2018. július 20. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kapcsolatok, segítség, vélemény >> Előadóművészt keresünk
Új topik indítása   Üzenet küldése
 Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-24 17:24   
Kedves JEGYZÖ,
nagyon örülök ennek a szép kritikának Töled, és örülök, hogy kellemesen telt el az este. Elolvastam a fórumotokat ... ehhez irtam az Augsburgi rovatba.
Gratulálok NEKED az ünnepi programok megszervezéséhez, tudom, mi munkát jelent ez!
Kellemes Mikulási Ünnepséget kivánok!

szeretettel
Zsizel

jegyzö  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-22 13:28   
A Sani Singers fellépése nemcsak az est, hanem a Kultúregyesület létezése óta egyedülálló fénypont volt.
Mint ahogy a meghívóban is már jelezve lett, sokoldalú nemzetközi összeállítást adtak elő magas művészi szinten,
utánozhatatlan kedves-közvetlen formában.

))

Puszta Magyar Kultúregyesület

-j-

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-23 11:52   
Ez engem is meglep, hogy egy milyen visszhangot kapott a javaslatom. Ettol fuggetlenul egy eve ugyanitt kerestem, a balunkra eloadokat, senki nem jelentkezett ra, es csak sajat kapcsolataink reven jutottunk el veletlen a Szaniszloig. Valoszinuleg rovid idon belul elhal itt is ez a tema, ezert megirom meg gyorsan,hogy luxemburgi 2005 januar vagy februari farsangi mulatos balra, nemzetkozi kozonsegre mi is keresunk egy zenekart, egy kisebb tanccsoporttal. A tanccsoportnak legyen hagyomanyos neptanc es valami modern tanc repertoarja is. A pontos idopont november kozepeig meglesz.

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-22 21:40   
csak egyre jobban felcsigáztok...

Adam  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 23:32   
A Sani Singerst egyik hazalatogatasom alkalmaval hallottam Gyorben. Nemcsak helyesek a kislanyok a jo hangjuk mellett, de kedvesek is. A vezetojuk, aki a tanaruk is, ezt el is varja toluk. (Konnyen megteheti, mert csak ugy sugarzik az a lelkes fiatalember, es vonzza magaval a diakjait is.)Igazi elmeny volt az eloadasuk.

Nem is tudtam roluk, hogy ennyi kituntetesben, elismeresben reszesultek, de azt - a tapasztalatom alapjan - mondhatom, hogy meg is erdemeltek. A "tanar ur" a kedves humoraval es mindemellett vegtelen szerenysegevel belopja magat a hallgatosaga szivebe.
Ezt majd On is megtapasztalhatja.

Adam (az USA-bol)

Marcsi22  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 23:00   
A Sani Singers-t en is hallottam mar tobb alkalommal is. Nagyon kedves emlek maradt utanuk bennem. Szeles a repertoire-juk, az osszeallitasukban mindig tudjak, kiknek jatszanak, hogy azt a kozeget a legjobban kiszolgaljak, illetve szorakoztassak.
Szerintem Ti sem fogtok csalodni

Marcsi

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 20:04   
hááát... ez szerintem természetes (lenne) mindenhol.
nekünk eddig még ilyenirányú problémánk szerencsére nem volt.
a korrektség mindkét oldalról építi a kapcsolatokat.
részemröl külön örülök ha sikerül mindent tisztázni (elöre) és valóságos színt hoznak fellépésükkel rendezvényünkre.
mivel mi csak egy kissebb kultúregyesület vagyunk szerény keretekkel, valódi profikat nem tudunk megfizetni. és akkor még mindig kétséges lenne hogy azok (a profik) valóban többet tudnának-e nyújtani.

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 19:46   
Ez valóban messzemenöen a legnagyobb elismerés, ahogy irsz Szombathelyi Szaniszlóról (Szaniról) és a capella kórusáról, a Sani Singers-röl. Gondolom, hogy velük lépett fel nálatok. Ennél nagyobb elismeréssel nem lehet beszélni / irni elöadó müvészekröl. Nagyon örülök benyomásodnak / benyomásotoknak, és köszönöm ezt a „gyönyörü kritikát“!

Egy kis epizódot hadd meséljek még el, a Karlsruhe-i könyvvásáron történt. XAVIER NAIDOO, a hires Soul-énekes Mannheimböl, tartotta az ünnepi beszédet „biblia“ témával kapcsolatosan. Zenei fellépése nem volt betervezve. Amikor befejezte elöadását, órási elismeréssel és lelkesedéssel kezdte dicsérni a Sani Singers a capella kórust, akinek fellépését az ünnepi megnyitó kezdetekor és közepén is élvezhette. És azt mondta: … és … most … szeretnék együtt énekelni a Sani Singers a capella kórussal! És lett is egy spontán közös fellépés, minden próba nélkül, ök elötte nem is látták egymást. Két dalt rögtönöztek együtt, mondanom sem kell, csodálatos volt, a közönség tombolt!!!

A megnyitó ünnepélyen Pröhle Gergely akkori magyarországi nagykövet is jelen volt. Készült egy csoportkép a Sani Singers kórussal és a nagykövet urral, melyet utólag postán elküldtünk neki. Levélben köszönte meg, az alábbi szöveggel: „Ich möchte mich bei Ihnen für das Erinnerungsfoto bedanken. Der Auftritt der Sani-Singers bei dem Karlsruher Bücherschau war sehr erfolgreich. Ich unterstütze die Sani-Singers sehr gerne. Ich werde alles tun um das Können der Sani-Singers auch über die Grenzen Ungarns bekannt zu machen. Mit freundlichen Grüßen Gergely Pröhle“

http://www.sanisingers.hu

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-21 13:44   
Talan nem masodlagos az sem, hogy nalunk pontosan azt kinaltak ,amit kertunk és elvartunk toluk. Semmifele sztarallurok nem voltak, nem probaltak meg a megallapodott osszegen felul megkaszalni bennunket. Pontosak voltak, folyamatosan dolgoztak es nem logtak allandoan a barban. Gyorsan es jol alkalmazkodtak a szamunkra teljesen ismeretlen kozeghez es nemzetkozi kozonseghez. Szinpadtechnikajuk az alkalomra megfelelo volt, folosleges cucc nem volt, gyorsan epitettek fel es bontottak le. Semmi utolagos reklamacio, (kifizetetlen szamla) nem maradt utannuk.

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 21:07   
köszönöm a segítséget, a sani singers-el kapcsolatban vagyok és úgy néz ki hogy jó irányba fordul a kocka...

Zsizel  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-20 18:09   
2004-10-10 13:27, bobo2003:

-

Hallo kedves bobo2003,

csodálattal és nagy örömmel olvasom, hogy Szombathelyi Szaniszlót ajánlod egy szines müsor nyujtására!!! Nagyon köszönöm, és alá tudom huzni ajánlásodat, ö ugyanis imádott "öcsikém", és én már rengetegszer voltam rendezvényén, fellépésén, szerintem nagyon szinvonalas, de könnyü, kellemes, szórakoztató, és ö fantasztikus kisugárzásával, humorával megnyeri a közönséget. Szivvel-lélekkel csinálja a zenét - nagyon szerény, magát nem emeli ki, ezért Ti talán nem is tudjátok, hogy 14 (!) hangszeren játszik, nemcsak zenetanár, hanem karmester és vizsgázott "Konzertmeister", ami azt jelenti, hogy próba nélkül bármelyik zenekarban a nagy világon helyettesiteni tudja a "kiesett" zenészt, annyi rengeteg zenedarab van a repertoárjában. Emellett komponista is. És persze fel sem sorolható, hogy már mennyi dijat nyert. Mindezt ö soha, sehol nem emliti. Csodálatos, szerény természetü, vicces, humoros, rém segitökész. Örülnék, ha sikerülne fellépésüket másutt is megszervezni, ajánlom, mindenkinek sok és felejthetetlen öröme lenne.

Egyébként ök képviselték Magyarországot a Karlsruher Bücherschau-n (Karlsruhi Könyvvásáron), amikor Magyarország volt a diszvendég. Olyan nagy sikerük volt, hogy a publikum azt mondta, hogy az elmult 20 év alatt, mióta ez a könyvvásár megrendezésre kerül, ilyen csodálatos megnyitóban, koncertben nem volt részük.

Nagyon köszönöm neked kedves bobo, hogy ide beirtad öt!!!!!

Sok szeretettel köszöntelek
Zsizel

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 12:59   
2004-10-13 00:09, Kövi Arthur:
-
Kedves Artúr,

kérdésednek egy egész rovatot szánt a MON: rengeteg választ találsz ráa a Magyarként külföldön, külföldiként otthon címszó alatt.
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=55&forum=28&52
Szeretettel
Pompéry Judit, Berlin

Kövi Arthur  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-13 00:09   
Kedves Magyar honfitársaim!
Fiatal csellóművész és zeneszerző vagyok.Itt élek Magyarországon.Dolgozom,tevékenykedem...olyan furcsa,itthon minden olyan kettős..Szeretem az otthonom,de rengeteg problémám van hazám jelenlegi fiataljaival,felnőtt embereivel,környezetemmel állapotával,és nem igazán értékelik a művészetem.Ti másutt a világban hogy csináljátok?Ha nem itthon éltek,nem hiányzik a hazátok?Üdvözlet nektek!Írjatok!

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 23:12   
nem népizenekar, köszönöm, elöadómüvész.

kellemes könnyü versprózaének vagy ilyesmi.

de semmi sekszpír, tolsztoj.

karinthy, nagy lajos vagy mittomén.

kösz

gomezka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 19:38   
Népi zenekar érdekel? Ha igen üzenj a hazsu82@yahoo.com -ra.

Teri  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-11 17:33   
En Tasnady Erikat tudnam ajanlani. Ot itt lehet elerni erikapoitau@aol.com

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 15:40   
kösz, megpróbálom

bobo2003  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 13:27   
Ajanlanam, hogy Szombathelyi Szaniszlot hivdd fel a +36 20 3727366 szamon vagy a sani@revai.hu iratsz neki. Ha nem ér ra, biztosan tud valaki mast ajanlani. Nalunk tavaly a luxemburgi Erzsebet balon leptek fel es minekunk tetszett a musoruk. A legjobb ha szemelyesen beszeltek vele.

Remelem tudtam segiteni.

Nagy Zoltan
Munkacsy Egyesulet
Luxembourg

lafre  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-10 12:21   
üdv mindenkinek, talán tud valaki segíteni:

augsburgi fellépésre keresünk sürgösen elöadómüvészt lehetöleg nov.20.-ra "tarka est" címen kb. 40-60 perc

-téma: kötetlen, vidám, de mindenesetre könnyenemészthetö...
-tiszteletdíj + utiköltséghozzájárulás megegyezés szerint.

augsburgi magyarklub

email: post@magyarklub.net

kösz

-jegyzö-

Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó