2020. január 29. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Hollandia >> Élet Hollandiában
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
 marozsma  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-24 11:19   
2007-06-12 16:00, WepeE:
-

Szia...

Mar nem kell tartozkodasi engedely, ha unios orszagbol jossz ide.

Marpedig Mo. mar az. Csak a gementenel kell regisztralni magad a fejvadaszod lakcimen. de ehhez o is ott kell legyen, azt hiszem.
aztan kerned kell egy adoszamot (sofinummert) is, ha majd dolgozni is akarsz.
De ne gondold, hogy a hollandok nem jol informaltak, igen is tudnak jol dolgokat, persze lehet kivetel.

udv.marozsma

ATH-GR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 01:49   
Bocsanat!
Az uzi elszallt, es egy dolog kimaradt az ujragepelesnel: termeszetesen gratulalok a munkahoz! (Bar valoszinuleg mar egy jo ideje dolgozol... )

ATH-GR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-18 01:44   
Szia Poe!

Orulok a gyors es pozitiv valaszoknak!
Koszonom a topik cimet.
Es mig felveszem a kapcsolatot a tobbiekkel, megyek olvasni a megadott helyekre.

Annak pedig kulon orulok, hogy ilyen rendesek a hollandok az idegenekkel, plusz, hogy tudjak kik a magyarok!

Tovabbi minden jot es sok sikert!

Udv,
AHT-GR

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-17 08:18   
2009-02-17 00:29, ATH-GR:

Szia

Van görög topik is, itt találod. Ha megkéred Hunort, biztosan visszateszi a helyére, és akkor ott olvashatunk majd tőled arról, milyen is az élet Görögországban, mit csinálsz ott, mióta stb.
Köszönöm az érdeklődésedet, jelenleg dolgozom. Írogatok is például itt meg itt.
Hollandiában mindenféle náció él, a hollandok általában toleránsak és érdeklődők a külföldiek iránt. Persze mindig vannak csoportok, akiknek sikerül kivívni az ellenszenvüket.
Magyar is elég sok van itt, bár szétszórva, de azért aki keres, talál kapcsolatokat. A legtöbb nagyvárosban működik valamiféle magyar klub. A hollandok többsége tudja, hol van Magyarország, tudják a fővárost, a Balatont, emlegetik a focit - az aranycsapatból még mindig lehet profitálni - ismerik a gulyást. Aki volt már Magyarországon, általában kellemes élményekről számol be.

ATH-GR  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-02-17 00:29   
Sziasztok hollandiai magyarok!

En atheni vagyok.
Most irtam a szerkesztoseghez, remelem lesz gorog forum is. Jo lenne.
Addig is: olvastam a hozzaszolasokat, es kicsit masabb az olvasottak alapjan ott elni, mint amit az ember kepzel. Azaz a hetkoznapok ott is csak hetkoznapok, hus-ver embereknek.
Itt Athenban kicsit fura magyarnak lenni a sok alban, orosz, bolgar, pakisztani meg egyiptomi kozott. Sokszor azt sem ertik, hogy pontosan honnan is vagyok - es ez faj az en magyar szivemnek.
De a nyarak enyhitenek az ilyen fajdalmakon.

Poenak szeretnem irni, hogy
mi a folytatasa a tortenetednek a hivatallal, meg munkakeresessel. Van siker?
Elvezet volt olvasni - mint az egyik kedvenc konyvem, ami szinten ilyen naploszeru volt, csak az Indiarol. Persze a temaban nem irigyellek. Sot, a tobbiekkel egyutt szoritok, hogy (zokkenomentesebben) sikeruljon...
Ha mar van munkad is, irhatnal ilyen torteneteket - persze ha van idod -, mert szerintem jo adottsagaid vannak hozza!

Es egy kerdesem is lenne, ez mindenkinek.
Ott, Hollandiaban, hogy viszonyulnak ahhoz, hogy magyar vagy? Van ellenszenv, vagy inkabb szeretik a magyarokat? Gorogok vannak? Kulonbseget tesznek nemzetek, es nemzetek kozott? Vannak, akiket nem szeretnek?

Akkor mindenkinek minden jot, es tovabbi jo forumozast.
Udv, Ath-Gr

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-19 21:22   
Kedves hollandiai magyarok

Annának kellene egy kis segítség egy tanulmányhoz. Mailben is válaszolhattok, ha nem akartok a nyilvánosság előtt. Magánüzenetben lehet kérni a címet.
A kérdőivet itt találjátok.

http://magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=6196&forum=75&2

Ancika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-19 11:04   
2008-06-13 21:55, hunor:

Szia Hunor,

Koszonom valaszodat. Megprobalok a topikon keresztul minel tobb itt elo magyart elerni.

Anna

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-16 14:32   
2008-06-16 14:19, Herczy:

Kedves Zsolt
Várjuk a beszámolóidat. Mindig érdekes, milyennek látják ezt az országot az újonnan érkezettek. Akiken még nincs fönn a megszokás szemüvege.

Herczy  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-16 14:19   
Üdvözletem mindenkinek!

Zsoltnak hívnak és egy jóbarátommal készülünk Hollandiába A héten lesz állásinterjú és közben informálódunk az országról és az ott élőkről. Sokmindent elolvastam itt: hasznos információkat, élményeket, őszinte dologokat (szép és jó az élet de nem fenékig tejfel, ahogy mondják). Ha tehetem írok ide majd én is, nem blogszerűen de hátha segítségére lehetek másoknak is. Szép nyarat kívánok

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-13 21:55   
Kedves Ancika,

hollandiai magyarokat szeretnél elérni? A MONon számos szakdolgozat kapcsán indult topik, ezeket a Magyar Világkapcsolat témakör alatt találod meg, de íme pár topik linkje:
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=3271&forum=75&51
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=5273&forum=75&5
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=4766&forum=75&10
http://www.magyaronline.net/forum/viewtopic.php?topic=2849&forum=75&24
...

A javaslatom/ ajánlatom: indíts Te is egy topikot a szakdolgozatod kapcsán, mutatkozz be, ismertesd, közöld a kérdőívet, vezesd amolyan blogszerűen, közölj részleteket a válaszokból, stb., cserében pedig ajánljuk ezt a különböző hollandiai magyar levelezőlistákon, oldalakon.

Mit szólsz ehhez?

Hunor

Ancika  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-06-13 13:47   
Szia Poe,

Anna vagyok, mar "beszeltunk" szakdolgozatom reven (a hollandiai magyarokat kutatom). Volna egy keresem. Lehetseges volna egy felhivast helyezni az oldalra? Egy kerdoiv kitolteserol volna szo - (kb. 5 perc). Ezt is szeretnem felhasznalni a szakdolgozatomhoz.
Koszonom,
Anna

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2008-03-22 15:52   
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok minden honfitársnak.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-25 12:04   
Szombaton az Amsterdam Dreams keretében kezdődött Spencer Tunick amerikai fotográfus kiállítása. 2000 meztelen emberről készített hatalmas fényképeit a város különböző pontjain láthatják az érdeklődők. Az eddigi rekordja az idén májusban fényképezett 18000 pucér volt Mexicovárosban.

Kis ízelítő itt

Néhány munkája itt látható, nekem a brugge-i csónakos tetszik, igaz, az a város a lányok nélkül is gyönyörű

Anouk  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-15 09:35   
szia,
en ugy tudom nem a munkavallaloi statustol fugg a polgarmesteri hivatal altal tamogatott nyelvora. Amennyiben van ervenyes tartozkodasi engedelyed es nem EU-s orszag allampolgara vagy jogosult vagy ezekre az orakra. Amennyiben EU-s orszagbol szarmazol a polgarmesteri hivatal nem koteles tamogatni a nyelvoraidat igy esetenkent es varosokent valtozo hogy tamogatnak-e vagy sem. A legjobb lenne ha elmennel a lakhelyed polgarmesteri hivatalaba es megerdeklodned. Eindhovenben pledaul nekem az mondtak nem reszesulhetek ilyen jellegu tamogatasban leven hogy EU-s orszagbol jovok (hiaba van ervenyes tartozkodasi engedelyem es hiaba szeretnek nyelvet tanulni), a holland nyelvorak koltsegeit nekem kell allnom.
Sok sikert!

WepeE  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-13 19:13   
Sziasztok!

Lenne még egy kérdésem.
Mikor voltam Dániában vendégségben mesélték, hogy ha van bejelentett munkád akkor az állam biztosítja a dán nyelviskolát. A kérdésem az lenne, hogy tudtok valami ilyesmiről Hollandiában?

Válaszokat előre is Köszönöm!

Üdv,
Pali

WepeE  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 17:09   
Poe,

Nagyon köszönöm a segítséget az IND-t, én is néztem, csak nem ezt a lapot , szóval akkor ezt is elküldöm az ügynöknek... Uuuhhh, kezd fájni a fejem

Üdv,
Pali

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 16:52   
2007-06-12 16:00, WepeE:

Szia Pali

Május 1. óta az új Eu tagállamok munkavállalóinak nem kell tartózkodási engedélyt kérni, csak érkezésed után az IND (Immigratie- en Naturalisatie Dienst) és a lakhely polgármesteri hivatalában bejelentkezni.
Legalábbis ez áll az IND hivatalos oldalán.

De ha egészen biztosra akarsz menni, hívd fel Budapesten a holland nagykövetséget, ott legpontosabban tudják, mit kell tenni

WepeE  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 16:00   
Sziasztok!

Megtudnátok nekem mondani, hogy hogyan tudok tartozkodási engedélyt kérni Hollandiában? Itthonról is elintézhetem, vagy ahhoz már kint kell lennem? Sajnos a "fejvadászom" nem tűnik nagyon informáltnak , pedig holland , így kénytelen vagyok magam körbenézni.

Segítségeteket előre is Köszönöm!

Üdv,
Pali

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 14:16   
Hát ez az Poe! Hol van itt a verseny? Vagy az összes kórházban ennyibe kerül a vércukorbeállítás? Otthon azzal érvelnek, a magánbiztosítók majd leverik az árakat, én viszont úgy látom, az egészségügyi szolgáltatások ára csak emelkedik (mottó: határ a csillagos ég). Kár, hogy ilyen dolgoknak (mint gyógyszerár, bizonyos kezelések ára) már nem néznek utána. Vagy inkább nem is akarnak... Az egészségügyi ellátás - mint a szociálpolitika egyik meghatározó tényezöje - állami szerepvállalás , kontroll nélkül szerintem hosszútávon nem müködhet. Kíváncsian várom a fejleményeket... + remélem, Mo. mégsem a holland modellt választja majd.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 10:15   
2007-06-12 09:31, Csillag:

A nyilatkozatok szerint még nincs kimutatható nyereségük. Ami azt illeti, én bár nem vagyok beteges meg orvoshoz szaladgálós fajta, de csak orvosságban elköltik rám a havi befizetett összeget. Igaz, 10 éven keresztül csak fizettem, tehát lehet, hogy összességében még pluszban vagyok.
A gond szerintem a hihetetlenül magas gyógyszerárakkal van, egy új gyógyszer kikísérletezése és piacra kerülése milliárdokba kerül, mással nem magyarázhatom, hogy 100 vacak kis fehér tabletta 380 euróba kerül. Csak nincs gyémántpor benne?
A kórházi tartózkodás szintén drága, de nem amiatt amit a beteg megeszik, hanem a drága müszerek viszik el a pénzt. Például egy vércukor-beállítás többnapos kórházi tartózkodással 11500 euró!

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-12 09:31   
Szia Poe!
Elöször is köszi a gyors választ és a háttérinformációkat. Gondoltam, hogy a holland modell sem annyira jó a betegeknek, mint ahogyan azt otthon elöadják... az államnak és a magánbiztosítóknak viszont biztos nagyon jó üzlet: az államnak nem kerül semmibe, a biztosítók meg degeszre keresik magukat. Szép kilátások...

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-11 23:06   
2007-06-07 19:10, Csillag:

Szia Csillag

Ami engem illet, nem vagyok valami lelkes, és az összes ismerősöm, holland, magyar egyaránt szidja az új egészségbiztosítós rendszert. A lényege számunkra, hogy a biztosítási díj négyszeresére emelkedett, viszont azoké a vállalkozóké, magánbefektetőké, gazdag munkátlanoké, akik eddig sokat fizettek, csökkent.
A fővárosi csodakórház, amit mutogatnak a tévében, szinte egyedi, máshol bizony eléggé nagy a zsúfoltság. Magyarországon 10 millió lakosra 200 kórház van (volt), Hollandiában 16 millió lakosra 93. Az orvosok alacsonyan fizetettek, kevéssé motiváltak. Évente 2000 ember hal meg műhiba következtében! a kórházi fertőzés is elég gyakori. (Viszont legalább udvariasak, kedvesek, de ez nem a reform terméke).
A háziorvosok vizsgálati idejét 15-ről 10 percre csökkentették le személyenként, hogy ugyanazért a havi átalányért több beteget tudjanak ellátni. El tudod képzelni, mit lehet kezdeni egy beteggel 10 percben úgy, hogy még dokumentáld is?
Az idős- és betegotthonokban drasztikusan lecsökkentették a személyzetet, rengeteg túlórával és gyakornokokkal, idénymunkásokkal próbálják helyettesíteni a szakképzett drága munkaerőt.
Sok -nem életmentő - gyógyszer kikerült az ingyenes kategóriából, illetve az orvosokat motiválják, hogy a drága gyógyszereket állítólag azonos olcsóbbal váltsák ki.
Ha operáltak, vagy bármi sebed van, magad veszed a kötszert, és kötöd át a sebedet.
A leszázalékoltakat 55 év alatt mind felülvizsgálták, és háromnegyed részüket többé-kevésbé munkaképesnek ítélve szaporították velük a munkanélküliek népes táborát.
A kórházi tartózkodást a minimumra csökkentették, pedig régebben se volt sok. Pl. szülés után pár órával itt eddig is hazamehettek a kismamák, de most rengeteg kisebb műtétet végeznek járóbeteg-rendelésen, ébredés után 1-2 órával lehet hazamenni.
Ennyi jutott hirtelen eszembe. Biztosan van pozitívuma is, de ez egyelőre a kisember számára még nem igazán látható. Szeretném tudni, vajon hová megy el az a pénz, amit megspórolnak a bőrünkön?

http://www.origo.hu/itthon/20070611felmilliardos.html

Forrás

Csillag  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-06-07 19:10   
Sziasztok! Èn a németországi topikból néztem be hozzátok, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre. A magyar kormány a napokban járt Hollandiában, hogy tanulmányozzák az ottani egészségbiztosító rendszert. Információim szerint (Duna tv) Hollandiában 2006-ban vezették be a csak magánbiztosítókból álló rendszert( tehát az állam kivonult a finanszírozásból), a hírek szerint szuper minden, a biztosítottak nagyon elégedettek, stb. Arra szeretnélek kérni benneteket, (akinek kedve és ideje engedi) írjátok le röviden a tapasztalataitokat. Nagyon kíváncsi vagyok, az a sok jó, amit a holland egészségbiztosítási rendszerröl elmondtak, a valóságban is úgy van, illetve a betegek is teljesen elégedettek-e?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 17:50   
2007-05-06 15:56, poe:
-

Boldog Névnapot utólag is.

Hunor

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2007-05-06 15:56   
Hollandiában 45 nap óta nem esett az eső.
Ilyen még nem volt. Az áprilisi időjárás mind a középhőmérsékletet, mind a napsütéses órák számát tekintve júniusnak felelt meg. A parkban a tó majdnem kiszáradt, csak a közepén lötykölődik még némi algás-moszatos barna lé. A fű sárga, aszott, a fák szomjasan lógatják ágaikat, a kertek sivatagi képet mutatnak. De az izületek örültek ennek az időnek. És a jó hideg sörök is segítettek elviselni a tavaszba oltott kánikulát.

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-29 21:40   
2006-12-29 21:17, Erdo Franciska:

Maastrichtban van egy nagy csapat, de akadnak más faluban, városban is.

Erdo Franciska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-29 21:17   
Kedves Poe,

Köszönöm az ötleteket! Nem tudsz magyarokról arrafelé?

Franciska

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-25 22:36   
Kedves Franciska

A hoensbroeki kastélyt mindenképpen meg kell nézni. A környéken van sok egyéb látnivaló, a limburgi topikban találsz párat. Maastricht szintén bővelkedik látnivalókban. Ha síelni akartok, Landgraafban van fedett műlesiklópálya. Valkenburg és a környező dombvidék kedvelt turistahely. Jókat enni szinte mindenhol lehet.
Mindenféle információt találhatsz még itt

Erdo Franciska  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-25 22:25   
Én is Boldog Karácsonyt és sikeres új évet kívánok! Januárban (13-18) utazunk Hoensbroek-ba. Kérem, ha lakik ott magyar vagy a környéken, jelentkezzen. Mit érdemes ott megnézni, hova lenne jó kirándulni? Vásárlás? Városnézés? Gasztronómia? Köszi előre is az infot:

Franciska

poe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2006-12-24 11:08   

Minden hollandiai magyarnak kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó