hivtak. Adtak egy cimet, ez egy takaritos allas, ma mar nem volt ido megnezni, de holnap az lesz az elso dolgom, ugyanis ott allitolag nem eletszukseglet a holland nyelv. Ha ez nem jon ossze, akkor mindenfelekeppen ossze kene valahogy hozni ezt a talalkozot, mert minden erdekel, ami melo. Nem gaz, ha dolgozni kell, az se ha ejjel, csak legyen mar valami. Holnap neked is megirom, mire jutottam, es addig nem mondok semmit.

De addig is koszonok mindent.

Laci

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-01 17:12   
2010-04-01 10:07, reka-valkenswaard:

-

Szia Reka!

Koszonom a segitseget es a biztatast. Ma egesz nap uton voltam addeco, chef's, tempo meg ket ilyen neve nincsnel is, hat mindenhol felirtak a szokasost, telefon mail, cim, mondtam hogy minden melo jo, az se baj, ha nem itt Amsterdamba, ja es rakerdeztem erre a texeli mosogatos allasra is a temponal, ez nem aktualis, jelenleg csak hotelekbe van kereslet, oda meg nem hogy nyelvet, de meg papirt is kernek. Meg mindig a tempo eddig a legnyerobb, ugyanis ott kezdtem reggel, es 4 orakor csorgott a telefon, hogy Amsterdam-Noordon van valami takarito melo, ahol nem gaz a nyelv. Ma mar ugye keptelenseg volt oda eljutnom, mert hat ido van. Holnap viszont ott fogom kezdeni, hat remelem osszejon. Majd holnap megirom mi volt, van meg egy jo magyar, aki probal segiteni, ha ez nem megy, akkor meg megkerem ot is, hogy nezze meg pontosan azt az utrechti melo cimet. Gyerekek en nem iszom abszolult, de az fix, ha valami osszejon, hat nagyon berugunk. Holnap irok, addig is koszi mindent.

Laci

reka-valkenswaard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-01 10:07   
2010-03-31 16:31, 1779666983:
-
Hello,

akkor egy lendulettel tessek minden talalhato uitzendbeuroba bemenni, nem parazni,sokan 20 eve itt elnek, es nem beszelnek hollandul, te majd megtanulsz, akkor kerdezd meg, ki beszel nemetul,es oda csuccsensz, Roermond kornyeken piszkosul keresik a nemetul beszeloket, igazabol tobb helyen is keresik a jo nemeteseket. Legyen nalad oneletrajz, es ne parazz mindenhova bemenni. Magabiztosan, es biztos hivni fognak.

Veel succes, szivesen,
Reka

kajoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-04-01 08:30   
Ha komolyabban érdekel a munka, bent megkérdezem neked, hol kell jelentkezni konkrétan, és ott az irodában nálunk akkor lehet úgy intézni, hogy ott legyek, és segítek. Lehet az angolt elfogadják, de szokták kérni a hollandot, de mondom, egy próbát megér.

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-31 16:31   
2010-03-29 21:33, reka-valkenswaard:
-

szia reka,

nagyon koszonom a segitseget, holnap elmegyek, beprobalom ezt a tempot. kerdesem lenne egy meg, nekem a nemet megy, az angol kicsit, de a hollandbol annyit ertek, amihez a nemetnek koze van. ez nem problema ennel a melonal? ja, es meg valami nincs valami tanacsod, mit mondjak holnap, hogy kerdezzem ezt a texel munkat, nem szamit, hogy hol, es mit kell csinalni, a lenyeg, hogy fizessen. remelem, valami osszejon, ha igen, nem felejtem el, amit az elejen irtam.

koszike!

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-31 16:25   
2010-03-29 15:16, kajoh:
-

Nagyon megkoszonnem, es koszi az eddigieket is. annyi a kerdes, hogy nekem a holland nagyon gaz, nemet, angol oke. van valami tanacsod, mit motyogjak?

reka-valkenswaard  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-29 21:33   
2010-03-28 17:35, 1779666983:

hello,
nem kommentalom, de tudd, egyutterzek veled. a tempo teamnal kerdezd meg a Texel mosogatos allast, az full time, de lehet satoros, egy laza turistaszigeten, aprilistol szeptemberig.

Nagyon remelem, boldogulni fogsz,
Reka

kajoh  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-29 15:16   
Szia!

Én a TNTnél dolgozok Utrechtben, ide mindig van felvétel, de nem könnyű meló, és csak este, illetve éjszaka lehet dolgozni. Illetve kérnek holland nyelvtudást, de ha felvesznek, én tudok ott már segíteni. A közvetítő a tempo-team, és ha érdekel, akkor jelezz vissza, írok pontos címet. Nem garantálom, hogy felvesznek, de egy próbát megér. Viszont szállásügyben nem tudok segíteni, esetleg őket kell megkérdezned, vagy valami ismerőst.

1779666983  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-28 17:35   
MAGYAROK!

Regisztraltem ezen az oldalon, mert kezdek hatalmas gondba lenni, masfel honapja jottem ki Hollandiaba, AMSTERDAMBA, tudjatok, a tokeletes elet, meg a hasonlok miatt, ugyanis otthon nagyon gaz a megelhetes, termeszetesen magyar kozvetiton keresztul, aki igen jo ajanlatot tett: allja a kiutazast, intez munkat, es ha ez mind megvan, es munkaba allok, 500 euro a dija. Ez mind meg is volt, en barom, ahogy megvolt beszelve, ket het utan fizettem is, csakhogy most van baj, a munkaltato az istennek nem fizet ki. A lakas meg ket hetig van kifizetve, es mivel nem vagyok milliomos, lassan minden penzem elfogy, jelenleg ott tartok, hogy a kajat megveszem, ennyi.

Jelentkeztem sok uitzendbuiraunal, de egyik se jelez semmit. A baj, hogy nemetul beszelek, es egy picit angolul, hollandul, de az utobbit inkabb ertem, mint beszelem. Ket het, es vegem, otthon hozzatartozom, aki segiteni tud, nincs, egy 2 eves kislanyom van otthon az elettarsammal, nekem kene nekik segiteni. A baj, hogy haza menni se tudok, a gepem egy utott kopott szerkezet, semmit nem er szinte. gyerekek, ha tudtok valami munkat, irjatok barmi jo, sot meg az ELSO HAVI BER HARMADAT ODA IS ADOM ANNAK, AKI SEGIT, NEM SZAMIT MIT KELL CSINALNI

27 EVES VAGYOK NEM EGY ELVESZETT EMBER, csak fizessen. KOSZONOM!

UI: barhol jo a melo, csak legyen egy agy, es egy furdo!

rytty  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-22 22:23   
Szia Nóri!

Kérhetnék egy email címet?
Az enyím: katalin2323_KUKAC_citromail.hu
Köszi!

laca7319  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-05 20:47   
Volt itt magyar focicsapat! Tud valaki valami infot?

mizus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-04 04:53   
2010-02-05 13:30, Zsuzsie:
-

Szia,

Kitti vagyok, mi is itt élünk Zandvoortban. Ha van kedved, irjál, vagy találkozhatunk is.

nagyvaradi76@freemail.hu

huzlzsuzsa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-28 15:43   
Sziasztok!

Haarlemben keresek általános iskolát, lehetőleg nem gyűjtősulit. Előre is köszönöm a segítségeteket.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-14 22:59   
2010-02-14 21:10, Rena79:

Egy tipp: nézzetek be az amszterdami magyar iskolába, ott sok magyar gyerekes család összejön.

Rena79  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-14 21:10   
Sziasztok!

Szivesen ismerkednénk magyar családokkal,mi Andijkban lakunk. Két gyermekünk van, lányunk most lesz 5, a fiunk 14 éves. Jó lenne beszélgetni itteni magyarokkal.

rena79@citromail.hu

kulti  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-11 23:22   
Amszterdami Magyar Szalon

FILM: Pánik

MIKOR 2010. február 21., vasárnap 14.00.-tól (a vetítés 14.45-kor kezdodik)

MI Till Attila filmje, angol felirattal

HOL Goethe Intézet Amsterdam, Herengracht 470

ENNYI Hozzájárulás: 6 euró

Pánik (2008) Színes, magyar vígjáték, 94 perc, rendezo: Till Attila

12 éven aluliaknak nem ajánlott.
A 39. Magyar Filmszemlén (2008) a foszereplo Gubik Ági a legjobb noi alakítás díját nyerte el.
Az elsofilmes, leginkább musorvezetoként ismert Till Attila sokakat meglepett a Pánikkal.
Még az amúgy sokszor fanyalgó internetes portálok is vállalták, hogy tetszett nekik a film.
Az origo.hu az elmúlt évtized 25 legjobb filmje közé is beválogatta.

Zsuzsi (Gubik Ági), a budapesti marketing manager próbálja megérteni önmagát, közben másoknak is mindenféle baja van körülötte. A Pánik Klinikán és az azon kívüli Magyarországon játszódó történetben mindenki kisebb nagyobb mértékben zavarodott, és mindenki nagyon szeretheto. A vígjáték, a thriller, a szatíra egyvelege élvezheto, jó új magyar film. A további szerepekben: Valcz Péter, Bánsági Ildikó, Thúróczy Szabolcs, Kovács Lehel, Schell Judit , Egri Márta, Ónodi Eszter, és még sokan mások. A filmet a forgalmazó HungariCom erre az alkalomra szóló engedélyével vetítjük.

Angol felirattal!

A szervezoktol :

Következo dátum: március 14.

Szeretettel várunk!

Kiss Anikó és Alföldy Mari

Sorsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-10 11:02   
Jaj, elfelejtettem, ha valaki írni akar az email címem: orsi.timila@gmail.com

Sorsi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-10 11:00   
Sziasztok!

szívesen ismerkednék itteni magyarokkal. Én Hilersumban lakok, van már itt pár magyar barátom, de sose lehet elég

üdv, Orsi

Zsuzsie  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-02-05 13:30   
Sziasztok!
En is nagyon szivesen ismerkednek magyarokkal.
Zandvoortban vagyok.

Mr. Ijmuiden  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-29 13:19   
2 Feb 2010 at 19:00

19:00 Film: A nyomozók (The Investigators) Hungarian Film
Cca. 20:20 Presentation: HUNGARIAN: TURKISH OR FINNISH?

Room opens 15 minutes before the begin of the presentation
Contribution: EUR 7.50 (student and 65+: EUR 5)

urda69  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-01-28 10:13   
2010-01-25 21:44, NORAmdam:

-

Szia Nóri!

Irtam az e-mailodra!

Szia!
Tamás

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó