2018. június 22. Címlapra!
[Regisztráció]  [Profil szerkesztése]  [Beállítások szerkesztése]  [Keresés]
[Magánüzenetek]  [Felhasználók listája [Bejelentkezés]
MagyarOnline.net Fórumok >> Kultúra >> Szépségesen szép művészet! - Vagy?
Új topik indítása   Üzenet küldése
Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
 rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 01:30   
2004-11-09 01:17, Ribizli:
-
Merthogy egyebkent olyan artatlan fehernep.
-
Holott épp pont erröl, mármint az ártatlansagról, nincsen szó, vagy mégis?

Szarkasztikus voltam De egyebkent a lenyeg pont ez - egyszeruen olyan teruletrol van szo a temat illetoen, ahol teljesen mellekes, hogy a keszito ellene vagy mellette voksol annak, amit abrazol, mert a nyilvanossag belegyurasa a mixbe az, amire nincs mentseg, magyarazat.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 01:17   
2004-11-09 01:12, rigojanos:

-
Holott épp pont erröl, mármint az ártatlansagról, nincsen szó, vagy mégis?

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 01:12   
2004-11-09 01:05, Ribizli:
-
Nem értem a "Hófehérke" címet

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 01:05   
Nem értem a "Hófehérke" címet

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 00:57   
Ez tokeletes pelda arra, ahol intelligens ember meg kell, hogy huzza a hatarvonalat a muveszet, es a szenzaciohajhasz izlestelenseg kozott. Ennek az "alkotasnak" egyszeruen jozan esszel nem tamaszthatja ala senki sem a muveszi erteket, sem pedig annak a megmagyarazhatosagat, hogy emlekmuvet allitson barki egy tomeggyilkosnak.

Es itt csak a keszito (talan jobb szo, mint az alkoto) elitelendo, de az is, aki ehhez a megnyilvanulashoz barmi modon hozzajarul, ezzel nyilvanossagot es eletteret biztositva neki.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-09 00:51   
2004-11-08 19:51, bobe:
-
-
Halottam én is a botrányról, a múvészeket nem ismerem, de talán annyit tudok hozzáfüzni, hogy a fehér a muzulmán világban a halált és az igazságot szimbolizálja, nem pedig az ártatlanságot. Tehát a mü mondanivalója lehet a következö is:
Aki 100%-osan és megrendíthetetlenül biztos az igazában (lobogójára tüzi), az vérben fürdik (sajátjában is).
Feltételezem, hogy kalkulált volt a botrány, mert nálunk más a fehér szimbólumi értéke. Utóbbit nyilván ök is tudták.

A mü javában: érdekes ezen módon demonstrálni a Palesztin-Izrael-konfliktust.

Problémás viszont szerintem, hogy itt belegázolnak személyes sorsokba és túlteszik magukat az áldozatokon.

elckerlyck  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 20:08   
Naja, ez az akció egy kicsit túlment az én izlésem határain is:

A képen látható Hanadi Jaradad 21 embert rántott magával a halálba.

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-08 19:51   
Kedves Ribizli es Rigo janos !
Napok ota keresek egy fenykepet amit vegre megtalaltam es beteszem ide. Egy sved muvesznö alkotasa amit valamikor 2 eve allitott ki es amit az izraeli követ megvadulva tönkretett.
Itt a kep szoljatok ti is estleg magyarazzatok meg mert en ezt tenyleg nem ertem. Mitöl lesz ez muveszet?

A mu cime: "Snow White and the Madness of Truth."
es a muvesznö neve: Gunilla Skoeld Feiler

bobe  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-03 11:37   
A Dekameron nagyon elvezetes olvasmany nemcsak a sikamlos historriai miatt, bar az sokat szamit. En peldaul mai napig eszben tartom a nema kerteszröl szolo novellat.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 23:37   
Kedves Kobak,

én sem olvastam, de most kedvet kaptam hozzá.

Rigójancsi,
nem tudom, nem vagyok psziholó.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 04:59   
2004-10-31 10:57, pieter:
-
2004-10-31 05:10, kobak:
-

Nem olvastam. Pár könyvet olvasok csak, újra, újra.

Kedves Pieter,

koszonom meglepo valaszodat. Pedig, hidd el, nem szegyen elolvasni..

http://cgi.matav.hu/ilegeza/sendmek.cgi?rec=624

Udv. kobak

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-02 01:15   
2004-11-01 23:53, Ribizli:
-
valahogy nem sikerül látnom ezt a chillidában. Kinek mi jut eszébe Mint a pszichológus tintafoltjairól...

Akkor most rolam mit allapitana meg a pszihologus

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 23:53   
Kedves Rigó,

örülök, hogy így egyet értünk, de valahogy nem sikerül látnom ezt a chillidában. Kinek mi jut eszébe Mint a pszichológus tintafoltjairól...

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 01:29   
2004-11-01 01:05, Ribizli:
-

http://www.1st-art-gallery.com/artists/klimt/gustav-klimt-dance.jpg <--Klimt az antik mythologiát használja fel. Danae-t ábrázolja amint Zeusz aranyesövé változva boldogítja meg. Mellesleg: Botrányt váltott ki a kép mert önkielégitésnek is lehet látni.

http://www.themovingart.com/artist_gallery/klimt/images/klimt_judith.gif <--Bibliai théma, szintén nem örültek a konzervatív bécsiek az interpretációnak.

Imadom Klimtet. Ezt a ket kepet is ismerem, bar sajnos nem eloben. Na igen, az onkielegites koncepcioja talan mindig "felelmetesebb" volt a prud emberek szamara, mint ket (kulonbozo nemu) ember "kozosen ulesenek" latvanya. (Az azonos nemut meg mar nem is emlitem ugye ) Amint mondtam, nekem a korabban betett ferfi kezet abrazolo rajzrol is az jutott eszembe, de talan az a titka a kozonsegessegtol valo tavolmaradasnak, hogy csak "arra emlekeztet" a latvany, mig a tobbit a fantaziadra bizza.

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 01:05   
tipikus!

Na gyerekek, akkor fölteszem azokat a linkeket, amiket már Kobaknak elküldtem magánüzenetben. Van közdtük régebbi (Klimt, Schiele) de kortárs is (Cornelia Schleime).

http://www.cornelia-schleime.de/c-schleime-kunst--nonnen.html

http://home.swipnet.se/lesbos2/SCHIELE.JPG

http://www.1st-art-gallery.com/artists/klimt/gustav-klimt-dance.jpg <--Klimt az antik mythologiát használja fel. Danae-t ábrázolja amint Zeusz aranyesövé változva boldogítja meg. Mellesleg: Botrányt váltott ki a kép mert önkielégitésnek is lehet látni.

http://www.themovingart.com/artist_gallery/klimt/images/klimt_judith.gif <--Bibliai théma, szintén nem örültek a konzervatív bécsiek az interpretációnak.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 00:58   
2004-10-30 19:06, Ribizli:
-
Javaslom az alábbi honlap elsö és negyedik fényképét.
http://balkon.c3.hu/balkon02_09/01tandori.html

Mindketto nagyon cool. Az elso egyszeruen attol jo, amitol altalaban minden szexhez kapcsolodo kep all vagy bukik, hogy finoman a kozonsegessegtol elvalaszto hatarvonal felett kepes maradni.

A negyedik keprol az intelligens szo jut eszembe, ennel jobban nemigen tudnam megmagyarazni..

Amugy mivel ebben a topikban akaratlanul is az erotikanal fogunk kilyukadni, igy meg eszembe jutottak a kama szutra kepei, illetve azok a kinai hasonszoru kepek, mint pl ez a 18-19 szazad-koruli festmeny. En ezekben a kepekben mindig vagy gyerekes naivsagot latok egy felnott ember kozonsegessegevel kombinalva.

http://www.androphile.org/preview/Museum/China/imgSuper/sippingtea_SUP.jpg

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 00:55   
2004-11-01 00:51, Ribizli:
-
Hggggrrbummm. ... Most egy óriási szikla gurult le a szívemről!

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 00:51   
Miket látok, miket ír ez a Pompy a szomszéd szobában...Nono!!

Most spiccesen és okoskodó hangszínen tessék ezt olvasni: Mindent, a bídermájat is, a maga idejében! Mármint, hogy helyén volt... Csak a mai mümúlttal van gond.

Erröl majd beszélünk még...négyszemközt.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 00:41   
2004-11-01 00:39, Pompéry Berlin:
-

Na persze, igy konnyu

Pompéry Berlin  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-11-01 00:39   
2004-10-31 20:12, rigojanos:
-
Nagyon szagertoen fogalmaztad meg. Nekem sem tetszik, de nem igazan tudtam megmondani, hogy miert. Viszont a velemenyeddel nem tudnek vitatkozni.
-
Persze, én is, ill. én sem. De könnyű is annak, aki főfoglalkozásban - többek között - aktrajzolást, valamint esztétikát, művészetelméletet, 20. századi művészettörténetet, kortárs művészet-kritikát és egyéb ilyen szagértelmet képző szagtárgyakat tanul. Mióta magam is élvezhetem ezt a hozzáértést, pontosan tudom, hogy miért förtelmesen giccses az a biedermeier lomtár, amit eddig nagy igyekezettel gyűjtöttem és szeretek.

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 20:12   
2004-10-29 23:38, Ribizli:
-
Anélkül, hogy bárkit is szándékomban állna megbántani, őszintén megmondom, hogy nekem miért nem tetszik.

Nagyon szagertoen fogalmaztad meg. Nekem sem tetszik, de nem igazan tudtam megmondani, hogy miert. Viszont a velemenyeddel nem tudnek vitatkozni.

Az emberi test témából szerintem többet lehet kihozni. Egy a sok lehetséges közül:

En a kep valoban magaval ragadja a szemet es fantaziat. Pont azert jo, mert bar a vonalak absztraktok, az emberi abrazolas annyira nyilvanvalo, hogy barmit "latsz" is a kepen megtestesulni, nem jarsz messze a "valosagtol." Nekem egyebkent elso pillantasra ez egy maszturbalo ferfi kepe volt. Tovabbra is az.

pieter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 10:57   
2004-10-31 05:10, kobak:
-

Nem olvastam. Pár könyvet olvasok csak, újra, újra.

kobak  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-31 05:10   
Hi, pieter!

Mindentol fuggetlenul, es nem utalvan semmire, kivancsi lennek arra, hogy Te hova sorolnad be Bocaccio Dekameronjat, irodalmilag?
Ez nem vitanyito kerdes, es ha valaszolsz, nagyon megkoszonom.
udv.kobak

rigojanos  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 20:35   
2004-10-30 19:06, Ribizli:
-
En meg az "erotikus novellak" topikot

Ribizli  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 19:06   
szépség és erotika ügyben ...

Javaslom az alábbi honlap elsö és negyedik fényképét.

http://balkon.c3.hu/balkon02_09/01tandori.html

pieter  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 16:07   
Nem érzem úgy, hogy a szám- amely számomra legalábbis, meglepő- a kontextusban mást jelentene. A költő, mint volt marxista, kritizálja, a számunkra annyira jól ismert marxista propagandát az irodalommal kapcsolatban, de a szám amiból kiindulva magyarázza ezt, szám marad.

E.M. Cioran

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 12:05   
Egyebkent rakerestem, ime, Carl Rakosirol (Berlinben szuletett):

http://www.english.uiuc.edu/maps/poets/m_r/rakosi/life.htm

Hunor

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 12:03   
2004-10-30 11:52, Fredi:
-

Ez gondolom igaz barhol.

hunor  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 11:58   
A szamot illetoen nem igazan osztom az iro velemenyet (mit is ertunk versolvaso alatt?), es megnezve a valaszt - szerintem a kontextus megvaltoztatja a kiemelt mondat ertelmet:

Múzsa: Ha most már változott ez a meggyőzödése, elmondaná, hol a költészet helye ma?

Rakosi: Megpróbálom. Mondjuk, van ebben az országban tízezer felnőtt versolvasó, és ezt nagyvonalúan mondtam. Kevesebb mint o, o1 százalék olvas vagy akire hat bármely formában. Adjuk ehhez hozzá, hogy ez a kis százalék sem társadalmilag aktív, habár a közeg, a nyelv az, és a költészet a társadalomnak azon részére kerül amely nem látható. Ez nem hagy minket nyugodni, hiszen a bennünk a ’non-poet’ együtt lakik a költővel, elválaszthatatlanul, és az ’társadalmi’- igényli, mint bárki más, a társadalmi elismerést, amit társadalmi szerepnek hívunk. Ez a szituácó azok közé tartozik amik megoldhatatlanok. Innen a kérdése. A dolgok nem annyira rosszak, azért, mint ahogy tűnnek, hiszen a kérdése félreveztő. Azt feltételezi, hogy a költészet ott létezik, ahova a marxisták elhelyezték, a társadalom , és a társadalmi viselkedés értékei között. De nem ez a helyzet. A költészet, mint bármely művészet, a személyes életünkben létezik- és nem egy kis világ. Azért létezik, mert az egyénnek kreatív képzelőereje van, és hajtóereje, és úgy lett teremtve, hogy ezeket használja, kiteljesedjen általuk. Azért létezik, mert akar létezni, kell léteznie, ilyen az emberi Természet törvénye, és ebben az értelemben lényeges az élet szempontjából is. Társadalmi aktivitásként felfogni annyit jelent mint félreértelmezni a természetét. Aszerint ítélni meg, hogy menyire hasznos a társadalomnak annyit tesz mint saját magunknak meg nem érdemelt fájdalmat okozni.

Fredi  módosítás |   válasz erre |   profil |  2004-10-30 11:52   
Ennek a számnak bizonyára a többszörösét teszi ki az analéfabéták száma.

Ugrás a ( 1 | 2 | 3 következő lap )
Új topik indítása   Üzenet küldése

Irjon nekünk! - Impresszum - Médiaajánlat - Súgó