2018. szeptember 19. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Overijsselben, Zwolle, Deventer, Enschede környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 22:08   
Körülbelül azt, amit te arra följebb. Az élettörténetemet nem írom ide, mert a többi holland rovatban már több mint eleget irkáltam róla, ha egyszer nagyon unatkozol, vagy nem hagy békén a kíváncsiság, megismerhetsz onnan egész részletességgel.

Limburg tényleg szép, bár egészen más a táj és az emberek mentalitása is, mint máshol. Az "igazi" hollandok azt mondják rájuk, pótnémet az igaz, hogy itt szinte mindenki beszél németül, a tájszólás leginkább a kölni dialektushoz hasonlít, a karnevált is hasonlóképpen ünneplik, jól megvannak a keleti szomszéddal. Az Ardennek lábai idáig érnek, így van egy kis Hollandiában ismeretlen dombvidék, amit hegynek titulálnak. Valkenburg környéke a holland alpesek , egész kis turistaparadicsomot varázsoltak a szelíd lankákra. Semmi sem monumentális, de minden családias, kellemes, lényegesen nyugodtabb, mint egy nagyváros. Én szeretek itt. Ha nyugalomra, csendre vágytok, erre gyertek. Álmos kis falvak, parasztgazdaságok, bár régi város is akad, Maastricht pl. tele van müemlékekkel, történelmi hangulattal.

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 21:54   
A babam tanul magyarul, te, nem lehet buntetlenul pletykalni, meg a joisten is megver erte!!! Achterhoek, mond valamit? Te mit csinalsz Limburgben? Szep helyek vannak, lattam kepen talanm egyszer eloben is megnezem, elterveztuk a babammal, hogy neha hetvegi kiruccanast szervezunk jo helyekre Hollandian belul.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 21:47   
Nos rendben van, az ágyadat hozhatod

Tényleg, milyen helyen laksz? mesélj egy kicsit, akár a szomszédokról is pletykálhatsz, úgysem olvasnak minket

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 21:41   
Lehet. Talan konnyebben viselnenk a sajat keresztunket, habar a hitvesi agyat nem szivesen cserelnem le, ki tudja, milyen meglepik varnak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 21:26   
Nem tudom, más közegben mozgunk. Itt mifelénk bizony panaszkodnak a hollandok is. Sok mindenre. Az árakra, a munkanélküliségre, az egyre romló közbiztonságra, a lehetetlen bürokráciára, van aki az udvar költségeit sokallja, mások a belpolitikával elégedetlenek, és persze az egészség, illetve a betegség. Bár még mindig sok a "fakír" . Lehet hogy helyet kéne cserélnünk néhány hétre?

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 20:59   
Ugyan, siras... Ki nem sir neha, titokban vagy nyiltan...?
Nem az a baj, hogy en nem panaszkodhatok, hanem hogy a hollandok nem panaszkodnak. Mindig minden olyan tokeletes, mintha en lennek az egyetlen "sukkel"(jo szo, mi?), akinek nem sikerul minden, amit celul tuz ki. Pedig sok minden sikerul, meg a beilleszkedes is (hiszi aki akarja), de ez az allando mosoly, ettol kiutesem van. Kiveve az orvosnal. Ott panaszkodnak. Akkor is, ha semmi gond. Szoval, panaszkodj egy kicsit, hatha jobban erzem magam tole

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 20:47   
Hello Gyöngyszem

szép nevet választottál magadnak remélem nem a könnycsepp ihletett meg.
Bár én Limburgban vagyok itthon, az én vállam panaszkodásra termett. Mesélj, mi bánt?
Jó, hogy itt vagy, minden nap többen vagyunk, kár, hogy kevesen vállalkoznak írásra.
Én 12 éve taposom Hollandia földjét itt a déli végeken. Rémes, hogy múlik az idö
Ha traccsolni vágysz, este 8-tól van nagyobb forgalom a chaten, oda is benézhetsz. Itt találod fenn középütt a "bejáratot"
üdv:

gyongyszem  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-04-10 20:26   
Segitseg!! Neha ugy eldumalnek, csak ugy... Hianyzik a panaszkodas (kiveve az arakra), itt mindenki jol van, mindenkinek minden sikerul, a gyerekek jol tanulnak, az anyos megerto, a vakacio fantasztikusan telt, es en neha azon gondolkodom, hogy en vagyok-e ilyen ketbalkezes, vagy mindenkinek szuk a cipoje csak meg akarja kimelni a masikat...
Tehat..? VALAKI???

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-03 22:23   
Barbara nagyon örülök neked. Hiába, úgy látszik, mindenhová jut magyar

Mivel itt nem várható valami nagy tömeg, kukkants be a többi topikba is, vagyunk már sokan. Írjál gyakrabban. Este 1/2 9 körül a chaten is vannak, lehet traccsolni.
üdv:

Barbara 1378 km-ről  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-03 22:04   
Hát itt akad egy magyar lány Vriezenveenben! Ha bárkinek kérdése van, ötlete, kérése keressen: bparadi@hetnet.nl

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 19:46   
Ide várjuk az overijsseli magyarok jelentkezését, és azokét, akik érdeklödnek a régió iránt.

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó