2020. október 21. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Luxemburg >> Magyarok Luxemburgban
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
 Gini  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-11 15:07   
Hello!

Elsösorban sajnalom, hogy ilyen keves magyar jött el a szombati kezi meccsre, siman nyertünk!
Kerdes, jol emlekszem, most szombaton lesz Oscar Wilde-ban buli?

KrónikásBKSE  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-10-01 22:09   
Feltettem a Balatonfüredi KSE oldalára a szombati HC Berchem-Balatonfüred EHF kupameccs friss beharangozóját: http://www.balatonfuredikc.hu/hirek.php

Szeretettel várjuk Luxemburgban élő honfitársainkat a meccsre!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-30 07:58   
A luxemburgi levlistán olvastam, magyar étterem nyílt Luxemburgban, íme a cím:

LA MARMITE HONGROISE
4, rue Braconnaut
F-54000 NANCY
Tel: +33 3 83228306

Meglátogatja valaki mostanában? Vagy esetleg magyaroklu nevű fórumtársunk lesz az első, aki beszámolót ír?

Hunor

magyaroklu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-28 10:49   
2011-09-22 11:13, Gini:
-

Szia!

A sajat honlapjukon mas szerepel, lasd 7. hir:
http://www.balatonfuredikc.hu/hirek.php?s=14

Gini  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-22 11:13   
2011-09-22 09:27, magyaroklu:
-

Szia!

Teljesen biztos, a csapat egyik tagja mondta Nekem!

magyaroklu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-22 09:27   
2011-09-21 10:41, Gini:
-

Ez biztos? Mert a honlapon Petange szerepel mint ellenfel arra a napra:

http://www.hcberchem.lu/

Gini  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-21 10:41   
Sziasztok!

Oktober 8.-an este 8 orakor a balatonfüredi kezilabda csapat kupamerkozest jatszik a HC-Berchem csapatäval. Crauthem varos, a Hall Omnisports ä Crauthem csarnokban!
Varunk mindenkit sok sok szeretettel!

Udv: Gini, Brittenbol

magyaroklu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-05 14:15   
Sziasztok!

Továbbra is kérdezhettek bátran a http://www.magyarok.lu oldalon illetve akik Luxemburgba/környékére költöznek, feliratkozhatnak a belső levelezési listánkra.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-04 19:52   
FORESTER ÜZENETE:

Kedves Poe!

Köszönöm, hogy válaszoltál, és valóban hasznos tanácsot adtál.
Igen, én is valami hasonlót érzek és hallottam is, hogy jobb ha nem a szülő kezd el beszélni más nyelven a gyerekéhez. Mindezek mellett ezek a kis Picurkák olyan rugalmasan gondolkodnak, amit mi felnőttek szinte el sem tudunk képzelni.
Köszönöm még egyszer, további szép napot!

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-04 19:51   
POE ÜZENETE:

Szia!

Szerintem egyiket se, ha te nem beszéled valamelyiket perfekt. Nézzetek idegen nyelvű tévéadásokat, meséket, vagy hallgassatok ilyen dalokat, a neten is van sok minden, ebben a korban elég, ha tudatosodik benne, hogy ott, ahová mentek másképp beszélnek az emberek - a gyerekek is - ne aggódjon, ha eleinte nem érti. Játsszatok mutogatóst, kitalálóst, rajzoljátok le a szavakat, érezze, hogy nyelvtudás nélkül is meg tudja magyarázni a dolgokat. A gyerekek az idegen nyelvi környezetben nagyon hamar tanulnak, amit viszont esetleg hibásan tanítasz meg neki, azt már nagyon nehéz javítani.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-04 19:50   
FORESTER ÜZENETE:

Sziasztok!

Egy fontos kérdésem lenne, szeretném ha segítenétek ebben.

Jövő év elején költözünk ki Luxemburgba 3 éves kislányommal. Már csak pár hónapunk van addig, de szeretném már most felkészítgetni az új környezetre, idegen nyelvre. Úgy érzem - bár nagy tapasztalatom nincs ebben - hogy a több nyelv elsajátítása ilyen kis korban bonyolult lehet, talán nagyobb szakértelmet is kívánna a szülőktől,mint ami nekünk van.

A kérdésem az lenne, hogy a németet, a franciát, vagy a luxemburgi nyelvet érdemes így a kezdet kezdetén megismertetni vele?

Noc78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-09-01 17:23   
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy Luxemburgból Magyarországra (Miskolc)szeptemberben megy valaki? Örülnék neki, ha elvinne.

Előre is köszönöm.

Noc78  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-07-28 11:04   
Szia Évi!

2 hét és ott vagyok!

gaboca87  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-05-28 15:13   
Sziasztok!

Most költöztünk ki Luxemburgba, jelenleg Strassenben élünk. Szívesen ismerkednénk, és vennénk részt különböző szabadidős programokban.

Fiatalok, barátságosak, és nyitottak vagyunk. Ha bárki szeretne ismerkedni velünk szeretettel várjuk leveleteket a gaboca870913_KUKAC_gmail.com-ra.

Gabica és István

vistpa  módosítás |   válasz erre |   profil |  2011-01-17 10:33   
Sziasztok,

2010 júliusban költöztem Trier közelébe a családommal. Még senkit sem ismerek, barátokat keresünk, nagyon örülnék, ha jelentkeznétek

(42, 44 és 14 évesek vagyunk)

Email: viktoria.posdzich kukac t-online.de
Üdv. Viki

Keke  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-18 23:09   
Sziasztok!

Luxemburgban élünk és van egy 8 hónapos fiúnk. Az érdekelne, hogy van gyermekmegőrző Luxemburgban, ahová délelőttönként beadhatnám kb. 3 órára.
Aki tud, segítsen!
Mobilom: 691209138

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-08-03 11:18   
2010-07-17 21:50, era04:
-

Kedves Era,

konkrét iskolaügybe nem tudok segíteni, de mind a Magyar Világkapcsolat témakörben (legfelül), mind Németország alatt több topik foglalkozik, hogy mit érdemes újbevándorló gyerekek esetén - szerintem olvass bele, mások tapasztalatai hátha hasznosak lesznek!

Hunor

PS: ha nem találod a konkrét topikot, jelezz, és listázom.

era04  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-07-17 21:50   
Sziasztok!

Segitséget szeretnék kérni az iskolákról, van egy 6 és 15 éves lányom, 13 éves fiam, most költöztünk ki luxemburgba, és nem tudom kit hova milyen iskolába irasak.

Magyarországon angolt tanultak, de az egyiknek már középiskola lenne a helye. Vagy egy évet halasszon a kettő nagyobb a nyelv miatt, vagy mit csináljak!

Kérlek segitsetek!

évanita  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-05-11 10:16   
sziasztok!

Ha valaki utazik Luxembourgból Budapestre jún.18.-án, és beférek a kocsiba, kérem írjon (jún.19. reggelre kell odaérnem)!
boanboadi@internet.lu
Köszi!

Anita

viktor73  módosítás |   válasz erre |   profil |  2010-03-04 14:45   
Üdv!

Április környékén üzleti szempontból látogatok Luxembourgba, és találkozom ott élő régi kedves ismerösömmel. Ha érdekel valakit továbbiakban levelezés, esetleg segíthetek valamiben, nyugodtan itt jelezze!
Útírány Budapest-Dortmund-Luxembourg

magyaroklu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-10-20 17:48   
Szia, jelentkezz a levelezesi listara. A magyarok.lu oldalon van minden fontos info.

Gyuri

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-29 09:26   
2009-09-28 22:38, kinganap:
-

Kedves Kinga,

a helyi magyar információs oldal:
www.magyarok.lu

Van levelezőlista is, az oldalon megtalálod a feliratkozással kapcsolatos tudnivalókat.

Üdv,

Hunor

kinganap  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-09-28 22:38   
Kedves Luxemburgi Magyarok!

Egy hete érkeztem Luxembourgba, és szeretnék kapcsolatba lépni itt élő magyarokkal!

Kálmán Kinga

Pat  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-06 07:52   
2009-08-05 16:54, pgyorgy:
-

Szia, perse...

Luxemburgbe dolgosom...
patrice.ujhazi@hms.lu

Kosz!

magyaroklu  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-05 16:54   
any contact info?

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-08-03 16:42   
PAT ÜZENETE:

Hi everyone, bonjour... Shame but guess not too late... i am half hugarian, looking to meet hungarians in Luxembourg or south belgium, to improve my hungarian..shame i do speak but cant write or read ...yet...
Just coming back from budapest, met nagymama, cant wait to have great discution with her again ..
Je parle aussi francais...
je vis a Arlon et travaille sur Luxembourg..
A tres bientot, Merci
Patrice

bobo.2006  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-05 20:06   
2009-07-02 09:42, Villanyijozsef:

>>> A gyerekek az oviban (prescolaire) ismerkednek meg a luxembourgi nyelvvel, azonban az iskolaban mar az elso osztalytol csak nemetul beszelhetnek... Luxembourgit az elso ket evben nem tanulnak, es az oran nem is hasznalhatjak.

Luxemburgban a luxemburgi az oktatasi nyelv, az elsotol az elsoig. Ez alatt persze mast ertenek, mint Franciaorszagban, vagy eppen Magyarorszagon. Ez az orszag hivatalos nyelve is. De ezt is szelesebben ertelmezik, mint mas orszagokban. Tapasztalni fogod majd,hogy nem ugy van az, ahogy fentebb irtad. Egyetertek azzal viszont, hogy a nyelvtanulas szempontjabol verhetetlen ez a rendszer.

Egyebkent az allamunk gondoskodik arrol es penzzel is tamogatja is, hogy a szomszedos orszagok is oktassak a luxemburgi nyelvet.

anyuka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-03 13:48   
Szia,

elnézést kérek, lemaradt a név. Én úgy gondolom, a nagyobbik fiamnak túl sok lenne ez a nyelv, mivel így is már halasztott egy évet, hogy megtanulja a hollandot. Most felmerült lehetőségként, hogy Németországban lakjunk, Trierben, és onnét ingázna a férjem. A HR vezető szerint elég sokan ezt csinálják, így talán egyszerűbb lenne a fiúknak, hogy egy nyelvet kell kezdetben megtanulni.

Üdv: Hadaró Edina

Villanyijozsef  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-07-02 09:42   
Szia! (ha mar nev es alairas nelkul jelent meg az uzeneted )

Mi francia bolcsode utan valtottunk luxembourgi ovodara, majd iskolara, es nagyon elegedettek vagyunk. A gyerekek az oviban (prescolaire) ismerkednek meg a luxembourgi nyelvvel, azonban az iskolaban mar az elso osztalytol csak nemetul beszelhetnek, es ezen a nyelven tanulnak irni es olvasni is. Masodik ev masodik felevetol jon be melle a francia, es marad meg a nemet. Luxembourgit az elso ket evben nem tanulnak, es az oran nem is hasznalhatjak. Mi nagyon elegedettek vagyunk az itteni iskolarendszerrel, mely megha nem is ad olyan szeleskoru, es alapos altalanos muveltseget, mint a magyar, de a nyelvtanitas szintjen magasan felulmulja barmelyik europai allam iskolarendszeret. Az oktatas teljesen ingyenes, beleertve a tankonyveket, es az osztalykirandulasokat is. Lanyaim 7 evesek (elsosok), es nagyon jol erzik magukat, nem stresszelnek a suliban (bar rendszeresen tesztet irnak ), egy osztalyban csak 13-an vannak (a torvenyi limit 25 fo, de ez ritka), es hala az ovodanak, iskolanak, teljesen beilleszkedtek a helyi tarsadalomba (megvan a kozos nyelv, a nemet es a luxembourgi). Emellett minden iskolan kivuli program ritmusa (zene, sport etc) a luxembourgi iskolarendszer utemehez igazodik (kedd es csutortok delutan).

Ha ez nem felel meg, akkor a luxembourgi lakohely ellenere a hatar menti belga onkormanyzati iskolakba is jarhattok (Arlon, Messancy, Bastogne), csak ez az allando odavissza utazas sok idot vesz el. Vagy valaszthatjatok az international schoolt, azonban a havi tandij eleg magas, es mindennap be kell jarni a fovarosba.

Mindenkeppen kerjetek lakbertamogatast, mert meg Colmar Bergben is a lakber kb. ketszerese a brusszelinek. Erdemes gyerekekkel hazat berelni.

Sok szerencset!

Villanyi Jozsef

anyuka  módosítás |   válasz erre |   profil |  2009-06-24 11:24   
Kedves Luxemburgban élő magyarok,

a segítségeteket szeretném kérni. Mi tavaly november óta Belgiumban élünk két kisfiúnkkal, akik 5 és 7 évesek. Jelenleg flamand nyelvű katolikus iskolába járnak. Tegnap jelentette be a férjem munkahelye, hogy decemberig átköltözik a cég Luxemburgba pontosabban Colmar-Bergbe. Legnagyobb problémánk az iskola, mivel a cég szeretné ha a férjem folytatná a munkáját Luxemburgba összeállíthatunk egy listát, hogy milyen feltételekkel mennénk. Ahogy olvastam a német francia és a luxemburg is (lehet nem jól írtam) a hivatalos nyelv. Úgy gondoltam, talán a német áll a hollandhoz a legközelebb, de lehet fizetnék a magániskolát is. Tudna valaki ebben segíteni nekem, milyen iskolák vannak, melyek a legjobbak, illetve a lakásbérlés támogatásra gondoltunk, úgy hallottuk az nagyon drága. Előre is köszönöm a segítséget!

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 | 4 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó