2018. szeptember 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Magyarok Den Haag, Rotterdam, Hoogvliet környékén
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
 poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-23 14:32   
Szia Flow

Tegnap este beszéltünk a chaten, de itt is megismétlem. Rotterdam környékén és általáaban Hollandia északi, és nyugati megyéiben az angollal boldogulsz jobban, a Nématországgal határos részeken szinte mindenki beszél németül.
Mik a terveid? Milyen munkát szeretnél találni?

flow  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-22 21:27   
sziasztok, egy fontos kérdésem lenne: mig az ember nem tanul meg hollandul, addig az angol vagy a német nyelvtudással lehet kinn jobban boldogulni?

köszi

ildikó  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-16 23:22   
2004-11-16 12:42, nistor_bela:

-

Kedves Béla, igaz hogy nem gyors reaciómról van szó, de most néztem körül ezzen az oldalon, és látom hogy talán lenne kedved táncsolni, van már nagyon régóta hollandiában magyar táncház, az oldala: http://www.tanchaz.nl minden információt megtalálod. Szia Ildikó

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 16:35   
hello Kisvirág

A nevem valóban ott van a gportálon, (sőt a wiwben is) még valamikor szeptemberben regisztráltam, de nem történt ott semmi, így szerencsére itt ragadtam. Egy nadrággal egy lovat lehet egyszerre megülni, engem 4 hónapja eléggé leköt a MON. Mire végigolvastam azokat a dolgokat, amik első nekifutásra érdekeltek, megismertem sok értékes embert, mert nem csak a holland rovatból áll a fórum. Időnként a chatre is benézek, így sikerült szert tennem egy jó társaságra.
Szóval jól elvagyok itt és napról-napra jönnek újak, tehát sosem unalmas.
Ezért csalogatlak benneteket is, bár tudom, a fiatalok türelmetlenek és nehezen ragadnak meg egy helyen

Kellemes hétvégét

Kisvirág  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-08 16:16   
Hello poesje!

Mivel az utóbbi 2 hétben átalakultam egy freakké, ezért mindent kutatok a neten. Talán ez vizsgaidőszaki stress eredménye. Lényeg az, hogy rádtaláltam a gportálon! Úgyhogy ott már 2en vagyunk!
Mindenkinek ajánlom figyelmébe: gportal.hu

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 20:27   
Kedves Kisvirág ping-pong visszadobom a labdát, hiszen én mást se csinálok, csak mesélek

itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?mode=viewtopic&topic=1989&forum=9&start=30

meg itt:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=202&forum=9&113

és fórum más rovataiban is, sőt saját irodám is van ott
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2131&forum=23&115

de ez utóbbit nem kell nagyon komolyan venni.
Én tehát nyitott könyv vagyok, ezért szeretnélek benneteket megismerni.

Kisvirág  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 20:07   
Kedves Poesje!

Az üzeneteket olvasva, mindenkit mesélésre buzdítsz, ezért szeretném visszadobni a labdát és megkérni téged, hogy mesélj magadról! Kíváncsi vagyok, elvégre te tartod életben a Hollandia szekciót!
Üdv,

Kisvirág  módosítás |   válasz erre |   profil |  2005-01-05 00:48   
Kedves Mindenki!

Februárban Rotterdamban leszek, és szívesen ismerkednék magyarokkal arrafelé. Belyussal tuti, hogy találkozunk, ha van még valakinek kedve, küldjön mailt, hogy kicsit bővebbet tudjunk egymásról!
Üdv,
Kisvirág

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 23:36   
így igaz, de ha fehér a karácsony, akkor szebb is.
Mi sem megyünk haza, hanem itthon leszünk az ünnepek alatt. ezt most jól megmondtam

A chatre nem szoktál bekukkantani?

Belyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 22:27   
Nem, nem megyek haza az unnepekre, a baratommal ketteseben es egy nap a csaladjaval unneplunk. Nem banom, a tel otthon mindig hidegebb...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 22:11   
Belyus
írjál Te is gyakrabban ...meg mindenki...és akkor lesz élet itt is

Mész haza az ünepekre?

Belyus  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 22:06   
Sziasztok Hollandiai Magyarok!

Belyus vagyok, 23 eves es mar lassan masfel eve lakom Rotterdamban. Szabadidomben, ami van eppen eleg, babyszatyorkodom es mellette normalis allast keresek, de egyenlore sajnos meg nem talalok.
Remelem, hogy lassacskan beindul a forum es akkor jokat tudunk majd dumcsizni.

Udv: Belyus

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 22:01   
Neked is kellemes ünnepeket . Utazás ügyben nézz be ide http://www.federatio.org jobboldalt találod a telekocsi szolgálatot, email, telefonszám van. Sok szerencsét

nistor_bela  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-12-17 21:47   
Sziasztok,
Ti mentek pestre karácsonra, illetve szilveszterre? Ha elmentek, akkor mikor josztok vissza? En jonnek 8-an. lenne valaki, aki akorul jonne?

Udv.: Bela

Boldog karacsonyi unnepeket mindenkinek, de foleg a Hollandiaban elcsangalt magyaroknak!

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 13:49   
Szia Béla

Mi is örülünk, hogy idetaláltál. Várjuk a hozzászólásaidat, hogy sikerült beilleszkedned, mi tetszik, mi nem ebben az országban.
Ha csevegni is szeretnél, este 8 után mindig találsz társaságot a chaten.

Érezd jól magad köztünk. üdv:

nistor_bela  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-16 12:42   
Sziasztok, en Bela vagyok csangofoldrol. Most Drontenben vagyok mar lassan 2 es fel honapja. Agribusinesst tanulok egy itteni egyetemen.
Jo, hogy megtalaltam a levelezesi listatokat! Nagyon jo latni, hogy itt is tartjak a kapcsolatot a magyarok egymassal!
Csinalhatnank egy tanchazat egyszer
Bela

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 11:49   
Kedves Csángó 2004-10-16 11:30

Én 12 éve vagyok Hollandiában. Limburgban lakunk, Maastrichttól 25 km-re. Errefelé is sok magyar él, 56-ban idekerültek is vannak szép számmal, mert itt müködött egy barnaszén-bánya, ahol akkor nagyon várták a fiatal, szorgalmas munkaeröt. Ezek az emberek oszlopos tagjai a limburgi magyar Rákóczi klubnak. Ök sem beszélnek már tökéletesen magyarul, de néhány pohár jó magyar bor megoldja a nyelvet és eltünnek a különbségek. Itt a MON fórumon sem baj, ha valaki hibásan ír, csak írjon sokat. Mindenki sorsa érdekes, mindenki tud a környezetéröl olyasmit írni, ami másokat érdekelhet.
Remélem, még sokszor fogsz jelentkezni, hosszabb írásokkal is. A holland rovat még most alakulgat, ne keseredj el, ha most még kevesen írnak. Legyél te az elsök közt.
A nickneved erdélyi eredetre utal, jól gondolom, vagy a fantáziám szaladt el?
Írjál gyakran, a lakóhelyedröl, tapasztalataidról, sok fiatal van itt, aki még keveset tud erröl az országról. Másik topikokba is, pl az Élet Hollandiában, vagy a Magyar tippek Hollandiában, esetleg holland recepteket a Holland receptkönyvbe. Látod, nagy a választék.
üdvözöl: poesje Limburgból

Csángo  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-16 11:30   
Szia Poesje!
Igen itt elek Holladiában már 56
ota.De nekem a Magyar már nagyon nehez es föleg hibanelkül irni.A hobim zene,zene es megint zene.Van egy nagy zene gyüjtemenyem
kb 1200 nagy lemezem kb 250 cd es ugy ezer darab a gepemben.De legyszives te is irjálmagadrol valamit jo.?

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-12 10:00   
Szia Csángó
Te is itt vagy Hollandiában? Írjál magadról.
üdv

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-08 12:06   
szia mlindi
most még nincsenek itt valami sokan, de ne add fel, inkább segíts Te is a toborzásban. Ha vannak magyar ismeröseid, irányítsd öket erre
én is ezt teszem, majd csak leszünk többen

mlindi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 17:19   
Sziasztok!

En is Del-Hollandiabol irok, kozel Rotterdamhoz.
Ti miota vagytok kinn? En lassan masfel honapja...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 12:09   
szabo gabor üzenete 2004-08-27 14:01

hello vannak itt magyarok akik deholladiában elnek.?en Hága környeken lakom.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-07 12:06   
Andus üzenete 2004-09-26 13:34

SZiasztok,

En majdnem egy eve elek Hagaban.
Orulok, hogy ratalaltam erre a forumra.
Talan mindenki tud mar rola, de juliustol decemberig megy a Hongarije aan Zee
www.hongarijeaanzee.nl

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 20:08   
Andi Hágából írt nekünk:
Andus üzenete 2004-09-26 13:36
Sziasztok,

En is Hollandiaba vetodott magyar lany vagyok.
Ha megengeditek csatlakozok a forumotokhoz.

Andi

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-06 20:06   
Ide várjuk a Zuid-Holland tarományban élö magyarokat, és mindazokat, akik a régió iránt érdeklödnek

Ugrás a ( előző lap 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó